Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 март 2014, 19:22 ч.

Обувки за прохождане

• 42 220
  • 178
  •   1
Отговори
# 165
Изключително доволна съм от ботушите на Суперфит и Рикоста - топли, леки и не пропускат. Пробваме ги ежегодно на Алпите, където снегът е 2-3 метра.

С един и същ модел на Еко детето изкара от една докъм четири години - докато имаше номера. Сменях единствено цвета. Същия подход прилагам за сандалите. От две години детето носи един и същи модел на Натурино и Примиджи - пак сменям само цвета. Напоследък имам сериозни забележки към Примиджи, защото се разшиват на места, където няма никакъв натиск, но пък по-удобен и подходящ модел не съм намерила.

За пролетно-есенни обувки обикновено детето е с Рихтер или Рикоста. Носел е и Геокс, но те имат отвратителна подметка. Не стават за ходене по кал или в гората, защото дупките на подметката се пълнят с кал. С часове съм я чистила и пак остава. Вече не купувам такива.

За училище обувките трябва да са черни. В момента носи Рикоста, но съм много доволна и от Биомеканикс, Гарвалин и Натурино.

Определено от обувки не пестя. Аз имам сериозни проблеми със стъпалата. След раждането бях стигнала до там, че не можех да слизам по стъпала. Удобните обувки са ми жизненоважни.

# 166
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
От номер 23-24 моето дете премина на meindl , това са му любимите и не ги сваля.
С Goretex са и стават за кално, мокро и из гори и планини.
Сега е абсурд да сложи Рихтер. 2ри клас е.
Още една марка има добри, но не се сещам в момента.

Примиджи май ги правят в Бг. Или друга марка беше 🤔
Има ги в този или онзи магазин.

# 167
От номер 23-24 моето дете премина на meindl , това са му любимите и не ги сваля.
С Goretex са и стават за кално, мокро и из гори и планини.
Сега е абсурд да сложи Рихтер. 2ри клас е.
Още една марка има добри, но не се сещам в момента.

Примиджи май ги правят в Бг. Или друга марка беше 🤔
Има ги в този или онзи магазин.

И аз видях, че продаваните в БГ Примиджи са правени в България. Ама тези на сина ми не са. Ние живеем в Белгия и аз пазарувам от немския Амазон или най-близкия германски град Аахен. Примиджи-тата от немския Амазон са шити в Словения и Албания. Тези meindl съм ги мяркала, но щом казваш, че са добри, ще им обърна по-голямо внимание при следващото пазаруване на детски обувки. Мерси за инфо-то!

# 168
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
Гледай обаче отпред с какво е защитена обувката. Понякога гуменото се прокъсва, ако не е много голямо. Само на един модел се е случвало.
ето такива носи, високи не иска, т. е за сняг не стават, ама ти си знаеш на теб какви ще ти свършат работа.

# 169
Уф, при нас все едно какво е, винаги се прокъсва. Синът ми се придвижва основно на тротинетка и едната обувка придобива отвратителен вид за отрицателно време.

# 170
Пробвали ли сте някой модел с по-здрава подметка, нещо което би издържало по-дълго време на търкането?

# 171
Моето дете проходи с Колев и Колев и след това минахме на маратонки найк Simple Smile Зимата му взехме апрески, но тъкмо беше проходил и му беше трудно да ходи с тях.

# 172
Тези Колев и Колев гледам много ги харесват и купуват в България. Нямам преки наблюдения, но не са ли ефтини китайски обувки ?

# 173
  • София
Тези Колев и Колев гледам много ги харесват и купуват в България. Нямам преки наблюдения, но не са ли ефтини китайски обувки ?
Нито едното, нито другото Simple Smile

# 174
Ами според мен не са еВтини китайски боклуци. При последното ни ходене в България ги разгледах много внимателно и много ми допаднаха и като модели, и като изработка, и като цена. Единствената причина да не взема, беше, че до следващата пролет детето има обувки. Може би не са с качеството на марки като Еко и Натурино, ама и цената им е доста по- приемлива.

Навремето в яслата синът ми беше предизвикал фурор с буйките с ципче отдолу на Колев и Колев. Бяха се събрали учителките от половината ясла, а като се има предвид, че там имаше 800 деца от целия свят, можете да се представите какъв интерес е имало към буйките. За 2-3 месеца обаче му станаха малки 😃

# 175
Ще ги разгледам и тях при следващото купуване. А с какво бяха толкова уникални неговите буйки ? Нещо по-специално или просто модела допадаше на учителките ?

# 176
Ще ги разгледам и тях при следващото купуване. А с какво бяха толкова уникални неговите буйки ? Нещо по-специално или просто модела допадаше на учителките ?

Нищо уникално за нас. Но в Белгия явно не бяха виждали обувки с цип, минаващ през цялата обувка. На мен ми бяха много симпатични. Създаваха у мен същото усещане като буркан с лютеница или сегашния буквар на сина ми - носталгия.

# 177

Нищо уникално за нас. Но в Белгия явно не бяха виждали обувки с цип, минаващ през цялата обувка. На мен ми бяха много симпатични. Създаваха у мен същото усещане като буркан с лютеница или сегашния буквар на сина ми - носталгия.

А в Белгия какво носят, какво е популярно там, можеш ли да споделиш мнение

# 178
Ето този тип са популярни. Синът ми също е имал. Имитират босо ходене и за вкъщи и яслата са чудесни. Синът ми имаше, докато проходи стабилно.

https://www.amazon.de/Juicy-Bumbles-Lauflernschuhe-Babyhausschuh … laufle&sr=8-3

Навън ходеше с едни обувки на Чико - малко по-височки отзад и с лепенки, нищо особено. Имаше и период, в който у дома и в яслата си износваше сандалите или по-отворените обувки, за които времето навън не беше подходящо. С една дума, карахме както дойде.

Общи условия

Активация на акаунт