Проблем с котки и автомобил

  • 8 212
  • 47
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 667
Живея в блок и си паркирам колата отпред, гараж няма. Дворните котки, които съседи хранят, са си харесали моята кола и се качват отпред в коша по двигателя. Вече смених един датчик за 180лв, периодично разместват кабели, с понаместване нещата се закрепват, до следващия път когато някоя гадина пак не ги размести. На границата на търпението си съм да изловя всички котки наоколо и да ги изхвърля извън Пловдив.
Има ли някакъв начин да спра котките да се катерят в коша на колата? Нямам идея с какво моята кола им харесва - освен, че се ползва най-често и зимата е топла.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 704
Янтра, можеш да си помогнеш като си купиш спрей с/у котки. Продава се в Баумакс, Баухаус и в някакви такива магазини. Честно!

# 2
  • Мнения: 7 171
Нямам опит с автомобил,  Laughing но имам опит със саксии - доколкото зная, котките не обичат миризмата на лимон. Също така се плашат от звука на фолио, ако стъпят върху него и то започне да шумоли. Та може да помислиш за нещо в тази насока. Убедена съм, че има препарати във ветеринарните аптеки за отблъскване на котки, защото много обичат да си "вършат работата" в саксиите на собствениците си.

# 3
  • Мнения: 5 710
не разбрах какви са тия кошници в/у колата ти, но има аромати, които отблъскват котките.
попитай за такива в някой зоо-магазин.
ето един продукт, например:
http://www.dvatamopsa.com/index.php?p=18&productId=20927&catId=21931

Държи ги далеч от третираните повърхности ( дори и навън)

спрей с/у котки ми звучи ужасно.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 704
...........

спрей с/у котки ми звучи ужасно.
Не, не е страшно. Той е за да си напръскаш дамаската на мебелите  и котките да не си точат ноктите.

# 5
  • Мнения: 15 379
Има спрейове, които отблъскват котките, продават се в зоомагазините, както и във ветеринарните клиники.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 667
Мястото отпред където се слага двигателя се казва кош Simple Smile
Благодаря, утре отивам в магазина да търся спрей против котки. Защото много ми е писнало!

# 7
  • Мнения: 7 171
не разбрах какви са тия кошници в/у колата ти, но има аромати, които отблъскват котките.
попитай за такива в някой зоо-магазин.
ето един продукт, например:
http://www.dvatamopsa.com/index.php?p=18&productId=20927&catId=21931

Държи ги далеч от третираните повърхности ( дори и навън)

спрей с/у котки ми звучи ужасно.

Аз предполагам, че точно това има предвид, което описваш, или?  newsm78 (много се чеша по главата днес).  Laughing

# 8
  • Мнения: 72
има спрейове, които отблъскват котките, пръска се през 2-3 дни, и котките бързо се отучват да ходят на въпросното място

http://bg-pet.com/Cats/cosmetics/stop.htm

# 9
  • Мнения: 5 710
а, аз помислих че са някакви спрейове да ги трепе .. гадините Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 11 704
а, аз помислих че са някакви спрейове да ги трепе .. гадините Mr. Green
Как да ги трепе бре, жена...толкова обичам котки. Честно!  Ако не ме страх че ще ми съсипят дамаските , веднага си взимам котка, но това е друга тема.

# 11
  • Мнения: 15 379
Марчева, прежали дивана и вземи коте, щом обичаш.
Спрейовете ги държат на разстояние, споко.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 704
Марчева, прежали дивана и вземи коте, щом обичаш.
Спрейовете ги държат на разстояние, споко.

Не е по темата, та затова в скрит тект  Confused
Скрит текст:
Много ги обичам и ежедневно влизам в онази тема за котките да ги гледам. Така искам едно сиамче, да ми се гали, да го обичам, да го глезя...не ми дават, но ще се преборя!!!

# 13
  • Мнения: 5 710
Марчева, прежали дивана и вземи коте, щом обичаш.
Спрейовете ги държат на разстояние, споко.

Не е по темата, та затова в скрит тект  Confused
Скрит текст:
Много ги обичам и ежедневно влизам в онази тема за котките да ги гледам. Така искам едно сиамче, да ми се гали, да го обичам, да го глезя...не ми дават, но ще се преборя!!!

ето ти нашия да го погалиш

честно не знаех че има такива спрейове до днес за трева стават ли т.е да очертае човек периметър да не влизат

# 14
  • Мнения: 15 379
Ай, ай, ай, дебеланко мамин Heart Eyes, че той бие по сланина и наш Роналд.

Пазят и трева, но трябва по-често да се пръскоти.

Марчева, вземи си, котката дава невиждана/незаменима  емоция.

Общи условия

Активация на акаунт