Кухня от Икеа

  • 142 161
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • на североизток
  • Мнения: 460
Да, стана ми ясно. Значи може да се отреже ъглов шкаф от задната му страна. Мен това не ми беше ясно. Аз също имам един такъв комин в ъгъла и се чудех как да го проектирам. Благодаря ти много за поясненията  bouquet
Сега остава да се преборя с програмата за проектиране на кухни, че нещо не ще да работи. Май пак ще ползвам английската версия.

# 16
  • Мнения: 3 835
О, да, можеш да отрежеш ъглов шкаф, заради комина. Ние взехме най-обикновен ъглов шкаф с дължина 120 см. и отваряне отдясно. Имаше същия с механизъм вътре, но на нас не ни вършеше работа, заради рязането.
Програмата с Фактум кухните (старите) ми даваше да сложа шкафа върху комина и да я проектирам по този начин. Сега с новата модулна система не знам как е.

# 17
  • на североизток
  • Мнения: 460
На мен не ми дава да сложа нищо, но аз съм го изтрила като си имам едно наум, че ще се реже и тези механизми за ъглов шкаф няма да могат да се ползват, за съжаление.
А като е срязан шкафа как стои въпросът с гърба му? Отворен ли остава отзад или и гърба може да се прекрои?

# 18
  • Мнения: 3 835
Нашият е отворен, но коминът до долу е облечен в плочки. Но може да се пригоди и гърба, просто е още малко занимавка. Водомерите са на такова място, че не ни трябва гръб, затова не си и играхме с него.

MM намери малко снимки от монтажа в телефона си:

1, 2, 3

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 22:52 от Смърфиетка

# 19
  • София
  • Мнения: 1 573
Смърфиетка, страхотно е станало! Вие сами ли си я монтирахте?

# 20
  • Мнения: 3 835
АдрИ - целият апартамент е от Икеа, не само кухнята, намира се в град, където често ходим, но не живеем постоянно. Да наречем, че е ваканционен апартамент, та заради това нямаше как да стоим цяла седмица и да сглобяваме мебелите. Наехме две момчета с малка фирма за мебели, които си дойдоха с инструментите, защото и такива нямаме в този апартамент. Те за седем дни слобиха всичко, сложиха лампите, които са също икейски, щори и т.н. Бяха почистили, ние само се събухме, както се казва. Самата кухня, обаче, е започнахме в събота и двамата с ММ заедно с тях я сглобихме за два дни тоест събота и неделя. Аз по-скоро давах акъли, защото проектът е мой. След това ги оставихме сами да се оправят с другите неща. Като цяло монтажът на кухната не е сложен - трябват обаче мъже, защото стенните шкафове и плотовете са тежки и са необходими инструменти. Ние искахме по принцип монтаж на Икеа, ама градът се намира в трета зона, трябваше да платим 8% от стойността + транспорт + нощувки + храна на трима работници и то щеше да излезе златно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз по-скоро давах акъли, защото проектът е мой.

  bouquet Браво! Наистина е като от списание!
Много ще се радвам, ако решиш да споделиш в групата и останалите си проекти в другите помещения на жилището  Heart Eyes

# 22
  • на североизток
  • Мнения: 460
Току що приключих и аз с проекта на кухнята, но не знам как да ви го покажа newsm78 А и не съм сигурна на 100% дали е това, което искам. Утре като се наспя може и да не ми хареса Mr. Green
Смърфиетка, много благодаря за съдействието и на теб и на твоя мъж bowuu  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 835
Руфчи - направи скрийн шотове на екрана, качи ги някъде и после тук. Тъкмо ще видим проекта и ще си кажем мнението. Знаеш, че няколко чифта очи гледат по-добре от един. Peace

АдрИ - ще кача другите помещения в съответните теми.

Бладогаря ви за милите думи. Направихме апартамента и още преди да му се порадваме заминахме за другия край на света. Прибираме се лятото, но още не сме му се наситили.

# 24
  • България-Варна
  • Мнения: 72
Жалко ,че във Варна нямаме Икея .

# 25
  • София
  • Мнения: 6 265
Смърфиетка, много хубав апартамент се е получил. Разгледах и в другите теми. Поздравления.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 219
И аз мисля, че ще правя кухня в ИКЕА.
Имам някои технологични въпроси, но се надявам проектантите да могат да ми отговорят.
Малко ми е притеснено за монтажа. Мисля сами да го правим, но да викнем човек за монтиране на мивката и плотовете - заради размерите и рязането.

# 27
  • София
  • Мнения: 308
Смърфиетка, страхотна кухнята!

Ваня, със сглобяването на шкафовете ще се справите без проблем, но с монтажа не знам. Моята кухня, като я монтираха им отне 2 дни, като от това време само 2-3 часа сглобяваха шкафовете. През останалото време монтаж. Има много неща за изпипване и трябва да знаеш как да го направиш. Криви стени, криви подове, трябва да се напаснат добре шкафовете. Свързващите елементи ги режат на място, не са подготвени предварително, плотовете също.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 219
Да, да и мен това ве притеснява - рязането на плотове. Попитах и имат услуга да дойдат само за това действие.

Стените май са си ОК като цяло. Имам кривина, но не е по самата стена, а в 2 от ъглите, които не са прави. Измислила съм да не слагам шкафове там и да не уплътнявам съвсем пространството. И без това там са свободностоящи печка и хладилник.

# 29
  • София
  • Мнения: 308
И нашите си бяха ок, гипсокартон са и уж трябва да са прави, но като започнаха да ги слагат и се видяха в чудо.

Вие си решете, разбира се, винаги имате опция да ги извикате или просто да дойде друг майстор с инструменти.

Общи условия

Активация на акаунт