Кухня от Икеа

  • 142 192
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 839
АдрИ - прекрасна е, много стилна и елегантна! А масата, ах, масата!  Heart Eyes

# 736
  • София
  • Мнения: 1 573
Това им харесвам на Икеа. И грам да не разбираш от дизайн и обзавеждане, с техните неща много трудно можеш да сбъркаш. Асортиментът е такъв, че всичко си пасва с всичко и се получава добре  Laughing

Масата е набор на мъжа ми, но много добре пасна на плота и решихме да я запазим. Отдолу има запазени негови предучилищни опити да си напише името със зелен флумастер  Crazy

# 737
  • София
  • Мнения: 6 219
Много готино! Честито!

# 738
  • Варна
  • Мнения: 898
Страхотна кухня и страхотна маса!  Peace

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 36
Поздравления за кухнята, много хубава се е получила! А масата е главозамайваща!  bouquet

# 740
  • Мнения: 13 187
Чудесна кухня, всичко е някак точно на място! Особено масата!

# 741
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Прекрасна кухня! Със здраве да се вихриш в нея!
Плотът и масата (ах, масата) се връзват идеално!
Всичко е много хубаво!

# 742
  • на североизток
  • Мнения: 460
Адри, прекрасно е станало! Точно както си го представям и аз.
Може ли да ти задам някои уточняващи въпроси:
 - плота кой точно модел е?
 - фурната и котлоните май са от Икейските - кои точно модели избра и доволна ли си?
 - съдомиялна има ли и дали е икейска и коя?
 - вътрешните механизми за чекмеджетата Maximera ли са или от по-евтините? Има ли голяма разлика всъщност между двата вида?
 - на колко см е горния ред шкафове от долния? Стигаш ли нормално до горните шкафове или ползваш стълбичка?
 - подовата настилка паркет или гранитогрес е? Кой точно вид и модел?
 - и не на последно място колко горе-долу излезе като пари кухнята ти с механизмите?

Ще се радвам да ми отговориш и дано не те затруднявам Rolling Eyes Embarassed

# 743
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз искам да кажа по отношение на чекмеджетата, че разликата е като между кола Лада и Мерцедес. Имам и двата вида.

# 744
  • София
  • Мнения: 1 573
iv4i_79, ще се опитам да отговоря на всички въпроси Simple Smile

- Плотът е този - 30202450, KARLBY дъб 246x3.8 см
- Фурната е икейска - 10300786, GÖRLIG фурна - най-евтиният модел, но ми върши идеална работа.
- Котлоните са Самсунг, но не знам модела. Тях си ги носим от старото жилище и са на вече поне 5 години.
- Има вградена съдомиялна. Тя е LAGAN. Измива перфектно и не виждам разлика в резултата с предишната ми на Електролукс, която струваше с близо 300 лв повече.
- Не знам как се водят като име чекмеджетата, но са от по-скъпите. Всъщност този шкаф с чекмеджетата е най-скъпото нещо в цялата кухня  Laughing
- Разстоянието между долния и горния ред е точно 60 см. Аз се бях приготвила да се налага да ползвам столче, но стигам без никакъв проблем и до най-високия рафт на горните шкафове (висока съм 170 см). Горният ред го избрахме с височина 80 см, т.е. две вратички по 40 см. Има и вариант и с височина 60 см. Излиза по-евтино и ще е по-удобен за по-ниска домакиня, но ние сме с 3,10 метра високи тавани и щеше да седи странно.
- Ламиниран паркет е подовата настилка. Трябва да изровя договора, за да ти кажа точния модел, но го избирах да е поне клас АС3, за да е по-устойчив. Довечера ще се опитам да намеря каталожния номер.
- Цялата кухня излезе около 3300-3400 лв без уредите, мивката и смесителя. Всички шкафове са с механизми за плавно затваряне. Всички са с широчина 80 см, само тези до хладилника са 60 см. (пиша го, за да се ориентираш в размера на кухнята).

Последна редакция: ср, 03 фев 2016, 16:45 от Адри́

# 745
  • Мнения: 1 495
Скоро трябва да си поръчваме кухнята, проект направихме през октомври и въобще не си спомням какво решихме за абсорбатора. По проект си е голям горен шкаф.  За сегашната ни кухня сме ползвали телескопичен абсорбатор на Тека, който се вгражда, т.е. само малко се вижда отдолу и се издърпва над котлоните.
Като разглеждах наличните шкафове в Икеа обаче подобни не видях.
Има ли някой, който да е поръчвал такава кухня с подобен абсорбатор ?
Видях на Адри кухнята (която много ми харесва също  bouquet), но тя е с каминен абсорбатор, който е много красив, но на мен ми се иска да си спестя мястото.  Кухнята е мъничка, но в голямо помещение, т.е. трябва да е мощен абсорбатора (поне над 750 куб.м/ч).

# 746
  • на североизток
  • Мнения: 460
Страхотна си, Адри Heart Eyes Благодаря за изчерпателните отговори  bouquet

Въпроса за абсорбаторите и мен ме вълнува, но по-точно може ли да функционират, без да са свързани към комин? Май става, ако имат филтър от активен въглен, но колко е ефективно това нещо и колко често трябва да се сменя? newsm78

Адри, ти защо избра такъв абсорбатор? Заради външния вид, заради това, че е по-мощен от вградените или заради нещо друго? Всъщност твоя къде му са тръбите?
Забравих да те питам за гърба на кухнята - от какъв материал е?
А челата на шкафчетата са RINGHULT нали? И аз точно такива съм набелязала, но се чудя дали да не ги комбинирам с TINGSRYD. Секцията ми BESTA за хола е точно такава комбинация черен корпус с бели лачени врати и стои много добре. Но и с дървен плот много ми харесва, както е при тебе. А за гръб съм решила, че ще слагам стъкло, за да се почиства лесно. Различните видове плочки и мозайки много ми харесват, но не ми се чистят фуги.

gingerina, Икеа също предлагат аспиратори за вграждане телескопични(изтеглящи се) и съответно имат и шкафове за тях. Но можеш и да си вградиш твой, ако искаш. Доколкото знам от момичетата тук, казваш на проектантите размерите на твоите уреди и те ти изчисляват шкафовете спрямо тях.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 573
Такъв аспиратор избрах по няколко причини:
- Визуално ми харесва повече
- Имаше по-мощни такива аспиратори на по-изгодни цени
- Предният ми аспиратор беше вграден телескопичен и никакво място не ми спести. Реално купуваш още един шкаф за този абсорбатор, който обаче е почти неизползваем, защото през него минава голяма тръба.

На моят абсорбатор тръбата излиза точно зад него и е напълно скрита от декоративните профили, с които идва.
Тъй като нямаме комин, ние също обмисляхме абсорбатор с активен въглен, но мъжът ми чете доста и отсече, че такъв вариант не ни устройва, защото реално само филтрира въздуха, но отново го изхвърля в помещението, а не навън, което го прави по-слабо ефективен. Заради това се наложи да пробием стената и да изкараме тръбата през складовото помещение директно навън.

Гърбът е от стандартно бяло ПДЧ с дебелина 18мм. Купихме о от Нюман и излезе 76 лв с нарязването и кантирането. Почиства се изключително лесно. Гърбовете на Икеа за мен са ужасно скъпи и не ми хареса, че се снаждат на 60 см, което предполага събиране на мръсотия в тези снадки. Плочки не харесвам поради същата причина с фугите.

Челата са RINGHULT, да. Чисто белият вариант. Аз също имах колебания за цвета на корпуса, но предната ми кухня беше с черно и някак ми затваряше помещението. Бялото ми създава много по-ведро усещане, внася повече светлина и простор. Поддръжката му изобщо не е по-трудна от тази на тъмните цветове. Дори имам чувството, че по-малко се цапа (или аз съм станала несъзнателно по-внимателна именно защото е бяло  Laughing )

# 748
  • на североизток
  • Мнения: 460
Определено този бял лак се поддържа много лесно. Аз го пръскам с препарат за стъкла и светва.

УФ Sad Сега се мъча да си променя изцяло концепцията за това къде да ми е кухнята. Колкото повече хора питам, толкова повече се отдалечава възможността да прекараме мръсен канал до хола или спалнята. Толкова хубаво си го бях измислилса Cry всичко си беше като по учебник. А сега толкова компромиси трябва да направя, заради едни тъпи тръби Twisted Evil

Та сега се опитвам да подредя кухня между три врати и три трегера Close И този килер се чудя как да го използвам. Само дупки, чупки, врати, прозорци...и накрая като сложа два шкафа, хладилник и маса за минимум 4 човека пак ще се блъскаме и ще се раздигаме, за да си вземем нещо.
 Ето как изглеждат нещата сега: цък, цък, като не съм сложила горния ред шкафове над мивката, но те не са толкова важни в случая. Важното е как да разположа нещата? Пералнята мисля да излезе на терасата, а на нейно място да сложа съдомиялна. Фурна и котлони искам да сложа нови, вградени, но те могат да бъдат и на друго място, а могат и там да останат, че има аспиратор такак или иначе. А пустия хладилник къде да го цопна незнам. Пробвали сме да бъде между двете врати, сега и на отсрещната стена, но и в двата случая на е много удобно. В момента всичко, което правя го правя на масата, защото нямам плотове. Иска ми се да имам повече работно пространство, може би островче с бар-плотче, нещо като това.

# 749
  • София
  • Мнения: 1 573
Какъв е проблемът с прекарването на тръбите? Ние изкарахме тръби от банята през коридора, та до хола, където сега е кухнята. Имаше отделно помещение за кухня преди, но на другия край на жилището, което значеше да съм като затворник на заточение там, далеч от всякакви гости, които пък могат валс да танцуват из напълно излишно огромния хол. Затова старата кухня стана мокро помещение и работилница на мъжа ми, а ние си дръпнахме тръби до хола и направихме кухнята там.
Имаше малко къртене, но нито излезе толкова скъпо, нито толкова трудно.

Общи условия

Активация на акаунт