Замръзяване на майчината кърма

  • 3 905
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Замръзявали ли сте майчина кърма в пластмасови бутилки от минерална вода? Аз замръзих 200 пликчета,които закупих от аптеката специално за майчино мляко, но тъй като продължих да имам много кърма започнах да я събирам в бутилки от минерална вода по препоръки на приятелки. Общо с пликчетата (200 по 200мл.-т.е. 40 литра) и бутилките(30 по 0.5мл-т.е. 15 литра) съм замразила 55 литра и сега имам само колкото да си я нахраня за момента. Замислих се обаче,дали не е опасна кърмата от пластмасовите бутилки? Някои нещо да знае по темата?

# 1
  • Мнения: 768
Кърма се замразява само в специално предназначени за това съдове, тъй като е съобразен материалът от който са изработени с това, че ще бъдат на ниска температура.

# 2
  • Мнения: 8 242
Замразявах в контейнери за стерилна урина Simple Smile
Колко е голямо бебето? И защо продължаваш да се цедиш и да замразяваш?

# 3
  • Мнения: 9
Замразявах в контейнери за стерилна урина Simple Smile
Колко е голямо бебето? И защо продължаваш да се цедиш и да замразяваш?

Бебето е на 3 месеца вече-не продължавам да се цедя-тази кърма съм я замръзявала доскоро,просто защото имах страшно много-бях стигнала до 700 мл. на всеки 3 часа Sad  Една приятелка ме срещна и ми каза,че така си е замръзявала и нейната кърма и аз реших да не купувам повече пликчета-но сега като дойде време да ги ползвам се замислих дали няма да навредя на бебето.......какво да я правя сега тази в бутилките?

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 22:38 от Soneto89

# 4
  • Мнения: 8 242
Нищо й няма Simple Smile Но не я дръж максималния срок - до месец-два гледай да я ползваш Simple Smile

Ти си направила хиперлактация. Което не е много добре... но е хубаво, че си спряла Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9
Нищо й няма Simple Smile Но не я дръж максималния срок - до месец-два гледай да я ползваш Simple Smile

Ти си направила хиперлактация. Което не е много добре... но е хубаво, че си спряла Simple Smile
Да, определено си беше хиперлактация-успях да се справя с Лецитин и по-малко изцеждане. Благодаря за мнението-успокоих се,че няма да я хварля Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 242
Нищо й няма Simple Smile Но не я дръж максималния срок - до месец-два гледай да я ползваш Simple Smile

Ти си направила хиперлактация. Което не е много добре... но е хубаво, че си спряла Simple Smile
Да, определено си беше хиперлактация-успях да се справя с Лецитин и по-малко изцеждане. Благодаря за мнението-успокоих се,че няма да я хварля Simple Smile
Винаги има крайни мнения - че не са специални и не знам какво съдове, но лично за мен това е прекалено.
Все пак всеки си решава  Peace

# 7
  • Мнения: 1 298
и аз замразявам в стерилни чашки за урина, в бебешки магазин ми ги продадоха и казаха, че те се вземат най-много за кърма. Подкрепям мнението по-скоро да използваш тази кърма от шишетата. Направо не знам как си издържала с толкова много кърма. Аз пък имам запушване леко и за него пия лецитин

# 8
  • Мнения: 768
Ако имаш предвид моето мнение- не е крайно. Просто малко повече съм запозната с химията и знам какво се отделя от пластмасата, когато тя не е студо-, или термоустойчива. Е, при всичките боклуци дето ги ядем и ги предаваме с кърмата на бебетата, предпочитам поне това да му спестя. Иначе- да, всеки сам си решава  Peace.

# 9
  • Мнения: 8 242
Ако имаш предвид моето мнение- не е крайно. Просто малко повече съм запозната с химията и знам какво се отделя от пластмасата, когато тя не е студо-, или термоустойчива. Е, при всичките боклуци дето ги ядем и ги предаваме с кърмата на бебетата, предпочитам поне това да му спестя. Иначе- да, всеки сам си решава  Peace.
100 пъти предпочитам замразена кърма пред АМ  Wink

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Честно казано не бих замразявала в нещо различно от съд предназначен за тази цел, какво остава в бутилки от минерална вода. Хайде контейнери за урина поне са стерилни. Един въпрос- кога ще я даваш тази кърма?
Иначе ти завиждам за 700-те милилитра на три часа #Crazy Аз едвам изкарвам толкова на денонощие.....

# 11
  • Мнения: 27 524
В контейнери и пликчета за урина е повече от тъпо да се замрАзява кърма, момичета  ooooh! Предназначени са за урина, не за нещо ценно, като кърмата, което ще отива в нещо още по-ценно - бебешкия организъм!

Запасяване и замразяването на кърма е напълно излишно и ненужно, при едно нормално кърмене.

Духи Пухи, хайде да си спестим поне тук негативите за АМ и суперлативите за кърмата, ок?  Wink За това подформът е друг  Peace

# 12
  • Мнения: 8 242
В контейнери и пликчета за урина е повече от тъпо да се замрАзява кърма, момичета  ooooh! Предназначени са за урина, не за нещо ценно, като кърмата, което ще отива в нещо още по-ценно - бебешкия организъм!

Запасяване и замразяването на кърма е напълно излишно и ненужно, при едно нормално кърмене.

Духи Пухи, хайде да си спестим поне тук негативите за АМ и суперлативите за кърмата, ок?  Wink За това подформът е друг  Peace
Идея си нямам какъв е подфорума, не съм и погледнала. Пък може и тя да не знае, че не тук точно трябва да пита - което си е така... А мнението ми е съвсем по темата - нали затова се замразява кърмата, за да има, когато няма Simple Smile или се налага да отсъства, има много причини... щом има замразена кърма, като се налага е по-добре нея да дава, отколкото АМ. Това си е мое мнение, нали? - писах по-надолу, че всеки си преценя.

То по същата логика ще започнат да пишат сега как АМ е БИО-МИО и и не знам си какво, а пък ужас тия пластмасови шишета  ooooh! Айде няма нужда Simple Smile

А 700 мл. на 3 часа не е добре -> ето какви проблеми може да причини хиперлактацията http://www.namama.bg/article-hiperlaktaciya/207. Добре е, че е овладяла вече  Hug

# 13
  • Мнения: 768
Ако имаш предвид моето мнение- не е крайно. Просто малко повече съм запозната с химията и знам какво се отделя от пластмасата, когато тя не е студо-, или термоустойчива. Е, при всичките боклуци дето ги ядем и ги предаваме с кърмата на бебетата, предпочитам поне това да му спестя. Иначе- да, всеки сам си решава  Peace.
100 пъти предпочитам замразена кърма пред АМ  Wink

Какво общо има тук АМ? Говорим за подходяща за консумация кърма след размразяване. Абсолютно права е Блонди. И аз предпочитам замразена кърма пред АМ, но правилно замразена и безопасна, а не такава от контейнери за урина и някакви пластмасови шишета. Освен това в стъкло също може да се замразява.

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 09:17 от Bonbonska

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Замразената кърма има срок на годност 3 или 6 месеца,според температурата на която е замразена.И аз съм замразявала в шишета от минерална вода.Имах 10 литра замразена.така и не и дойде реда.Давах в началото при захранването с картофеното пюре за по-познат вкус уж.Ми по-удобно ми беше да изцедя 20 грама на мига от колкото да извадя от миналия ден от фризера шишето.По скоро се опитай да ограничиш изцеждането до минимум.Или казано по друг начин,изцеждай след кърмене,но само от гърдата от която е яло по-малко.И то само ако има напрежение.Цедиш докато почустваш облекчение.От първата която е изсукало не се цеди.
Има и други начини за кърмата,можеш да слагаш във ваничката на бебето при къпане,за теб маска за меки петички(мажеш вечерта,слагаш чорапки и спиш така).При всякакви ранички,понеже е антибактериална.Моята мъжът ми я изпи  Mr. Green.Много му харесвала,слагаше си я в кафето,на макарони на фурна...Установи че най-хубава е само кърма   chef.

Общи условия

Активация на акаунт