БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 053
  • 729
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 82


Жена посещава мъжа си в затвора:
- Е, как се чувстваш тук?
- Като вкъщи - не можеш да излезеш и храната една никаква...

Предишната тема


Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Цоп! Първа.  Shocked

# 2
  • Мнения: 22 867
Аз пък съм доволна от лидълския червен пипер. Peace

# 3
  • Мнения: 646
И аз тук  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата   bouquet

И да си прехвърля въпроса от предишната:

Имам голямо количество сварен черен ориз. С него дали ще се получи добра фритата? И ако не, моля за други идеи за оползотворяването му

# 5
  • Мнения: 22 867
Имам голямо количество сварен черен ориз. С него дали ще се получи добра фритата? И ако не, моля за други идеи за оползотворяването му

Едно предложение, правих го с обикновен ориз, защото моите хора се мръщят на всякакъв друг. Рядко купувам и сама си го ям. Laughing

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз се записвам тук с въпрос - моля за изпитана рецепта за домашен хумус   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз се записвам тук с въпрос - моля за изпитана рецепта за домашен хумус   bouquet
Аз го правя по тази:
200 гр. нахут
50 гр. сусамов тахан
2 ч.л. лимонов сок
1 скилидка чесън
50 мл. зехтин
1 ч.л. сол
Приготовление
Нахутът се накисва в студена вода за 1 нощ. След това се сварява и му се махат люспите.
Всичко се пасира до гладка смес.
Поднася се поръсен с червен пипер и зехтин, с арабски хляб или препечени филийки.

# 9
# 10
  • Мнения: 759
Рецепта за тирамису, но да не е със сурови яйца, че нямам пресни?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Четох за вариянт, в който яйцата (жълтъци) са сваряват със захар и прясно мляко на яйчен крем и в този вид (изтинал яйчен крем) се смесват с маскарпонето и сметана. Не мога да посоча конкретната рецепта. Просто ми се мярна вчера, докато търсех нещо друго.

# 12
  • София
  • Мнения: 30 121
  bouquet за темата


И аз да прехвърля темата за грах и червен пипер.

Морена, мерси за инфото за пипера  Peace

Аз ползвах на Bonduelle т.е. може и да е от марката грах + брашното /както предположи Onna-bugeisha/  newsm78

# 13
  • Мнения: 9 107
Рецепта за тирамису, но да не е със сурови яйца, че нямам пресни?

потърси го  тук, http://tanitaang.blogspot.com/ мисля, ч е такова имаТанита

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
missence, Бондюел е добра марка и не мисля, че в граха е бил проблема. Лош граях би могъл да доведе до хрупащо ястие, ако част от зрънцата са твърди, но лисата на цвят е следствие то недобър червен пипер. Аз също ползвам "Котани" , но този, който беше показала Морена и съм доволна от него

Общи условия

Активация на акаунт