Проблемна кожа на лицето

  • 10 349
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
След като ходих при дерматолог и той ми сложи диагноза "има и розацея, може би" и искаше да ме гори с азот(аз категорично отказах), той ми промотира негови мазила, за някаква сума от 50-60 лв. и ми каза да се мажа всеки ден - абсолютно никакъв ефект, дадох ги на баба ми да ги ползва . Долу прикрепям снимки да видите за какво иде реч - ситни пъпчици по челото, бузите и брадичката със зачервяване, от доста години е.
Мажех се с Метроруборил  - ефект никакъв, в момента ползвам мицеларната вода на Биодерма + АР крема.
Моля Ви, дайте мнение какво да правя след като видите снимките, или ми препоръчайте много читав дерматолог за гр.София  Praynig Praynig Praynig Cry

Тук съм с крема на Биодерма АР, който леко е успокоил кожата :
Снимките са доста некадърни, но мога да направя още, ако на тези не се вижда нищо  Sad

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 14:43 от white jasmine

# 1
  • Мнения: 35
След като ходих при дерматолог и той ми сложи диагноза "има и розацея, може би" и искаше да ме гори с азот(аз категорично отказах), той ми промотира негови мазила, за някаква сума от 50-60 лв. и ми каза да се мажа всеки ден - абсолютно никакъв ефект, дадох ги на баба ми да ги ползва . Долу прикрепям снимки да видите за какво иде реч - ситни пъпчици по челото, бузите и брадичката със зачервяване, от доста години е.
Мажех се с Метроруборил  - ефект никакъв, в момента ползвам мицеларната вода на Биодерма + АР крема.
Моля Ви, дайте мнение какво да правя след като видите снимките, или ми препоръчайте много читав дерматолог за гр.София  Praynig Praynig Praynig Cry


И аз бях така #Crazy И аз чух тази диагноза, но...НО, разбира се не беше правилна.  Close

 Първото което трябва да разбереш за кожата си е вида й.  
Не може дермотологът ти да не ти е казал.

 В домашни условия можеш да провериш каква е кожата ти с тестта с миене- чистото лице изплакваш с  вода и после оставаш сама да изсъхне. Ако след половин час  усетиш кожата си стегната, сякаш имаш тиксо отгоре, значи кожата ти е суха.
 Аз дълго време си миех лицето сутрин само с вода, и винаги се чувствах така ooooh! Не е рядкост сухата кожа да има пъпки. Peace
 
След това съобразяваш козметиката си и почивстващите средства с типа си кожа.
 


Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 14:39 от Ванилина

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
И свестен дерматолог,който да ти постави правилната диагноза и адекватното лечение.Добри отзиви има за д-р Маркова,д-р Паскова/те са платени/,по здравна каса препоръчвам Венелинова от Доверие и четох на последък за д-ка от Токуда,но не и запомних името.Има няколко подобни на твоята тема и там пишеше за нея.
Ти при кой доктор ходи?

# 3
  • Мнения: 413
Ужасно е  Sad, дори с фон дьо тен изглежда по-зле(заради пъпчиците), кожата ми е смесена, с мазна Т-зона, гледам да слагам хидратиращи кремове, не мазни. А ти пъпчиците с какво ги пребори? Това не е акне, тоест нямат връхче, седят като обрив  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 413
Аз ходих при "д-р" Георги Каймакански на ул.Пиротска до Халите.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 13:49 от white jasmine

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
На стари години пих антибиотик Далацин С.Дъщерята е с пубертетско акне,което не се повлиява от нищо.За момента пие Шуслерови соли 9  и се маже с крем,който е с шуслерови соли 12.Пробваме...
Виж за Маркова:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=763568.msg27370258#msg27370258

# 6
  • Мнения: 35

След това съобразяваш козметиката си и почивстващите средства с типа си кожа.


Имай предвит обаче, че не винаги дори и да са съобразени, продуктите помагат.

Моята кожа ми е правила проблем дори и при мицералната вода на Виши за суха кожа ooooh! Голям кошмар...

 В момента съм се научила как да се грижа за кожата си - тя е толкова странна, че  типичните лечебни козметики с алое вера и чаено дърво са ми правили вреди Sad
                В същото време тези последните са помагали на близки при проблеми с кожата ...
 Почти съм се отказала от фон дьо тена, използвам само коректор за белезите от акне.

Има една рецепта за тоник с листа от бреза. Тя ми помогна когато  имах подобна кожа като твоята:  младите листа на брезата се пускат в гореща вода, врат 20 минути и с прецеденият тоник се мажиш сутрин и вечер. Много помога Peace

 Ограничи мазната храна, цигарите и  повичко вода.   Peace
  
Можеш и да правиш маска с  мляко и мая за хляб. Страхотно успокоява Peace

# 7
  • Мнения: 413
Магика, за пуберитетското акне има лек - купи 1 пакетче сяра на прах за пиене, медицинска от аптеката - 1 левче струва и 1 буркан мед, всяка сутрин в продължение на 10 дни, на гладно се яде 1 лъжица мед, поръсена с 1 щипка сяра. Страшно ефикасно е, пречиства от вътре, препоръчвам с две ръце, видяла съм резултати на доста хора  Peace Абсолютно безобидна е! Може да се смеси и пакетчето направо в буркана с мед и да си хапва от него направо.

# 8
  • Мнения: 413
Ванилина, а тази маска с мая и мляко с какви пропорции се прави?

# 9
  • Мнения: 35
Ванилина, а тази маска с мая и мляко с какви пропорции се прави?

Толкова колкото да стигне за лицето ти. Сместа трябва да стане като каша - аз правих с четвърт кубче и лъжица и половина прясно мляко. Може и да се прави с кисело мляко. 2 пъти в седмицата. Допълнителен ефект е изсветляването на кожата, въпреки че при мен не се забеляза Sad Накрая се изплаква с отвара от лайка, въпреки че не е задължителна.

# 10
  • Мнения: 688
white jasmine, не мога да разбера имаш ли проблем или не? Виждам следния твои пост от друга тема, която върви почти паралелно с тази:
МОЛЯ ВИ, без глупости с кремчета и диетки. Отиваш до аптеката и си купуваш медицинска сяра за пиене на прах(няма общо със сярната киселина!!!), сутрин на гладно 1 лъжица супена МЕД(ама хубав, от производители - пчелари, около 15-20 лв. струва едно хубаво голямо бурканче) + 1 ЩИПКА от тази мед. сяра, това правиш в продължение на 10 дни. Ако не ти помогне, трябва да се обърнеш към наистина добър дерматолог(д-р Маркова) за антибиотик.
Мед. сяра си нямате на идеа какъв антиоксидант е и как пречиства..ако пробваш, поне няма да ти навреди, защото е адски полезна. Виждала съм момиче, което беше с толкова много комедони и подобни на твоите пъпчици, обезобразена от козметици и "компетентни дерматолози", че ходеше с шал през лицето, към днешна дата с тези две простички нещица, се радва на чиста кожа, както и аз(не съм имала 1 пъпка в живота си след като започнах да използвам това лечение и съм супер добре  Flutter  bouquet) !  Peace

# 11
  • Мнения: 413
Този пост е от моя позната , както и координатите на д-р Маркова, както виждаш по-горе в темата, аз не съм я посещавала. Сложила съм снимки от днес на проблема ми и той няма нищо общо с комедони и тн., за които се коментира там. Заставам и аз зад това мнение със сярата, тъй като познавам хората, които са я използвали и според мен за акне, също няма кремове, тъй като трябва пречистване от вътре. Аз съм почти сигурна, че и за моя проблем трябва да е вътрешно лечението  Confused

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile И аз имам акнеична кожа и съм чувала само за сярата още преди години и сега виждам и тук,но ме притеснява тази сяра няма ли лоша миризма...? Надявам се да ми отговорите честно,защото търся нещо за вътрешно лекуване,а по дерматолози съм обикаляла ама като вътрешно лечение са ми изписвали само таблетки Бирена мая и Дермабион (естествено към лечението с разни мазила и антибиотици) , от които освен пари на вятъра друго не стана.
Някой с опит може също да сподели нещо за вътрешно лекуване. А сега се сетих , бях чула за цинк ,че било добре да се пие при такива проблеми с кожата,то всъщност и Дермабиона беше с цинк,но не знам ..как при мен толкоз много витамини и малко от малко не укрепнах и не видях грам положителен ефект, ако не върху пъпките поне върху организма ... doh

# 13
  • Мнения: 413
Не мирише и няма вкус, питай и в аптеката, те ще ти обяснят подробно.

# 14
  • Мнения: 35
таблетки Бирена мая и Дермабион (естествено към лечението с разни мазила и антибиотици)

Бирената мая понякога действа противоположно на акнето. Ако в организма ти има достатъчно витамини от група В, то маята силно увеличава акнето. Това е изпитано от мен Tired

Единствената + черта е че усилва паметта и концентрацията Laughing
Дермабион има добър ефект, но ако кожата е "странна", то ефекта е почти нулев  Sad

 Колкото до меда и сярата - наистина няма  странен вкус и не мирише. Но от всички хора, които са го използвали, само в интернет виждам добри отзиви. Всички други, в това число и аз не сме виждали подобрение.
Това което помогна на бившето ми гаджето  и на много колежки, които изведнъж започнаха да имат акне след безпроблемни тийн години, беше "Сребърна вода" външно приложена. Имаше я по аптеките. И даже днес една колежка се похвали че си я купила... Не остават и петънца, но разбира се всичко зависи от кожата... Защото на мойта не помогна Sad

Общи условия

Активация на акаунт