Penny Dreadful (2014) TV Series

  • 23 920
  • 212
  •   1
Отговори
# 180
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Е има и мексикански богове Wink

# 181
  • Мнения: 9 180
Факт. Joy
Мексиканци и техните богове. И всичко това в Лос Анджелис през 1938.
Гледах епизода.
Матео след 3-ката е загубена кауза. Момент,когато му взимаха мерките си беше в поза като ангел,после реших,че може и като демон,но сега и феникс може да е.Ок,може и да се обърне.Според мен семейството е в катарзис и сякаш всеки е тръгнал по-различен път,но накрая ще се обединят.
Какво ли иска Елза от д-р  Крафт.Не мисля,че е само разврат,ама може с оглед как свърши епизода.Брррр

# 182
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Според мен иска да има конфликт, той си е наци, евреите предния епизод настръхнаха, булеварда и там наци и чрез председателя на общинския съвет прокарва конфликта с мексиканците. Иска меле да има, храни се явно от разруха, раздор, смърт Grinning Аз се чудя дали не се клонира или си е все тя в различни образи и така огрява навсякъде, може да си сменя бързо вида. Защото детето е клонинг някакъв, нали си го вкара в корема в 1 епизод. А тя може и демон да си е само или тип мексикански Луцифер. Ето и покварява Grinning Поквари Крафт да извърши грях като спа с него.

# 183
  • Мнения: 9 180
Тя жена му нали и каза,че не му е първата любовница.
При всички останали се цели нещо мащабно,та и за това очаквам нещо по-грандиозно от някаква изневяра.
Според мен си е все тя във всички образи,то и детето е част от нея.

# 184
  • София
  • Мнения: 27 132
А за Моли и майка и?
И двете ли са били насилени или само майката, както ми се стори, но не съм сигурен, ама никак...

# 185
  • Мнения: 9 180
Мисля,че говори за себе си,после те прочетох и ти писа за майката.Не съм сигурна.
Моли е хлъзгава като риба.Докато говореше с Диего пак разказа история,която да прилича на неговата.Нагажда се,то и за това и ходи да е проповедник.

# 186
  • София
  • Мнения: 27 132
И на мен ми е малко мистерия и много се дразня от такива неясни подмятания. Не знам дали е нарочно търсен ефект. В смисъл може и да са двете, може и да е само майката, може и да е само Моли. Май най-правдоподобното е ако и двете са ги изнасилили. Сега пак върнах изречението. Ами тя май си намеква... за себе си... Но не знам и аз. Напоследък прекаляват с тези гадости. Не че ги няма, ама...
За мен и двете са видели най-лошото и са както ти казваш хлъзгави. Тук няма бяло и черно. Сиви са. И добри и лоши. И чисти души и прогнили ябълки, зависи от гледната точка. Майката е загубена кауза обаче.
А в Моли обаче виждам нещо трагично и фатално, не вярвам да оцелее. Отнесена е, не знам, някак си не виждам щастлив край за нея, но дано бъркам.

# 187
  • Мнения: 9 180
Не мисля,че това е толкова важно.Мисля,че наблягат на самото действие/разговор или как успява да разкаже дадена история,да влезе подкожата на събеседника,да покаже съпричастие,разбиране и другата страна да и повярва.Тя проповядва.Не мисля,че сме виждали много от истинската Моли.
Майката е силен характер,ако и е истинска майка.Нищо не са споменали,но държанието им не е като на майка и дъщеря.Те са ми най-съмнителни.За другите видяхме предистория или научаваме нещо,но и за тях - нищо.
Аз не виждам щастлив край за никого.Семейството на д-р Крафт е разрушено,онзи със строежа на магистралата е много лесно да бъде смачкан,семейството на полицая също се разцепва и всеки тръгва по своя път.Нацистите и евреите са такава скука.

# 188
  • София
  • Мнения: 27 132
1.6
Май за първи път съм истински разочарован от епизод.

Скрит текст:
В смисъл вече сме към края и не може да има толкова празни епизоди. Единственото което научихме е, че и двамата главни герои и детективи се изявиха като истински задници, да не каже боклуци. Жалко. И ако от мексиканчето очаквах нещо такова, то не и от дъртия евреин. Матео и той избра гнева и лошото пред майка си и доброто.
Чудничък епизод - всички са маскари!

# 189
  • Мнения: 9 180
Странно се развива действието.Сякаш се случва нещо,но всъщност ни дават на час по лъжичка.
6-ти епизод е толкова скучен и излишен в голямата си част." Да бъдеш или да не бъдеш" -  версията на Тиаго.
Въобще не усещам конфликтите,а просто знам,че са там - световно доминиране,етническа омраза,синовен дълг,7-та Божа заповед,корумпирани ченгета и църква,Каин и Авел.
Как майката на Матео знаеше къде е?
Друго,което ме дразни е липсaта на  свръхестественото,което е заменено от лоша кримка.

# 190
  • Мнения: 6 375
Да се отчета набързичко. Вчера изгледах 3-тия епизод. Много съм назад, уж се надявам да ви догоня, ама то дотогава и сериала може да свърши. Grinning Чела съм малко от темата съответно.
Да, май няма много общо с Викторианска готика. Главната героиня се появява навсякъде. Аз я оприличавам на дявола. Тя пошушна на ухото на нестабилния полицай и той пръв стреля и ... после стана касапница. И на ухото на брата на Тиаго пошушна май. Защото той стреляше като луд, по всички полицаи подред. Та засега съм я определила като абсолютен дявол. Явно целта е хаос и унищожение на човечеството. Бавно и мъчително - брат срещу брата и т.н. Та ... дотук така го тълкувам. Сега ще прочета още малко от темата. Grinning

# 191
  • София
  • Мнения: 27 132
7 епизод

Скрит текст:
За жалост втори пореден празен епизод.
Какво им става на тези хора и то баш в края на сезона?
* сентенциите:
майката на Моли е наци.
Мария единствена воюва със злото, ама дори тя все още не е почнала тази битка, освен че я прогони. Санта Муерте се появи както винаги намусена и успя да пусне една сълзица и до тук с нейното присъствие/отсъствие в шоуто.
И нищо друго. Само разтягане на локуми и пълнеж.

# 192
  • София
  • Мнения: 5 643
7 епизод

Скрит текст:
За жалост втори пореден празен епизод.
Какво им става на тези хора и то баш в края на сезона?
* сентенциите:
майката на Моли е наци.
Мария единствена воюва със злото, ама дори тя все още не е почнала тази битка, освен че я прогони. Санта Муерте се появи както винаги намусена и успя да пусне една сълзица и до тук с нейното присъствие/отсъствие в шоуто.
И нищо друго. Само разтягане на локуми и пълнеж.

Скрит текст:
Сериалът потъва безвъзвратно като Титаник. Тъпчат на едно място. И какви са тези глупости, че две селски ченгета ще борят Райха? Няма ли за таци работа ФБР, служби, разузнаване?

# 193
  • Мнения: 9 180
Diavolo,не са сами полицайчетата.С тях е и бабата,която е снабдявала Куба с оръжия през испано-американската война. Ама пак не става.

Последните 3 епизода са написани от различни сценаристи и си личи,защото са различни.До 6 епизод действието беше бавно,но поне във всеки епизод ставаше нещо,имаше някаква интрига,даваха загадка и поне беше интересно. Ясно е,че някои герои и истори са с повече приоритет и не беше нужно всички още в началото да ни ги показват като важни.Можеше да са част от основата и наистина да се объдне внимание  на ядрото.Сега всеки се държи различно,дърпа историята към себе си и нищо не ги сплотява.

7 епизод
Скрит текст:
Какво ни показа този епизод освен,че Мария започва война съвсем сама,защото дори Санта Муерте я остави сама със сестра си?Ама тя май е единствената,която вярва в тях.
Дори речта за кръвта на кралете на инките и живота в утробата беше патетичен. Скучно,скучно и скучно.Всички герои трябваше да бъдат оръжия в битката между двете сестри,а не всеки да си прави каквото иска в един изгубен изначално сюжет.Та те нямат обща кауза и вяра.
Всичко,което видях в този епизод трябваше да се случи много по-рано.

# 194
  • Мнения: 790
Не съм гледала още 7-ми епизод, но това, което видях досега, ми хареса.

Може би защото нямах големи очаквания.

Актьорската игра е на ниво, особено на Рори Киниър и на Натали.

Моли ми е много съмнителна.

Сериалът е повече човешка драма отколкото фентъзи. Всеки е едновременно жертва и извършител в една нескончаема смъртоносна спирала.

Общи условия

Активация на акаунт