Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 апр. 2014, 02:09 ч.

Penny Dreadful (2014) TV Series

• 20 009
  • 136
  •   1
Отговори
  • Ямбол

Последна редакция: ср, 30 апр 2014, 02:14 от DimiLoca

# 1
Може ли да ми кажеш нещо повече за този сериал?

# 2
  • Ямбол
Какво те интересува по-точно? Има доста инфо за сериала в интернет пространството.  Simple Smile

Подробно резюме от Замунда (за тези, които не я отварят):
Скрит текст:
Носителят на “Оскар” Сам Мендес (“Американски прелести”) и сценариста на “Гладиатор” и “Авиаторът” Джон Логан стоят зад направата на този страховит, психосексуален телевизионен сериал. Действието се развива в Лондон през мрачната Викторианска епоха, а сюжетът обединява съдбите на едни от най-ярките литературни персонажи в историята, сред които се открояват доктор Виктор Франкенщайн, Дориан Грей и граф Дракула. Сериалът се фокусира върху произхода на тези герои и опитите им да намерят мястото си в град известен с отчуждените си жители и големия брой мистериозни престъпления. Актьорският състав на сериала е предвождан от звездата от “Пърл Харбър” Джош Хартнет, Ева Грийн (“Тъмни сенки”) и Били Пайпър (“Доктор Кой”). Хартнет изпълнява ролята на Итън Чандлър – чаровен мъж, който не се страхува от насилието в Лондон и е винаги готов да действа. От своя страна Грийн и Пайпър се превъплъщават съответно в ролите на мистериозната героиня Ванеса Ийвс и ирландската имигрантка Брона Крофт, която иска да забрави своето тежко минало.

Ето я и пилотката:
Penny Dreadful S01E01

# 3
Започва обещаващо

# 4
  • София
Хич не е лош Дориан, макар че не го видях в първи епизод. Flutter

# 5
  • Ænima/Albuquerque
Гледах пилотката снощи. Не мога да реша. Прекалено много ми прилича на Лигата на необикновените, а това страшно ме нервира.

# 6
Мен доста ми хареса.  Peace
Но забелязах, че в IMDB пише, че пилотния е на 11 май, а втора сериая на 18май, чак тогава ли ще я пуснат втората?

# 7
Хареса ми пилотката  Simple Smile Викторианска готика, гнусни вампирляци, мизерия в Уайтчапъл... Да видим натам - дано не спада темпото, а и да не гледаме само как трепят разни изчадия до откат, дано са го измислили по-дълбочко Thinking
Скрит текст:
Имаше любопитни хрумки  Thinking

А финалната сцена беше брилянтна  Cry

# 8
  • Ænima/Albuquerque
Снощи затвърдих мнението си, че Ева Грийн ми е безкрайно противна. Направо я виждам как се напъва да говори по-sophisticated.  Tired

# 9
  • Велико Търново
И аз тук! Хареса ми пилотката. Най-вече Франкенщайн. Mr. Green

# 10
  • Ямбол
И аз тук! Хареса ми пилотката. Най-вече Франкенщайн. Mr. Green

O, да! Страхотна финална сцена!
На няколко сцени подскочих иначе, в епизода.  Mr. Green
Харесаха ми хрумките и на мен. Дано завържат нишкатата, свързана с древните цивилизации.

# 11
  • МАРС
На мен не ми хареса, че пак се обръщат към стари многократно предъвквани образи - Франкенщайн, Джак Изкормвача, Дракула.
Надявах се, че сериала ще е нещо ново, а не пълен със стари клишета.

# 12
  • The point of no return
Аз съм 50-50 засега. Имаше интересни моменти, но ми влачеше в други. Ще видим другата серия как ще е.

Снощи затвърдих мнението си, че Ева Грийн ми е безкрайно противна. Направо я виждам как се напъва да говори по-sophisticated.  Tired

Ева не си ли говори така по принцип, не мисля, че се напъва.

# 13
  • Ænima/Albuquerque
На мен не ми хареса, че пак се обръщат към стари многократно предъвквани образи - Франкенщайн, Джак Изкормвача, Дракула.
Надявах се, че сериала ще е нещо ново, а не пълен със стари клишета.

Сиско, да сядаме на пейката в ролята на опозицията?  Mr. Green

Ева не си ли говори така по принцип, не мисля, че се напъва.

Ами не съм убедена, но може и да си права.  Thinking

# 14
  • МАРС
Дай да ги изчакаме още малко, всяко начало е трудно, може да заплетат някоя интересна историйка, че аман от пейки.
Повечето текущи сериали са за пейката.  Tired

# 15
  • Ænima/Albuquerque
Хубаво е, че си обнадеждена.  Mr. Green

# 16
Супер беше, много ми хареса, а нямах високи очаквания. Нямам търпение да се появи героинята на Били Пайпър. Party .

# 17
Изгледах! Хареса ми  Party Тимоти, Джош и Ева са ми симпатяги.

Засега съм на първи ред, ако се скапа - пейка, бира и плюене  Peace

# 18
  • Ænima/Albuquerque
Гледахте ли втора серия? Аз още не съм. Може ли някой да резюмира, за тези на пейката?  Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 май 2014, 17:08 от Sarcasm™

# 19
Мързи ме.
И не може да сядаш на пейката след само 1-ви епизод!

# 20
  • Ямбол
Чуден Дориан.  Heart Eyes
Много ми хареса как завърши епизода. Заформи се интригата.  Twisted Evil
Скрит текст:
Този трябва да е Амон Ра Thinking
Само едно не ми хареса - участието на Били Пайпър. Супер противна ми е тази актриса. А тук още повече.

# 21
  • Ænima/Albuquerque
Мързи ме.
И не може да сядаш на пейката след само 1-ви епизод!

Как да не може, баси тъпнята!  Crossing Arms

Само едно не ми хареса - участието на Били Пайпър. Супер противна ми е тази актриса. А тук още повече.

Сериозна ли си? Толкова я обичам! Заради теб ще си изгледам втора серия.  Mr. Green

# 22
Мен пък много ми хареса втора серия  Grinning Страхотен сериал.

# 23
  • Ямбол

Сериозна ли си? Толкова я обичам! Заради теб ще си изгледам втора серия.  Mr. Green

Че кога не съм била?

Само заради нея се отказах да гледам "Secret Diary of a Call Girl".  Crossing Arms

# 24
Оу, харасва ми Билиту, ще дръпна тоя  "Secret Diary of a Call Girl"  Wink

# 25
  • Ænima/Albuquerque
Оу, харасва ми Билиту, ще дръпна тоя  "Secret Diary of a Call Girl"  Wink

Мани я, Дима, много е хубав сериала!  Mr. Green

# 26
  • София
Ужасна е, верно. hahaha Викам тоз пък хубав Дориан как можа да я оноди тази.

# 27
  • Велико Търново
Бррр, хич не ми харесва тази. Особено като я слушам как се пъне да изкара акцент. Блякс!

Иначе определено ще следя сериала. Харесва ми атмосферата - едно такова мрачно, мъгливо и мизерно.  Mr. Green

Много сладко развиха историята с Франкенщайн и Протей.

Скрит текст:
Ама пък как бастисаха втория, баси. Crossing Arms

# 28
  • Ænima/Albuquerque
Как можеш да кажеш, че се пъне да изкара акцент, при положение, че тя е англичанка? Нещо, което не може да се каже за Ева Грийн. ОК, не те кефи, ама аре малко обективност.

# 29
  • Велико Търново
Абсолютно се пъне да изкара ирландски акцент и абсолютно не ѝ се получава на моменти. : )))

# 30
  • Ænima/Albuquerque
Доообре.

# 31
Не ми дреме кой какъв акцент пъне. Ева си ми харесва, защото излъчва студена красота, Били точно обратното-грубовати черти, но ми е чаровна.

изгледах първа серия на Secret Diary... - страхотна е там  Flutter

# 32
  • Ænima/Albuquerque
Още по-страхотна става, разцъфтява.  Heart Eyes

# 33
  • МАРС
Дам, едва издържах десет минути от втората серия и си сядам на пейката.
Гореспоменатата и на мен ми е много анти, въпрос на вкус явно.

# 34
Eх, този Дориан  Mr. Green Много ми е симпатичен.

# 35
  • София
Ау, ама той и пее. Heart Eyes

# 36
Да, да, да. Дори и с Боно има песен. Супер симпатяга е. Може би най-чаровния от всичките там.

# 37
Още не съм ги изгледала, ама да не избягате далеч  Laughing

# 38
  • София
Бозкей, Джош Хартнет и Дориан Грей. hahaha

# 39
За какво говориш? Трета серия ми е като в мъгла, нищо не помня  Blush

# 40
  • Ænima/Albuquerque
Трета ли? Само три ли са досега?  Thinking

# 41
хахаха, 4-та излязла преди 5 дена... Ясно  Rolling Eyes

# 42
  • Ænima/Albuquerque
Начи вече отивате към шеста.  hahaha

# 43
шшштттт, финала бил шокиращ!

# 44
  • Ямбол
Бозкей, Джош Хартнет и Дориан Грей. hahaha

На мен ми хареса сцената.  Crazy

Скрит текст:

# 45
  • София
Всичко ми харесва в Дориан. hahaha

# 46
  • Велико Търново
Ауу  Crazy

# 47
Абсента е виновен.

# 48
Ех, едно време какъв абсент е имало  hahaha

# 49
  • Ямбол
Бум, ти загледа ли сериала?  Flutter

# 50
  • Ænima/Albuquerque

ДАФАК!? Хубаво съм направила, като съм го зарязала.  ooooh!

# 51
  • Ямбол

ДАФАК!? Хубаво съм направила, като съм го зарязала.  ooooh!

Хомофоб! Mr. Green

# 52
Гледам вече, гледам, като догледам ще пиша  Twisted Evil

# 53
  • В Космоса
Запис с първа серия. Crazy Много яко почна, ама Франкенщаийнската част ме надразни малко. Не се кефя да се преплитат различни линии... Ама ще се гледа, де. Атмосферата е сууупер.

# 54
Страхотна Ева, много ми хареса.

# 55
  • срещу двата комина :)))
почнах го и аз, изгледах две серии и ми пишете хукната  Joy всичко ми харесва, особено атмосферата  Heart Eyes

# 56
  • В Космоса
Да, да, да! Кефи мъ, кефи мъ! Party

Страхотна Ева, много ми хареса.

И аз я харесвам, само едно ме дразни, много шумно вдъхва преди да се изкаже. Crazy Laughing

# 57
  • В Космоса
3 епизод -
Скрит текст:
Итън как се справи с вълците в зоопарка, нещо не разбрах... Thinking

# 58
3 епизод -
Скрит текст:
Итън как се справи с вълците в зоопарка, нещо не разбрах... Thinking

Скрит текст:
Четох теория в нета, че е върколак. Това си пасва със събуждането му навън и липсата на страх от туберкулоза, а и така ще има още едно от класическите чудовища в сериала.

# 59
Това е добро обяснение...

Остана ми последната серия за наваксване  Peace

Ева има нещо много наркоманско в нея, трябва да потърся да видя играла ли е такава роля  Grinning

# 60
  • В Космоса
Мда, добра теория...

Бум, сподели ако я откриеш в такава роля. Grinning

# 61
напредвам лека - полека и все повече ми харесва сериала  Crazy

# 62
Абе последната серия ми дойде в повече, чакаме финалето  Peace

# 63
така, снощи изгледах 4та серия ... ся някой ако ми обясни защо Итън се метна на Дориън  newsm78 тъкмо вече го виждах как ще ни покажат, че е върколак и ... хоп, изненада  Laughing

# 64
  • гр. София
Присъединявам се към вас  Grinning
Много ми харесва сериалът, общата визия, създадената атмосфера, всичко. Горя от нетърпение да разбера коя ще е булката на Франкенщайновия "син"  Rolling Eyes

# 65
Е, тя една е умиращата в сериала, другата ще и се размине, иначе накъде са без нея

# 66
  • гр. София
Все си мисля да не вземе да си поиска актрисата  Crazy Някак прекалено очевидно ми се струва с туберкулозната.

# 67
кажете ми за Итън и Дориан, бре  Joy имаме ли некво обяснение там  Joy

# 68
  • гр. София
Има: да се опита от всичко.

# 69
Хммм, а каква му е голямата тайна на него  Whistling

# 70
Избил е май някакви индианци, Ева нещо го тормозеше последната серия която гледах през пръсти  Mr. Green

# 71
  • гр. София
А дали ще се окаже върколак наистина?

# 72
Според мен, няма друго обяснение за случката в зоопарка и, че не се притеснява от туберколоза

# 73
Тука ми изписа да не пиша, но аз ще се запиша въпреки това:) Току-виж се поразмърда темата:)
Гледам възмущавали сте се на Дориан и върколака (още не им знам имената Blush), а да ви видя сега след серията с травестита хахаха...тоя Дориан голям извратеняк. Чудя се какво е пък той...вампир?

# 74
  • Ямбол
Кажете как е втори сезон?! Има ли смисъл да се мъча да доглеждам първи.  Mr. Green

# 75
Немога още да кажа. И за този сериал много бавно правят субтитри и не съм гледала още последната излязла серия, която е едва 3-та.

# 76
  • В Космоса
Аз имам изтеглена 4-та от първи и си отвисява така на компа. Чудя се и аз дали да го продължавам.

# 77
Аз имам изтеглена 4-та от първи и си отвисява така на компа. Чудя се и аз дали да го продължавам.

Аз съм така с пета. Отлежава на компа  Mr. Green

# 78
Първи сезон беше ок.
Но мен лично ме натовари страшно соло серията на Ева.
Нямам желание за втори, но не се заричам.

# 79
гледах първи епизод от втори, мисля да не продължавам  Mr. Green

# 80
Хм, зачетох темата назад. Интересен ми е бил, а защо така не ми се започва втори сезон?  Thinking Може да го изгледам като приключи.  Grinning

# 81
  • The Big Apple
И аз се чудя дали да го продължавам, изгледах всички епизоди от втори сезон.
Последния го превъртях, скучен ми беше.

# 82
Много почнаха да прекаляват с персонажи подобни на Анжелик във всеки сериал и това малко или много дразни.

# 83
Много почнаха да прекаляват с персонажи подобни на Анжелик във всеки сериал и това малко или много дразни.

Вярно е! Ей, загинаха с цел да ни изкелефирчат съзнанията! Ми не ми е естествено всичко това, даже не ми е и интересно. Радвам се, че умря. Нали умря?Simple Smile

# 84
Да, умря, но преди това видяхме доста от нея(него).

# 85
Teaser Trailer на Penny Dreadful

https://m.youtube.com/watch?v=s17fb7c6zwU 

Последна редакция: нд, 13 мар 2016, 09:33 от Spring is my season

# 86
  • The Big Apple
Бях го отписала, но ще погледна първи епизод от новия сезон.  Rolling Eyes
Изглежда интересно.

# 87
Кога започва?

# 88
  • The Big Apple
На 1-ри май, според imdb.

# 89
  • Вестерос
Аз го изгледах пък накуп, само предния сезон май почаках няколко серии и много ми харесва

# 90
  • The Big Apple
Излязъл е 1-ри епизод от 3-ти сезон, доста по-рано от обявената дата.
Още не съм гледала, по-късно през деня, ако ми остане време.

# 91
  • Вестерос
Супер  Party

# 92
Къде го има?

# 93
  • The Big Apple
В Замунда или Арена трябва да го има.  Peace

# 94
В арената го няма. Намерих го в зелка.

# 95
Аз явно не съм догледала предния сезон като хората; днес кат го пуснах, особено в началото гледах така -  Shocked

# 96
Търся субтитри.  Confused

# 97
  • The Big Apple
Гледах и двата епизода - мудно ми върви.
Не знам дали ще продължа, въпреки че ще се опитам с превъртане.  Laughing

# 98
  • Вестерос
На мен много ми харесват, особено появата на Дракула и др.Джекил , очаквам Хайд  Twisted Evil

# 99
  • The Big Apple
Дракула и на мен ми харесва, щом гледах и филма.  Joy Вярно, че само заради Евънс, но пак се брои.
С Ванеса нищо интересно засега.

# 100
Само толкова ли сте коментирали по сериала?! Мислех, че ще видя някакви дълги дискусии, водени тук няколко страници! Laughing

Аз сега си изтеглих сериала, защото сега ми е отпуската. Стигнах до 4-ти епизод.  Много съм впечатлена! Запазили са нивото на сериала! Много добре заснети сцени, много добри актьори, а за сценария да не говорим!
Чудесен Дракула! Време беше са го вкарат и него с сериала!
Много ме впечатли историята с Дориан, май той и онази ще се правят на спасители този сезон, каква ирония (точно той-спасител Wink ), а пък онази сцена с кръвта и момичетата... Crazy 

# 101
  • Вестерос
Аз някъде бях коментирала, че бях в шок след последната серия, не знаех, че е край на целия сериал. Като цяло една прекрасна история, пак бих го гледала  Heart Eyes

# 102
  • The Big Apple
Аз също останах в шок от финалния епизод, изобщо не очаквах, че така ще приключи.
Спойлер:
Скрит текст:
Както и това, че Дракула е замесен от самото начало с отливачането на Мина, превръщането й и т.н, само и само да се добере до Ванеса.

# 103
  • Вестерос
Аз си мислех, че ще се окаже Дявола  Blush

Но беше логично с оглед първи сезон

# 104
Ами аз то изгледах вече Sunglasses
За финалната серия съм със смесени чувства-не съм сигурна хареса ли ми, или не Thinking Но като цяло качествен сериал!

Ама аз бях разбрала, че Дракула преследва Ванеса, защото тя е предала Мина и сега той иска да отмъсти, а пък накрая излиза, че чрез Мина Дракула е искал да се добере до Ванеса???  newsm78  Аз ли не съм го разбрала правилно, или тук има неща нелогично?

# 105
  • Вестерос
Защото Ванеса така си мислеше

# 106
  • София
Прекрасен финал!
Преди малко изгледах последната серия и аз също останах шокиран, че това е края, но така е по-добре.
Поне за мен, много силен финален епизод.

Penny Dreadful ми беше особена слабост, която някой друг сериал няма как да замести - мрачната атмосфера, репликите, музиката - особена магия има в този сериал и като се замисля и 3те сезона носят различни усещания и емоции, които напълно си заслужават времето.

Признавам, ще ми липсва.

# 107
  • Вестерос
Само като прочета името на сериала и чувам гласа на Ева Грийн в главата си  Heart Eyes

# 108
  • София
съвсем логично си свърши. то не я преследваха, не бе чудо. много я щат тази девойка, бе.
добре, че беше Джон Клеър, та да има нещо вълнуващо.
единствената серия, в която Ева Грийн беше на висота беше 4 серия от последния сезон. Перфектна.

# 109
И аз като Spring очаквах, че ще има много писано.
И като Tiffany - шок, ама и възмущение, пък и  Crying or Very sad. Защото наистина край, ама край - никаква надежда отникъде. Закопаха всичко и сложиха кръст и това е. Поне малко надежда да бяха оставили, за такива пристрастени като мен. (Да, определено се пристрастих, защото тази година изгледах всичките сезони накуп.) Ама то и логика няма - искат я, преследват я, добре; накрая на 2-рия сезон - с вещиците - нали се установи, че е създадена за деня, а не нощта. Като ще е за нощта - Итън да я беше убил, когато тя беше обладана и го молеше да я убие. Итън остава върколак - сам - какво ще прави без някакво друго подобно на него създание (каквото беше Ванеса). Дориан - добре, той си е живял така - ще си продължи ... няма какво да го мислим. (Чаровник беше признавам, погледът му ... толкова завладяващ, игрив.) Джон Клеър - как можа да не изпълни молбата на жена си? Щял да бъде чудовище - ами той вече е минал по този път и щеше да го наблюдава как се развива, да му помага да разбере кое е добро и да стане пак добър човек (детето). Той как успя да стане горе-долу същият, семейството му го прие, освен това външността винаги може да бъде променена към малко по-добро. Така де! Изобщо са го отписали този сериал и това е - гледахте, каквото гледахте, стига ви толкова!

# 110
  • София
Това бе един от най-великолепните сериали правени някога. Като атмосфера, като визия, игра, реплики. Жалко, че всичко приключи с три сезона и то така някак си недовършено. А и толкова мрачно и лошо завърши всичко. Не ми се искаше така. Но няма рейтинг и това е положението. А кастът е много скъп и няма как...

# 111
  • Вестерос
Аз Ева Грийн съм я гледала почти навсякъде , където участваше, беше ми някак антипатична, но от този сериал съм просто запленена вече от нея и таланта й. Много ми харесва  Heart Eyes Heart Eyes

# 112
Привет!
Гледах миналата година сериала по HBO , но след като прекратиха договора си с Булсатком спрях да гледам и все отлагах да го тегля.Не,че е нещо сложно,ама по - удобно ми беше по ТВ,знаех кой ден и в колко часа и не изпусках епизод. Heart Eyes Та,както и да е.Искам пак да го гледам,но не знам до коя серия съм стигнала.

Може би някъде около серията,в която момичето на д-р Франкенщайн (забравих и името) отиде при Дориан Грей,после спеше с разни чичковци. Rolling Eyes

Ако ми помогнете,ще се радвам!

# 113
Анче, пробвай във vbox--а. Grinning

Не знам, не мога да повярвам, че е нямал рейтинг. А по принцип плануван ли е бил 4-ти сезон или си нямате понятие? Ако някой случайно гледа(попадне на) нещо подобно, много моля споделете и тук.  Praynig
Гледах "Западен свят", 1-та серия ... не ми хареса настроението, което ми създаваше на моменти. А и главната героиня така да се каже - ту ми е красива, ту ми е грозна ... но то какво искам от първа серия. (Да де, искам си Пенито, ама няма.  Sad )

# 114
  • Вестерос
Анче, тук има описание на епизодите виж , кое ти е познато и тегли останалите

http://www.imdb.com/title/tt2628232/episodes?season=2&ref_=tt_eps_sn_2

# 115
Анче, тук има описание на епизодите виж , кое ти е познато и тегли останалите

http://www.imdb.com/title/tt2628232/episodes?season=2&ref_=tt_eps_sn_2

bouquet bouquet bouquet

# 116
  • България
8,3/10  80 030 Това е рейтингът на сериала от IMDb.
За нисък ли се смята?

# 117
8,3/10  80 030 Това е рейтингът на сериала от IMDb.
За нисък ли се смята?

Ами никак! Онзи ден по ТВ-то случайно засякох пак последната серия ... и пак се ядосах от тъпия (за мен) край.

# 118
  • България
Направих си маратон- за два дни изгледах всички серии.
Ева Грийн е родена за тази роля. Heart Eyes
В някои моменти я гледах така-  Shocked.
Били Пайпър - никак не ми е симпатична, има някакво много просташко излъчване, но това я прави особено подходяща за ролята.
Краят беше логичен и го очаквах.
Перфектни декори, актьори и т.н.  Heart Eyes
   Разбира се, ако решат, доктор Франкенщайн може да съживи Ванеса.
Ще видим.  Grinning

# 119
  • Вестерос
Странна беше Били, за мен си е Роуз от ДОктор Кой  Heart Eyes

# 120
Направих си маратон- за два дни изгледах всички серии.
Ева Грийн е родена за тази роля. Heart Eyes
В някои моменти я гледах така-  Shocked.
Били Пайпър - никак не ми е симпатична, има някакво много просташко излъчване, но това я прави особено подходяща за ролята.
Краят беше логичен и го очаквах.
Перфектни декори, актьори и т.н.  Heart Eyes
   Разбира се, ако решат, доктор Франкенщайн може да съживи Ванеса.
Ще видим.  Grinning

А ти беше ли го гледала преди или сега всичко накуп?

И аз не мога да я харесам Били, макар че има чар.

Вдъхна ми надежда с твоето "... ако решат, доктор Франкенщайн може да съживи Ванеса.
Ще видим.  Grinning". А надеждата крепи! Благодарско!  smile3525

# 121
  • България
Сега го гледах.
Чаках, да излезе трети сезон, да пишат че е последен и  tv .
ina.ina, пак заповядай  Grinning.
Даже Ванеса и сама може да се справи- все пак е вампир и божество едновременно.
Един куршум ли ще я довърши?
Да не им цъфне на прага някоя вечер, докато си пият уискито.  Praynig

# 122
Сега го гледах.
Чаках, да излезе трети сезон, да пишат че е последен и  tv .

Аха. Мога да предполагам как ти се е отразило. (на мен ми действаха като наркотик сериите, исках и още, и още ... Wink )

ina.ina, пак заповядай  Grinning.
Даже Ванеса и сама може да се справи- все пак е вампир и божество едновременно.
Един куршум ли ще я довърши?
Да не им цъфне на прага някоя вечер, докато си пият уискито.  Praynig

От твоите уста в ушите на продуцента!  Laughing  Wink

# 123
Наскоро излезе информация, че ще има продължение или по-скоро spin off - инфото е на немски, но предполагам, че могат да се намерят и източници на английски.

# 124
  • България
Силно се надявам да има и продължение с нашите герои.

# 125
Не знам дали ще участват от тях в новия проект.
Аз лично бях изключително доволна от каста - за мен няма друга актриса, която да изиграе така добре тази роля като Ева Грийн. Просто е писана за нея.
Да не казвам колко много ми допадна Тимъти Далтън в тази роля.
Ще се отплесна много на тая тема - костюми, декори, всичко изпипано до последен детайл. Дори скорубената вещерска къщичка беше като извадена от Средновековието.

# 126
  • България
Ева сякаш е родена за такива роли - вещици, магьосници, айез седай.
А декорът, подборът на актьорите е перфектен.
Иска ми се да гледам пак нещо подобно, но не намирам.
  Затова се моля за продължение, предисториите не са ми любими, а като не предвиждат участие на най-интересните за мен образи, съвсем ми намалява ентусиазма.

# 127
Пожелах превод на страницата, стана трагикомично. Joy Както и да е. Но не разбрах, по Нетфликс ли ще излезе, досега нали беше по НВО. Затъжила съм се за Ванеса.

# 128
  • Вестерос
Доколкото помня ще е с нови герои.

# 129
  • Дивата природа
Наскоро излезе информация, че ще има продължение или по-скоро spin off - инфото е на немски, но предполагам, че могат да се намерят и източници на английски:

# 130
С нови актьори - ще си е нещо съвсем ново. И различно. Аз лично съм разочарована. Но може би така е по-добре.

# 131
  • Вестерос
То мисля е явно, историята си я довършиха.

# 132
  • България
Еее, Тиф не така. Убиваш детското в мен Smiley.
Веднага ще им нахвърлям няколко варианта за продължение.
Единият съм го писала по-горе.
Другият може да започва с:

Скрит текст:
"Двадесет години по-късно, графство Д..."
Все пак имаме история с прераждане на божество. Защо пък този път Ванеса да не е със запазени спомени и същата визия. А и Хрътката - също, плюс да е семеен приятел. Да им се даде малко аванс, за да имат шанс за победа. Имат недовършена история. Smiley

# 133
  • Дивата природа
penny-dreadful.fandom.com/wiki/Penny_Dreadful_(comic_book)
КОМИКСИ:
1. Предистория # 5 броя = 1 сборно издание
Може да ги {про}четете ОН-ЛАЙН или да си потърсите релийзите (различават се само по някои алтернативни корици и допълнителни страници), пък като Ви харесат - да си закупите хартиени/дигитални издания:
Penny Dreadful 001 (2016) (Digital) (Mephisto-Empire).cbr
...
Penny Dreadful 005 (2016) (Digital) (Mephisto-Empire).cbr
vs.
Penny Dreadful v01 (2017) (Digital-Empire).cbr
+
2. Продължение # 12 броя = 3 сборника
*засега няма пираЦки версии [само примерни страници]...
buy @ comixology.eu/Penny-Dreadful/comics-series/70095

Amazon , imdb , fandom , wiki . . .
Най~подобно & скоро: "Carnival Row" на 30-и Август 2019 г.
от Amazon Prime Video - сезон 1, епизоди 8 (потвърден II сезон)

# 134
  • Дивата природа
* City of Angels (2020) Official Teaser
Natalie Dormer SHOWTIME Series, April 26+

# 135
  • Вестерос
Юпи! Дано е добро!

# 136
Нямам търпение Smiley

Общи условия

Активация на акаунт