Защо в днешно време на младите мъже им е трудно да намерят сериозна жена

  • 58 997
  • 1 460
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 654
A според мен свободните са с толкова претенции, че ще си седят свободни още дълго време. Не мога да повярвам, че тези мъже, за които пишеш са супер и просто жените не го оценяват. Със сигурност има нещо нередно в тях самите, за да си седят без приятелки. Но е най-лесно да прехвърлим собствената си вина върху останалия свят. Онзи ден един такъв свестен, с добра работа и чувство за хумор хвърляше плюнки върху жените, които били егати кучките и се е озлобил срещу тях. Ама не са жените кучки, а просто ти си такъв клоун, че никоя жена няма и да те погледне!  

# 46
  • Мнения: 12 662
Аз примера не разбрах - мъкнал я навсякъде, пък не разбрал, че е използвачка. И както подчертаваш, не е красавица.   Той някаква инвестиция ли прави.

# 47
  • София
  • Мнения: 679
Онзи ден един такъв свестен, с добра работа и чувство за хумор хвърляше плюнки върху жените, които били егати кучките и се е озлобил срещу тях. Ама не са жените кучки, а просто ти си такъв клоун, че никоя жена няма и да те погледне!  

Мда, и аз имам такъв познат ...

# 48
  • Мнения: 14 654
И за жените може да се кажат подобни неща. Имам една приятелка, която сериозна връзка не може да завъди и като се съберем, всяка втора дума й е "аууу, как ги търпиш тея момчета, ако аз бях, такова нещо нямаше да търпя, щях да ги науча...", ами затова си си самичка, Минке, защото си свикнала да поучаваш, да се налагаш и да не полагаш грижа за друго живо същество, освен за себе си.

# 49
  • град-държава
  • Мнения: 5 863

Ама тук говорим за мъже на 28,29,30 малко трудно ще се огледат в 35 годишните,смисъл никой да не се обижда,но толкова голяма разлика в годините в полза на жената си е кофти.

Кой го казва? Все по-често срещам  прекрасни двойки от този тип, в който разликата във възрастта е в полза на жената и не виждам нищо "кофти" в тези случаи.
Най-близки примери са кръстниците ни и малкият ми братовчед, а той самият бе точно от посочените примери - все не се намираше подходящата, жени много, а не стават и т.н., но ето, вече дори станаха родители и са чудесно семейство.

Това, което не разбирам в поставените въпроси е, защо насочват проблема единствено навън,но не и навътре?
Обикновено човек пати от главата си.  Wink

# 50
  • Мнения: 10 599
Около мен поне 5-6 жени между 34 и 38 години са така. Част от тях са доста финансово и професионално успели, със собствени коли и жилища, изглеждат много добре. Проблемът е във високите критерии, които имат. И в ограниченията, които поставят. И преди съм писала за една, която не хареса момчето, защото носел пръстен и слушал рок-балади в колата. Другата пък не иска мъжът да има брат/сестра. Третата държи непременно да е висок и едър, а материално и кариерно да е поне колкото нея, което в случая е трудно постижимо. Ама тоя имал начален стадии на оплешивяване - ами ще има, на 39 е, не е на 25. Оня се оплаквал от работата си, що се оплаква - да я смени/ Трети бил много мълчалив.
Изумявам се от критериите им и какви дребни неща в поведението на мъжа са в състояние да ги отблъснат и да не му дадат шанс след първа среща.
Просто с годините човек трябва да снижи критериите - не защото шансовете му намаляват само заради възрастта, а и защото до този момент трябва да е осъзнал кои са важните неща в живота и партньорството.

# 51
  • Мнения: 8 872
Хетера - ох, какъв прекрасен ник за мъж  Laughing

Ма, направо се чудя 35 годишните, що не легнат да умират - то ги изкарахте некадърни, престарели, егоистични, смотани..Ехоо, не живеем в праисторически времена и хората не умират на 40 от преклонна старост. Пък много загрижени всички станаха за чуждото щастие и реализация

И защо хората да нямат критерии, по които да избират партньор? Вие със завързани очи ли избрахте вашите? Ако някой ме дразни още в началото, какъв е шансът да ми мине в последствие

# 52
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Време е Мамасита да се появи.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 977
Момичета не ме нападайте:)
Аз се опитвам да си отговоря на разни въпроси,не ги защитавам или лансирам или нещо от сорта тез ергени:) Да не са идеални - факт.Но коя ли от нас е?
Недостатъците им според мен са пренебрежими,а и са недостатъци според мен,някоя от вас може да е ок с това,че единия е педант на тема ред/например/.

Да подчертая,момчето с "използвачката" до ден днешен не я е нарекло използвачка и не е направило коментар,че  я е черпил или нещо от сорта,това си го коментирахме останалите,защото нас много ни подразни. И пак да кажа,то не е само плащането на сметки,тя например му звънеше в 11 вечерта,за да го помоли да я закара на някакво парти и той завалията отиваше и я караше,а тя дори не го канеше да остане с нея на партито.
Ще кажете балък е,ми балък е,ама като е толкова добър редно ли е тя да се възползва така от добрината му?Ползва го за такси,за банкомат,за повдигач на егото и.Не съм съгласна,че е редно.

Рози и рози, той само единия мисли за брак,другите искат просто да си имат половинка и да са щастливи. Етикети не слагам,но фактите са си факти,жената на 35 си е на 35, с мъж на 28 до нея си се вижда разлика,дори да не се вижда сега след 10 години ще се вижда,това са мои разсъждения,просто аз никога не бих се хванала с толкова по-млад мъж от мен не би ми било ок,с тях не съм коментирала защо не си хванете някоя по-възрастна,не е ставало на въпрос,но предполагам,че и те биха разсъждавали като мен,все пак това може да са предразсъдъци,но те са на по-голямата част от обществото ни и не само нашето,съди ме за това ако искаш  Peace
И пак да попитам какви проблеми с парите и "помагането" визираш и какво общо имат те с темата?

Vermilion` и аз имам такива примери с 10 годишна разлика в полза на жената и хубаво семейство,но това са по-скоро изключения.
А вината не държа да е в жените,нека е в мъжете,но точно затова питам какво търсят жените,че те го нямат,за да не могат да си намерят половинка?

А иначе не плюят женското съсловие,не казват,че всички били такива или онакива.Може и да не го правят само пред мен,защото съм от съсловието  Laughing  не знам и аз вече

Like_Smoke , жена съм жена,никът ми е от 15 годишна,това е куртизанка от древна Гърция  Peace
Не че съм веща в тази професия,но влагам доста повече в ника си,ама да не обяснявам сега.Само ще кажа,че хетерите са били единствените жени в древна Гърция,които са имали свобода и власт.

# 54
  • Мнения: 14 654
Просто с годините човек трябва да снижи критериите - не защото шансовете му намаляват само заради възрастта, а и защото до този момент трябва да е осъзнал кои са важните неща в живота и партньорството.

Да, но естесвеното е да се вдигат критериите, защото си живял по-дълго. Ако днес трябва да си търся мъж, няма да си намеря, защото недостатъците ги виждам още преди да са ми ги показали, а когато обикнеш някого на младини, тези недостъци не си ги виждал и си ги обикнал, заедно с човека. Но тези 25-30-годишни са млади, защо са толкова капризни, не знам. Би трябвало да са по-широки души.

# 55
  • Мнения: 8 872

Like_Smoke , жена съм жена,никът ми е от 15 годишна,това е куртизанка от древна Гърция  Peace
Не че съм веща в тази професия,но влагам доста повече в ника си,ама да не обяснявам сега.Само ще кажа,че хетерите са били единствените жени в древна Гърция,които са имали свобода и власт.

Благодаря за разяснението, но прекрасно знам, какво е хетера  Laughing
Просто мислех, че си мъж. Но явно и жените си падат по куртизанки

# 56
  • Мнения: 8 872

Просто с годините човек трябва да снижи критериите - не защото шансовете му намаляват само заради възрастта, а и защото до този момент трябва да е осъзнал кои са важните неща в живота и партньорството.


Кои са важните неща в живота и партньорството? Мога да ти кажа, че със сигурност любовта е едно от тях, но не всичко. Дреме ми, че някой много ме обича или аз него, като нямаме съвместимост на разбиранията за живота. Това с противоположностите се привличат май важи на физическо ниво, но за дългосрочна връзка - тц, разсъхват се нещата.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 977

Like_Smoke , жена съм жена,никът ми е от 15 годишна,това е куртизанка от древна Гърция  Peace
Не че съм веща в тази професия,но влагам доста повече в ника си,ама да не обяснявам сега.Само ще кажа,че хетерите са били единствените жени в древна Гърция,които са имали свобода и власт.

Благодаря за разяснението, но прекрасно знам, какво е хетера  Laughing
Просто мислех, че си мъж. Но явно и жените си падат по куртизанки
Не съм искала да те обидя,просто останах с впечатлението,че не знаеш,защото много хора не знаят.
И за да не остане някой с грешни впечатления за мен ще дам разяснение.
Никът ми е от 15 годишна,тогава четях поредицата за Асеневци и много ми хареса частта,в която Калоян се спасява подпомогнат от една хетера.
Това което влагам в ника си е,че макар обществото да е отритвало хетерите като лоши и развратни жени,те са имали всичко това,което не са имали съпругите-свобода и власт.Защото една съпруга е била вещ в ръцете на мъжа си,докато хетерата е получавала правото да иска и да влияе на властимащите. Идеята ми беше,че по-добре неразбрана и неприета от обществото,но свободна!

Съжалявам за спама,но да си кажа,да не ме мислите нали за нещо...хм   Laughing

# 58
  • Мнения: 1 422
Темата с парите - редно/ нередно са имагинерни понятия в главата на ползващия ги. Младежът не е добър, а - малоценен. Примерът ти със закарването до партито го показва. Ти го познаваш и знаеш, независимо дали го познаваш, че е такъв, но скриваш и него и отношението си под етикета "добър". Иначе едното плащане на каквото и да било, щом прави впечатление на някого, този някой има тема в сферата изобилие и материалност. Водел я, плащаш й Simple Smile Вас какво ви касае кой плаща Simple Smile И защо това е проблем? Някой по-горе беше написал много хубаво - да попътува младежът, да отиде в Австралия за 3 - 4 седмици, да смени въздуха, като се върне да планира ново приключение, да отиде да катери стена всяка седмица, да си смени акъла и като види света по друг начин, като се отвори, ще разбере, че основната му задача в живота е да развие себе си. Да започне работа със сериозен психолог, да си намери лайф-коуч, да си ошари интересите.... И да престане да слугува. Като настройка в живота си.

# 59
  • Мнения: 14 654
Моля ти се, нямаме нужда от разяснения и лични анализи, ние сме от поколението, което си четеше задължителната литература за училище и знаем още много интересни думички, които вас ви впечатляват и си ги слагате като никове, а по-късно и като имена на децата.

Общи условия

Активация на акаунт