Операция на трите сливици и пробиване на тъпанчетата на ушите

  • 10 831
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 248
Да, и моето впечатление е, че не може да се каже течността в средното ухо точно каква е - след нашата операция, лекарката каза, че е била гъста слуз.

# 31
  • Мнения: 4
Днес бяхме на преглед при др Найден Петров от МВР болница и той също потвърди. В началото ми изглеждаше темерут, но след това ми обясни спокойно всичко. Каза, че той по принцип е последния човек, който би казал да се оперира. Просто се чудя как стана толкова бързо? Ходили сме на лекар (спец. Унг), той не е болнав, как дойде тази течност, след 1 месец операция. Така де няма вече друго лечение, само се чудя дали да бъде в МВР болница. Петров ми каза, че не поставя импланти, др Василева поставяла и каза, че няма нищо сложно. Мисля утре да се обадя, за да ми обясни какво трявба да направя. За транспортна болница нищо не съм чувала, само препоръката за др Василев, но си мисля, че няма смисъл от повече мнения. Каза ми бързо да решавам, защото е започнало срастване в едното ухо, а в другото вече има гной и всеки момент може да го заболи. Благодаря ви за мненията  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 6 248
Потърси мнения за Транспортна болница, има доста в темата за 3-тата сливица. И при Петров съм била на преглед, той първи препоръча махане на 3-тата сливица.

# 33
  • Мнения: 4
Здравейте, моят син е на 5. В края на миналата година изкара отит, разбрах, че нещо не е наред кога та ми каза, че от ухото му е изтекло нещо. Нямаше т, никакви оплаквания. След месец забелязах, че не чува добре. Направих профилактичен преглед и се оказа, че има течност в ушите. Диагнозата е серозен отит. Предписаха ни Отоглоуб, физиотерапия (която заменихме с инфрачервена лампа, по препоръка на педиатъра, който каза, че в това студено време ще му направя лоша услуга с нагряването и излизането след това навън) и ксизал. Мина един месец, изпълнявали сме всичко, както ни беше казал доктора, но след днешния преглед се оказва, че тази течност не е изчезнала а е станала на слуз(не знам как го преценяват). Лечението няма направо операция на третата сливица(пропуснах, че винаги от както ходи на детска той е със задна хрема) и макарички в ушите. Нямах желание да я разпитвам, беше малко агресивна, а и нали тази ев.тръба при децата е недоразвита и е въпрос на време да започне да вентилира? Също така не разбирам, кое на кое е следствие. Детето ми не е болнаво, защо направо операция. Чудя се при кой да го заведа, препоръчаха ми проф. Василев от Транспортна болница, ако имате добри впечатления от някой ...моля!

Течността от средното ухо ако не се дренира, постеппенно става на слуз,от там се втърдява, което е вече необратимо. Синът ми носи макари 1 година, беше и той със слуз. Вие при кой сте ходили на преглед? Аз лично бих напраивла поне още една консултация с УНГ. Нашия УНГ е д-р Ботева, тя беше преди в Транспортна (там му е правена операцията), но сега работи в Пирогов. В Транспортна д-р Френгов е добър лекар, както и Василев. Не подценявай проблема, лично мнение, разбира се, но детето ми много се напати с отити. Положението много се подобри след махането на 3-та сливица.
В токуда сме ходили на преглед при др Златков, до колкото разбрах от др Петров, след като е открил тази течност е трябвало веднага да се махне. Каза, че той не допуска негови пациенти да стигат до там. Не че е обвинявал някой, но аз останах с такова впечатление. Идва ми да се изям направо, защото  го допуснах. Както и да е...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 248
Е, няма нужда от обвинения. Доколкото аз разбрах тогава покрай цялата ни драма - гнойта се маха веднага с парацентеза (повярвай ми, ужасно е да го преживееш това). Течността се събира обикновенно при настинка, грип и т.н., просто не успява да се дренира добре. Как да се махне? На нас ни препоръчаха махане на 3 сливица и поставяне на макари, когато детето беше на 2 г. и 8 м. По принцип избягват да оперират 3-та сливица преди 3 г. възраст. Има много писано по този въпрос, потърси темата, най-малкото да видиш на колко деца се случва, не се самообвинявай.

# 35
  • Мнения: 4
А децата, как приемат цялото това нещо. Питам, защото това моето е мн чувствително. Обещали сме му да го заведем на лов за динозаври, но преди това трябва да махнем една развалена сливици. Той е много щастлив и няма нищо против. Понякога се държи мн мъжки, но си мисля, че след като го пусне упойката ще е ад. Травмират ли се децата..?

# 36
  • София
  • Мнения: 6 248
А децата, как приемат цялото това нещо. Питам, защото това моето е мн чувствително. Обещали сме му да го заведем на лов за динозаври, но преди това трябва да махнем една развалена сливици. Той е много щастлив и няма нищо против. Понякога се държи мн мъжки, но си мисля, че след като го пусне упойката ще е ад. Травмират ли се децата..?

Според мен си понасят много добре. И след 2-те операции, синът ми мрънка, веднага след като го доведоха от операционната, но заспа след това, а следобяда си бяхме вече вкъщи и дивееше сякаш нищо не се бе случило сутринта. В Транспортна викаха детски анастезиолози от Пирогов. Най-гадно е, когато ги вземат и чакането.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 809
В ИСУЛ се стои един ден и една нощ. Аз държах на това нещо, детето да е под наблюдение. Моето цял следобед повръща кръв, нормално е, ако се случи, да не се шашнеш. Аз бях вече в 9-я месец и не ми разрешиха да остана в болницата, баба й стоя при нея вечерта. Другото гадно беше абоката, който трябваше да си стои на ръката, а тя от предишното ни лежане в болницата се беше наплашила много, защото има лоши вени и беше голяма драма с тоз абокат. Но иначе следобяд вече дивееше с другото дете от стаята, но то пък малко се стресира при вида на дъщеря ми, омазана в кръв, защото пък на нея й предстоеше операцията на другия ден. Нещо друго, ако се сещаш, питай.

# 38
  • Мнения: 513
Здравейте,
от година дъщеря ми , на 4 г. и 7 м., спи  и стои с отворена уста, хърка докато спи, усещам, че не ме чува и е разсеяна и вечно е хремава. Освен това  усещах неприятен дъх, като на гнойно гърло.

Педиатъра съм го питала при всеки преглед, дали не е нужно да посетим УНГ, защото детето има тези симптоми. Според него не беше нужно.

Вчера за пореден път ми върнаха детето от Детската градина заради сополи.

Днес посетихме специалист УНГ в Токуда - д-р Кюлев. Избрах го, защото баща ми е служител в болницата и реших, че ще ми обърне по- голямо внимание.
Гледа й носа, гърлото  и ушите. От последните изкара невероятно  огромно количество ушна кал. Обясни ми , че детето не чува добре и за това е разсеяно. Като му говоря ме чува, все едно е под вода.
 Каза ми, че е наложително  оперативно отстраняване на 3-те сливици, обясни ми, че има събрана течност....която трябва да изтегли и за това не чува добре. Попитах го за медикаментозно лечение, каза ми , че е безсмислено и когато съм готова да дойдем за  операция. Кога? - възможно най-скоро!(каза той.)

 Няма да сложа под ножа детенцето си така лесно. Искам още няколко мнения от специалисти УНГ.
Утре ще посетим и хомеопат - д-р Николов.

Моля, мили мами, препоръчайте ми специалист УНГ. Знам,ч е в ИСУЛ има, но кои са.

Направо изпадам в паника....


 Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 1 809
Писала съм многократно - от всички обиколени от мен лекари най-доволна останах в ИСУЛ. ПРепоръчвам с две ръце д-р Попов (завеждащ детското отделение). АКо смята, че има дори минимален шанс да помогне с лекарства, ще Ви накара да направите медикаментозно лечение, преди да се прибегне до операция. В нашия случай отстрани само 3-тата сливица и категорично отказа да маха другите две. При други лекари, които посетихме, искаха да махат и трите. Peace Правили ли сте аудиоложко изследване и тимпанограма? (може да бъркам в наименованията, но така определят степента на увреждане на слуха).

# 40
  • Мнения: 513
Значи ще отидем при този лекар.
Много благодаря!!!
Не сме правили никакви изследвания. Днес посетихме хомеопат - за 1-ви път. Той пък ни каза, че всичко е лечимо. Каза ми , че за 5 дни ще има резултат. Чакам резултата.
Другата седмица ще отидем в ИСУЛ. И предполагам след това ще направим нужните изследвания.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 809
Лекаря ще прецени дали имате нужда. Само се въоръжи с търпение, защото в ИСУЛ много се чака, винаги е лудница пред кабинета, но ако той перцени, ще Ви даде капки да пробвате първо и можеш да даваш на детето да надува балони. Peace Не знам точно как ще помогне хомеопата, да не се стига до операция, ще ми е интересно да споделиш.

# 42
  • Мнения: 513
Това , което ми каза хомеопата, за очакванията ми е:
спиране на възпалителния процес;спиране на хъркането;отпушване на носа;прибиране на сливиците;все едно  не е било с две думи.
Колкото и на мен да ми е чудно, очаквам с нетърпение промяна и подобрение.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 809
А как ще дренира средното ухо и ще започне да чува? Не съм чувала до сега с хомеопатия да се е оправил слуха на някой, като се е стигнало до там, но може грешката да е в мен. Thinking

# 44
  • Мнения: 513
Всъщност и аз не бчх чувала, но като се поразрових, се оказа, че хомеопатията лекува и намален слух. Колко ще помогне на моето дете, не знам, но ще опитам.

http://phytolek.com/лечение-хомеопатия/заболявания

Общи условия

Активация на акаунт