БРОДИРАНА КРАСОТА Тема 123

  • 38 334
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 652
оленка, благодаря ти!    bouquet Точно с ДМЦ бланк шия.
Строила съм ги пред мен ДМЦ B5200, blanc, 3865, извадих и Rosace 002, даже една Ариадна 400 и им се чудя  Laughing Но щом и на оригиналното бистро цветът отговаря на blanc, продължавам с него.

# 16
  • Мнения: 8 084
На мен ми изпратиха сравнителна таблица с малко повече цветове. Но бялото е същото.

# 17
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Бачийска, благодаря за новата темичка   bouquet

Записвам се да не изтърва нещо от красотите, които винаги пълнят първите странички, пък по-късно ще си покажа готовия ръстомер, макар и недооформен...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 413
Бачийска,   bouquet

Нямам нищо за показване, повече от месец не съм шила.......... Коня си стой до там, където го показах последният път, до половината.....

Адмирации за всички........ И рамкираните гоблени са много хубави и етапите, които показвате.........

Момичета, дали някоя от вас има схемите на тези фигурки? Много ми харесаха, но упоритите ми усилия да ги превадя на хартия се провалиха.



Ако имаш по-голяма снимка, лесно ще се направи с РМ програма .......

# 19
  • Мнения: 11 783
Благодаря за темата   bouquet

Вече се е напълнило с красоти  Simple Smile

# 20
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
  bouquet

# 21
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 447
След последния пост на Бачийска в предишната тема бях убедена, че снимката ще е на вещица, яхнала метла, а то феи...

Делфинче, супер стихотворение  Peace


Точно това целях - с едни съм вещица, с други - не.  Но вътрешното в мен е едно   Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
А като прочетох това за луната в стихотворението веднага ми дойде вдъхновение, свързах се с автора  Wink и се разбрахме за авторските права  cheers

А аз шия - онова-дето-не-трябва-да-се-показва. Twisted Evil

Оленка, не се чувствам героиня - просто не разбирам това да се доказваме какви се "професионалисти" и да си показваме гърбовете на гоблените.  Още повече се подразних от това, че когато изказах обратно мнение започна мацката да бе обижда на "лаик".Аз го приех така. Че тя да няма висше образование по гобленарство?
Не може винаги да ми харесва всяко едно нещо - било във ФБ или тук. Ето вчера казах, че рамката на гоблена на МСК не ми допада, обосновах се. Тя ме поправи - да, приемам, че може фотото да предава такава представа. Но за качеството на ушитият й гоблен не мога да се кривя - ХАРЕСВА МИ.
Толкова жени сме тук - всяка от нас има различен вкус, шием различни неща и не може винаги да се четкаме. Ако нещо не ни хареса - си казваме.


Котьо Тръмп, дай по-читави снимки мисля, че мацките могат да се справят със схемичките и да го минат през програмата. Като гледам не са толкова много бодове по тях. Едно време Пепен май търсеше такива мотиви.   

# 22
  • Мнения: 9
  bouquet за новата тема, записвам се да следя красотите ви  Hug

# 23
  • Мнения: 125
  Записвам се в новата тема,ей така да не ви изпусна,не,че не шия,ама ме е срам да показвам.Когато стане време-тогава.

# 24
  • Мнения: 11 783
Реших да погледна въпросната фрегата в ОLX дали след коментарите отдолу не е свален, но не просто има и ново описание  ooooh! Crazy

........."Голямата фрегата"1:1 31/23, който е не стандартен но все пак чаровен по своему за 150 лв.



Решила съм да рамкирам този гоблен (шит е преди 7г ама сега му дойде времето  Crazy), според вас какъв цвят паспарту ще му отива , мисля си за светло зелено Thinking  


# 25
  • Мнения: 352
Бачийска, благодаря за темата! По-добре не се намесвай в подобни дискусии, защото повечето хора се водят единствено от егото си и не се и опитват да разберат какво им казваш. Важното е да не излезнат случайно незнаещи или малееей...неможещи.  Laughing
Лейди, останала си с погрешно впечатление, нямам тези Лилии, но твоят е много хубав.  Grinning
От мен тези, надявам се да се харесат:



От една седмица дебна да е свободен компютъра и разглеждам някаква страница, която Деси беше пуснала - с готови, оформени произведения. Не мога да си отлепя очите! Има някои стра-хот-ни! Само на страница 300 съм, остават ми още около 1300.  Mr. Green Не мога да се спра. А колко си помечтах да ушия...след около 50-ина години, може би ще стартирам някои, че дотогава има опашка от планувани. Party
Мибобо, моето мнене е за нещо съвсем светло на цвят. Ако е зелено, да е подобно на тревата зад дървото или просто бяло, като лебедите. Разбира се зависи и от рамката, но си я представям тъмна. Mr. Green Ама много е хубаво това езерце!

# 26
  • Мнения: 571
Ох и наоколо ще настане едно пиене на бира, не само в София (Ася и сие повлякохте крак). Свиркайте- за бира с пуканки съм готова и както съм болна до Кнежа да скокна... А относно дискусията за мен е тъпо да се показват само гърбовете на гоблените, а доколкото разбрах въпросната "професионалистка " показва само гърбовете на гоблените си. Гоблена се шие, за да се гледа отпред- покажи му лицето пък после като коментар може да му покажеш и гърба, като толкова те напира отвътре да покажеш и гръб... Само защото някой някъде е казал че гоблените трябва да са с две лица... А колко време се губи в старание всичко да се скрие и т.н.- сигурно за времето за което се шие един гоблен с две лица, може да се ушият два с не толкова идеален гръб. А въпросната госпожа да не се пени много, защото явно само боб 1:1 и 1:4 познава. Интересно ако хване един Дим или друг с комбинирани бодове как точно ще докара идеалния гръб... Финети да не се обажда!

Мибобо, аз също съм за светло паспарту, но по скоро бледо жълто, кремаво...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 413
Мибобо, защо не пробваш с виртуална рамка и паспарту, все ще ти хареса нещо:

http://www.ramkite.bg/designer/

Къде смяташ да рамкираш? Аз основно в Купчийницата рамкирам и получавам помощ от Гълъбина, когато поискам.......

Роси и аз писах същото, все пак само лицето се вижда от стената и на лични ми беше обяснено, че чак юли може покаже лицата, а сега иска да и се оцени 14 годишния й труд.............. И аз млъкнах щото не мога да се меря с такъв стаж и съм си лайк.........

# 28
  • Мнения: 11 783
Бяло Цвете и аз имам в предвид съвсем светло зелено млечно  или пък много светло жълтеникаво - екрю, а рамката и аз си я представям нещо в тъмно кафяво newsm78.

Много са ти хубави цветенцата   bouquet


Аз пък никога не съм можела да правя хубав гръб дори и на 1:1 или 1:4 и даже не се и старая Crazy , когато започнах да шия на времето и тогава попитах защо трябва толкова да се изпипва гърбът и една стара гобленарка ми каза - Ако го продаваш се гледа и това и се оценява. И аз реших, че няма да продавам  Laughing и си го правя както си искам.


did_tag мерси за линка отивам да изпробвам няколко варианта. Иначе не съм от София  Simple Smile

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 413

did_tag мерси за линка отивам да изпробвам няколко варианта. Иначе не съм от София  Simple Smile

И аз не съм от София, бях останала с впечатление, че сме селски, затова го казах........

Общи условия

Активация на акаунт