Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 75 595
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Азарея , според програмата им на сайта http://tv.eurosport.bg/tvschedule.shtml днес ще се включат по Евроспорт 2 в 20,45 ч. Като погледна таблицата на турнира, ще рече че ... мъгла. В 20,45 освен да има откриване  Mr. Green. Не съм проверила за него. Иначе след това би трябвало от 21,30 да дадат спортните и от 22,55 мъжете. Но в програмата часовете са съответно 21,30 и 22,30. Не се научи да си пише програмата тоз канал. Та зрителите на канала да сядат пред екрана в 20,45ч и ..... каквото дадат  Laughing. Но утре не виждам и минута фигурно в програмата им. За юношите и дума не може да става.
Rai Sport 1 утре ще дават кратките танци и спортните донякъде.

Спорт 1 за онлайн гледане от до http://streamking.cc/sport1ru
Програмата на канала е под картината.
В 15,05 запчваме днес.

Британския евроспорт 1 утре дава всички сеньори на живо. В събота също.

Sportbox
Юношите
SP
Ladies http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma
Men http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma
Pairs http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma
Dance http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma

LP
Ladies http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Men http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Pairs http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Dance http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Големите
P
Ladies http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma
Men http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma
Pairs http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma
Dance http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...kaja_programma

LP
Ladies http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Men http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Pairs http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Dance http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...naja_programma
Синхронното http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/...nnoje_katanije
 Stop Peace Пускам тези линкове специално заради мъзможност да се гледат цели състезания в запис. Иначе в тубата вече стана добра традиция да се качват записи ако не на цели то на групи от дадена дисциплина че даже и от ISU канала без коментатори.
За това и не се оплаквам. Възможности за гледане при наличен интернет има много . Жалко е другото.

Golden Moment Hawaii 2015 Kurt Browning, Brian Boitano, Jeremy Abbott
Golden Moment 2015 Yuka Sato & Jeremy Abbott

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 13:11 от Шошулчо

# 436
# 437
  • София
  • Мнения: 27 160
Уфф, в очакване на Ханю и опитът му за влизане в историята с една евентуална безпрецедентна трета поредна победа във финала на Гран при станахме свидетели на лека изненадка. Непобедимите Дюамел/Радфорд допуснаха цели три грешки, едната фрапираща с падане при изхвърлянето за троден лудз. Така ще имаме интрига във волната, какво по-хубаво от това. Simple Smile
Уфф, въпреки че много харесвам Меган и Ерик ми се иска най-накрая Ксения и Фьодор да спечелят голямо състезание (то май нямат и медал от голям форум?), направооо ще се размажа от кеф ако успеят.  bowuu
Не се наемам с прогнози, всичко може да стане във волната, канадците пак са си фаворити, но този път няма да имат комфорта на убедителна преднина след кратката програма.
Изненадващо за мен най-много точки от техническите компоненти събра канадска двойка номер 2 - Жулиен Сегуин и Чарли Билодо.

# 438
  • София
  • Мнения: 27 160
 Party Sunglasses
Юзуру съсипа конкуренцията с кратка програма близка до абсолютното съвършенство.
110.95 точки - нов световен рекорд. 61.81 за технически елементи + 49.14 за компонентите на програмата. Максимумът тук е 50 точки, но такива само Господ може да вземе. Grinning
Дано след 3 г. на следващите олимпийски игри Ханю да е в същата топ форма и да влезне в историята с втора олимпийска титла защото го заслужава. Гледал съм толкова много фигуристи, но такъв артист не съм виждал. От него лъха такова чувство на леда, че гледаш като прикован. Уникален талант.

Хави горкия след това просто не можа да се събере и изглеждаше обезсърчен знаейки, че е твърде добър да се пребори за второто място, но и много, много далеч от първото. Някак си нямаше настроение, не зназ и аз, уфф.
Аз лично като изключим магическото изпълнение на Ханю съм разчоарован от нивото на най-добрите в света. Много нерви, много грешки, падания, пропуснати комбинации.
Върхът бе Патрик Чан (големия галеник на съдиите), който буквално се срина.
Обърка четворния тулуп, който стана само троен и после все едно е начинаещ направи комбинация от торен лудз с троен тулуп което естествено това не бе зачетено от съдиите. Направо не мога да повярвам каква глупост сътвори. Осъзна се и той ама късно. Е, случва се. Ма на него не му е за пръв път. Laughing

# 439
  • София
  • Мнения: 27 160
Но утре не виждам и минута фигурно в програмата им.

За съжаление утре няма да дават, но все още не губя надежда за по-късен запис.
Британския Евроспорт 2, който се излъчва у нас ще излъчва бундеслигата.
Иначе Найден Боричев каза, че щели да дават пряко и трите състезания утре. Кратката при танцовите двойки и жените + волната при спортните двойки ама на сайта друго пише.
Аз знам за два канала Евроспорт 2. Този които се излъчва у нас обаче предава бундеслигата и май ще пропуснем, жалко Sad Все пак ще превключвам да видя какво дават.
Ако не излъчват нищо утре ще си дръпна от огромния руския тракер (http://rutracker.org/forum/index.php) състезанията и така.

# 440
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Много емоции от първия ден събрах  Crazy. Голям празник направо. Харесвам формата на този турнир!  А и сега стабилно включване тук от Diavolo и ясно че ще има какво да коментираме! Но ще карам по ред и на части, иначе ще стане каша от емоциите  и ще забравя нещо, което искам да споделя.
Аз гледах и юношите. Ами получи се приятен кратък ден при тях. Видях интересни програми, приятни музикални находки, интересни състезатели в различен стадий на развитие, определено шарено  Simple Smile.
Юноши кратки танци - контрастна шестица се е събрала като ниво.  Blush оказа се че реципрочно визуално  бъркам Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER и Rachel PARSONS / Michael PARSONS но вече се надявам да не е така. Хареса ми изпълнението на Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER.
Девойки- много приятно начало с краткото изпълнение на Алиса Федичкина. Хареса ми  програмата на Мария Сотскова, пораснала е тази девойка на височина.
Юношески спортни дуети- определено свежи неща видях, въпреки грешките и нивото.
Амина Атаханова - Илья Спиридонов-  тази музикална версия ми е задача да разбера от кой е и да я издиря за фонотеката ми.    Anna Duskova / Martin Bidar също много естествени в Selection from Cirque du Soleil by Rene Dupere направо ми се припи бира към края  Laughing. Хареса ми и програмата на  Анастасия Полуянова - Степан Коротков. Лидерите Екатерина Борисова - Дмитрий Сопот без съмнения бяха най на ниво вчера от състава технически.
Юношите направо спретнаха мини-концерт по мой вкус. Като изключа грешките на Садовски , всичко останало бе на ниво. Не само музиките но програмите и изпълненията заслужават да се видят. Групово браво. Приятен финал се получи на юношеския кратък ден.
Изобщо интересен паралел се получи с вчерашния ред спортни и младежи юноши и веднага след това спортни и мъже. И в двата варианта при спортните  се набива на очи колко интересни са хореото  и колко старание / внимание се обръща на това още от ранното ниво. При мъжете - юношите голямото внимание и стремеж към максимална концентрация на кратката.
Цитатите от юношите и още

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 08:48 от Шошулчо

# 441
  • MJF
  • Мнения: 8 585
По темата тв излъчване, където обичайно съм люта  Mr. Green Laughing
Diavolo , дано Боричев познае и днес се смилят над българския тв зрител.
Скрит текст:
Аз така и не знам нашия филиал към коя секция на Евроспорт е. Не сме към британците, нито към руснаците , нито към немците. Тези три филиала понеже покрай фигурното почти винаги ги засичам като програма та не сме "към тях". С някои съседи сме "закачени" за нещо но не се знае за кое, според мен и в централата не знаят отговора на този въпрос, тъй като без карта не знаят и къде се намираме  ooooh!.
Мда, наваксваме/компенсираме с интернета. Изобщо откакто фигурното бе изместено от телевизиите в интернета , да се изразя така въпреки че не е технически правилно  Peace, си развих компютърната грамотност  Mr. Green.  
Спортните
 Thinking направо започна и свърши а хем даже са 7 дуета.  Crazy ами направо по-големи паузи ми трябват м/у изпълненията. Като все са интересни и различни.
Скрит текст:
Обаче съдиите ме провокираха да отворя протокола а това не е добър сигнал. Хич. И разбира се като видях едновременно  от -2 до +2 за даден елемент затворих протокола и споменах съдийството за пореден път  Close. Сериозно смятам когато не мога да се сдържа да не спомена съдиите , да го пиша с малък шрифт. Загрозява цялата гледка направо. Да се върна в приятната част.
По ред защото всички 7 изпълнения заслужават:
Cheng PENG / Hao ZHANG- въпреки грешките този път "открих" тази кратка програма. Като цяло ми харесва. Ясно че се надявам тепърва да я видя изпълнена перфектно. Cheng PENG  дано "намери" скоковете си и не се травмира още в останала част от сезона.
Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU - чудесни и първи по TES. Само адмирации. Свалям им шапка как упорито вървят напред . Вече 3-и сезон са "под лупата ми".
Xiaoyu YU / Yang JIN- малко вяли но на ниво. Въпреки че тази програма не е нова , те успяват да ми приковават вниманието с изпълнението ѝ. Днес за емоцията в изпълнението ги хваля.
Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM - браво че след грешката в самото начало останаха "железни" до края. В тази програма могат тук таме още да се доработят хорео-акцентите към музикалните такива. При юнорите Oganesian/Bardei са с програма на по-динамична музика, сетих се за тях докато гледах Алекса-Крис защото трябва да си технически готов за да посегнеш към такъв ритъм.
Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV- още има какво да се чисти в програмата и презентацията за да кажа браво. Иначе техническото изпълнение си бе на ниво.
Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV- ама много се радвам на чисти изпълнения от Юко -Саша. И тази кратка сега вече я "открих", досега все оставаше в сянката на шедевралната волна.
Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD- не шампионско изпълнение този път, понатрупаха грешки. Този сезон , след вече 3-4-о гледане, мога да кажа че програмата като хорео не е много удачна, разбира се сравнително.
Diavolo, като увод да кажа че преди и след Албена-Макс гледам фигурно пързаляне "безпристрастно"  Simple Smile. Кавичките са защото все пак е невъзможно. Но така или иначе по-по -най нямам, тези с които се "срещам" по-често неминуемо стават една идея по-мили но на състезание като на състезание, каквото си успял да направиш тук и сега.
Мда, интригата днес  е пълна. Първите 3 дуета са събрани в 2 точки. А останалите 3+1 са напълно в състояние да се възползват ако "големите" понатрупат грешки. Изобщо доста качество е събрано в този мини състав, всеки има шанс, нервите са опънати както се видя в K&C зоната  Simple Smile. Ксения и Фьодор действително нямат първо място до сега на голям старт но и не са имали толкоз много такива  сравнително, а на иманите са призьори.
Скрит текст:
От 4 европейски 3 пъти са на стълбичката, имат само 1 световно и "само"  Wink 1 олимпиада а и на двете са в подножието на златния медал. Че и това им е втори GPF  но дали е голям старт в Русия федерацията все спори  Mr. Green. Още съм в процес на възприемане на двете им програми, може би защото на първия етап не бяха готови. Но някак си общия стрийм като е зададен, не считам логично а и тактически умно да се цепиш от него. Най-вече за пред съдиите. Както и да е. Знаем че имаше не едно обстоятелство до тук в спортната им съдба.
Изпълнение "на отмах" и с не големи грешки винаги много се цени , та днес така се изпързаляха именно Жулиен Сегуин и Чарли Билодо.
Столбова-Климов Смирнов още цитати  2  3 4 ......

# 442
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Кратки мъже
Жалко за грешките, не за друго а заради това че като изключа Патрик, на останалите им личеше колко се стараха и искаха да изпълнят максимално чисто кратките си програми. Как да не ме е яд за грешките в такъв случай?!
По ред впечатлението, с излишно уточнение "без грешките".
Дайске Мураками- без грешката чудесен. Чен- мъка бе за гледане. Боян - логично бих казала представяне в такава гъстота стартове, първи сезон при сеньорите му е. Шома определено "на отмаш" изпълнение, показно как и колко подготвен трябва да си като имаш бърза музика. Браво за това че е все с нея а не след нея. Шома и Боян се събраха в една точка. Юзу снощи го гледах с британците, но това изпълнение заслужава само гледане в този вариант - Шопен- Юзу. Лесно е да кажа "знаех ки, че ще стане така". Преди 2 седмици се видяха малките датайлчета/грешчици, които можеха още повече да повишат оценката и вчера без тях - воала. Само дето не очаквах да се случи толкова бързо. Браво на Юзу! За повече думи нямам! Хави с не лека задача след това. Жалко че не можа за изпълни кратката в стил " е добре, програмата ми е технически по -слаба от някои други, изводи от миналата година за представяне пред родна публика си направих, нека днес се изпързалям с насторение и концентрация ".
49.14 =   9.71 +9.61+10.00   +9.93+9.89 -съдиите имат още къде да варират до края на сезона в тази част все пак  Simple Smile, стига да са мотивирани. Полушегата със съдиите на страна но интересно какво ни чака с Юзу до края на този сезон. Само да е здрав!
Diavolo, направиха без един грешки но аз някак си съм свикнала , че на състезание да видя 2 програми от 1 състезател без грешка/ падане/ недоротиране/ сгрешен пирует/ пропуснат елемент/невалиден елемент  е изключение  Confused. Дълго свиквах с това а и май процеса продължава. Да не се сетя да речем за последния олимпийски турнир - където се надпреварваха кой колко ще сгреши ... Confused .... горчива тема , мда.
Чен е една дъъъъълга тема. Преди сезони , когато ставаше шампион след шампион по съдийски протоколи не го и коментирах, "прескачах го". Миналия сезон не се и сетих за него. И лятото като обяви че смята да се "върне" ми развали настроението направо. Той има прозвище у нас - "Тапа"

# 443
  • Мнения: 1 404
Определено не мога да се съглася с първото място на Столбова/Климов на кратката.
Кавагучи и Смирнов със сигурност повече ме грабнаха, бяха много красиви, лирични, артистични....

# 444
  • София
  • Мнения: 27 160
Чен е една дъъъъълга тема. Преди сезони , когато ставаше шампион след шампион по съдийски протоколи не го и коментирах, "прескачах го". Миналия сезон не се и сетих за него. И лятото като обяви че смята да се "върне" ми развали настроението направо. Той има прозвище у нас - "Тапа"

Принципно в този прекрасен спорт нямам антипатии и гледам на него като на изкуство и все пак специално Чен ми е много антипатичен. Може би единствения фигурист към който храня подобни чувства. Не заради трите му световни титли, а по начина по който ги печелеше и най-вече след обидните и ехидни подмятания от негова страна спрямо легендата Плюшченко на олимпиадата във Ванкувър. Всички знаем тази стара и болна тема дето беше толкова много коментирана тогава.
Изобщо тези времена бяха черни за мъжкото фигурно. Такива като Лисачек и Чен (особено той) буквално се подиграваха на тези с четворните, как били архаични и какво ли още не. Толкова много самочувствие и наглост от човек дето все още не може да скача троен аксел без проблеми. Е да гледа Мао Асада и да се учи.
Радвам се, че всичко това сравнително бързо премина и се появи новото поколение 2.0, което възвърна блясъка на този магически спорт.

# 445
  • София
  • Мнения: 27 160
По темата тв излъчване, където обичайно съм люта  Mr. Green Laughing
Diavolo , дано Боричев познае и днес се смилят над българския тв зрител.
Скрит текст:
Аз така и не знам нашия филиал към коя секция на Евроспорт е. Не сме към британците, нито към руснаците , нито към немците. Тези три филиала понеже покрай фигурното почти винаги ги засичам като програма та не сме "към тях". С някои съседи сме "закачени" за нещо но не се знае за кое, според мен и в централата не знаят отговора на този въпрос, тъй като без карта не знаят и къде се намираме  ooooh!.
Мда, наваксваме/компенсираме с интернета. Изобщо откакто фигурното бе изместено от телевизиите в интернета , да се изразя така въпреки че не е технически правилно  Peace, си развих компютърната грамотност  Mr. Green.  

Ами за съжаление днес няма да има фигурно пързаляне по Евроспорт 2 Sad
ето кога има записи, ама не знам дали това ще са записи от днешната програма или ще си повтарят излъчената от четвъртък програма.

06:00
Фигурно пързаляне
Фигурно пързаляне: Гран При Гран При финал -   (45мин)

06:45
Фигурно пързаляне
Фигурно пързаляне: Гран При Гран При финал -   (45мин)
 
10:00
Фигурно пързаляне
Фигурно пързаляне: Гран При Гран При финал -   (60мин)

Ще си пусна таймера да записва и като стана утре ще проверя, дано да е днешната програма.
Ако ли не вече посочих от кой тракер ще тегля и така. Simple Smile


Поне в събота ще дават пряко всички изпълнения по програма.  Simple Smile

# 446
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Само да кажа че ISU канала работи идеално за юношите. Утре юнорите може да гледате там без проблем. Нещо съм оптимист че може би и синхроното след това. Сега британците и руснаците дават сеньорите.

# 447
  • София
  • Мнения: 27 160
спортните завършиха както винаги първи надпреварата
молодци! Ксения и Фьодор  Party
най-накрая спечелиха голямо състезание.
Да, нямат блясъка и харизмата на канадците и на Юко и Саша, но си заслужиха първия златен медал от голям форум, бяха безгрешни и с класа в техническо естество над останалите.
Ерик и Меган общо взето сами се победиха, но време им беше за първа загуба от много време насам.
Радвам се за третото място на неостаряващите Юко и Александър. Но горката Юко как ли се е чувствала след двете и поредни падания в паралелните скокове, уфф. След края на волната се разплака милата.  Confused


Танц на лед
Впечатлен съм от изпълнението на Чок и Бейтс. Вдъхновяващо изпълнение на вечно вторите и големи шансове преди волната програма да счупят каръка и да спечелят.
с малка преднина са Кейтлин Уивър и Андрю Поже – непобедими през този сезон и миналогодишни шампиони
трети завърналите се Ана Капелини и Лука Ланоте, мои стари любимци.
Чака ни много оспорвана и красива волна.

При жените руските чибурашки очаквано за мен поведоха след кратката програма. И двете са страхотни и имат огромен потенциал. Елена ми харесва повече, в нея има блясък и харизма, но направи две леки грешчици. Все пак много по-добре, миналата година бе една идея по-бавна, сега е добавила скорост на пързаляне, а имаше и скорошни проблеми с коляното, които явно са преодолени, но няма как да не се отразява на скоковете в някаква степен.
Евгения безупречна с най-големия сбор в техническите елементи. Каква смелост и сила се иска от това да оставиш всичките си скокове за втората половина на съчетанието. Ну, молодец!  Simple Smile
За съжаление на многобройните си фенове великата Мао Асада остана трета след като изпълни перфектен троен аксел, но загуби точките за лудза, който изобщо не се получи. Изпуснат елемент.
Все пак Мао има изключителна волна и ако изпълни всичко без грешка си остава лек фаворит за безпрецедентна пета победа на финал на Гран при, което ще е рекорд в историята.

# 448
  • София
  • Мнения: 27 160
Ехааааааааа  bowuu Sunglasses
получи се едно магическо състезание. Такова надскачане, такава красота не бяй гледал досега.
Явно мъжкото фигурно пързаляне се намира в епогея си и се плаша доколко ли ще еволюира и какво ли ще ни показват след 5/10 години.
Ей го на новото чудо Боян Дзин си праска четири четворни скока без да му пука, включитено и четворен лудз?!  Shocked #Crazy
Както и да е.
Едно нещо не ми хареса. Чен бе добутан до четвъртото място (гласят го за медал в Бостън, стига сам да не си ритне трупчето) от съдиите, които ще му дадат 96 точки за компоненти ако ще и на един крак да се пързаля...  Naughty

четирима фигуристи минаха магическата граница от 100 точки за технически елементи.
три лични постижения в историята и нов световен рекорд. Какво повече да иска човек.  Grinning

Юзуру прати в небитието стария си рекорд отпреди две седмици. Новото измерение е:
330.43 в генералното
за волна: 120.92 + 98.56 = 219.48
6 скока във втората част на програмата (+10%)?! включително и комбинацията от четворен/троен и два тройни аксела в комбинации с двоен тулуп и троен салхов, нямам думи. Simple Smile

Хави Фернандес обаче ме изуми повече, защото от Юзуру го очаквах това и не бях изненадан. Хави взриви публиката и надмина себе си.  bowuu За първи път мина границата от 100 точки за технически елементи. И той с три четворни като Ханю, като при него във втората част на програмата бе оставен четворния салхов!!
дефакто тези 201.43 точки във волната са трети резултат в историята след двата рекорда на Ханю в рамките на две седмици.

Трети остана новото чудо на японското пързаляне - Шома Уно, който направи абсолютната на 100% чиста програма, а скочи четворен тулуп много късно в програмата си. Уникум.  Rolling Eyes

Боян Дзин очаквано супер смело с четири четворни?! Но при него доста куца стилът, там ако надгради ще е адски труден за побеждаван в бъдещето. Но засега при него сякаш наблюдаваме едно подскачане само, няма това пресъздаване на програмата спрямо музиката.

# 449
  • София
  • Мнения: 27 160
уф, Медведева с трети резултат в историята на волната програма  Shocked
направо луда, луда събота вечер.
Но въпреки това постижение като цяло мисля, че след Сочи женското фигурно пързаляне е в застой и не се случва нещо кой знае какво интересно. Еднотипни програми, почти равни базисни програми при най-добрите. Липсват фигури като Ю На Ким и Каролина Костнер, а Мао Асада не е това което беше, което е нормално разбира се. Американското фигурно пързаляне е в криза, Грейси Голд така и не стане 'Голд' Рускините не можеш им хвана спатиите. От Сочи насам извадиха поне 6 класни фигуристки и тамън си харесаш някоя и тя изпадне в забвение. Дано поне Медведева (сериозни индикации за доминиране идните години при жените) и Радионова се задържат дълги години.
Като цяло се оставих само на красотата на този спорт и гледах ей така за кеф, емоциите ми от фантастичните мъже ми дойдоха малко повече и женската надпревара ми дойде малко като на забавен каданс.

сега малко почивка и в края на януари е Европейското в Братислава. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт