Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Сватба в Пловдив

• 111 066
  • 365
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
Сестра ми се омъжи за англичанин преди три години. В Англия събирането беше в тесен кръг, там подписаха официално.
Купона беше в Бг. Спряхме се на Филипополис. Събитието беше на открито.
Понеже тук нямаха нито църковен, нито светски брак, го отиграхме. В началото на церемонията имахме водеща, изключителна жена, която преди работеше в дома на младоженците. Имаше думи, размяна на пръстени, шампанско, питка. Почти истинска церемония.
Мястото, тоалетите всичко беше запечатано от фотограф и им останаха прекрасни спомени.

# 361
  • Пловдив
Филипополис е просто уникален,но е твърде малък за нашата бройка.Оказа се ,че и в Англия няма хич да е тесен кръгът,а и част от хората ще дойдат и на двете места.В Англия сватбата ще е в къщата на момчето с традиционните шатри и други подобни-градината им го позволява.Църквата е в непосредствена близост до тях-така че нещата там са почти уредени.За Бг планът е взимане на булката /англичаните искат да чупят врати/,лек купон с кетъринг вкъщи-имаме голяма градина/и самият купон -за сега в Пълдин.Още не са сигурни дали искат да има имитация на ритуал в ресторанта.Това за което съм притеснена е ,че не искат водещ на сватбата.Искат жив бенд в началото,след което диджей,помежду другото танцов състав/може би по време на вечерята/,и за капак щерката иска Валя Балканска-нейно изпълнение да е подарък към мъжът й .Идея нямам как си го представя и как ще се вмести всичко това.....Тя живее от 18 годишна в Англия а сега е на 29 и никога не е била на бг сватба .Представя си някакви много смесени за двата народа неща и не знам какво точно ще се получи .Успокоява ме факта ,че има доста време дотогава и ще ги изчистим едно по едно.

# 362
  • Пловдив
При нас като подарък изненадани имаше фолклорни танцьори. Включиха младоженците в танца. Стюарт тропна някакво подобие на хоро Simple Smile Англичаните много се забавляваха.

# 363
  • Пловдив
Пълдин ни обявяват 90 места ,като максимално може да са 100.Понеже сватбите ще са две-една тук и една в Англия,засега още нямаме точна бройка.Оказа се обаче ,че всички англичани искат да дойдат в Бг,защото английска сватба били виждали.Иначе на английската ще бъдат около 15 българи.Абе голямо мазало ще е .

Пълдин е наистина страхотно и автентично място за сватба! Ние се бяхме насочили натам, но гостите ни бяха над 120, поради което отпадна като вариант.

# 364
Здравей Marina Angelova 657541!
Съпругът на дъщеря ми също каза ,че не е проблем за него да се покръсти,за мен е немислимо.Нито той ,нито тя са толкова вярващи-не виждам смисъл от това.Първо се обмисляше една сватба само в Бг ,с оглед на традициите и тук и там.В последствие решихме ,че няма да е честно спрямо негови възрастни роднини,които трудно биха пътували.Предвид това ,че тук няма как да сключат църковен брак и ще го направят там решихме и там да има сватба.А и това би им спестило доста превод на документи-така или иначе те живеят и работят в Лондон.Оказа се обаче ,че доста от англичаните искат да присъстват и в Бг. И двете сватби няма да са нормални и стандартни ,така че надявам се да е забавно за всички.Като слушам как в Англия ще има настъпване и чупене на питка....а за тук се планира парти вкъщи.... ще е интересно.

Много интересно и готино ще е , сигурна съм Hug
Имаме почти същите въпроси и ние, как да съставим програмата и на двете места, тепърва трябва да го мисля.

А ще включите ли някакви английски традиции и в българската сватба?

# 365
  • Пловдив
Идея нямам още. Каквото решат - това ще бъде. Това е техният ден! За сега имаме едната дата 31.07 за Англия.

Общи условия

Активация на акаунт