Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 май 2014, 09:45 ч.

Сватба в Пловдив

• 102 625
  • 290
  •   1
Отговори
Здравейте на всички! Събирам мнения за ресторанти подходящи за сватба в Пловдив - скоро ще сключвам брак и искам всичко да е както трябва. Ако някой има мнение за ресторант, подходящ или пък не, ще му бъда много благодарна Simple Smile

# 1
Здравей и честито за бъдещата сватба
Ние с мъжа ми се разглеждахме  много по ресторантите. Питахме приятели, които са правили вече сватби и дали са доволни. Като цяло чух много лоши отзиви за този ресторант джия бийч, управителката се отнасяла много грубо с младоженците, объркани вечери, салати и така ми описа сватбата си една моя приятелка.... След дълго лутане се спряхме на ресторант Кадифе и ни направи управителя много добро впечатление, видимо беше че разбира от цялостна организация на сватби. Имат голям избор на украси и са много свежи ! Цените на кувертите тръгваха от 20 лв. нашият куверт  беше за 23 и храната бе много вкусна и порциите бяха доволно големи !!!! Те ни препоръчаха също диджей Миро и сватбен фотограф Денис Василев и останахме и от тях много доволни. Обслужването бе на ниво и нямаше никакви фалове. Атмосферата беше невероятна и най-важното бе че имаеше хубав дансинг и всички гости се забавляваха и танцуваха . Очаровани сме от всичко и много благодарим на собственика Боян че направи сватбения ни ден невероятен !!!!!

# 2
  • Plovdiv
Здравей,

нашата сватба беше на 08.06 в хотел Империал в балната зала на деветия етаж. Изключително доволна съм от обслужването, организацията и обстановката. Куверта е според зависи какво си изберете. Ако имаш въпроси може да питаш спокойно Simple Smile

# 3
Loli от колко лв. започват кувертите там?

# 4
Здравейте всички Simple Smile

все още не сме решили къде да ни бъде сватбата Simple Smile успокоявам се с това, че може би няма да ми трябва много време да организирам нещата Simple Smile относно "Империал" - не ми се иска е там (имам неприятни спомени от там), но пък ми се иска да е нещо подобно. Имам предвид да има хптелска част, защото ще имаме гости, които няма да са от града и ще искаме да ги настаним някъде. Ако някой има други предложения ще бъда много благодарна Simple Smile

# 5
И на мен не ми допадна залата в Империал, почти не виждахме младоженците от колони, а и храната не беше кой знае какво.
Питайте в Екзотик, в Марково, нашата сватба беше там през май, тази година, но предполагам, че нямат свободни съботи, доста е трудно да се добереш, ако не си резервирал предната година. Имат много хубав и просторен ресторант, с красива гледка, храната беше хубава, обслужването също, останалото е до организация- агенции, Ди Джей, фото и т.н. 
На гребната нали откриха и нов хотел, не знам как се казва. Може да правят и те сватби. Питахте ли там?
Марица знам, когато питахме, че са добре откъм куверт, няма минимална стойност, но не знам какво сервират и дали е достатъчно, а и залата е малко стара, но всичко зависи все пак от бюджета. Ние не разполагахме кой знае с колко, но мисля, че сватбата ни мина добре, не само за нас, но и на гостите им хареса.

# 6
Здравейте, ходихме до новия хотел на гребната база, но нещо не ми хареса ресторанта.  Разглехме Марица, Санкт Петербург, за Новотел не ни достига бюджета и мислим тези дни да се разходим до Лайпциг. Била съм преди много време там, незнам дали е имало някакъв ремонт и да се е променил малко. Но ще пиша за впечатленията си от там като го видя. Ако все пак някой има и други предложения - казвайте!!!

# 7
Здравейте, обещах да ви пиша за впечатленията си от Ресторанта на Лайпциг - добре ми се стори, ремонт са направили. Любезни изглеждаха всички, само че да ви питам някой има ли впечатления от там, че май с милото към там сме се насочили. Моля ви пишете ми, един от най-вайните дни в живота ни ще е, а не искам да оставам разочарована.

# 8
Кате кога ви е сватбата? Ние имахме сватба миналата година месец Май   30 човека бяхме , но понеже не ми хареса нито един хотел  в Пловдив  си отпразнувахме във Винарски комплекс Старосел на 40 мин от Пловдив ( беше уникално ) в български стил -сега бяхме скоро там и гледам цените на нощувките са се покачили ,но те правят отстъпки . Готвача готви невероятно . Имат фейсбук страница. Сватбата сама си я организирах  заедно с родителите ми . Ако имаш въпроси за покани , диджейи така нататък питай . Ето и линк https://www.facebook.com/WineryComplexSTAROSEL

# 9
Благодаря за предложението. Ходила съм в Старосел - наистина е уникално място, но някак си не си представям сватбата си  в ресторант с дървени пейки. Иска ми се да е нещо по-изискано, затова и се спряхме на Лайпциг. Изискано място е и същевременно цените, които ни предложиха са доста приемливи за нас.

# 10
Да така е всеки си има виждане за сватбения ден. Нашата сватба бе интернационална и хотелите ни със нищо не можеха впечатлят особено гостите от чужбина....от това което на запад предлагат изисканите хотели ( бях на една сватба в чужбина ) и затова реших да покажа българското традиционното  , природата...както и археологическите разкопки в Старосел.Масите не бяха окичени с рязан цвят а със саксии от цветя ,които и до сега си гледам. Извиках си и пловдивксата група Етноритъм и ни спретнаха невероятен спектакъл във Енотеката и после в ресторанта....релаксираща обстановка беше във идеята и на двамата и успяхме да я постигнем. Дано и вашата сватба бъде такава каквато си я представяте.  bouquet

# 11
Да, така е, всеки си има свои виждания за сватбения де. Благодаря ти, Flowerlot, дано всичко наистина е както трябва.

# 12
Здравейте,
записвам се да следя темата- ние също търсим ресторант за месец най догодина. Бяхме в Ландмарк на гребната, но ресторантът не ми хареса, някакси е доста "продълговат", не ми е по вкуса, а и скъпичък.
Кате, не препоръчвам Лайпциг, даже нямам намерение да ходя да питам. Била съм там на сватба и честно казано не ми хареса ресторанта- младоженците и дансинга бяха доста далече от нас, бяхме на една от крайните маси и трябваше да ставаме и да ходим до там, за да видим нещо. Храната не ми хареса също.
Ще се радвам някой да сподели нещо за останалите хотели- Санкт Петерсбург, Новотела, ако някой е ходил там на сватба.

# 13
Благодаря ти за съвета, но ние вече си избрахме ресторант Simple Smile Simple Smile Simple Smile Запазихме Лайпциг. Да ти кажа хе се притесних като видях твоя коментар. Страшно много ни хареса ресторанта, даже опитахме и някои неща от менюто - мнооого вкусни, правят уникален сос от сирена Simple Smile А колкото за разположението на масите, ни казах, че ние определяме кое как да е и ако е възможно - става така. Тъй че, ние ще си определяме колко далеч да са гостите от нас Simple Smile Успех с търсенето Simple Smile

# 14
Здравейте.За мен най-добрите места за сватба са Ленинград и Виенски павилион.Датата която искахме за май месец 2015беше заета и си резервирахма Виенски павилион.Много съм щастливааа Simple Smile

# 15
Споделям мнението на denica861,за момента Simple Smile,обикаляме вече доста време,датата ни е септември догодина,но понеже е доста желан и атрактивен за сватби,решихме от рано да видим кое как стои,така че накрая да не се налага да правим компромиси с нещо.Има доста ресторанти,които хммм,прощавайте момичета,но 50лв. куверт...ние ще поканим 130 гости...смятаме ние да си плащаме сами без родителска помощ и....не искаме да теглим кредит Simple Smile за да си платим сватбата Simple Smile ,нещо което направиха родителите на няколко наши приятели.Навсякъде менютата са еднакви-салатите-с малки изключения...иначе-шопска,овчарска,комбинирана...това е,предястията-вариантите са-палачинка с пилешко,или хапки сиренца...пилешки и така...основното-пилешка пържола,свинска,с сос,и гарнитурата ризото,картофено пюре,задушени зеленчуци,някакво сухо мезе...и така....сега си гледам листите с примерните менюта...при средна цена на една салата 4-5 лв., пил.хапки-3-4 лв. пържола 5-6лв. и гарнитура около 2-3 лв. като разбира се всичко е според това колко е грамажа...но все пак-как може да ми искат за тези неща 50лв?.....За кое....няма нужда-нормалната цена е 20-25 лева-стига бе хора ....Живеем в България ,където все още средната работна заплата е около 600 лв.. за Пловдив...
За момента се спряхме на ресторант Кадифе....супер мили са...държат се съвсем нормално с теб,не ми се превъзнасят изкуствено насреща,и не имитират фалшиво заинтересованост за моя "най-важен ден'...,цените ни устройват,Миналата година бяхме гости там с  годеника ми,и си изкарахме много яко,а другият ни спомен е ,че порцията основно беше доста голяма и неописуемо вкусна, залата е супер,а...и много друго важно-имат много цветове за украса ,на която цената също е много добра,понеже и по тази тема мога доста да изпиша(за украсата) се спирам до тук.
Та така...ние сме оставили символично капаро там,с идеята да е сигурно,но ще продължим да огледаме още някои от ресторантите тук в Пловдив...,та не спирайте да предлагате момичета и да пишете отзиви след вашите сватбени дни ,че за такива ,като мен сте много полезни Simple Smile Simple Smile
А специално,към DENICA861 ,моля те споели повече за този фотограф -Денис Василев.Мерси предварително!

# 16
Здравейте!

Нашата сватба беше на 12.10.2013 в балната зала на 9-я етаж в х-л "Империал", а подписването - изнесен ритуал в арката в градината на хотела.  Тъй като скоро ни предстои да сме кумове и се опитвам да помогна на бъдещата булка в нейния избор, отново се зачетох за мнения за различните хотели и ресторанти и мисля и аз да споделя Simple Smile Аз, мъжът ми и всичките ни гости останахме очаровани от професионализма, коректното отношение и красотата на всичко. Мениджърката - Радина, която май сега е по майчинство, беше с нас от първия момент и се съобрази с усмивка с ВСИЧКО, което поискахме. 1. Избрахме залата на 9-я етаж, защото няма колони и всички ще се виждаме. С 110 човека залата изглеждаше приятно,в никой случай празна, просто избор на подходящи маси, а иначе мисля, че и 300 души събира. Менюто беше наша комбинация, струваше около 43 лв на човек, но когато отидохме за дегустация (безплатна), не можахме да го свършим 3-ма души. Всичко беше поднесено навреме, топло, вкусно, с усмивка. След сватбата си получихме обратно до последното цвете и детайл, който беше останал. Най ме очарова, че всичко, за което се бяхме разбрали беше изпълнено все едно ние сме там - гостите бяха настанени и им беше пояснено, че не дължат пари за нощувката, дори за по-възрастните и по-трудно ориентиращите се сами. Украсата беше на ниво. Позволиха на сладкарката ти да дойде от София и да си сглоби сама на място тортата. Осигуриха ни украса, позволиха ни да премахнем всичко, което ни се струваше излишно. Откарахме до 03:30 през нощта, а закуската беше вълшебна и имахме възможността на нея да поговорим отново с гостите си, да се посмеем заедно, да се изпратим. Естествено, късмет беше, че случихме на 28 градуса и слънце, но градината също беше декорирана в нашите цветове безплатно от хотела.  Hug В деня на сватбата/вечерна сватба/ управителят на залата за вечерта ми рапортува на 2-3 пъти съвсем деликатно как се движим с поръчките над куверта и дали одобрявам действията ѝ, въпреки че предварително имахме план. В никой случай не досаждаше, буквално с поглед се разбирахме. Позволиха ни, макар че не го бяхме планирали, духова музика пред хотела при тръгването на младоженеца, за което в други хотели в Пловдив ни казаха, че това не е някое село и не могат да го допуснат. С една дума- ако имате възможност - горещо ви го препоръчвам. И отново - най-важното беше отношението, времето и старанието на всички в хотела. В никой случай нямам още 5-6 хил. лв за хотел, но ако ги имах - отново там бих организирала сватба. Дано съм била полезна, мили дами!  Heart Eyes

# 17
Здравейте,
предстои ми сватба на 17 октомври и много се колебая между ресторантите на Лайпциг и Марица. Някой може ли да ми даде мнение и да ме насочи към един от двата ресторанта? Ще ви бъда много благодарна!

# 18
На 19-ти септември сме на сватба в "Лайпциг", но предполагам не можеш да чакаш до тогава за мнения. За "Марица" единствено знам, че на една абитуриентка ѝ бяха забранили духова музика, че било селско.  newsm78

# 19
Здравейте!
Аз също се интересувам от темата. Смятаме да направим сватба през есента. Още нямаме дата, ресторант, изобщо предства с какво се захващаме. Знаем, че искаме сватбата да е в Пловдив. Работим и живеем извън Пловдив и търсенето и организацията ще ни е трудна - основно уикендите ще може да прескачаме до Пловдив.
Ще се радвам на още мнения за ресторанти,дано се включат момичетата, които вече са направили сватбите си.

# 20
Нашата сватба ще бъде в Империал, много ми хареса обстановката там и отношението на персонала е на много високо ниво. От наши приятели сме чували хубави отзиви и кухнята. Но щом искаш сватбата ви да е през есента е добре да задвижите по-бързо нещата, защото се оказва, че тази година в Пловдив има страшно много сватби и е добре поне основните неща да си уточните Simple Smile

# 21
  • Пловдив
Здравейте и от мен,мили бъдещи булки( а и на тези които вече са минали по този път)
На мен също ми предстои сватба Август,но все още не зная нито дата,нищо.При нас проблема е,че сме в Германия и все още не знаем точно кога ще се приберем и за колко време.Аз съм от Ямбол,но годеника ми е от Пловдив и съответно там ще правим сватбата.Дайте някакъв съвет за ресторант,защото ми е "тъмна Индия" всичко в града,все още.Ще сме около 30 човека,най-много,и ми се иска да е някакво семпло,красиво ресторантче.Не държа на ресторанти от сорта на "Империал" и "Новотел"-нещо скромничко искам,но да е в Пловдив.
Благодаря предварително и успех на всички

# 22
Здравейте и от мен,мили бъдещи булки( а и на тези които вече са минали по този път)
На мен също ми предстои сватба Август,но все още не зная нито дата,нищо.При нас проблема е,че сме в Германия и все още не знаем точно кога ще се приберем и за колко време.Аз съм от Ямбол,но годеника ми е от Пловдив и съответно там ще правим сватбата.Дайте някакъв съвет за ресторант,защото ми е "тъмна Индия" всичко в града,все още.Ще сме около 30 човека,най-много,и ми се иска да е някакво семпло,красиво ресторантче.Не държа на ресторанти от сорта на "Империал" и "Новотел"-нещо скромничко искам,но да е в Пловдив.
Има един ресторант в началото на стария град- Филипополис. Малък, за 40 човека. Но е много красив. На брат ми сватбата беше там. Отвориха ни специално собствената им картинна галерия, която е пълна с прекрасни картини на български художници. Тя е прелестна, направихме си много снимки. Може да договорите да работят само за вас, ще останете доволни.

# 23
Аз резервирах вече Амбасадор в Тримонциум. Все още се лутам, чета, събирам мнения. Най-вероятно няма да ползвам агент и ще трябва сама да организирам всичко.

# 24

http://www.philippopolis.com/cs/     Това е ресторантът.

# 25
Здравейте, нашата сватба ще е догодина май месец, ресторант Амбасадор.

# 26
Момичета, дайте информация за Амбасадор. Аз много искам Империал, но нещо ме мотаят - не могат да ми дадат отговор за нашата дата, защото можело да има семинари, които чакат да им потвърдят до края на месеца. В Новотела същата ситуация, явно по това време има нещо на панаира. И сега съм в ситуация да чакам, но не се знае дали изобщо има смисъл да чакам. За Амбасадор нямам никаква информация - нито за куверти, нито за обслужване, нямаме познати, които да са били там скоро на сватба, а иначе на снимки обстановката ми харесва. Пък и на нас ни трябва голям ресторант, тъй като ще сме 140 - 150 души  married

# 27
Мога да ти снимам и пратя офертата за амбасадор. За империал единственото предимство е градината, а залата повече ми харесва в амбасадор, така че за 10 мин ритуал няма смисъл за градината. Ленинград и виенския е кофти защото нямат кухня а кетъринг фирма и не можеш сам да си внесеш торта, трябва само тяхна

# 28
  • Plovdiv
Аз съм с две ръце за Империал, страхотно обслужване, храна и зала без нито една колона, която да пречи на гостите. Моята сватба беше там и нямах нито една забележка...

# 29
# 30
Здравейте ,за сватбен ресторант в Пловдив ,препоръчвам Ресторант Буено,интериора е доста екзотичен ,менюто им е много интересно и вкусно,куверта ни бе 24 лв. и останахме много доволни от нашият празник в Буено ! 1dating

# 31
Здравейте ,за сватбен ресторант в Пловдив ,препоръчвам Ресторант Буено,интериора е доста екзотичен ,менюто им е много интересно и вкусно,куверта ни бе 24 лв. и останахме много доволни от нашият празник в Буено ! 1dating

здравей,

може ли да питам, колко хора сте били, може ли като цяло да споделиш как мина деня ви Simple Smile  Peace Peace

# 32
Здравейте.За мен най-добрите места за сватба са Ленинград и Виенски павилион.Датата която искахме за май месец 2015беше заета и си резервирахма Виенски павилион.Много съм щастливааа Simple Smile

На мен ми предстои сватба догодина и сме се спрели на Виенски павилион. Може ли да споделиш как мина, не съм била на сватба там досега. Как варират кувертите там ?

# 33
Вчера, 13.09.2015 г., бяхме на сватба във Виенски павильон. Останахме много разочаровани и същевременно доволни, че запазихме Амбасадор за нашата сватба. При 120 човека гости, помещението изглеждаше празно, много празно. Храната като цяло беше малко и не беше най-вкусната, така да се каже. Иначе който го интересуват цените на кувертите, за виенския павильон и Санкт Петербург условията са еднакви - кувертите тръгват от 39 лева,  задължително от тях 9 лева са алкохол от ресторанта, 1 лев на човек за внасяне на алкохол, след 23:30 часа - 100 лева на час овъртайм, нямате право да внасяте торта от другаде и стандартно 500 лева капаро, за да ви запазят датата.

# 34
Привет на всички! Нашата сватба беше на 1 май 2015г. Понеже бяхме доста хора, се доверихме на ресторант "ФЕМИЛИ". Ако някой има нужда мога да помогна с информация относно църковния брак, както и с други неща около организацията на събитието вълнуващо бъдещите булки. Весел ден!

# 35
Вчера, 13.09.2015 г., бяхме на сватба във Виенски павильон. Останахме много разочаровани и същевременно доволни, че запазихме Амбасадор за нашата сватба. При 120 човека гости, помещението изглеждаше празно, много празно. Храната като цяло беше малко и не беше най-вкусната, така да се каже. Иначе който го интересуват цените на кувертите, за виенския павильон и Санкт Петербург условията са еднакви - кувертите тръгват от 39 лева,  задължително от тях 9 лева са алкохол от ресторанта, 1 лев на човек за внасяне на алкохол, след 23:30 часа - 100 лева на час овъртайм, нямате право да внасяте торта от другаде и стандартно 500 лева капаро, за да ви запазят датата.

Помещението е за големи сватби и е нормално да изглежда леко пусто и голямо, кувертите в Ленинград не тръгват от 39лв  Wink не знам какво сте гледали или кой ви го е казал, но на нас ни предстои сватба там и имам примерни куверти, които може да ги комбинирам и сама да си направя менюто и цената. 2ро Почти навсякъде има такси за алкохол, 3то - във всички хотели има овъртайм  Wink

# 36
Привет!
По-малко от година по-късно,пиша за да споделя вече впечатления след сватбата.
В крайна сметка бяхме в Кадифе,увеличихме бройката-148 човека-МОМИЧЕТА БЕШЕ СУПЕР!!!
Толкова сме доволни от персонала-всичко ,което говорихме с управителя беше така и накрая на вечерта!:)
Вкарахме си освен благата ракийка на вече свекър ми Simple Smile и допълнително алкохол-ТАКСИ НЯМАШЕ,вкарахме си мезета,които те нарязаха там на място,ядки.
Относно храната-понеже родата на мъжа ми са от по-ящните Simple Smile ,и гурме порциите,които се предлагат на много места ,нямаше как да им са достатъчни като количество-свинското бон филе беше уникално,огромно като количество и много ,много вкусно!Имахме желание /претенцийка/ относно соса-искахме такъв с кедрови ядки,който не предлагат -НАПРАВИХА НИ ГО!Салатата-комбинирана-богата и красива!
Топлото предястие бе класика-палачинка с пилешко месо- Simple Smile
Украсата за която имах много притеснения,като всяка бъдеща булка-не желаех да ангажирам агенция,....най-вече заради цената на услугите,които предлагат!
От ресторанта ми предложиха да си избера украса от техните-12-13 цвята-доста богат избор-много изненадана останах,....така-за 250лева Simple Smile Simple Smile Simple Smile ми украсиха ресторанта от-до!Изнесен ритуал,арка,маса за тортата,сватбената маса,бяло платно с менче,такива стойки отстрани...които се слагат с цветя...не се сещам,как им е името-цветята бяха от тях-изкуствени-отново в тази цена,абе направо уцелихме джакпота-в последствие разбрах,че ресторанта работи за украсите с сватбена агенция-Тиара ,...момичето беше,много мило,всичко което исках го направи-пак да кажа за- 250-те лева Simple Smile
От тук по препоръка от едно от момичетата си  намерихме и фотографа-много готино момче,талантливо и с...доста по-модерно виждане за сватбената фотосесия от повечето му колеги тук в града с които се видях ...цената  също беше повече от приемлива-Денис  се казва момчето!Мисля че Василев му беше фамилията,но да не подведа някой,ако Ви интересува ще проверя за фамилията.
Видеото ни бе едно   момче от Хасково,цената за това,което получихме бе-просто уникално-Павел...някой си Simple Smile!
Диджеят ми го препоръчаха от ресторанта и след среща с него го избрахме-Николай се казваше-мнго добре ни водеше ритуалите!
Абе по-подробно не можех да опиша всичко Simple Smile
Силно се надявам да съм полезна!
Съветвам всички ,които сте писали за ресторанта,който сте си избрали,да давате по-подробни впечатления след като мине сватбения ден...,така ще сме по-полезни за всички бъдещи булки!

# 37
Здравейте, драги дами!

И на нас ми предстои сватба другата година и не можем да се решим къде точно да е. Проблемът най-вече е, че живеем в чужбина и основно по мнение на хора + някоя снимка бихме могли да решим къде да е. Та се реших, че тук е добро място да споделя и потърся мнение! Simple Smile

Почти се бяхме решили на Империал + бална зала, но днес родителите на годеника ми отидоха да го видят и някак не бяха във възторг. Sad Вариант е и в Санкт Петербург, но ние ще сме около 100-120 човека, и се притеснявам, че ще изглежда твърде празно, да не говорим, че с басейните отпред ....
Сега обмисляме и Landmark на гребната база, т.к. е нов и има страхотна гледка + градина, приятен ресторант, но като гледам има смесени мнение за залата. Основното притеснения е, че е дълга и тясна, както и изглежда по малкото снимки в интернет. Приветсвам всякакви мнения и препоръки!

Благодаря предварително за помощта!!!

# 38
За Landmark съм чувала само хубави отзиви, но там цената на кувертите започва от 55 лева. Мисля че и капацитетът им е за по-малко хора, вие може и като места да се съберете, но да не ви е тясно. За тази бройка Санкт Петербург и Виенският павилион, където условията са еднакви, наистина ще изглеждате празно, особено в Панаира. Иначе щом и от Империал не сте доволни, аз лично мога да ви препоръчам ресторант Амбасадор на хотел Тримонциум. Интериорът там е в бяло, което предразполага всякакви цветове за украса, има обособен дансинг, кувертите започват от 35 лева, а момичетата, които отговарят за сватбените тържества са много мили и отзивчиви.
Друг вариант ви е малката зала в Новотела, но на мен там условията не ми харесаха.

# 39
Благодаря, Далия, за бързия отговор!

За Landmark - да цената е по-висока със сигурност и това не помага в избора. За сметка на това пък хотела страшно много ми харесва, единствено залата може да е твърде дълга и тясна. А да имаш представа как е храната и обслужването? Simple Smile Направо си ми спасител да знаеш! 

Ще разгледам Амбасадор още веднъж със сигурност! Като гледам тук има само добри отзиви за тази зала. Аз не съм от Пловдив, а годеникът ми е, и затова и много не ги знам как изглеждата хотелите, освен от вън и то само от тях.

Много благодарности още веднъж! Simple Smile

# 40
Сега като ме питаш за храната, се сещам че приятелите ми, които бяха гости там, останаха крайно разочаровани. Имало е някакво меню като от мастър шеф, но вкусът нещо не им се получил. Вариант е някой твой познат или най-добре годеникът ти, да отидат там на вечеря и да поръчат различни неща, за да опитат храната.

# 41
Мерси много! Simple Smile Ще пробваме определено, но като гледам нещата не клонят много в полза на Ландмарк.

# 42
(Зададох въпросът в общата тема за сватби тази година, но за всеки случай го публикувам и тук  Simple Smile )

Най-накрая харесахме хотел и сме почти финално решили, че ще сме в Санкт Петербург. Малко съм притеснена за броя гости, но мисля че като цяло ще е добре!  Praynig
Иии решихме, че ще даваме капаро, но ресторанта още не ни е дал предварително споразумение (договор), в което да са описани подробно ангажиментите, които хотелът поема с точен ценови разпис, а също и нашите към него. Когато попитахме за такъв, абсолютно игнорираха въпроса (поне за момента).

Някой да има опит с ресторанта и да знае дали като цяло подписват договор? Или да сте чували за проблеми около промени на цени и т.н. ? Всякаква информация по върпоса ще е от помощ!!!

# 43
(Зададох въпросът в общата тема за сватби тази година, но за всеки случай го публикувам и тук  Simple Smile )

Най-накрая харесахме хотел и сме почти финално решили, че ще сме в Санкт Петербург. Малко съм притеснена за броя гости, но мисля че като цяло ще е добре!  Praynig
Иии решихме, че ще даваме капаро, но ресторанта още не ни е дал предварително споразумение (договор), в което да са описани подробно ангажиментите, които хотелът поема с точен ценови разпис, а също и нашите към него. Когато попитахме за такъв, абсолютно игнорираха въпроса (поне за момента).

Някой да има опит с ресторанта и да знае дали като цяло подписват договор? Или да сте чували за проблеми около промени на цени и т.н. ? Всякаква информация по върпоса ще е от помощ!!!

Здравей,
И нашата сватба ще бъде там през май. Ние дадохме капаро и ти издават касова бележка, като те записват в някаква книга. Доколкото знам нямат практика да правят договори, а и силно се съмнявам повечето ресторанти да се ангажират с такъв, въпреки , че е нормално. Като дадеш капаро ти дават примерни менюта и ти трябва да си избереш. Няколко седмици преди сватбата отново отиваш там, пробваш менюто и искат предплата 50 %. Това е, не мисля, че трябва да се притесняваш, че няма договор.
Поздрави Simple Smile

# 44
Нашата сватба беше в Амбасадор през Октомври. Старият Тримонциум има особен чар, местоположението е невероятно,със сигурност гостите Ви, които не са от Пловдив ще бъдат впечатлени. Единствено не ми хареса храната, очаквах много повече като вкус, поднасяне. Успех в подготовката! Ние също дистанционно си подготвихме сватбата, дори без помощта на родители.

# 45
Здравейте, драги дами!

И на нас ми предстои сватба другата година и не можем да се решим къде точно да е. Проблемът най-вече е, че живеем в чужбина и основно по мнение на хора + някоя снимка бихме могли да решим къде да е. Та се реших, че тук е добро място да споделя и потърся мнение! Simple Smile

Почти се бяхме решили на Империал + бална зала, но днес родителите на годеника ми отидоха да го видят и някак не бяха във възторг. Sad Вариант е и в Санкт Петербург, но ние ще сме около 100-120 човека, и се притеснявам, че ще изглежда твърде празно, да не говорим, че с басейните отпред ....
Сега обмисляме и Landmark на гребната база, т.к. е нов и има страхотна гледка + градина, приятен ресторант, но като гледам има смесени мнение за залата. Основното притеснения е, че е дълга и тясна, както и изглежда по малкото снимки в интернет. Приветсвам всякакви мнения и препоръки!

Благодаря предварително за помощта!!!

Здравей, залата в Лайпциг изглежда страхотно по време на сватби. Империал не ми допадна и на мен.

# 46
след ремонта ресторант "Русалка" изглежда прекрасно и е подходящ за сватби около 100 души. Simple Smile

# 47
Да, и аз видях снимка на Русалка, след ремонта е просто неузнаваем. Твърди се, че политиката му вече е насочена именно към сватбените тържества, затова са го боядисали в бяло, за да може да се декорира всякак Simple Smile

# 48
Здравейте, някой дали има наблюдения над сватбите в ресторант Мавруда? Той е едва от миналото лято, но досега е имало няколко сватби там.

# 49
За съжаление нямам отзиви за Мавруда от сватби. Едни приятели са редовни там и са много доволни от кухнята, ще ги питам знаят ли как стоят нещата за сватба Simple Smile

# 50
  • Пловдив
ние запазихме Русалка - управителката е готина, условията са много добри  Flutter

# 51
Здравейте, някой дали има наблюдения над сватбите в ресторант Мавруда? Той е едва от миналото лято, но досега е имало няколко сватби там.

Здравейте,

тази година сватбата на сестра ми ще бъде в Мавруда, градината им е уникална и огромна. Няколко пъти вече сме обядвали и вечеряли там - готвачът им е страхотен.

За момента сме само с хубави впечатления и бихме го препоръчали на всеки.  newsm10

# 52
ние запазихме Русалка - управителката е готина, условията са много добри  Flutter
Може ли да напишете условията за Русалка? На сестра ми и предстои сватба догодина в началото и понеже ще са по-малко хора, мисля че там би им било добре Simple Smile

# 53
  • Пловдив
ами не знам дали по принцип са такива условията, но ние ще напълним ресторанта и хотела и цената на кувертите се въртят около 30 лв, има примерни менюта, които са доста богати, може да се внасят торта, алкохол, ядки и общо взето е с най-добрите условия в Пловдив от местата, които сме проверили - Санкт Петербург, Империал, Лайпциг. Ние държахме да има хотел, защото ще имаме много пътуващи гости

# 54
Здравейте, мили дами Simple Smile И на мен ми предстои сватба и на шега на майтап, попитах във Виенския павилион и казаха, че има една единствена свободна дата за септември. До няколко дни трябва да решим и да се даде капарото. И оттук започват притесненията ми, дали е най-подходящото място, първо от факта, че пространството е като парник и чувам, че става горещо и като чета от вас това,че ако гостите са ми 160-180 човека остава много свободно пространство и сякаш всичко се губи, та дори и самата украса. И коя според вас е най-добрата агенция? Моля, някой, който е имал сватба там да си каже мнението. baby_neutral

# 55
Честито, Трейси! Добре дошла в клуба Simple Smile Аз бях на сватба там миналата година, 120 души без младоженската маса и седеше безумно празно! Храната им е кетъринг, дори не си я готвят те, и беше с много лошо качество - малка салата, предястието (палачинка с пилешко) беше като че ли най-вкусното, основното - пилешко със задушени зеленчуци, еми аз да си го сготвя, ще е 100 пъти по-добре, като се има предвид че плащаш 39 лева куверт!!! А и от тези 39 лева куверт, 9 лева са ти алкохол на техни цени + допълнително си плащаш 1 лев на човек такса за внасяне на алкохол. Сметни си по 160-180 човека, колко пари ще дадеш, а и отделно трябва да си купиш алкохол. Обслужването им е под всякаква критика, нямат сервитьори, отговарящи на цените им, а наемат хора за самото събитие, които са просто "носачи". Не искам да ги обидя, но и персоналът им не отговаря на цените им. Пример - бременна, трябваше 5 пъти да си поискам да ми донесат вода, беше много топло и накрая мъжа ми отиде и ми донесе....
Бих ти препоръчала да провериш други ресторанти - Тримонциум (аз ще съм там и до сега само се радвам от факта, много отзивчиви мениджърки, цените им са добри, обстановката също), Империал, за Екзотик в Марково чувам добри отзиви, има и един нов - Garden Weddings мисля че се казваше, който е от тази година и условията им като за начало били страхотни. Провери си добре нещата Simple Smile

Агенции много Simple Smile От мои приятелки, вече минали по този път, препоръчаха ми Нина Стил, Белисима, а аз ползвам едно момиче, което предимно се занимава с ръчно изработени покани и разни други интересни нещица, но и украсява сватби. Работим много добре двете, тъй като част от нещата ще си ги правя аз, други тя и тя ще ми украси в деня Simple Smile Ако искаш, мога да ти пратя координатите и на лично Simple Smile

# 56
  • Пловдив
Агенции много Simple Smile От мои приятелки, вече минали по този път, препоръчаха ми Нина Стил, Белисима, а аз ползвам едно момиче, което предимно се занимава с ръчно изработени покани и разни други интересни нещица, но и украсява сватби. Работим много добре двете, тъй като част от нещата ще си ги правя аз, други тя и тя ще ми украси в деня Simple Smile Ако искаш, мога да ти пратя координатите и на лично Simple Smile

Аз също бих искала координати, моля  bouquet

# 57
Здравейте, бъдещи булки! Аз също препоръчвам "Белисима" украсата на нашата сватба беше тяхна. Отидохме харесахме цвят и всичко накрая беше направено много добре Simple Smile  това е сайта там има телефон, фейсбук, адрес http://belisimma.com/ .

# 58
Ей сега вече се притесних  Shocked, ходих в Империал- предлагат ми сватба в за септември в долния ресторант и в същото време ще има и друга сватба в горния, а едни приятели бяха миналата година на вечерна и са стояли пред ресторанта да изчакат да свърши дневната сватба, да изчистят и те да влезнат.....търговия с булки Grinning тъй че отпада! Ходихме да видим и Garden Weddings - на пътя палатки....дори не спрях да го проуча. Иска ми се да е просторно място и за това харесах Павилиона, като се надявах, че обслужване и всичко ще е на ниво, само ме притесни жегата и напичащото слънце отвсякъде. Искат ми за куверт 42 лв, като не разбрах тези 9 лв. дали са включени или отделно се плащат на човек.
И аз харесвам украсите и идеите на Белисима.
Далия ще съм ти благодарна, ако ми ми изпратиш координатите Simple Smile

# 59
Момичета, привет Simple Smile

препоръки за друг изпитан фотограф в Пловдив освен Денис Василев?  Wink

Харесват ми снимките му, но исках да погледна и други.  Embarassed

# 60
Аз препоръчвам Милан Христев неговото фото се намира на "Пещерско шосе".

# 61
Момичета, ще ме прощавате, но не съм чувала нито един от двамата, при все че съм любител фотограф и следя доста хората в тази сфера Simple Smile

vodoleiche, до какъв бюджет си търсиш фотограф?

Редакция: погледнах профилите и на двамата, които сте споменали. Денис Василев има хубаво портфолио, но ако решиш да го наемеш, изискай да ти покаже снимки от цяла сватба. Така ще видиш как се справя наистина, защото тези, които виждаш в сайта му, са му най-добрите, стабилно обработени, така че да го представят в добра светлина. Но така няма да разбереш как снима репортажно и дали успява да хване всички важни моменти  Peace

А Милан Христев не мисля, че снима сватби, поне от сайта му това се разбира. Според мен е в съвсем друга насока, а не всички добри фотографи, са добри сватбени фотографи. Има си направления и всеки се насочва там, накъдето е по-силен.

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 10:51 от Далия П.

# 62
Момичета, ще ме прощавате, но не съм чувала нито един от двамата, при все че съм любител фотограф и следя доста хората в тази сфера Simple Smile

vodoleiche, до какъв бюджет си търсиш фотограф?

Редакция: погледнах профилите и на двамата, които сте споменали. Денис Василев има хубаво портфолио, но ако решиш да го наемеш, изискай да ти покаже снимки от цяла сватба. Така ще видиш как се справя наистина, защото тези, които виждаш в сайта му, са му най-добрите, стабилно обработени, така че да го представят в добра светлина. Но така няма да разбереш как снима репортажно и дали успява да хване всички важни моменти  Peace

А Милан Христев не мисля, че снима сватби, поне от сайта му това се разбира. Според мен е в съвсем друга насока, а не всички добри фотографи, са добри сватбени фотографи. Има си направления и всеки се насочва там, накъдето е по-силен.

Въпрос на личен избор! Моята сватба я снима Милан Христев и станаха много хубави снимки, преди няколко дни снима сватбата на моя приятелка и снимките отново са невероятни. Но както вече писах всичко е въпрос на личен избор!

# 63
DanniM, просо порфолиото му в сайта с нищо не ми подсказва, че снима и сватби  Peace А съм се нагледала на разни фотографи, които снимат спортни мероприятия например, да пробват да снимат сватби и резултатите са потресаващи... Не искам да го обиждам човека.

Най-добрият вариант при избор на фото, видео, ДиДжей и всички хора, ангажирани със сватбата, е лична среща + изискване да представят цялостен продукт, за да може булката да добие реална и цялостна представа за работата на човека, на който ще повери най-важният си ден  Wink

# 64
DanniM, просо порфолиото му в сайта с нищо не ми подсказва, че снима и сватби  Peace А съм се нагледала на разни фотографи, които снимат спортни мероприятия например, да пробват да снимат сватби и резултатите са потресаващи... Не искам да го обиждам човека.

Най-добрият вариант при избор на фото, видео, ДиДжей и всички хора, ангажирани със сватбата, е лична среща + изискване да представят цялостен продукт, за да може булката да добие реална и цялостна представа за работата на човека, на който ще повери най-важният си ден  Wink

Да така е, хубаво е да се разгледат снимки на место при фотографа, защото както и Вие писахте преди малко на личните страници всичко е изпипано. Naughty

# 65
Георги Вачев - http://www.georgivachev.com/
Между другото, всички фотографи пътуват. Ние си доведохме от София човек.
Много зависи и от бюджета ви, макар че някои пловдивски снимат на цени като софийските. Иначе услугата не би се оскъпила, освен с една нощувка.

# 66

Здравейте, момичета. Христос Воскресе! Весели и светли празници на всички и незабравими сватби!  Hug Hug Hug

Далия, благодаря за мнението. Напоследък гледах много за цени и фотографи,  но все още се ориентирам как вървят нещата. Около 1500 лева нормална цена ли е? Не бих пестила точно от това, така че момичета стига да е професионалист, съм сигурна, че си заслужава.
Както се казва в друг контекст: "Не сме толкова богати, че да си купуваме евтини неща."  Wink
Мислила съм да си доведа фотограф и от София, така че и такива препоръки ще са от помощ за мен. Simple Smile

# 67
Vodoleiche, ние бяхме с Бони Бонев. Много сме доволни. Цената беше 1100. http://bonibonev.com/
Мога да ти гарантирам, че е прекрасен професионалист и човек и получаваш повече от това, за което си платила, както и прекрасно отношение.
Като за начало се бяхме насочили към Георги Вачев, защото е пловдивчанин, но беше зает. Други фотографи, които много харесвам, са Гого Кехайов, който също беше зает, Боян Павлов - също Simple Smile и Яна Пенева, която обаче открих доста по-късно. Мисля, че нейната тарифа е по-висока, но не знам точно колко.

# 68
За Пловдив, за мен няма по-добър от Димитър Яков (http://www.koralmedia.com/)! Снимал е сватбите на 4 мои приятелки и не съм се и замисляла за цената, когато го наемахме. За тази година е 1300 лева. Абсолютен професионалист, готин човек, името му е гарант за качество. Не напразно го канят като лектор на семинари за сватбена фотография  Wink
Иначе други добри фотографи от Пловдив, освен изброените до момента, са Борислав Чепишев, Даниел Даков.
Ако искаш нещо по-нестандарнто - Иван Славов (от Несебър е, но прави толкова креативни фотосесии, разчупени и много различни от всички останали).
Николай Митев - от София е и ако не друго, личният му блог в сайта ще ти е много от полза при цялостната организация.

Нахвърляме ти имена, а ти си прегледай работата им и съм сигурна, че просто ще усетиш кой е ТВОЯТ човек  Peace

# 69
Георги Вачев снима моята сватба. Снимките са страхотни! Създаде настроение по време на фотосесията, за да ни предразположи. Харесвам също Нина Николова. Яков е другия в Пловдив, за който пише из форумите добри неща.

# 70
Аз не се и замислих и наех Иван Славов, падаме си всички луди и исках такъв фотограф, различно, щуро, лудоооо. Сватбата беше миналата неделя 08.05 бях очарованааа

# 71
Здравейте, пиша в тази тема, за да изкажа своето мнение за "Парк и Спа Хотел Екзотик", където организирахме нашата сватба през май 2016. Абсолютно безумие и непрофесионализъм срещнахме в този комплекс. Най-голямата грешка бе да изберем това място. Нямам думи за непрофесионализма на Елена, жената която се мисли за маркетинг мениджър и няма никаква представа от маркетинг нито от мениджмънт. Никога през живота си не съм се сблъсквала с такива непрофесионалисти. Единствено от страна на готвача получихме някакво добро впечатление и храната беше ОК. Екипът от сервитьори беше абсолютно неадекватен, както и "Управителката" на хотела.

НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ СВАТБАТА СИ ТАМ! Казвам го от личен опит.

# 72
  • Пловдив
ние бяхме на ръба да изберем Екзотик и точно заради подобни мнения се разколебахме

# 73
Привет и поздравления!
Ние бяхме в Кадифе,там имат едно момиче което прави украсите,много голям избор на цветове и е много отзивчива и готина.Украсява и другаде,ако искаш или иди там или ако искаш мога да проверя за номера и.....
Вики ...Вики се казваше...а Тиара или Киара е агенцията и....нещо такова...
Беше много мила и ми направи всичко ,което исках...за -хахахах-250лв.!!!
Да!

# 74
Здравейте,
Някой има ли впечатления от сватби в хотел Беркут в с. Брестик?

# 75
Направихме сватба на 5-ти Септември в Пловдив. Ето и пълния пост за кое как мина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=934631.msg … 12366#msg33712366

# 76
Беркут има много още да учат и да се желае. Персонала и кухнята за пълна промяна. Екзотик ужаса започва от 1 ден.

# 77
Здравейте на всички, предстои ми организиране на сватба, понеже живея в чужбина се интересувам от всичко. Наемали ли ли сте агент, къде беше вашата сватба, какви услуги предлагат, и съответно разбира се цената и какво включва тя? Наистина ми трабва съвет за сватбения агент, и мястото на събитието най вече. Благодаря предварително за помоща :*

# 78
Нашата сватба беше на 02.09 в ресторант Хитър Петър. Изключително доволни сме от обслужването, качеството и количеството на храната беше страхотно, украсата - също, а цените изключително пиремливи. Бяхме с певица с dj и те малко се оплакаха как ги е посрещнал персонала, но след появата на управителя всичко се е наредило. В последствие разбрах, че те си имат собствен dj, което вероятно е било причината за "негостоприемството". Това по никакъв начин не се отрази на нашия празник, но все пак е нещо, което се случи и е хубаво да споделя. Не знам дали е практика или по-скоро на момента някоя сервитьорка нещо не е "харесала" певицата. По-скоро второто Laughing

Фотограф беше Даниел Даков, а видеооператор едно младо момче - Георги Семов. Все още нямаме снимки и видео (чакаме ги, срока и за двамата е 40 работни дни), но съм много доволна от отношението и комуникацията в самия ден, а и преди него. Като получа продукта ще мога да дам реално мнение и за двамата.

# 79
  • Euskal Herria
Бих се радвала, ако ме насочите към музиканти - за извеждане на булката, за взимането на кумовете и пр. Останалите неща са уредени, само това остана.

# 80
Здравейте, скъпи булки Simple Smile
През 2017-та ни предстои сватба и търся подходящо място за сватба на открито в Пловдив (и околности). Самата аз не съм от Пловдив и за мен това е голямо предизвикателство. Много ще се радвам, ако някой откликне и ще се радвам на всяко мнение и предложение. Почти се бях спряла на идеалния хотел-ресторант - Рачич, в село Войводиново, където според мен би могла да се организира прекрасна сватба на открито до басейна, имат и красива градина, щеше да се наложи да заемем целия хотел + да търсим още 20 стаи в някой съседен хотел, но това беше абсолютно приемливо....НО управителката г-жа Борислава Петрова се оказа изключително нелюбезен, груб и некоопериращ човек. Държеше се повече от абсурдно, все едно, че ще и ги доведа на гости за нейни разноски тези 130-140 човека. На телефона си отговаряше единствено и само с едно отегчено "Кажете какво!", оказа се, че дори и да искаш да си платиш допълнително след първоначалното доплащане от 200 лева, гостите ти ще бъдат изгонени точно в 2:00 часа,тъй като те не се занимавали само със сватби и на следващия ден в 8:00 щяли да си имат хора в басейна. При голямото ми желание да им платя още една допълнителна такса, за да внеса неща, които просто не се предлагат в техния ресторант, с повишен тон ми се каза: " ХРАНА НЕ СЕ ВНАСЯ!". Отново по един безпардонен начин и с тон ми се обясни, че те така работели от 10 години и това им били условията, не се занимавали само със сватби.
Звънях на много места, за да проверя цени/условия и до тук всички управители/организатори/хора, които се занимават със сватбите, бяха повече от любезни, предлагащи варианти и съдействащи.... Тази госпожа обаче ме потресе - в двата ни разговора по телефона се държеше безобразно. Не съм съгласна с мнението, че клиентът винаги е прав, но си мисля, че към един клиент винаги трябва да има уважително отношение и все пак да има съдействие.
Та, след този ми сблъсък с простотията, мили дами, много ще се радвам да посъветвате места за сватба на открито, с хубава храна и желателно любезни служители/управляващи/организатори Simple Smile
Желая Ви един успешен и усмихнат ден!

# 81
Здравей! Нашата сватба беше през 2015 в ресторант Диана в с. Труд. Имат прекрасна градина, но не съм сигурна за капацитета, ние бяхме 80 човека. Проблеми с комуникацията няма да имате, управителката е отворена на всякакви идеи.

http://complexdiana.com/panorama/

Бях срещала хубави отзиви и за още един ресторант в някое от селата около Пловдив, но сега не се сещам за името, ако се сетя ще пиша отново. Може да попиташ и във форум svatbata.bg

# 82
Здравейте,
Първо трябва да решите колко хора ще каните за да избирете подходящ ресторант.
при бройка по 120 души, избора е голям. при повече от 130-140 ресторантите рязко намаляват.
Първото нещо е избора на ресторант за конкретната дата.

# 83
Здравей! Нашата сватба беше през 2015 в ресторант Диана в с. Труд. Имат прекрасна градина, но не съм сигурна за капацитета, ние бяхме 80 човека. Проблеми с комуникацията няма да имате, управителката е отворена на всякакви идеи.

http://complexdiana.com/panorama/

Бях срещала хубави отзиви и за още един ресторант в някое от селата около Пловдив, но сега не се сещам за името, ако се сетя ще пиша отново. Може да попиташ и във форум svatbata.bg

Да, аз също го бях набелязала, но за съжаление имат само 10 стаи в хотелската част, а на нас ще ни трябват около 40. Все пак смятам да звънна и на тях, може и да предложат някакъв вариант.
Благодаря ти! Simple Smile

# 84
Здравейте,

Дойде и моят ред да мина под венчилото. Дата вече е ясна - 17.09.2017 - Вяра, Надежда и Любов.
Тъй като трепетно очаквам този ден и естествено като всяка булка искам да е перфектният, ще ми е нужна вашата помощ.

Ето какво сме свършили до сега:
- избор на фотограф - Димитър Яков, в понеделник имам среща с него, тъй че вашите мнения ще са от полза
- избор на ресторант - Гранд Хотел Пловдив (Новотела), все още не сме го резервирали, но ни се струва най-добрият избор като съотношение цена-обслужване
- списък с гости - около 150 човека, което изключително ни ограничава в избора на ресторант

Бих желала да чуя вашите мнения за до тук споменатите избори и тъй като знам, че е време за избор на DJ и видео бих оценила вашите препоръки.

А вие бъдещи булки от Пловдив, ще се радвам да споделите до къде сте с вашите приготовления и до колко идеята за самото събитие е избистрена?

Чакам мнения с нетърпение!

# 85
Момичета, включвам се с коментар за видео за Пловдив. Нашата сватба беше през 2015 и се доверихме на 7Еp.  http://7eptv.com/  Бяхме много впечатлени от това, което видяхме на сайта им. Условията бяха общо взето добри, макар цената да беше най-високата за Пловдив. Качеството си струваше и решихме да работим с тях. По време на уговарянето на ангажимента комуникирахме с Жоро Ставрев. Той е човекът, който основно движи нещата им. Жоро е много талантливо, интелигентно и чаровно момче, харесахме го и си казахме "Това са нашите хора". Както се досещате, договори не се подписват, всичко е на устна договорка.  Пакетът ни включваше 1 оператор в сватбения ден, но Жоро доведе и втори по свое желание без да изисква допълнително заплащане. Платихме капаро от 100 лв и в сватбения ден, след като всичко приключи, доплатихме остатъка от цялата сума (голяма наша грешка!). По думите на Жоро, щяхме да си получим готовия филм "след поне два месеца". Като минаха 3 месеца и ние нямахме още сватбено видео, мъжът ми започна да подпитва Жоро какво се случва. Имали много работа, работели, скоро щяло да има резултат. Проявихме разбиране. След още месец, през който Жоро по никакъв начин не сигнализираше за развитието на нещата, мъжът ми започна да става по-настоятелен, но отново получаваше същия отговор - имаме много работа, скоро ще сме готови. В един момент започна да дава конкретни срокове - до седмица съм готов. След седмица телефонът му беше изключен и така в продължение на няколко седмици. Никой от тях не можеше да бъде открит, а те нямат офис и комуникирахме само по телефон и фейсбук. Ако случайно благоволеше да отговори по фейсбук, даваше някакъв нов измислен краен срок, който не биваше спазен. В някакъв момент ни изпрати сватбения трейлър, но сватбата ни още не беше готова. В крайна сметка, след много потрошени нерви, си направихме уговорка в един ноемврийски ден, повече от 5 месеца след сватбата ни. Получихме дискове в лъскави кутийки, Жоро много ни се извинява, изтъкна някакви сериозни лични причини, които така и не разкри в конкретика. Можете да си представите каква беше изненадата ни, когато се прибрахме в къщи и пуснахме дисковете, само за да констатираме, че на тях има само около 1/5 от сватбеното ни видео - първата част. Вдигнахме огромен скандал по телефона - бил станал гаф, нещо записвачката не била наред. В крайна сметка на другия ден следобяд ни прати линк, от който успяхме да си свалим цялото видео. Така и не получихме нови дискове с цялата сватба, или флашка, какъвто беше пакетът, но нямахме никакво желание да се занимаваме повече. Видеото е хубаво, но ако сега трябваше да изберем отново сватбен оператор, не бихме се доверили на 7Еп. Твърде много нерви ни коства техния професионализъм. На последната ни среща Жоро каза, че е заснел около 50 сватби за сезона и е готов само с 4. Към днешна дата знам, че има хора със сватби от август миналата година, които още не са си получили записите. Талантливи момчета, но много неорганизирани и некоректни.

# 86
whoowhoo, благодаря много за полезната информация. 7Еп влизат в черният ми списък.

Днес с годеника решихме да хвърлим поглед на някои от хотелите в града, въпреки че аз мрънкам за Новотела от деня, в който ми предложи. Ето моите впечатления:

Landamark Creek: много хубава зала, с прекрасна гледка, но за по-малка сватба. Залата има врати хармоника към градината, които при хубаво време могат да се отворят и да стане прекрасна сватба за повече от 80 човека. Поради датата, която сме избрали обаче не можем да сме сигурни, че този вариант ще е удачен за нас заради колебливите метеорологичните условия на месец септември. В неделя маркетинг отдела (съставен от една служителка) не работеше, тъй че не получихме дори примерни менюта.

Парк Хотел Санкт Петербург: изключително стара, увехтяла зала, напомняща дори не носталгично, а плашещо за времето на соца. Там говорихме с отдел резервации. При влизането ни в офиса, мъжът, който беше на работа седеше на кресло и си играеше на телефона, дори не благоволи да се изправи и да ни посрещне. Когато споменахме, че сме заинтеросовани от залата, защото плануваме сватбата си отговора беше: "И?". Подадоха ни се някаква примерни менюта, които са скандални. Едното включва кюфтета за предястие, а в повечето от тях, мезетата включват страхотната комбинация от синъо сирене и бабек??????????????? Когато попитах дали сменят покривките и калъфите на столовете за сватби (които са на петна, с дупки от цигари и прекрасния цвят златно, контрастиращ със сините плочки) отговорът беше Не. Същото така задължават да се плати 9 лв. на куверт за алкохол от тях и допълнително 1 лв. ако решите да внасяте алкохол. Не е позволено да се внасят мезета. Кувертите започват от 38 лв.

Гранд Хотел Пловдив (Новотела): Моят безспорен фаворит. Голямата зала е заета за нашата дата, както и "водното огледало" за изнесения ритуал, тъй като другите младоженци са го запазили преди нас. Противно на очакванията ми, малката зала ми хареса повече и е с капацитет 150 човека, което е идеално за нас. Мезета и алкохол е позволено да се внасят срещу 40 лв за сватба до 100 човека и 60 лв. за сватба до 150, което е доста по-приемливо от условията на горе спомянатия хотел. Служителката беше доста любезна и приветлива. Кувертите също започват от 38 лв. А сега минусите, не е позволено да се внесе тортата и няма да можем да подпишем на "водното огледало". За сметка на това ни показаха едни шадравани до аварийният изход, които не бяха много впечатляващи, даже бих казала разочароващи. И все пак това остава моят фаворит.

Ето и моите въпроси, ако можете да помогнете. Бихте ли казали, че подписване на едно място, венчавка на друго и после ресторанта е голямо разтакаване? В този смисъл бихте ли препоръчали да подпивем в хотела или не е голяма драма, ако изберем да подпишем другаде?

Бихте ли дали малко повече инфо за църквите и коя е вашият фаворит и защо?

Нямам търпение за вашите отговори  Wink

# 87
  • Пловдив
В Новотела сами си правят тортите и са много вкусни  Flutter от църквите са ми любими "Св. Св. Константин и Елена" в стария град и "Св. Иван Рилски" в Кършияка. За мен те са най-красиви, нашата беше в стария град, свещеникът, който води венчавките, е страхотен  Peace

# 88
За градински сватби в Пловдив няма голям избор. Р-т Диана в с. Труд много красива градина, но 22.30ч музиката трябва да се намали. До с.Ягодово има един ресторант Мавруда, но ако вали няма къде да се преместят гостите. Новия комплекс Wedding Garden  изглежда много красиво, но нищо повече не знам.  с. Марково има някакъв.

# 89
Здравейте,

Напредваме малко по малко. Резервирахме Новотела и фотографа - Димитър Яков.

Мислим за украсата да се погрижи Лейди Ди, имате ли някакви наблюдения за работата й?

Сега се чудим за църква и място на подписване. Някой от вас има ли опит с фонтаните в Новотела. Фотографа ни каза, че там е много тясно и не е красиво, а вие какво мислите?

За църквата, аз харесвам Св. Марина, но много зависи къде ще решим да е гражданският брак.

Имам и няколко допълнитлни въпроса. Кой видео оператор бихте препоръчали? Нужни са ни и две шивачки. Едната, която да ушие булчинската рокля и роклята на кумата (тоест по-добра). И една, която да ушие роклите на шаферките, която може да не е толкова добра.

Вашите съвети са много полезни и затова ги очаквам с нетърпение.

# 90
Фотографа много правилно ви е ориентирал, че е малко тясно,но от страни може да се направи. За Лейди Ди три пъти по-скъпо едно и също нещо. А и доста начинаеща като украса. Тя е цветарка и плащате тройно заради име. Св. Марина е прекрасен храм, но с паркирането е доста трудно.

# 91
  • Пловдив
Здравейте,

Моята сватба също ще бъде в Пловдив през 2017г.
Хотелът, на когото се спрях е Империал - Бална Зала. Атмосферата и обслужването са на ниво и има прекрасна градина за изнесен ритуал.
Що се отнася до Dj, фото и видео - всичко съм запазила, благодарение на насоките на фотографа - Денис Василев, който по нищо не отстъпва на Яков и много от уж големите имена. Взимам лично мнение, защото съм запозната с работата му и сме ползвали услугите му с мъжа ми.

Иначе, някой да може да препоръча добър фризьор?

# 92
Здравейте! И на нас ни предстои сватба през 2017та година Simple Smile
Засега имаме само запитвания към различните услуги.
Някой, ако знае нещо и има препоръки за видео Зани-Димитър Зангаров, за DJ-знаем само трима-Георги Петров(dj jeryco),  DJ Ар-Джи и   още две момчета, които работят заедно-DJ Станислав и DJ Янко. Много ще съм благодарна, ако споделите кой каквото знае за тях. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Благодаря предварително, ще се радвам да споделяме всичко по организацията Simple Smile Успех на всички от нас! Simple Smile

# 93
  • Plovdiv
Здравей,

моята сватба беше 2014, но миналата година бях на 2 сватби, които ги води Dj Jerico и с чисто сърце мога да кажа, че ако беше на моята сватба щях да го изгоня със все колоните. То не спря да занимава гостите станете-седнете, пя, прави се на остроумен по едно време се чудих дали съм на сватба или на one man show...Това разбира се е мое мнение, но просто исках да го кажа, защото като чуя за него и тръпки ме побиват. Двете сватби бяха водени по единтичен начин, как едно нещо не промени...

# 94
  • Пловдив
Някой, ако знае нещо и има препоръки за видео Зани-Димитър Зангаров, за DJ-знаем само трима-Георги Петров(dj jeryco),  DJ Ар-Джи и   още две момчета, които работят заедно-DJ Станислав и DJ Янко. Много ще съм благодарна, ако споделите кой каквото знае за тях. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Благодаря предварително, ще се радвам да споделяме всичко по организацията Simple Smile Успех на всички от нас! Simple Smile

Мога да препоръчам DJ Миро и DJ Дидо.

# 95
Аз съм за ЗАНИ. Не веднъж съм писала, че съм много доволна и ако сега трябва да избирам, пак бих се доверила на тях Simple Smile

# 96
Dj станислав и янко, много са готини весели, на нашата сватба измислихме цял куп щуротии за да е забавно, танцови надпревари, колички и автомонтьори, жартиери,торти, всичко беше весело и незабравимо.
За видео препоръчвам студио 1 Димитър Димитров.
За цветя препоръчвам Гардения- Надето е страхотна.
Шивачка за шаферски рокли на центъра на малката главна, срещу магазин вега, има модна къща "Diamond" , шивачката е елена, шила ми абитуриентската рокля, на сестра ми също, работя си с нея от години, тя може да ушие както булчинска и официална рокля, така и шаферски. Но аз лично се доверих на princess fashion софия, малко по-скъпичко излиза, но те са си класа.

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 09:33 от penny2208

# 97
Здравейте,

И нашата сватба ще е тази година Simple Smile И започвам да ви следя с интерес.
Запазили сме Garden Weddings - някакви отзиви? И най-вече за храна?

Иначе доста сме напреднали (поне според мен  Laughing) ... Имаме:
- фотограф
- dj
- видео
- водещ
- както и 2 запазени (Плаза и Метропол) хотела, тъй като не сме от гр. Пловдив

Поздрави Simple Smile)

Последна редакция: пт, 10 фев 2017, 10:46 от Whisskas

# 98
Здравейте, обещах да ви пиша за впечатленията си от Ресторанта на Лайпциг - добре ми се стори, ремонт са направили. Любезни изглеждаха всички, само че да ви питам някой има ли впечатления от там, че май с милото към там сме се насочили. Моля ви пишете ми, един от най-вайните дни в живота ни ще е, а не искам да оставам разочарована.

Кате,здравей, аз лично искам градинска сватба и съм се спряла на Garden Weddings§Мавруда- но те са само ресторанти, дори търсех да наема градина под наем с кетъринг и харесах Приказната градина в село Елин Пелин, също в село Житница мои колеги се жениха с хотелска част и градина.Вила Екатерина е уникално, но малко по-скъпо(и не е около Пловдив), а за хотел Екзотик(Марково) на мен лично изобщо не ми хареса менюто там- бях на сватба там и определено не бих се оженила там, но всичко е въпрос на вкус.

# 99
Ох и ние там резервирахме, без никакви отзиви, та да видим.....  Rolling Eyes
Иначе за Елин Пелин, не е лошо, но наемът на мястото е около 1600лв и от там насетне агенции + храна и т.н.....
Ние сме наели агенция от София за декорация + цветя.
Фото + дж + видео - пак София.
Само хотелите са ни пловдивски  Simple Smile

Сега се чудя от къде да пускам покани, имаме дизайн, но не можем да намерим добър дизайнер, за да ни осъществи идеята Grinning Ако имате предложения - чакам ги Simple Smile

# 100
Whiskass, ти в Garden Weddings Пловдив ли се жениш? Не те ли задължиха да полазваш тяхна украса, тъй като Нина Стайл е тяхна агенция?
При мен фотограф,дж са от София също.

# 101
Не, няма проблем да използваш друга агенция, ако искаш може да е тя, ако искаш може и друга - не ми направиха проблем Simple Smile

Обаче не дават вкарване на заря, пушек машина и осветление + храната.

# 102
Здравейте,

Моля ви за малко помощ, тъй като с годеницата ми ударихме на камък.
Решили сме сватбата да е в Пловдив, но в доста семеен кръг, говоря за тържество не повече от 20-25 човека.
Изглежда най-голям проблем е намирането на ресторант, тъй като искаме да сме си само ние в заведението и да няма външни лица. От статиите във форума засега успях да се спра само на един ресторант:
"Филипополис" - http://www.philippopolis.com/
Ако имате мнения или други предложения  ще съм ви много благодарен.
Като цяло куверта е без значение стига да не е космическа цената.
ПС: Сватбата ще е през лятото (юни, юли), дневна 14:00 - 19:00 часа, може и да е градина ресторант.

Благодаря Предварително,
Росен

# 103
  • Пловдив
Здравейте,

Решили сме сватбата да е в Пловдив, но в доста семеен кръг, говоря за тържество не повече от 20-25 човека.
Изглежда най-голям проблем е намирането на ресторант, тъй като искаме да сме си само ние в заведението и да няма външни лица. От статиите във форума засега успях да се спра само на един ресторант:
ПС: Сватбата ще е през лятото (юни, юли), дневна 14:00 - 19:00 часа, може и да е градина ресторант.

Благодаря Предварително,
Росен

Задравей,
В Кичука има един ресторант -Кадифе.Доста добри отзиви съм.чувала.До колкото знам работят само по поводи на сватби,кръщенета,рожденни дни,в нормалните дни май не.Мисля,че няма градина,но е обновен и имали хубава украса,но може и агенция да си наемете.За по-сигурно провери за инфо в нета и при интерес вижте на място.

# 104
  • Plovdiv
Малкият ресторант на хотел Марица, на последния етаж също е много хубав за малка сватба

# 105
Искам да попитам имате ли мнения за Елена Драганова от Сватбена агенция Сезони. На какви цени работи, хонорара висок ли и е? Предстои ми сватба и искам да знам има ли смесъл изобщо да я занимавам, защото гледам какви красиви неща прави, но незнам мога ли да си я позволя? Знам че всичко е относително от това какво ще искам, но все пак някакви насоки?

# 106
  • София
Има градина, Кадифе, ние се женихме там, препоръчвам го с две ръце.  Peace

# 107
Здравейте,

Благодаря Предварително,
Росен

Преди две години направихме сватба с около 35 човека в Петър 1-ви. Малкия брой гости не беше проблем.

# 108
  • Plovdiv
Оооо да Петър I също е добър избор. Миналото лято бях там на сватба и много ми хареса. Храната беше супер, а гледката вечер от терасата е чудесна за снимки. Като оферта не мога да кажа как стоят нещата

# 109
Здравейте и от мен  Peace

На мен също ми предстои да съм булка, но другото лято. С годеника ми сме решили да запазим място още от сега, защото е някаква луда работа със запазването на дата и място. Явно напоследък всички са решили да се женят  Laughing Категорични сме, че искаме сватбата да е на открито, а не в хотел, но в същото време да има навес или нещо над главите ни за всеки случай ако завали. Ужасно много ми харесва Garden Weddings, но чувам от други, че са доста високи цените за наемането на самото място. Миналата година бяхме на сватба в Джия Бийч и като цяло ми хареса, но наистина управителката е кошмар и не знам дали ще мога да я изтърпя, ако решим да е там. Като цяло избора е доста ограничен, защото повечето хотели нямат градина или ако имат е на открито, което не ни устройва. Ще се радвам да споделите някое местенце ако знаете и също така повече информация за Garden Weddings ако някой има .... цени, условия, т.н.

Ще чакам с нетърпение отговорите ви  Hug

# 110
Извинявам се ако засегна някой, но за мен Джия Бийч е адската селяния...!!!

# 111
  • Plovdiv
Подкрепям горното мнение

# 112
Именно затова питам за други мнения и идеи, но като цяло повече ме вълнува информация за Garden Weddings, а Джия Бийч е някакъв краен и резервен вариант Simple Smile

# 113
Ами ако искате красива градина,гардънса е ок, империал или резиденция стария град мисля,че имаше също градина. Не знам по какви критерии ги избирате. Но джия бийч според мен направо я отпишете, има куп други ресторанти.

# 114
С мъжа ми миналата година бяхме гости на сватба в градинския ресторант на пазарджишко шосе, но не бяхме впечатлени. младоженците също.
Храната била на кетъринг и затова салатите ни бяха умрели, пържолата бе студена сякаш бе изкарана от хладилника. комарите ни хапеха цяла вечер, и бе супер горещо, но все пак нали бяхме на открито, няма как Wink

# 115
Ние бяхме да гледаме комплекса и вече не е с кетъринг,а си имат кухня, но като цяло е за по-голяма сватба. Когато ходихме имаше сватба около 100 човека (колкото сме и ние) и наистина изглеждаше празно и масите са адски отдалечени. Като цяло комплекса не е лош, но е за големи сватби, пък и цените са им доста високи....

# 116
Момичета, моля Ви не се доверявайте на 7ep production !!!
Те са големи измамници и аз съм съкрушена, че се доверих на тях да снимат моя сватбен ден. Вече мина година от сватбата ни и все още нямаме нито трейлър, нито видео. Нямаме нищо. Те се покриха тотално. Не отговарят на съобщения, а телефоните директно  ни прехвърлят на гласова поща. Толкова много съжалявам, че допуснах тези деца да заснемат един от най-важния ден в живота ни.
Съветът ми е да не им се доверявате, защото това което преминахме заради тях, не го пожелавам и на най-големия си враг. Нерви, издирвания и накрая нищо...

# 117
Ужас ..... Това е наистина много гадно да нямаш нищо от сватбата  Crossing Arms #2gunfire Тея хора нямат ли малко съвест поне  #2gunfire

# 118
Момичета, моля Ви не се доверявайте на 7ep production !!!
Те са големи измамници и аз съм съкрушена, че се доверих на тях да снимат моя сватбен ден. Вече мина година от сватбата ни и все още нямаме нито трейлър, нито видео. Нямаме нищо. Те се покриха тотално. Не отговарят на съобщения, а телефоните директно  ни прехвърлят на гласова поща. Толкова много съжалявам, че допуснах тези деца да заснемат един от най-важния ден в живота ни.
Съветът ми е да не им се доверявате, защото това което преминахме заради тях, не го пожелавам и на най-големия си враг. Нерви, издирвания и накрая нищо...

О, значи ужасиите с тях продължават #2gunfire Снимаха наша сватба лятото на 2015 г и тогава преживяхме истински шок. Ние и още 10-20 двойки бяхме в същото положение като вас. Изключиха си телефоните, спряха да отговарят на фейсбук, после измислиха истории, свързани с болници, погребения и други лъжи. След като всички много им съчувствахме пак започнаха да се крият, лъжат, ставаха агресивни. По това време Жоро Ставрев нае ново попълнение в екипа - едно момченце, което тепърва се учеше как да изкарва лесни пари. След много звънене, издирване, писане и нерви след близо година си получихме дисковете, а филма беше доста аматьорски сглобен и непрофесионален. По това време се водеха и дела срещу тях и се надявах, че ще си вземат поука и бъдещите младоженци няма да минават през всичко това, но явно историята се повтаря. Трябва да се даде повече гласност, за да не им се хващат на въдицата други младоженци.

# 119
Ами, и аз ще се цитирам отново. Явно тенденцията при тях не е към подобрение, а напротив. Жалко.

Момичета, включвам се с коментар за видео за Пловдив. Нашата сватба беше през 2015 и се доверихме на 7Еp.  http://7eptv.com/  Бяхме много впечатлени от това, което видяхме на сайта им. Условията бяха общо взето добри, макар цената да беше най-високата за Пловдив. Качеството си струваше и решихме да работим с тях. По време на уговарянето на ангажимента комуникирахме с Жоро Ставрев. Той е човекът, който основно движи нещата им. Жоро е много талантливо, интелигентно и чаровно момче, харесахме го и си казахме "Това са нашите хора". Както се досещате, договори не се подписват, всичко е на устна договорка.  Пакетът ни включваше 1 оператор в сватбения ден, но Жоро доведе и втори по свое желание без да изисква допълнително заплащане. Платихме капаро от 100 лв и в сватбения ден, след като всичко приключи, доплатихме остатъка от цялата сума (голяма наша грешка!). По думите на Жоро, щяхме да си получим готовия филм "след поне два месеца". Като минаха 3 месеца и ние нямахме още сватбено видео, мъжът ми започна да подпитва Жоро какво се случва. Имали много работа, работели, скоро щяло да има резултат. Проявихме разбиране. След още месец, през който Жоро по никакъв начин не сигнализираше за развитието на нещата, мъжът ми започна да става по-настоятелен, но отново получаваше същия отговор - имаме много работа, скоро ще сме готови. В един момент започна да дава конкретни срокове - до седмица съм готов. След седмица телефонът му беше изключен и така в продължение на няколко седмици. Никой от тях не можеше да бъде открит, а те нямат офис и комуникирахме само по телефон и фейсбук. Ако случайно благоволеше да отговори по фейсбук, даваше някакъв нов измислен краен срок, който не биваше спазен. В някакъв момент ни изпрати сватбения трейлър, но сватбата ни още не беше готова. В крайна сметка, след много потрошени нерви, си направихме уговорка в един ноемврийски ден, повече от 5 месеца след сватбата ни. Получихме дискове в лъскави кутийки, Жоро много ни се извинява, изтъкна някакви сериозни лични причини, които така и не разкри в конкретика. Можете да си представите каква беше изненадата ни, когато се прибрахме в къщи и пуснахме дисковете, само за да констатираме, че на тях има само около 1/5 от сватбеното ни видео - първата част. Вдигнахме огромен скандал по телефона - бил станал гаф, нещо записвачката не била наред. В крайна сметка на другия ден следобяд ни прати линк, от който успяхме да си свалим цялото видео. Така и не получихме нови дискове с цялата сватба, или флашка, какъвто беше пакетът, но нямахме никакво желание да се занимаваме повече. Видеото е хубаво, но ако сега трябваше да изберем отново сватбен оператор, не бихме се доверили на 7Еп. Твърде много нерви ни коства техния професионализъм. На последната ни среща Жоро каза, че е заснел около 50 сватби за сезона и е готов само с 4. Към днешна дата знам, че има хора със сватби от август миналата година, които още не са си получили записите. Талантливи момчета, но много неорганизирани и некоректни.

# 120
Здравейте и от мен  Peace

На мен също ми предстои да съм булка, но другото лято. С годеника ми сме решили да запазим място още от сега, защото е някаква луда работа със запазването на дата и място. Явно напоследък всички са решили да се женят  Laughing Категорични сме, че искаме сватбата да е на открито
Скрит текст:
, а не в хотел, но в същото време да има навес или нещо над главите ни за всеки случай ако завали. Ужасно много ми харесва Garden Weddings, но чувам от други, че са доста високи цените за наемането на самото място. Миналата година бяхме на сватба в Джия Бийч и като цяло ми хареса, но наистина управителката е кошмар и не знам дали ще мога да я изтърпя, ако решим да е там. Като цяло избора е доста ограничен, защото повечето хотели нямат градина или ако имат е на открито, което не ни устройва. Ще се радвам да споделите някое местенце ако знаете и също така повече информация за Garden Weddings ако някой има .... цени, условия, т.н.

Ще чакам с нетърпение отговорите ви  Hug

А държите ли да е в Пловдив? Ако е за 100 човека може да пробвате в комплекс Даяна с. Труд, имат доста хубав сайт. Аз си ги бях харесала, но търсех на закрито и градината не я огледах много, но ми направи впечатление на доста приятна.

# 121
Привет!
По-добре пробвайте друг вариант от гардън-а....бяхме на една сватба миналата година и тази година на абитуриенски бал-ПЪЛЕН АБСУРД е това място.Много хубаво на външен вид- и толкова!
Храната е под всякаква критика-студена и безвкусна.Сега на 25 май,ни валя дъжд-седяхме си под найлоните и толкова-до дансинга-няма как да стигнеш,до тоалетната също...
Миналата година пък на сватбата-супер жега-под тези шатри е ад,като парник.
Нямам представа какви са цените,но си мислчя 4е  има по-добри варианти за градински тип-атлантик-в Първенец,Мавруда/храната е гадна и там-също е с кетъринг/,Труд....та дори и Рачич.Това са все места с градина и адекватни тоалетни-а не поляна  с трева и бели шатри.

# 122
Здравейте, момичета!

На нас ни предстои сватба догодина (2018) септември. Вече си резервирахме фото и видео - Яков и Димитър Димитров. Другата седмица обмисляме да резервираме и Санкт Петербург, огледахме и другите хотели, но се спряхме на този, а и сме много хора 170-180 човека. Избрали сме си новата църква в Тракия - не помня името и ритуалът ще бъде изнесен. В момента си търся агенция, която искам да използвам само са украсата и поканите, смятам, че с останалата организация ще се справим сами. Та молбата ми е да ми препоръчате добра агенция, която да е не много скъпа, че на половината им плащаме името ...

# 123
Здравейте, момичета!

На нас ни предстои сватба догодина (2018) септември. Вече си резервирахме фото и видео - Яков и Димитър Димитров. Другата седмица обмисляме да резервираме и Санкт Петербург, огледахме и другите хотели, но се спряхме на този, а и сме много хора 170-180 човека. Избрали сме си новата църква в Тракия - не помня името и ритуалът ще бъде изнесен. В момента си търся агенция, която искам да използвам само са украсата и поканите, смятам, че с останалата организация ще се справим сами. Та молбата ми е да ми препоръчате добра агенция, която да е не много скъпа, че на половината им плащаме името ...

Бих препоръчала СА "Белисима" намира се в "Капана"

# 124
  • София
Точно преди месец бяхме на сватба в тази църква в Тракия. Останахме безкрайно разочаровани. Свещеникът говореше изключително тихо и гостите бяха свидетели само на картина общо взето.Буквално след като свърши имаше хора, които питаха дали е свършило и това ли е било всичко. На наши познати, които се жениха миналата година и я бяха платили и резервирали им се обадиха седмица преди сватбата, за да им кажат, че няма да могат да ги оженят там...

# 125
Момичета, някой има ли впечатления от сватбения дом до Асеновград, който е. Отвън все ми се вижда гадно, но като гледам снимки ми изглежда доста добре и условият не са лошо. Ще се радвам, ако някой сподели мнение Simple Smile

# 126
  • Euskal Herria
Сватбата на дъщеря ми мина и мога да споделя впечатленията си. С една дума - прекрасна. Да, знам, определено съм пристрастна, но смятам, че щом младоженците и гостите са останали доволни и не се скъпяха на похвали, значи наистина е било добре.
Предпочетоха изнесен ритуал - в градината на хотела. Служителките от обредния дом бяха много отзивчиви. Още повече, че дъщеря ми живеят извън България и независимо дали по телефона, или на място - всеки път получаваха любезно отношение, адекватни съвети и необходимата информация.
Споделям впечатленията си от всички, ангажирани със сватбата на децата. Могат да са от полза на някого, всяка булка си мечтае сватбата й да носи само приятни емоции. До момента не мога нищо лошо да кажа за никого. Работиха неуморно и в синхрон, всички заедно. С една дума - професионалисти.

За сватбата си избраха балната зала на хотел „Империал“. Обстановката се хареса и на нас, и на 140-те гости. Масите бяха  разположени така, че нито един гост да не се чувства пренебрегнат или заврян в ъгъла. Дансингът бе достатъчно голям. Още долу, във фоайето на рецепцията на монитори имаше снимка на младоженците с указание къде е сватбата – етаж, зала. Пред самата зала също имаше такива монитори. Управителят Димитър Стоенчев бе много отзивчив – от първата среща до последния момент на сватбата. Същото се отнася и за персонала на ресторанта, абсолютно за всеки един от тях. Дежурната управителка и сервитьорите бяха безупречни – и по отношение на сервирането, и в отношенията си към гостите. Ненатрапчиво обслужваха и с лекота се справяха с всяка ситуация (гости, пристигнали буквално половин час преди края на празненството, получиха топла вечеря; гости, прекалено развеселени, дискретно бяха помолени да се поуспокоят. На това станах неволен свидетел и така разбрах, иначе надали някой от околните усети). Храната, която бе сервирана на гостите, бе точно същата, каквото бе поднесена и на дегустацията. Обикновено на сватбите са възможни разминавания, дори нерядко се случват, но този път всичко бе на висота.
За сватбената украса се погрижи Елена Драганова – „Елена Драганова Сватбен агент Арт“. Дамата си разбира от работата, това мога да кажа. Не само се съобразява с изискванията на младоженците, но и дава много предложения и не се стреми да се придържа към обичайните клишета. Освен за украсата тя бе и координатор на сватбата – погрижи се за настаняването на гостите – на коктейла преди подписването, после в залата, проследяваше допълнително дадените поръчки в ресторант, въобще – следеше за безпроблемното протичане на абсолютно всички ритуали.
Тина Коилова от Musicforyou.agency пък осигури музиката за взимането на кумовете и за извеждането на булката. Мъжете са професионални музиканти, облечени подходящо за случая. Можеше да се избира между състави от по трима народни музиканта -  обикновено са акордеон, тъпан и гайда или кларинет. Дъщеря ми пожелаха да има двама гайдари в състава.
Сватбената торта я поръчаха в сладкарница „Нико“ – Асеновград. Имат каталози с модели, но правят и такива по желание на клиента.
За фотозаснемането се довериха на Nane-Nataliya Vasileva. За момента не мога да дам отзив, още чакаме да станат готови албумите. Но доста техни приятели са я ангажирали за поводи и снимките бяха прекрасни.
За видеозаснемането наеха „Видео клип“. И за заснетото ще трябва да почакаме. Надяваме се, че крайният резултат  няма да ни разочарова.
За озвучаването бяха ангажирали DJ Миро. Той озвучаваше не само тържеството, а и изнесеният ритуал. Изцяло се съобрази с музикалните желания на младоженците, не допускаше неловки паузи или непрекъснато повторение на едни и същи песни. Умело се погрижи дансингът да не остава празен до последната минута. Беше се погрижил и за специалните светлинни и други ефекти – да отговарят и на украсата, и на повода.

Знам, че всичко е субективно. За някой това, което е прекрасно за него, за друг ще е ужасно.  И държа да кажа, че допреди сватбата не сме познавали никой от тези, които работиха за нея. И моля да ме извините за прекалено дългия пост.

# 127
Задължително сподели за фотото и видеото като ги получите Simple Smile Фотографката ми хареса и ще се радвам на впечатления. А тя снима с асистент ли?
И аз мислех за Империал, но се оказаха вече заети всички съботи от май.

# 128
  • Euskal Herria
Непременно ще пиша. Да, и фотографката имаше асистент, и видеооператорите бяха двама. У нас дойде фотографката, а в хотела беше и асистентът й. Единият видеооператор беше у нас, другият - у младоженецът и снимаше и у тях, и взимането на кумовете, и идването у нас.
Забравих да похваля и дамите, които се грижиха да сме красиви за този ден. С чиста съвест мога да ги препоръчам. И прически, и грим, и маникюр - качествено направени, издържаха всички ритуали и танци.
Оказа се, че за фризьорката ни - Нели Агова от "Нелиас", са си запазили часове още някои гостенки.
За грима се доверихме на Красимира Петкова и не съжалихме. Още повече, че не сме правили пробен грим, направо в деня на сватбата отидохме. А ден преди сватбата правихме маникюр при Мариана Немска.

За залата в "Империал" мога да кажа, че е добре климатизирана. Сватбата на дъщеря ми беше през юли, денят си беше горещ. Започнаха да я планират от една година, имаха своите опасения - все пак не са си в България. Някои от нещата първоначално ги уговаряха по интернет, после бяха срещите на място.
Единственото леко неудобство беше при изнесения ритуал - понеже беше в градината, почвата бе мека от поливането и токчетата малко потъваха в пръстта Simple Smile. Но не е нещо кой знае колко неприятно.

# 129
  • София
Аз пък съм много недоволна от обслужването в Империал. Бях на сватба юни там. На децата им се сервирва вечерята,когато и на възрастните, въпреки че можеше да се сервира по-рано, отговорът беше, че храната излизала в еди кой си час и никой не го интересуваше, че децата са гладни. За брат ми,който пристигна по- късно, защото беше на работа и беше в списъка с гости  място на масата изобщо нямаше какво да говорим за куверт... Въпреки че лично майката на младоженеца помоли един от сервитьорите да донесе стол и да донесе още една порция това не се случи изобщо. Никъде не бях виждала такова чудо.Нищо добро не мога да кажа за обслужването там...
Нашата торта също беше от Нико, останахме много доволни, качеството е много добро, а цените много ниски.

# 130
  • Euskal Herria
Да, затова писах, че всяко мнение е субективно. При вас се е получило така, естествено е да сте недоволни. При нас нямаше абсолютно никакви издънки. Писах вече, че гостите, които дойдоха буквално половин час преди определения краен час (пристигнаха в 23,30 вечерта), получиха вечерята си. До последно местата им се пазеха, нито един прибор не беше преместен. Всеки гост си имаше определено място, за улеснение бяха приготвени и картички с имената и всеки се ориентираше къде да седне.
Децата си бяха на отделна маса,  за тях имаше детски менюта; бяха им оставени и листове и цветни моливи, за да се занимават, ако пожелаят.

# 131
  • Euskal Herria
Задължително сподели за фотото и видеото като ги получите Simple Smile Фотографката ми хареса и ще се радвам на впечатления. А тя снима с асистент ли?
И аз мислех за Империал, но се оказаха вече заети всички съботи от май.
Получихме снимките от фотографката, разкошни са. Дори и в суров вид. 
Все още не е готов видеоклипът, но за него дъщеря ми бяха предупредени, че ще се забави повече.

# 132
Привет!
По-добре пробвайте друг вариант от гардън-а....бяхме на една сватба миналата година и тази година на абитуриенски бал-ПЪЛЕН АБСУРД е това място.Много хубаво на външен вид- и толкова!
Храната е под всякаква критика-студена и безвкусна.Сега на 25 май,ни валя дъжд-седяхме си под найлоните и толкова-до дансинга-няма как да стигнеш,до тоалетната също...
Миналата година пък на сватбата-супер жега-под тези шатри е ад,като парник.
Нямам представа какви са цените,но си мислчя 4е  има по-добри варианти за градински тип-атлантик-в Първенец,Мавруда/храната е гадна и там-също е с кетъринг/,Труд....та дори и Рачич.Това са все места с градина и адекватни тоалетни-а не поляна  с трева и бели шатри.

Първо на Gardena абитуренски балове никога не са правени! Как точно бяхте там на бал? Този пост е безкрайно целенасочено "очерняне" на мястото!!! За 2017 се проведоха 54 сватбени тържества и за 2018 вече почти няма свободни дати!  Ако искате да рекламирате някое от изброените заведения чрез смешни доводи срещу конкуренцията, то всеки интелигентен човек,може да го разбере само от самия пост. Защо не кажете, че Мавруда е до 24ч музиката и си под открито небе с някакви мини шатрички, които при вятър, ще ги търсите в селото. Да не говорим, че ако искате дансинг/ сглобяем/ плащате 500лв за да го имате. Иначе си оставате на тревата. Само от описанието за тоалетните си личи, че никога не сте присъствали в Gardena защото тоалетните са на 2м от шатрите и всичко е фаянс и теракот и са 4 дамски и 4 мъжки. Дори Санкт Петербур са с 2 дамски и 2 мъжки. Другия ресторант в с. Труд който визирате също музиката е до 23ч и после се намаля.  Храната в Garden не е с кетъринг!  В цял свят хората от години провеждат сватбите на поляни с бели шатри /"найлони"/
само в БГ още откриваме топлата вода! В София, а и където и да е за да го направи една фирма всичко това- шатри, маси, столове и т.н. струва цяло състояние и могат да си го позволят шепа хора! Явно доста сте изостанали с нещата. Много нелоялен пост с абсолютно измислени доводи!!!

Последна редакция: пн, 16 окт 2017, 12:49 от vera-vera

# 133
  • София
Vera, според мен постът е полезен, но все пак трябва да се напише конкретно за кои ресторанти / хотели е тази информация. В този, който се омъжвах аз не е така, както си описала например. Peace

# 134
Vera, според мен постът е полезен, но все пак трябва да се напише конкретно за кои ресторанти / хотели е тази информация. В този, който се омъжвах аз не е така, както си описала например. Peace
Ресторантите са доста и ще ми е трудно да напиша условията на всеки един отделно. Затова исках момичетата да знаят , какво точно да гледат и да правят сравнение между офертите.

# 135
  • София
Просто се получи едно обобщаване, което не е хубаво, но пак казвам, смятам постът ти за полезен. Наистина е хубаво да се види каква е крайната цена на куверта.

# 136
  • Euskal Herria
Бях обещала да пиша, когато получим видеото от сватбата на дъщеря ни. Ами, какво да кажа -  и клипчето е страхотно, и целият видеоматериал. Добре подбрани кадри, хубаво озвучаване, кристална картина (хем клипът го гледах на лаптопа).
С чиста съвест препоръчвам Студио Видеоклип - Пловдив.

# 137
  • София
моля за идеи, за ресторант 120 човека, сватба края на август, искам градина и хотел, защото повечето гости не са от Пловдив

Звънях на сватбения салон към Асенивград, имат свободна зала Приказка, но доколкото разбрах там в градината се организират ритуалите, а след това си в сградата, което не ми харесва, исками се да е на въздух

ходихме на 2 сватби в Атлантик и съм очарована, но няма хотел ...

и за капак живеем извън БГ, всичко се организира дистанционно

# 138
Проверете Garden Weddings. Съвсем близко до тях има и хотел и ползват много големи отстъпки. Градинско е и защитено от дъждове и вятър. Много е красиво.

# 139
  • София
от снимките в интернет ме побиват тръпки, главен път наблизо , построено в нищото, тенти свързани с пътеки ... моля успокойте ме че не е чак толкова зле

# 140
В Пловдив няма как да направите градинска сватба. Никой ресторант обграден с жилищни сгради няма да го позволи. А да отидете под открито небе в някоя градина си е безумен риск. Говоря, ако цялата сватба е навън, а не само ритуала. Не напразно е направен извън града. А и на живо най-добре ще прецените. Макар, че сега е зазимен. А и ако държите на събота, трудно ще намерите нещо хубаво и свободно. Предпочитаните места първи се заемат.

# 141
  • София
На живо ми е абсолютно невъзможно, защото живеем извън страната.

# 142
Това допълнително ви затруднява и разбирам колко е трудно да изберете само по-снимки. Simple Smile Simple Smile Simple Smile За Атлантик също пред вратата е главния път. Да не говорим, че е пълно с къщи и в 23ч музиката би трябвало да утихне. За дъждове да не говорим. Оставате си на открито. Виенски салон е хубаво.

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 09:20 от vera-vera

# 143
  • София
в Атлантик сме ходили на 2 сватби и ми хареса, но почти няма хотелска част, а на нас ни трябва

ще звъним в Рачич, Дияна ми се вижда малко по-етно отколкото искам, а Екзотик в Марково е зает за нашата дата

# 144
  • София
Че в екзотик правят ли сватби навън? Аз съм била на две сватби там, но все са били вътре в ресторанта.

# 145
Екзотик не само,че не правят навън сватби, а и в панорамния ресторант също вече не се правят. Сега правят някаква зала в подземието.

# 146
  • София
Екзотик не само,че не правят навън сватби, а и в панорамния ресторант също вече не се правят. Сега правят някаква зала в подземието.

Така ли? Аз бях юни 2015 и юли 2016 на сватби там. Като цяло не останах много впечатлена от ресторанта, но терасата и гледката са просто страхотни. Жалко, че вече и това няма да го има.