Цветя за тераса

  • 158 855
  • 761
  •   1
Отговори
# 330
# 331
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Насадих си преди малко петунии, винка, лавандула и др.семенца. Леко ги полях и  опаковах като да създам парникова среда. Нали не съм сгрешила като сложих по две супени лъжици вода на кафеена чашка?! Не съм ги пробила отдолу, чашките.

# 332
  • Мнения: 5 462
Кога е време за засаждане на босилек, запазих си семена от миналата година и нямам търпение.
Рано е още за босилека .Аз обикновено го засаждам май месец.

# 333
  • Бургас
  • Мнения: 1 266
Благодаря за отговорите, ще изчакам. Е, ако се хване от семенца ще ми е за първи път. Все купувам готов в саксия.Преди от магазини, от две години от една и съща бабка, много добре си върви.

# 334
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Докато се усетя и то дошло време, хоп и аз в темата  bouquet

# 335
  • Мнения: 3 841
Здравейте!  Миналата година си засях досга късто цветя,  та сега отрано и аз да се включа за малко помощ! Simple Smile Тъй като съм начинаеща,  много внеща не са ми ясни... Купих семена магдданоз и петунии- как трябва точно да ги засея. Отделно искам да засяда в сандъчета каскадти петунии,  мушкато- кога е за тях времето и как да ги опазя?  Миналата година ги налазиха въшки и не можах да се справя... Sad Приемам всякакви съвети. Искам хубав,  пъстър балкон:))) Така кафенцето сутрин и вечерята се ослаждат още повече:)

# 336
  • Мнения: 635
Здравейте!  Миналата година си засях досга късто цветя,  та сега отрано и аз да се включа за малко помощ! Simple Smile Тъй като съм начинаеща,  много внеща не са ми ясни... Купих семена магдданоз и петунии- как трябва точно да ги засея. Отделно искам да засяда в сандъчета каскадти петунии,  мушкато- кога е за тях времето и как да ги опазя?  Миналата година ги налазиха въшки и не можах да се справя... Sad Приемам всякакви съвети. Искам хубав,  пъстър балкон:))) Така кафенцето сутрин и вечерята се ослаждат още повече:)

Аз сея ето така в редички както е показано във видеото. Редичките ги правя с линия за чертаене. Така са по-лесни за гледане и разсаждане.

# 337
  • Мнения: 9 052
аз сън взела в 6 разли4ни ярки цвята красиви едри декоративни иглики и помежду им имам по няколко коки4ета Simple Smile Това ми е за на4ало. Гераниите сложих, но те са миналогодишните и да видим колко са преживели зимата. Имах много красиви миналата година. Доста се загубиха въпреки 4е ги прибрах.

# 338
  • Мнения: 460
Bandiera rossa как запазваш миналогодишните, в пръст или извадени?

# 339
  • Мнения: 9 052
Bandiera rossa как запазваш миналогодишните, в пръст или извадени?
не се запазват мног одобре. в прът ги остажям ,а те непрестанно пускат ножи крехки листенца , които се скапват ... хем в стаята бяха хем на 1/3 само изкараха зимата Sad А аз се надявах на вси4ки, защото имам разнообразие от цветове. Сега сложих в сандъ4етата и ще гледам колко и кои и как ще се развият. Но при нас е 10 градуса навън и дъждовно ... става за герании.

# 340
  • Мнения: 460
Аз все вадя луковици и държа на тъмно, ама не успявам много да ги опазя.

# 341
  • Мнения: 1 669
Момичета, имам такова цвете http://prikachi.com/images.php?images/0/9048000f.jpg, не знам как се казва, но е много красиво и много го обичам.
Как да направя така, че да стане по-кичесто и да расте на широчина, а не на височина?

# 342
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Кайлис, това е бегония. Растението изисква добър дренаж; пръст за бегонии; непряка слънчева светлина, но пък да е добре осветено и сериозно торене. За да не расте нагоре, откърши върха.
http://begonia-hobby.tryavna.biz/index.html

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 15:44 от Райчун

# 343
  • Мнения: 1 669
Благодаря, Райчун. Повечето от нещата съм му ги осигурила интуитивно, остава да купя тор. Ей сега ще го откърша, дано да се получи.

# 344
  • София
  • Мнения: 3 456
Включвам се и аз с лаишките въпроси Embarassed Имам огромното желание да си засея магданоз  и рукола на балкона.Четох, четох....но така и не се осмелявам да пристъпя към действие.Клипчето, дадено по-горе за петуниите е много полезно за невежи като мен.В подобно обяснение бих искала да намеря инструкции за сеенето на магданозените семена в сандъче.Четох че основният проблем идва когато са на гъсто и голямо количество.Колко семена да положа в едно стандартно  сандъче, на каква дълбочина, колко  да се покрие,каква почва...? Rolling EyesСЪщите въпроси ми изникват и за руколата и ще бъда безкрайно благодарна ако някой от вас търпеливо ми разясни глупавите въпроси bouquet

Общи условия

Активация на акаунт