Цветя за тераса

  • 158 294
  • 761
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 17 934
На Кауфланд има сакъзчета, мини карамфилчета, лавандула. Много хубави бяха

# 211
  • Мнения: 10 410
На Кауфланд има сакъзчета, мини карамфилчета, лавандула. Много хубави бяха
Точно влизам да напиша, че вчера си взех 3 карамфилчета от Кауфланд по 2,99 бройката. Изглеждат много добре, исках да си взема още, но за съжаление имах само 20 лева, а си бях забравила картата.
Сакъзчетата бяха малки и много начупени, но утре пак ще отида, искам да си напълня свободните саксии и сандъци  Laughing
Рая, случайно да си обърнала внимание лавандулата на каква цена е?
Цветя си зареждам от пазара Иван Вазов и си мислех пак там да отида, но вчера не устоях на Кауфландските карамфилчета и понеже са непретенциозни, а моите презимуваха добре и сега са колкото тези, които купих вчера, тази година съм решила да заредя повече карамфилчета Simple Smile

# 212
  • Мнения: 43
Момичета,
посъветвайте ме какви цветя да си засея? Имам южна голяма тераса и искам да я "оградя" със сандъчета с цветя. Мислех си за сакъзчета или петунии. Искам да падат надолу и да цъфтят цялото лято,   

# 213
  • Мнения: 17 934

Рая, случайно да си обърнала внимание лавандулата на каква цена е?


Мисля, че към 7 лв беше

Lacerta, аз съм с южна тераса, на моята не виреят петунии, прегарят направо.
Сея само сакъзчета, дипладения виси от една саксия /ни никога не успявам да я презимувам, всяка пролет нова си вземам/, а на перваза на прозореца- мини карамфилчета

# 214
  • Мнения: 43
Благодаря ти raja_nikol,
ще пробвам, може би със сакъзчетата. Те се гледат лесно и много цъфтят!

# 215
  • Мнения: 10 410
Мисля, че към 7 лв беше

Благодаря  Hug

а тези как ви се струват, дали са устойчиви: http://botanika.bg/catalogue/product/telefoncheta-146
"Семената им са зимоустойчиви и се самозасяват".

# 216
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Мисля, че към 7 лв беше

Благодаря  Hug

а тези как ви се струват, дали са устойчиви: http://botanika.bg/catalogue/product/telefoncheta-146
"Семената им са зимоустойчиви и се самозасяват".

не гледай картинката  Peace написали са "телефончета" ипомея, а са сложили снимка на петунии  Tired
това са истинските "телефончета"
http://media.snimka.bg/6670/019595208.jpg

стават, но за да стане стена трябва да имат опора, да са достатъчно на брой, да се поливат редовно... и пак по-гъстички ще са края на юни-юли, не още от май  Peace

# 217
  • Мнения: 39
Да кажа и аз за телефончетата-цъфнали са само сутрин,после цвета се свива-на другата сутрин пак се отваря

# 218
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Да кажа и аз за телефончетата-цъфнали са само сутрин,после цвета се свива-на другата сутрин пак се отваря

 Laughing пак се отваря, ама друга пъпка. ако има  Peace

миналата година видях цял балкон сандъчета с каланхое. нямаха толкова листа, колкото цветове  Crazy
вече изпросих всичките полуумрели каланхоета от работата и ще опитам как ще са в едно сандъче  Peace

и с кампанула ми се иска да опитам, но миналогодишната умря, а нова не съм видяла и купила още  Blush

# 219
  • Мнения: 39
Момичета,
посъветвайте ме какви цветя да си засея? Имам южна голяма тераса и искам да я "оградя" със сандъчета с цветя. Мислех си за сакъзчета или петунии. Искам да падат надолу и да цъфтят цялото лято,  
И аз съм за сакъзчетата newsm10
Ако ги поливаш и ториш  редовно ще имаш прекрасни цъфнали цветя цяло лято(та и до есента).
Друго,което издържа на слънце е Върбинка

# 220
  • Мнения: 17 934


и с кампанула ми се иска да опитам, но миналогодишната умря, а нова не съм видяла и купила още  Blush

Имаше в Кауфланд  Peace

# 221
  • Мнения: 13 490
На южна тераса също добре виреят и "циганчета". На съседката миналото лято бяха страхотни.
Аз имам само сакъзчета, но това лято ще пробвам и с тях.

Редактирам, цветето е калдаръмче.

Последна редакция: пт, 18 мар 2016, 14:23 от Мама на...?

# 222
  • Мнения: 39
На южна тераса също добре виреят и "циганчета". На съседката миналото лято бяха страхотни.
Аз имам само сакъзчета, но това лято ще пробвам и с тях.
Циганчетата не обичат много слънце-гледам си всяка година на прозорец,който слънцето огрява само сутрин за малко.За слънце стават по-скоро тези,които приличат на циганчета,но им казват-гръцки цветя(не знам точното им име)

# 223
  • Мнения: 13 490
На южна тераса също добре виреят и "циганчета". На съседката миналото лято бяха страхотни.
Аз имам само сакъзчета, но това лято ще пробвам и с тях.
Циганчетата не обичат много слънце-гледам си всяка година на прозорец,който слънцето огрява само сутрин за малко.За слънце стават по-скоро тези,коичетато приличат на циганчета,но им казват-гръцки цветя(не знам точното им име)

Добре, че ме поправи. Не циганчета, а калдаръмчета.

# 224
  • Мнения: 39
Така вече съм съгласна bowuu

Общи условия

Активация на акаунт