Цветя за тераса

  • 158 288
  • 761
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 994
многогодишни карамфили, рози, лавандула, иглика... също и разни луковични - хемарокалис, зюмбюли, кокичета, минзухари - това доказано си живее добре и на тераса в саксия
иначе има и други видове многогодишни, които би трябвало да са подходящи за такива условия - някои видове кампанула, алисум, също и многогодишни хризантеми, шибои...
а може и самозасяващи се едногодишни калдаръмчета, назабравки, теменужки

Благодаря ти за идеите! Ще проуча въпроса за видовете, които предложи.

# 301
  • Мнения: 13 490
За съжаление това лято с моите цветя нещо не се получава както ми се иска.
Сакъзчетата в 3сандъчета нямат никакви изгледи да цъфтят, те дори не се развиват откъм листа.
Слезените от 3 големи саксии само едно коренче  цъфтя,но цвета се задържа само седмица.
Утеха са ми две сандъчета с "калдаръмчета", те цъфтят много.
Засадих  и 10 коренчета от "аубриета", останаха само 4.
Не съм променила нищо в поливането и торенето, на есен ще изхвърля всичко.

# 302
  • Мнения: 10 407
И моите не вървят, а дори и тор им слагам редовно. Миналата година бяха като полудели, тази година нищо не върви, даже и позагубих от тях - карамфилчета, едно сандъче с калибрахое, не им върви и това е, само тагетеса се отчита и съм решила догодина всички сандъчета само с тагетес ще насадя, хич не е претенциозен, а по принцип не го харесвах много това цвете.
Сакъзи имам във 6 саксии, направиха по един цвят, даже и листа нямат много.
Ходихме до морето миналия уикенд, там хората имат прекрасни цветя, страхотни и на водопади, почти във всяка къща. Моите са като току-що насадени, не са здрави и големи растения, имам чувството, че каквито съм ги купила почти не са порастнали.

viki3330 , показаните цветя ми се струва, че са калибрахое. Аз си купих тази година за две сандъчета по 3 корена сложих. Едното върви горе-долу, другото загина. По един и същи начин ги гледам, но нещо не ми се получава, а като ги купувах човека каза, че не са претенциозни въобще, че имат добра покривност и че изкарвали до октомври, е да, ама аз ги взех април, пък едните съвсем се загубиха.
Вземи си и опитай, може при теб да се получат по-добре нещата.

# 303
  • Мнения: 71
Взех си, ще видим какво ще стане. Благодаря ти за информацията!

# 304
  • Мнения: 341
Здравейте,
Моля, за съвет - тази година въобще не ми върви на цветята, колкото и хубави разсади да си купих. Калибрахоето е цялото на петна по листата, започнаха да изсъхват, едно сандъче даже почти изхвърлих, един корен остана, който също е на доизживяване, същите петна са и на карамфилчетата, циганчето и то не върви. Снимки обаче нямам - ще им пусна по-нататък.
Сутринта си снимах сакъзите - полях ги и от тях излязоха мухички, мънички, прилагам снимка и приемам съвети с какво да пръскам, защото ще ми унищожат цветята. Предварително благодаря  Hug


Тези мухички си правят дом в пръстта, като кутийки, но не са опасни за цветята. Рано сутрин излизат и тогава прибираш цветята вътре за няколко дни и мухите на рояци се прибират, но не намират своя дом и отиват незнайно къде. Изнасяш цветята навън и така се избавяш от тях без да пръскаш. Побеляват листата от много поливане или торене. Може и от силното слънце или липса на хим.елемент. Сложи ги на шарена сянка, а прошарените листа махни. Дано се запазят.

# 305
  • Мнения: 3 058
Здравейте, записвам се да ви прочета, когато намеря време, защото скоро ще се местя в собствено жилище и нямам търпение да си окича голямата тераса.
 bouquet

# 306
  • Мнения: 3 211
Здравейте,
Имаме южна открита тераса, досега няколко години все мушкато и сакъзчета гледам, имам и няколко туи, но не вървят особено добре, първите години бяха много добре, пресадих и оттогава повечето изсъхнат и другите са на път.
Иска ми се да засадя в големи саксии олеандри и бугенвилии, обаче не знам зимата дали ще издържат. Температурите зимата рядко са под нулата, но все пак терасата е открита. Ако ги завивам в нещо дали ще издържат? Има ли някой опит?

# 307
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Здравейте,
Имаме южна открита тераса, досега няколко години все мушкато и сакъзчета гледам, имам и няколко туи, но не вървят особено добре, първите години бяха много добре, пресадих и оттогава повечето изсъхнат и другите са на път.
Иска ми се да засадя в големи саксии олеандри и бугенвилии, обаче не знам зимата дали ще издържат. Температурите зимата рядко са под нулата, но все пак терасата е открита. Ако ги завивам в нещо дали ще издържат? Има ли някой опит?
Олеандрите и бегунвилиите ще си ги прибираш зимата. Не издържат на външ.температури. Но на едни 17-18 гр. се държат много добре през студените месеци. Особено леандрите, които при мен, ако са на висока темп. се покриват с люспести въшки. Задължително!
И двете по-обичат шарена сянка. Целодневното слънце не е добра идея. Собствени наблюдения.  Simple Smile

# 308
  • Мнения: X
Какво мога да си посадя в съндъче дълго сега август цъфтящо обаче  newsm78

# 309
  • Мнения: 1 401
Здравейте, момичета!  Имам въпрос, дано не е задаван често   Embarassed   Купих  си каскадни  петунии и много им се радвам. Но с приближаването на есента се замислих какво ще се случи с тях. Ще си цъфнат ли самички догодина пак при положение, че семената им си падат в саксията или не?  Какво да ги правя през есента и зимата?

 bouquet

Последна редакция: пт, 19 авг 2016, 09:49 от Фенси

# 310
  • Мнения: 25 444
Дръж ги, докато прецъфтят, а като изсъхнат, ги изхвърли.
На следващата година от семенцата ще поникнат нови растения, но е възможно да се различават от родителите си.
По-добре е напролет да си купиш нови растения и пак да си ги засадиш.  Simple Smile

# 311
# 312
  • София
  • Мнения: 483
Да, петуниите са едногодишни растения Simple Smile

# 313
  • Мнения: 5 833
Няколко години имам на терасата мушкато в сандъчета. През зимата ги прибирам в мазето. Пролетта ги скъсявам и почвам да поливам. И с течен тор-веднъж на 1-2 седмици. До сега цъфтяха добре.Тази година,обаче са само зелени листа и тук-там цветове. Ядосвам се като гледам чуждите тераси. Не мога да разбера каква е причината. И какво да правя догодина?

Последна редакция: нд, 04 сеп 2016, 18:02 от W

# 314
  • София
  • Мнения: 483
Когато ги извадиш през пролетта отчупи връхчетата и ги посади в нова почва. Така ще имаш нови растения.
Аз ги вкоренявам във вода, но казват че може да се посадят направо току що отчупени.

Общи условия

Активация на акаунт