Цветя за тераса

  • 158 842
  • 761
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 760
Кога е време за засаждане на босилек, запазих си семена от миналата година и нямам търпение.
Рано е още за босилека .Аз обикновено го засаждам май месец.

Moят вече поникна в саксийка, можеш да сложиш и ти малко семенца в сандъче, докато се стопли навън.

Да питам - какви семена на цветя мога да купя и засея в сандъчета през март (ще ги държа на закрито докато стане подходящо за балкона)? Благодаря!

# 346
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Включвам се и аз с лаишките въпроси Embarassed Имам огромното желание да си засея магданоз  и рукола на балкона.Четох, четох....но така и не се осмелявам да пристъпя към действие.Клипчето, дадено по-горе за петуниите е много полезно за невежи като мен.В подобно обяснение бих искала да намеря инструкции за сеенето на магданозените семена в сандъче.Четох че основният проблем идва когато са на гъсто и голямо количество.Колко семена да положа в едно стандартно  сандъче, на каква дълбочина, колко  да се покрие,каква почва...? Rolling EyesСЪщите въпроси ми изникват и за руколата и ще бъда безкрайно благодарна ако някой от вас търпеливо ми разясни глупавите въпроси bouquet

за магданоза
напълни сандъчето с пръст. може купешка торопочвена смеска, може и смес от такава, пясък и обикновена пръст 1:1:2, може всякаква.
поливаш почвата добре.
слагаш семената върху почвата, може да притиснеш леко с ръка, но рискуваш да отнесеш част от семената.
не покриваш с почва.
слагаш кухненско фолио върху сандъчето за да осигуриш парникови условия.

никне бавно!
струва ми се, че още е хладно за засяване навън, а засети вътре на топло най-вероятно ще се "изтеглят" и да са слаби!
едно пакетче съм делила в две стандартни сандъчета за цветя.
каквото и да стане е поправимо - след това могат да се проредят или да се досеят  Peace

разсад за рукола опитах миналата година Blush не се получи  Blush

# 347
  • София
  • Мнения: 483
SSSani, няма глупави въпроси. Всеки започва все отнякъде Simple Smile
Магданоз - слагам семенца по-нарядко върху почва, купена от цветарските магазини, засипвам с тъничък слой почва отгоре и поливам с лейка, не на струя. И търпеливо чакам. Не покривам с нищо. Ако изникнат нагъсто, трябва да се разредят, иначе става като трева.

Цветя засаждам от готов разсад като се стопли (април, даже и май) и изнасям направо на балкона. Петуниите все страдат от вредители и ги пропускам. Знам, че босилек пази съседните растения от буболечки заради силната си миризма, но не съм отглеждала на балкона при цветята до сега, само на перваза на прозореца до магданоза, че ми е по-важно по него да няма гадинки.

Ще се справиш, успех!

# 348
  • Мнения: 1 668
Аз миналата година и босилек си сложих с купешки разсад, стана страхотен, обаче накрая взе да цъфти (?!) и се съсухри от само себе си. Не разбрах защо се получи така.

# 349
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Аз миналата година и босилек си сложих с купешки разсад, стана страхотен, обаче накрая взе да цъфти (?!) и се съсухри от само себе си. Не разбрах защо се получи така.

трябва да му се маха цвета. ако не се махне, силата му отива да направи семенца и след това загива   Peace
когато се махне цвета и изобщо връхчетата, се разклонява и има повече материал за готвене  Mr. Green

# 350
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте момичета , имам южна тераса и миналата година се опитах да я разкрася с едни мушката , ама не ми се получи.
Тази година мисля пак да се пробвам и ще ви помоля да ми кажете кога започват да изваждат разсад на мушката и сакъзчета и евентуално борси от където мога да купя по голямо количество на по приемлива цена.
Освен на пазара на Д. Петков другаде къде има цветни борси в София и около София може  Peace

# 351
  • Мнения: 10 498
Миналата година си взех разсадите от пазара Иван Вазов и от разсадниците срещу БАН. Мисля, че цените са еднакви навсякъде. От пазара 2 ходини купувам и съм сравнително доволна.

# 352
  • Мнения: 2 807
Има разсадник в Дружба 2. Заслужава си  Peace.

# 353
  • Мнения: 3 841
Здравейте! Вече съм нетърпелива да си украся тераската със сандъчета... Имам малко страничен въпрос- в цветарските магазини наоколо едно коренче мушкато е 4.50-5.00 лв- това не е ли много?  newsm78 newsm78 Имам 4 сандъчета и с по 2-3 корена поне 10 ще ми трябват... Дали да чакам да ги намалят или да действам?  Не мога да ходя по разсадници,  защото съм с мъничко детенце:)

# 354
  • Мнения: 17 978
По 3 лв. при нас, и пак много ми се виждат, че имам много сандъчета  Mr. Green

# 355
  • Мнения: 3 841
Значи ще почакам малко:))) Става въпрос за Пловдив- някой ако знае нещо около центъра,  да ме насочи:)

# 356
  • Мнения: 17 978
Вече си купувам само от определен човек на пазара, няма разсадници при нас за жалост. Миналата година си взех от Баумакс, не съм доволна, не цъфтяха обилно и не презимуваха. Тия, селските са супер издръжливи

# 357
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Скоро си купихме онлайн разсад на патрончета, доста развити по 1,50 имат много видове и цветове. Малко се бавят доставките, понеже явно е голям интереса сезонно, но за седмица идват. Ако някой се интересува ще кажа сайта, за да не звучи като реклама.  Peace

# 358
  • Мнения: 1 668
Val_s, аз се интересувам. Благодаря Simple Smile

# 359
  • Мнения: 3 841
Скоро си купихме онлайн разсад на патрончета, доста развити по 1,50 имат много видове и цветове. Малко се бавят доставките, понеже явно е голям интереса сезонно, но за седмица идват. Ако някой се интересува ще кажа сайта, за да не звучи като реклама.  Peace
Ооо,  супар!  Щом са ти харесали при доставка, давай да видим сайта:) Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт