Цветя за тераса

  • 158 795
  • 761
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 13 532
Dori Dori , благодаря. Обезателно ще опитам.

# 391
  • Мнения: 99
Моля,радвам се,че бях полезна с нещо.

# 392
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Със суха става ли?  newsm78

# 393
  • Мнения: 3 058
И аз съм го чела това в една група във фейса. Една дама беше показала много мушката и каза, че ги тори веднъж на 10 дни, бяха големи и зелени, като палми.  Mr. Green С много листа и много цвят.
Тогава пишеха, че ефектът бил с живата мая и със суха няма да е същото.
И моите са за торене, но не ми е останало време.

# 394
  • Мнения: 99
Не съм пробвала със суха мая,но мисля,че само ефект има с живата...

# 395
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Тя и сухата е жива. Иначе не би набухвала хляба.  Laughing Ок ще пробвам с прясна.

# 396
  • Мнения: 99
Прясна мая,точно така.Грешката е моя,не се изразих правилно.

# 397
  • Мнения: 2 760
Аз използвам тор за зеленчуци - от онези малките топченца, но разтворена във вода.  Laughing

# 398
  • Мнения: 13
Здравейте, случайно намерих тази тема и бих искала да ви попитам нещо. Живеем в жилище с много голяма тераса, която е със западно изложение. Чудя се какви растения, може и да не са цветя, да посея  които да издържат на силния пек през лятото. Забравих да добавя, че нямаме сенник или нещо подобно, което да прави поне малко сянка. Ще се радвам на всякакви мнения и съвети!

# 399
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
На същото изложение успешно отглеждам петунии, сакъзи, теменужки. Една година се пробвах с пасифлора. Растеше добре и направи много цветни бутони, но някакво животно се беше намъкнало в почвата и беше прегризало основните корени. В момента експериментирам с върбинка.

# 400
  • Мнения: 99
Здравейте, случайно намерих тази тема и бих искала да ви попитам нещо. Живеем в жилище с много голяма тераса, която е със западно изложение. Чудя се какви растения, може и да не са цветя, да посея  които да издържат на силния пек през лятото. Забравих да добавя, че нямаме сенник или нещо подобно, което да прави поне малко сянка. Ще се радвам на всякакви мнения и съвети!
Може да пробваш с хризантема..

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 16 036
Здравейте! Може да сте обсъждали,но не съм търсила. Искам да попитам за петуниите и вече прецъфтелите цветове. Коя част се маха,само цветът,който е увяхнал или заедно с зелената част? След малко ще направя снимка за по сигурно.

# 402
  • Мнения: 25 572
Ако искаш да получиш семенца, махаш само цвета.
Но ако искаш растението да продължи да цъфти пищно, отстраняваш и семенната кутийка, защото зреенето на семенцата го изтощава.
Като прецъфтят, изрежи стеблата до половината. След известно време ще се възстановят и ще продължат да цъфтят.

# 403
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Няма смисъл да трепериш над семките, ако петунията е хибридна. Никога няма да направи цветове като на майчиното растение. Повечето, които продават като разсад или в саксии, са такива.

# 404
  • Мнения: 9 052
мария, сложи христов венец, кактуси, калдъръм4ета, алое вера мисля вирее и подобни южняшки.

Общи условия

Активация на акаунт