Цветя за тераса

  • 158 848
  • 761
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 10 499
От моите съседки ни една не гледа цветя, та не мога да се ориентирам.

Веднъж видях на пицарията Дон домат срещу Хемус бяха си оставили ноември-декември саксиите с мушката и ги бе навалял снега, а пък си бяха зелени и хубави. Аз на моите им се притесних, че хем орязах растенията, хем новонасадените бяха на студено. За първи път ги садя директно в почва, тор и перлит, без да съм ги вкоренила преди това.

Хайде някой да качи снимка. Аз на моите мога да кача, но хич не са хубави, почти и листа нямат още.

# 571
  • Мнения: 6 706
Аз се водя по съседките  Laughing , особено по две, които имат много хубави мушката.  Peace

Ние с Месечинка виторога сме на 40 км една от друга, но при нас натрупа доста сняг и се задържа няколко дни, беше и доста студено, та добре , че прибрах цветята, иначе може би нямаше да оцелеят.

Днес едната съседка ги е изнесла. Peace

# 572
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Трябваше да ги снимам под снега и след това, за да е видно, че им няма нищо.

# 573
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Трябваше да ги снимам под снега и след това, за да е видно, че им няма нищо.

няма нужда.
реших, че сме се разбрали, но да си кажа Simple Smile
когато се каже "под снега", всеки си представя неговия сняг Simple Smile
аз - педя и повече сняг, задържал се няколко дена и температури под нулата;
рея - сняг, който се топи веднага щом падне...

# 574
  • Мнения: 10 499
Покълнали са ми петуниите. Почти се бях отказала да ги чакам, т.к. не знаех и посипах семенцата отгоре с почва, отделно и четох, че трудно поникват, ако въобще поникнат де, но сега проследих, че съм писала на 27, че съм ги посяла. Вчера си взех бордюрна петуния от Бриколаж, но още не съм ги насадила в сандъчетата. Смес-цветята също са покълнали добре. Доволна съм  Simple Smile

# 575
  • Мнения: 6 706
Е, браво! Миналата година моите петунии поникнаха много бавно. Калдъръмчето , с което ги сях заедно, поникна и порасна, петуниите тогава започнаха да никнат. Е, после поне станаха хубави и дълго време цъфтяха. Laughing

Днес насях каскадна Латинка, брахикома, което всъщност било парички (взех ги за каскадни, дано са такива, както и латинките), калдъръмче. Да видим какво ще поникне.  Laughing

# 576
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Колко често трябва да се поливат разсадите? Засях си карамфилчета и газания.Поливам ги през ден понеже ме е страх да не изгният.Но пък са на прозореца над парното.Дали пък да не ги поливам всеки ден?

# 577
  • Мнения: 5 435
Привет момичета! Включвам се в темата с огромно желание да украся терасата си с цветя. Есента я затворихме и изхвърлих всички саксии, цветарника също, тъй като бяха доста стари, а и от слънцето знаете какъв става резултатът.  Така че сега започвам наново, чудя се какъв цветарник да взема, какви цветя и саксии? Имайки предвид, че не съм голям цветар, трябва да се ориентирам към нещо, което се гледа лесно и не изисква много усилия.
Връщам се назад да изчета и темата!

# 578
  • Мнения: 10 499
Колко често трябва да се поливат разсадите? Засях си карамфилчета и газания.Поливам ги през ден понеже ме е страх да не изгният.Но пък са на прозореца над парното.Дали пък да не ги поливам всеки ден?

Моите съм ги посяла в пластмасовите опаковки от яйца и съм ги сложила в плик. Получава се много голямо овлажняване и даже бяха подгизнали. Отворих ги малко да поизсъхнат и видях, че са покълнали. То поливането е образно казано. Тези, които не ми бяха в плик ги пръсках с пулверизатор.

# 579
  • Мнения: 239
Привет от мен.Минавам да се похваля с прекрасните си цветенца.   - Това мисля е латинката която посях преди има няма месец.По принцип не купувам семена,защото не всеки път ми потръгват,но тази година отново рискувах.Нещо необикновено има в това да държа малкото семенце,да си го посея и да тръпна в очакване какво ще излезе(в повечето случай нищо  Sad ) Но този път съм доволна.И грамофончетата тръгнаха и дори преди 2 дни ми цъфнаха петуниите -       Сега чакам газанията да видя дали ще пусне цвят.Моята тераса е изцяло южна и лятото до обяд сянка,но от 11:30-12ч на обяд доооооо вечерта грее силно слънце и не всеки път цветята ми успяват да издържат.Много харесвам тези каскадните но избора ми е доста ограничен.

# 580
  • София
  • Мнения: 5 883
На моята тераса предимно бодливковци има, а и най-много тях си ги обичам...
Включвам се с цъфтящите от днес.

Скрит текст:



# 581
  • София
  • Мнения: 12 006
Как ги карате да цъфтят тези кактуси? Моите са на 6г. и още нито един не е цъфтял, а съм виждала в нета същите кактуси - цъфнали, което ме навежда на мисълта, че не са нецъфтящи по принцип.

# 582
  • София
  • Мнения: 5 883
Най-важното е да им се осигури зимен сън и много слънце на открито през пролетта и лятото. Не се поливат изобщо от края на октомври до средата, края на март и трябва да презимуват при температура 5, максимум 10 градуса, краткотрайни застудявания и при отрицателни температури издържат, но трябва да са абсолютно сухи.
Гарантирам цъфтеж следващата пролет. Simple Smile

# 583
  • Мнения: 1 669
Много е полезно последното мнение, аз например тази година поливах кактуса през зимата, беше у дома - в стаята. Другата есен ще действам както сте посъветвали.

# 584
  • Варна
  • Мнения: 25 236
аз веднъж не си поливах кактуса цяла зима, после верно цъфна и умря Crazy  Вече не смея. Но наистина искат много слънце през лятото и по-ниски температури зимата.

Общи условия

Активация на акаунт