Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 660
Благодаря! Ще го нахраня тогава.

# 661
Мъжът ми подкваси кисело мляко с квас. Първоначално беше сладникаво, но след един ден в хладилника стана кисело. Ами малко е странно, но никак не е лошо, да ви кажа. Само дето брашното се утаява на дъното и не ми харесва така сурово. Та ако пробвате, не го разбърквайте, преди ядене.

# 662
  • София
Мъжът ми подкваси кисело мляко с квас. Първоначално беше сладникаво, но след един ден в хладилника стана кисело. Ами малко е странно, но никак не е лошо, да ви кажа. Само дето брашното се утаява на дъното и не ми харесва така сурово. Та ако пробвате, не го разбърквайте, преди ядене.
Това е много интересен експеримент.
Но не виждам практическо приложение:  Защо трябва да се пълни киселото мляко със сурово брашно ? Още повече, че закваската за кисело мляко - истинско кисело мляко, се намира лесно и не е необходимо да й се търси приблизителен заместител, като квас за хляб например, който се намира по-трудно от истинска закваска за кисело мляко и дава като резултат нещо, което не е точно истинско чисто кисело мляко.

# 663
  • Балчик
И аз не виждам смисъл да се влагат дрожди в млякото. Защото закваската  освен млечнокисели бактерии има и дрожди, макар и диви.

# 664
Бактериите на кваса и на киселото мляко са от едно и също семейство. Получава се различно кисело мляко. На пазара има кисели млека с повече от двете познати бактерии.
А брашното се утаява.
Както и да е...

# 665
  • Балчик
Бактериите на кваса и на киселото мляко са от едно и също семейство. Получава се различно кисело мляко. На пазара има кисели млека с повече от двете познати бактерии.
А брашното се утаява.
Както и да е...

За бактериите ясно, а дрождите защо?

# 666
  • София
Като дете в планината сме правили кисело мляко с мравчена киселина от мравуняка. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт