Използвате ли кредитна карта?

  • 32 155
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
каква кредитна карта?

Последна редакция: нд, 01 юни 2014, 09:52 от Редактор*

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Имам Donna на Уникредит Булбанк. Ползвам я в крайни случаи, но ми е спокойно, че я имам

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ползвам и съм против за себе си и семейството ми. Другите да се набутват като искат. Поддръжката и използването на такава карта е скъпа прищявка. по-добре овърдрафт, ако нямаш заделени пари за спешни случаи.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 020
Имам мастеркард на Пиреос по програмата им Уницеф, ползвам я постоянно само за плащания на пос. Пари на банкомат не тегля. Колкото повече плащам с нея, толкова по-голям бонус получавам в края на месеца. Гледам кеш-бека да ми покрива месечната такса. Лихви не ми начисляват, тъй като винаги успявам да внеса в гратисния период. При разумно ползване на кредитната карта човек може да е на плюс. Много банки предлагат бонусни програми при ползването им.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ползвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
ползвам виза, пари от нея не тегля на банкомат, плащам на пос, връщам в гратисния период, лихви не са ми начислявали, таксата ми годишно е преференциална и не ми е "ортак" на джоба, така че гласувах "за". ако се ползва разумно не виждам причина да се отричат ползите от нея. аз лично я предпочитам пред овърдрафт-а, но си е въпрос на лично мнение, разбира се Peace

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колко е този гратисен период?
А колко е годишната такса?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
Колко е този гратисен период?
А колко е годишната такса?
ако въпросът ти е към мен, таксата ми е 25 лв. а гратисния период е 40 (или 45 дни, да не те излъжа, т.к. не си гледам договора). така или иначе краят му не съм го дочаквала, внасям си задължението напълно далече преди края на този срок, напълно достатъчен е, като имаш насрещни доходи.
затова и писах- ако се ползва разумно е удобство.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
45 дена е, но аз погасявам всичко накуп, ако съм я ползвала. Примерно сега пазарувам няколко пъти с нея през юни, между 1 и 15 юли покривам всички сметки и плащам само това, което съм похарчила. Оставя ли за след 15.07, ще ми вървят и лихви

# 9
  • Мнения: 19 007
Mastercard от ПИБ, ползвам за пазаруване онлайн, понякога и в магазин на ПОС, и за пътуване в чужбина
връщам винаги в гратисния период
годишната такса (39 лв) си я избивам с Cash Back програмата!  Laughing

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Така разбирам, че в месеца харчите едни и същи пари, щом всеки месец погасявате кредита от картата. Ако веднъж се закрие изцяло този заем и следващия месец, ако нямате за погасяване, парите ви ще ви стигнат.
Аз имам свои пари в дебитната карта и ако се случи да имам непредвидим разход, ползвам тях. И това може да го постигне всеки, който има възможност бързо да погасява ползвани пари на кредит. Тогава не разбирам какъв е смисълът и удобството да се поддържа такава карта, да мислиш всеки месец, че имаш задължение, което ако просрочиш, ще дължиш и лихви.
Всеки месец не си тегля цялата заплата, оставям малко за да имам по принцип.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Аз моята я ползвам в редки ситуации, но ми е добре да я имам под ръка.

# 12
  • Мнения: 19 007
смисълът е най-вече ако пътуваш в чужбина и пазаруваш онлайн
защото няма такси за плащане

колкото за гратисния период, той е до 45 дни
например на ПИБ извлеченията са до 20 число всеки месец и сумата се дължи до 5 число на другия месец (датата варира  с няколко дни в зависимост от празници и т.н)
т.е. ако платиш нещо на 18-ти май примерно, трябва да го изплатиш до 5 юни , за да няма лихва
но ако платиш на 21 май, имаш време за плащането чак до 5 юли!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 524
всеки месец ползвам от нея различни суми в рамките на лимита й.
в дебитната карта парите ми се превеждат на различни периоди (аванс, заплата, друго) и не са равни суми, така че ако по нея сумата не ми е достатъчна си ползвам кредитната карта, по която след това възстановявам сумата срещу очакваното си бъдещо постъпление по дебитната.
затова виждам смисъл, т.к. имам пари на разположение, когато нямам в дебитната карта или не са достатъчно.
гратисния период е достатъчно дълъг (пак казвам не помня дали ми беше 40 или 45 дни) за да не го мисля твърде много, което също е удобно.
и не на последно място, не всички дебитни карти могат да се ползват в чужбина, аз пътувах доста до скоро и ползването й в чужбина ми беше голямо удобство.

# 14
  • Мнения: 6 031
Използвам.
Както Bradley Cooper написа, почти задължителна е при пътуване, за плащане на билети, при пазаруване в интернет.
Не използвам КК за плащане в магазини тук.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 241
Имам от години, ползвам активно и я обожавам  Heart Eyes Laughing

# 16
  • Мнения: 411
много благодаря на всички, които се включиха в анкетата и темата - обичам Ви!

отговорите са повече от интригуващи!

доколкото разбирам част от функционалността на кк е при пътувания, други много умело съчетават и доходност от използването на кк, а трети въобще и не искат да чуят за кк

може би бих предпочела овърдрафта, но май кк е по-гъвкава ...

обичам Ви!

# 17
  • Мнения: 8 242
Ползвам я с конкретна цел - само за едно нещо - просто там не става с дебитна карта Simple Smile Simple Smile. Погасявам си го веднага.
ЦКБ Виза - 25 лв мисля, че е годишната такса, но не съм се заглеждала. Нямам други такси, лихви не плащам.  

Кредитна карта на общо основание в ежедневието не бих ползвала. Кредити също.

# 18
  • Мнения: 4 097
Имам, но почти не я използвам.

# 19
  • Мнения: 431
Не, но бих си извадила за по-дълго пътуване в чужбина например.

# 20
  • Мнения: 6 992
Имам, не съм от ползващите я особено разумно, но понеже не са големи сумите, не ме стряскат лихвите  Laughing
Купувам си неща, за които не искам да дам от спестените си пари обикновено.  Crazy

# 21
  • Мнения: 731
Използвам я активно за всичко. Само най-дребните неща плащам в брой. Удобство е, защото не е нужно да се разнасят пари. Винаги е под ръка. Умея да контролирам финансите си и винаги изплащам пълната сума в рамките на гратисния период. Съответно съм на добра печалба от кеш-бек опцията.

# 22
  • Мнения: 21
Използвам я за почти всички плащания и ми улеснява много живота. Освен че лихвата никога не ме лови и си избивам парите за поддръжката, чрез извлеченията и опцията за отчет на плащанията си следя финансите, нещо немислимо по принцип за мен...

# 23
  • Мнения: 411
благодаря на всички, които отговарят и се включват в анкетата!

все още не съм се спряла на конктетна КК ...

# 24
  • Мнения: 19 007
алфа банк имат промо до август за КК без такса завинаги

не мога да коментирам обаче качеството на работа на банката, защото не съм ги ползвал

# 25
  • Мнения: 119
ВИЗА електрон от Пощенска банка. Таксата ми е 25 лв на година, от програмата с точките вече имам към 100 лв. Абсолютно всичко което мога, плащам чрез картата. Така хем знам колко съм похарчила през месеца, хем продължавам да си трупам точки. Самолетни билети без кредитна карта? Букинг.ком? Ибей, Пейпал - еми няма как без кредитна карта, нали?

# 26
  • Мнения: 411
м-м интересно!

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ВИЗА електрон от Пощенска банка. Таксата ми е 25 лв на година, от програмата с точките вече имам към 100 лв. Абсолютно всичко което мога, плащам чрез картата. Така хем знам колко съм похарчила през месеца, хем продължавам да си трупам точки. Самолетни билети без кредитна карта? Букинг.ком? Ибей, Пейпал - еми няма как без кредитна карта, нали?
В картата има ли налична сума, когато плащаш или после я прехвърляш тази сума, което пък на мен ми се струва много неудобно.

# 28
  • Мнения: 119
Май не разбрах въпроса. Нищо, ще кажа някои неща, може би в тях ще се съдържа отговорът. Кредитната карта е вид разрешен кредит, който се усвоява като плащаш суми с пластиката, вместо с пари. Понеже продавачите плащат солидно за тая услуга на банката, то банката е склонна да ти върне някой лев. И така, похарчваш 1000 лв за месеца. И те ти дават 500 точки. Сега, хилядата лева си ги внасяш в банката, ако нямаш такива доходи по сметка, ходиш и си ги внасяш в брой. А отделно от това, по друга карта, която банката ти е дала безплатно, и тя няма такси, като направиш там колкото точки трябва, ти вкарват пари. Абе супер си е кредитната карта, отиваш, вземаш си ски - само ти чекват картата, и вече някак си си бял човек, нито ти искат лична карта, нито нищо. Просто се приема, че си благонадежден.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Т.е. правилно ли разбирам, че кредитът от картата при някое плащане с нея, се погасява при получаване на доход, за който ти не се грижиш, а картата просто си е свързана със сметката, в която си получаваш доходите, независимо откъде?

# 30
  • Мнения: 119
Ами това зависи от картодържателя, при мен не е така. Защото ако получа доход, по-голям от задължението, ммм как да кажа - няма смисъл да ми стоят едни пари на дебит в кредитната карта. Но някой може да си посочи айбана на сметката на кредитната карта и там да му плащат, негова си работа. Аз си имам други сметки и от там си прехвърлям по кредитната карта, безплатно е. Онлайн.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега разбрах. Ето точно това прехвърляне на мен ми се струва излишно, а и опасно да не го забравиш. Веднъж да плащам и да създавам кредит и после още веднъж да прехвърлям. Кому е нужно, след като мога да го свърша само през една сметка, щом така или. иначе имам налични.
И да, знам, заради това, че някъде си не приемат други карти освен кредитни и заради връщането на някакви си там пари или трупане на точки.

# 32
  • Мнения: 119
Ами всъщност всеки сам решава трябва ли му кредитна карта. Аз просто обясних, че трудно и скъпо ще се справя без. Дори само околните държави като вземем: това са леи, динари, лири - всеки път като пътува човек? И могат и да ти ги откраднат чат-пат. Дали ще си бръкна в портмонето да видя колко пари имам или ще си го проверя онлайн - написано, оформено ... Представям си каква перфектна мишена ще съм с пари в брой. А - и има и застраховка към кредитната карта.

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако не искаш да носиш пари в брой само с кредитна карта ли можеш да замениш кеша?
В ЕС много добре се справят и дебитните карти, при които не е необходима операцията възстановяване на сумата похарчена за нещо, когато плащаш.

# 34
  • Мнения: 119
Оо, аз не чета - ами че Вие си ползвате карта. Помислих, че по принцип някой не ползва изобщо никаква карта и доста странно ми се видя. Мен лично ме е страх от дебитни, че сигурността е много под въпрос, но - това си е моя фобия. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 5 160
Лилянa,

КК освен за пътувания, е удобна като вид бърз кредит, когато нямаш налични (в дебитната примерно) точно в този момент, но ще имаш на по-късен етап. И да, както и че не носиш в брой.
Можеш да погасиш ползваната сума в определен  срок и без лихва.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 115
Здравейте,момичета!
Обмислям да кандидатствам за кредитна карта.
Ще ми споделите ли вие от коя банка имате?
Аз се колебая за Уникредит и Пощенска

# 37
  • Мнения: 4 097
Моята е към ПИБ.

# 38
  • Мнения: 19 007
и аз съм в ПИБ

добре е да се проучат условията и промоциите свързани с картите

обслужването на клиенти на БУЛБАНК е ужасно според мен и се махнах от тях
иначе те бяха първата ми банка

# 39
  • Мнения: 14
Никога повече кредитна карта. Дебитна може, но друго НЕ, НЕ!!!!!!!!!!!!

# 40
  • Мнения: 19 007
Никога повече кредитна карта. Дебитна може, но друго НЕ, НЕ!!!!!!!!!!!!
защо?  Shocked

# 41
  • Мнения: 14
Никога повече кредитна карта. Дебитна може, но друго НЕ, НЕ!!!!!!!!!!!!
защо?  Shocked
Кредита е скъп, парите не са мои. По-добре е каквото изкараш - това да харчиш. Но най-вече, кредита по тях е скъп.

# 42
  • Мнения: 19 007
Никога повече кредитна карта. Дебитна може, но друго НЕ, НЕ!!!!!!!!!!!!
защо?  Shocked
Кредита е скъп, парите не са мои. По-добре е каквото изкараш - това да харчиш. Но най-вече, кредита по тях е скъп.

да, ако ползваш картата за да харчиш пари, които нямаш, не е изгодно

но ако си погасяваш задълженията на време, си струва

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
но ако си погасяваш задълженията на време, си струва
Ми то тогава не ти трябва кредит, щом имаш пари и картата става излишна.

# 44
  • Мнения: 119
Кредитната карта не е за хора с ниска лична финансова култура.

# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Напротив, точно за такива е иначе банката няма изгода от тази услуга.

# 46
  • Мнения: 19 007
....
но ако си погасяваш задълженията на време, си струва
Ми то тогава не ти трябва кредит, щом имаш пари и картата става излишна.


принципно ми трябва много краткосрочен кредит, ползвам я за онлайн пазаруване, резервации и да харча пари (най-често при пътуване в чужбина), които ще имам след 3-4 седмици и ще върна на банката безлихвено  Peace

# 47
  • Мнения: 119
Да, всички доволни правят точно това. Недоволните се видя какво ги тормози.

# 48
  • Мнения: 6 992
Ми аз съм от тия, дето си купуват скъпи неща с нея и си ги изплащат после, но не ми се струва пък чак толкова да е скъп тоя кредит, но какво ли разбирам аз от кредити  Laughing В момента имам да върна по нея 400 лв, а начислената ми лихва е малко по-малко от 5 лв. Голяма драма, голямо нещо. Докато успея да ги върна, сигурно ще е 10.  Laughing По-удобно ми е от лизинг, защото мога един месец да дам 20 лв, на другия, ако съм изкарала повече, мога и 100, а не съм задължена всеки месец по 100. Пък и в случая нямаше как лизинг, де.

# 49
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Здравейте,

По принцип съм клиент на Сосиете Женерал, но тяхната кредитна карта не предлага никакви бонуси, кеш бек и подобни екстри.
Харесала съм КК на други банки.
Въпросът ми е - трябва ли да съм клиент на банката, към която кандидатствам за КК? И ако не съм, това значи ли, че при никакви условия не могат дами издадат Кк?

# 50
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте,

По принцип съм клиент на Сосиете Женерал, но тяхната кредитна карта не предлага никакви бонуси, кеш бек и подобни екстри.
Харесала съм КК на други банки.
Въпросът ми е - трябва ли да съм клиент на банката, към която кандидатствам за КК? И ако не съм, това значи ли, че при никакви условия не могат дами издадат Кк?
Не е необходимо да си клиент на дадена банка, за да ти издадат кредитна карта.
Отивай смело и си пускай заявление.

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно така се прави с кредитите - смело и безотговорно.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Здравейте,

По принцип съм клиент на Сосиете Женерал, но тяхната кредитна карта не предлага никакви бонуси, кеш бек и подобни екстри.
Харесала съм КК на други банки.
Въпросът ми е - трябва ли да съм клиент на банката, към която кандидатствам за КК? И ако не съм, това значи ли, че при никакви условия не могат дами издадат Кк?
Не е необходимо да си клиент на дадена банка, за да ти издадат кредитна карта.
Отивай смело и си пускай заявление.
Мерси за инфото! Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 020
Точно така се прави с кредитите - смело и безотговорно.
Не мисля, че кредитната карта=кредит.
На мен лично кредитната карта ми е само в приход, тъй като умея да си правя сметка и да се възползвам от бонусите, които ми дава. Получавам максимум 50 лв. на месец от банката, за това, че я ползвам, таксата ми е 3,50 лв. на месец .....
Считам, че човек ако умее да е разумен една кредитна карта ще му е само в плюс.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2014, 19:42 от nonich

# 54
  • Мнения: 411
Ce moi КК на коя банка си избра?

# 55
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Ce moi КК на коя банка си избра?
Чудя се между Пощенска и ЦКБ...трябва да реша тези дни. Simple Smile
Иначе аз също мисля, че ще ми е в + за целите, за които ще я ползвам.
Ако ми трябваше кредит, щях да взема потребителски. Wink

# 56
  • Мнения: 2 401
Точно така се прави с кредитите - смело и безотговорно.

Разбираемо е думата кредит.. да те плаши. И аз никога не съм ползвала заеми и кредити, и аз дълго отричах.  Ако имаш сигурни доходи проучи въпроса и си направи сметка дали си струва.  Виждам, че тука има светнати мацки, които биха ти помогнали с информация.  Peace

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За себе си не виждам никаква причина да стана притежател на такава карта. Само ще си добавя още едно бреме, за което да мисля за срокове. Не, благодаря. Дебитната ми е достатъчна, там винаги имам сума, ако нещо излезе непредвидено. От друга сметка нямам нужда.

П.П. Минзухарче, къде се погуби, липсваш.

# 58
  • sofia
  • Мнения: 2 259
А да ви питам, при покупки онлайн или плащания в чужбина взема ли ви такса за превалутиране?

# 59
  • Русе
  • Мнения: 57
Добър ден на всички! Имам един въпрос: Притежавали някой от вас кредитна карта Транскарт цласииц? Тези карти имат ли застраховка живот? Баща ми почина и знам че е имал такава карта и сега дължим пари по нея?  И мисълта ми е следната: Ако някой знае какво се случва сега да пише.Ще съм благодарна много,ако някой знае нещо.

# 60
  • Мнения: 6 992
Добър ден на всички! Имам един въпрос: Притежавали някой от вас кредитна карта Транскарт цласииц? Тези карти имат ли застраховка живот? Баща ми почина и знам че е имал такава карта и сега дължим пари по нея?  И мисълта ми е следната: Ако някой знае какво се случва сега да пише.Ще съм благодарна много,ако някой знае нещо.
http://www.transcard.bg/?page_id=189
Звънни и питай как да процедираш.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 020
По кредитите рядко се изисква застраховка живот, а по кредитните карти - едва ли!

# 62
  • sofia
  • Мнения: 2 259
По кредитите рядко се изисква застраховка живот, а по кредитните карти - едва ли!
Може да се добави такава във всеки един момент. Поне от Пощенска ми предложиха. Естествено плаща се такса.

# 63
  • Мнения: 411
съболезнования Еовин, много неприятно
дано от транскарт помогнат, пиши ако искаш какво се случва!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 020
По кредитите рядко се изисква застраховка живот, а по кредитните карти - едва ли!
Може да се добави такава във всеки един момент. Поне от Пощенска ми предложиха. Естествено плаща се такса.
Да да - това пропуснах да уточня, че може да се добави тази услуга, но това е вече ако човек желае. Факт е, че оскъпява допълнително кредита.

# 65
  • Русе
  • Мнения: 57
Благодаря на всички ,които се отзоваха. Звъняхме и казаха, че парите които се дължат по картата стават изискуеми от преките наследници при подобен случай( смърт на притежател).

# 66
  • Мнения: 1 894
Напротив, точно за такива е иначе банката няма изгода от тази услуга.


Има. При всяка транзакция, банката получава пари от едно място. Ако се олихви транзакцията, може да получи и от второ.  Wink

# 67
  • Мнения: 463
И в други теми съм си хвалила картата от Пощенска банка, ще го направя и тук. Става въпрос за точките, които трупаш с тази карта и които после обръщаш за пари. Така си на чиста печалба от картата, защото бонусите надхвърлят значително таксата за обслужване.
По картата нямам никакви разходи, защото не тегля пари в брой и защото винаги си погасявам покупките в гратисния период. Ползвам я съвсем съзнателно за всяка моя транзакция независимо за каква сума е, именно с цел трупане на точки. Пари в брой използвам само там където нямат ПОС терминал. От стартирането на програмата за лоялност са ми превели обратно 1500 лв. от точки. Покупките си ги погасявам чрез интернет банкирането, отнема половин минута и не ми причинява грам неудобство. Извън темата за точките и бонусите, кредитната карта си а абсолютна необходимост за резервации и пътувания в чужбина.

# 68
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Eden, браво!
И аз съм с КК на пощенска, но отскоро. И аз си погасявам всичко в срок, но обичам да плащам с нея заради точките. Grinning
Тази сума при теб за какъв период от време се събра?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 020
Да питам за картата на пощенска - каква е? Американ експрес или мастъркард?
Точките се трупат само на бг-пос терминали или и когато пазаруваш от чуждестранни сайтове?
Няма ли ограничение на година - максимално 500 лв?

# 70
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Моята е Виза Класик. Мисля, че АЕ дават повече точки, както и Виза голд...трябва да отворя сайта да чета за точките. Simple Smile

# 71
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето таксите за виза класик:
Цитат
Променлив годишен лихвен процент при покупки   17,90%   
Променлив годишен лихвен процент при теглене на пари в брой   18,90%   
Такса за разглеждане на заявление за кредитна карта   45 лв.   
Годишна такса за обслужване на платежен инструмент (начислява се след изтичане на всеки едногодишен период от сключване на договора) 45 лв.
   

При тези такси и тези проценти аз съм мерси. Трябва да харча за да ги имам точките. И я ги имам, я не.

# 72
  • Мнения: 411
затова овърдрафта за мен си остава по-добрия вариант, и както бях писала по-горе в темата КК е по-гъвкавия такъв

благодаря на всички включили се в мненията и дискусиите, а също и на попълнилите анкетата!   bouquet

# 73
  • Мнения: 463
Тази сума при теб за какъв период от време се събра?
Откакто започна тази програма, мисля 3 години. Обменям някъде около веднъж годишно. Това е една приятна допълнителна сума, която не виждам защо да изпускам. Дават ми точки за всякакви покупки, няма значение дали в чужбина, интернет и т.н. Затова си ползвам картата навсякъде - бензиностанции, супермаркети, самолетни билети, хотели и т.н. За ограничения в парите срещу точките сигурно има, трябва да се види на сайта им, така или иначе аз не съм ги достигала. И да, колкото по-висок клас е картата, толкова повече точки ти дават.

# 74
  • Мнения: 2 558
Момичета, да питам, ако сте наясно.... Rolling Eyes
Ако от кред.карта през epay прехвърля пари по банкова сметка /с вносна бележка по сметка на физическо лице/, това като обикновено онлайн плащане ли ще мине или не? Идеята ми е да не ми сложат лихви като за теглене в брой... newsm78

# 75
  • София
  • Мнения: 23 165
като плащане през пос минава, няма лихви като теглене в брой, само таксата на ипей плащаш.
това го правя редовно, в банката не можаха да ми отговорят, не знаели  ooooh!

# 76
  • Мнения: 463
Според мен зависи коя банка е. Най-добре да провериш на сайта им в тарифата за такси и лихви при този род транзакции

# 77
# 78
  • Мнения: 19 007

Няколко души писахме вече за това. Аз лично гледам да изкарам бонус колкото да си покрия таксата 39 лв

# 79
  • Мнения: 411

Няколко души писахме вече за това. Аз лично гледам да изкарам бонус колкото да си покрия таксата 39 лв

та пишете пак, тя темата е за това ...

# 80
  • Мнения: 1 441
И в други теми съм си хвалила картата от Пощенска банка, ще го направя и тук. Става въпрос за точките, които трупаш с тази карта и които после обръщаш за пари. Така си на чиста печалба от картата, защото бонусите надхвърлят значително таксата за обслужване.
По картата нямам никакви разходи, защото не тегля пари в брой и защото винаги си погасявам покупките в гратисния период. Ползвам я съвсем съзнателно за всяка моя транзакция независимо за каква сума е, именно с цел трупане на точки. Пари в брой използвам само там където нямат ПОС терминал. От стартирането на програмата за лоялност са ми превели обратно 1500 лв. от точки. Покупките си ги погасявам чрез интернет банкирането, отнема половин минута и не ми причинява грам неудобство. Извън темата за точките и бонусите, кредитната карта си а абсолютна необходимост за резервации и пътувания в чужбина.

Аз съм с две кредитни карти от Пощенска Банка - Златен АмЕкс и Златна Виза (те нямат кредитни карти Мастеркард). За по-малко от 4 години имам върнати като кеш бек по карта My Rewards над 3500 лева.  bowuu Навсякъде където мога да платя с карта, плащам с кредитна, а не с дебитна - после прехвърлям през интернет банкирането им - бързо, лесно и БЕЗПЛАТНО. Плащаме си всички битови сметки през банкирането им с кредитната карта - както домашните, така и на наемателите ни и на офиса на съпруга ми. До края на миналата година имаха допълнителна бонус точка за плащане на битови сметки през банкирането им.
Никога не тегля пари в брой от банкомат с кредитна карта - тогава няма гратисен период, лихва тече веднага и има и такса. Изумявам се от хора, които теглят в брой по 20 лева от кредитна карта и плащат по 5 лева такса за това.  ooooh! Но както каза някой по-горе - кредитните карти са инструмент за хора с много добра финансова култура.  Peace
П.С.Таванът на получените пари е до 2000 лева на година за златен Амекс и до 1000 за зелен Амекс и Визите.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 020
BAN кешбека веднъж годишно ли ти го дават или всеки месец?
Покупките в чуждестранните сайтове трупат ли кешбек? И каква е месечната/годишна такса на тези карти?

# 82
  • Мнения: 1 441
BAN кешбека веднъж годишно ли ти го дават или всеки месец?
Покупките в чуждестранните сайтове трупат ли кешбек? И каква е месечната/годишна такса на тези карти?
То не е точно кеш бек, а точки. За всеки похарчен лев получаваш определен брой точки (зависи от това каква ти е картата и къде точно харчиш този лев). Натрупаните точки се обменят срещу пари - има определени нива - колкото повече точки обменяш накуп, толкова по-скъпа е една точка. Обмяната става като се обаждаш по телефона или като отидеш в офис на Пощенска. Може да обменяш всяка седмица, може веднъж годишно - ти си решаваш.
Всяка покупка трупа точки - у нас, в чужбина, в интернет, няма значение. Годишната такса на златните карти е по-висока - 120 за амекса и 100 за визата. Не знам за обиновените колко е. Но пък златните карти събират повече точки, като амекса трупа най-много.

Последна редакция: вт, 03 мар 2015, 19:04 от BAN

# 83
  • София
  • Мнения: 1 020
Благодаря много. Аз лично нон стоп ползвам кредитната карта. Трябва да намина през някой клон на Пощенска да разуча нещата. Те предлагат само Виза и Американ експрес. Има сайтове, в които минава плащане само с Мастъркард.... Та то няма сто Убавини на едно място  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 1 441
Има сайтове, в които минава плащане само с Мастъркард.... Та то няма сто Убавини на едно място  Mr. Green
Което си е така, така си е  Laughing

# 85
# 86
  • Мнения: 6 166
Аз съм с две кредитни карти от Пощенска Банка - Златен АмЕкс и Златна Виза (те нямат кредитни карти Мастеркард). За по-малко от 4 години имам върнати като кеш бек по карта My Rewards над 3500 лева.  bowuu Навсякъде където мога да платя с карта, плащам с кредитна, а не с дебитна - после прехвърлям през интернет банкирането им - бързо, лесно и БЕЗПЛАТНО. Плащаме си всички битови сметки през банкирането им с кредитната карта - както домашните, така и на наемателите ни и на офиса на съпруга ми. До края на миналата година имаха допълнителна бонус точка за плащане на битови сметки през банкирането им.
Никога не тегля пари в брой от банкомат с кредитна карта - тогава няма гратисен период, лихва тече веднага и има и такса. Изумявам се от хора, които теглят в брой по 20 лева от кредитна карта и плащат по 5 лева такса за това.  ooooh! Но както каза някой по-горе - кредитните карти са инструмент за хора с много добра финансова култура.  Peace
П.С.Таванът на получените пари е до 2000 лева на година за златен Амекс и до 1000 за зелен Амекс и Визите.

всичко това звучи много добре до момента в който си кандидатствал за амекс началото на февруари - изговорил си в последните 2 седмици по 30 мин на ден да проверяваш ама какво става ама зашо се бавят. казват ти едни неща, които после като се обадиш на кол центъра се оказва че са съвсем други.

накрая ми казаха вчера че ще я пуснат експресно издаване и ще стане за петък, т.е. 3 работни дни, както е по правилата ми - обаче тия смотани некомпетентни лумпени ми звънят днес да ми кажат че всъюност вчера я били пуснали за одобрени и това отнемало време и затова ми звънят един ден по късно да ме питат дали да я пускат експресно, като така ще стане готова само за 6 работни дни, като за не експресно става за 10. толкова са неграмотни в тая Пощенска банка, че на НИКОЙ няма да му препоръчам да си троши нервите да говори с пълни, кръгли идиоти, които да те лъгат като мръсни цигани че били направили това, пък онова, и накрая да ТИ СЕ ПОДИГРАВАТ КАТО ТИ ИСКАТ ДА ПЛАЩАШ ЗА ЕКСПРЕСНО ИЗДАВАНЕ НЕЩО , КОЕТО ЩЕ ЗАБАВЯТ 3 ДЕНА ДА ГО ПУСНАТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ И ТОГАВА ЩЕ ГО ПУСНАТ "ЕКСПРЕСНО", ЗА ДА ДОЙДЕ НА 10ТИЯ ДЕН, НО ПЪК ДА ТИ ВЗЕМАТ ТАКСА ЗА "ЕКСПРЕСНО" ИЗДАВАНЕ.

А ТОВА ЧЕ НА ТЪПИЯ КРЕДИТЕН ИНСПЕКТОР СЪМ МУ ЗВЪНЯЛА ЦЯЛА СЕДМИЦА - ПО 30 МИН РРАЗГОВОРИ СМЕ ВОДИЛИ ДА МУ ОБЯСНЯВАМ ЧЕ МИ Е ВАЖНО ДА СТАНЕ КАРТАТА ДО ТОЗИ ПЕТЪК. ТОЯ НЕЩАСТНИК - СЪМ СИГУРНА ЧЕ Е НАПРАВИЛ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ЗАБАВЯТ ОТ ВСЯКЪДЕ НЕЩАТА.

КОЛКОТО И ПРИМАМЛИВО ДА ИМ ИЗГЛЕЖДАТ УСЛОВИЯТА - САМО ПОТРОШЕНИТЕ НЕРВИ ЗА ТОВА ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАНИМАВАШ С ТИЯ ТЪПАЦИ, КОИТО НЯМАТ И ПОНЯТИЕ КАКВО ЗНАЧИ ОБСЛУЖВАНЕ, КЛИЕНТ, ОТНОШЕНИЕ КЪМ КЛИЕНТ - ЧЕ САМО ТЕЛЕФОННИТЕ РАЗГОВОРИ С ТЯХ И НЕРВИТЕ КОИТО ЩЕ СЕ ПОТРОШАТ ВЪВ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕТО С ТИЯ ИДИОТИ СЪС СИГУРНОСТ Е В ПЪТИ ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА КАКЪВТО И КЕШБАК ДА ИМАШ.

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 22:04 от Golden Heart

# 87
  • Мнения: 1 441
Съжалявам, че с теб се е получило така, аз досега такива проблеми не съм имала.  Rolling Eyes

# 88
# 89
  • Мнения: 2 558
Момичета, имам 3 кредитни карти - Виза на ДСК и МастърКард на ЦКБ и Райфайзен. Някоя от тези банки имат ли програма за кешбек?  Rolling Eyes Досега не съм ползвала такава, не са ми и споменавали да предлагат тази услуга?  newsm78

# 90
  • Мнения: 411
http://chikov.com/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0% … -%D1%81-cashback/
малко инфо за кеш бека
провери си процентите в банките по карти

на дск май, че беше мъни-бек и е 1% при определени условия

# 91
  • Мнения: 54 413
Не използвам.
Не съм открила предимства за себе си.

# 92
  • София
  • Мнения: 344
Използвам си моята карта редовно. Винаги връщам парите преди крайната дата. Отделно като плащам а нея трупам кеш бек в някои магазини. В годините съм купувала много неща на изплащане с нея на равни месечни вноски и без лихва. Правила съм резервации с нея за хотели и съм плащала в чужбина.

# 93
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей това упражнение никога не съм го разбирала. как така, човек, който има пари да върне в кратък срок, му се налага да тегли от кредитна карта и то редовно?
Ми аз като си имам парите се простирам според тях, ако ги нямам, няма да ги имам и след това да ги върна и то скоро.

# 94
  • София
  • Мнения: 344
Ей това упражнение никога не съм го разбирала. как така, човек, който има пари да върне в кратък срок, му се налага да тегли от кредитна карта и то редовно?
Ми аз като си имам парите се простирам според тях, ако ги нямам, няма да ги имам и след това да ги върна и то скоро.
Ами много лесно. За мен има няколко основни причини за това упражнение:
1 Ако реша да си купя нещо преди заплата не е проблем, а лихви няма.
2 Получавам допълнителни отстъпки при пазаруване
3 Купувам стоки на изплащаме без лихва
4 Винаги разполагам с пари при нужда
5 Плащам си телефона през интернет с КК
6 За резервация ма някои хотели се изисква КК
7 Не обичам да нося много пари в брой
Кредитната карта е удобство, ако се използва умно и отговорно. Важно е да се разбере, че това е продукт за разплащаме, а не за теглене на кеш, тъй като обикновено изтеглената сума започва да се олихвява веднага, а % е много висок. За теглене на пари в кеш си има други банкови продукти като овърдрафт или отворен кредит например.
 

# 95
  • София
  • Мнения: 1 020
Ей това упражнение никога не съм го разбирала. как така, човек, който има пари да върне в кратък срок, му се налага да тегли от кредитна карта и то редовно?
Ми аз като си имам парите се простирам според тях, ако ги нямам, няма да ги имам и след това да ги върна и то скоро.
Лично аз харча от кредитната карта, за да се възползвам от бонусите при покупка. В края на безлихвения период погасявам всичко. Така хем си избивам таксата за месечно обслужване и си докарвам не лош бонус в реални пари, а не ваучери и разни подобни.
А и друго нещо има - когато знаеш, че в рамките на месец ще получиш определена сума, защо когато имаш нужда от дадено нещо да чакаш месец, а не си го платиш с кредитната карта и да си го ползва. Когато получиш парите - възстановяваш без лихва и всичко е ок.

# 96
  • Мнения: 54 413
Може ли да ми посочите за кои стоки дават отстъпка?

# 97
  • София
  • Мнения: 1 020
Може ли да ми посочите за кои стоки дават отстъпка?
Не е за конкретни стоки, а за всички транзакции на ПОС устройство в България.
Картата ми е на ПиреосБанк, т.нар програма Уницеф. За жалост за нови клиенти е 1% кеш бека, а не както е моята 2%, максимум 50 лв.

# 98
  • Мнения: 411
 Two Heartsпоздравления към използващите КК

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Two Heartsпоздравления към използващите КК
Аз лично изпитвам съжаление към хора, които се налага да ползват такава. Бих поздравила онези, които не ползват.

# 100
  • София
  • Мнения: 38 476
Не ползвам и всеки ден благославам деня, в който я махнах. Така го бях закъсала...

Сега, имам едни пари настрана, взимам си от тях, връщам си, почти същото е, само дето не е кредит.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 020
Two Heartsпоздравления към използващите КК
Аз лично изпитвам съжаление към хора, които се налага да ползват такава. Бих поздравила онези, които не ползват.
Чак пък съжаление... Thinking
Човек знае ли как да използва кредитната карта може да извлече само ползи от нея

# 102
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Човек знае ли как да използва кредитната карта може да извлече само ползи от нея
Възможно е да има и ползи, но на фона всичките други неща, с които се обременявам, да помня дати, да внимавам за просрочване, такси и да треперя всеки месец да не забравя да възстановя сума, имам си много други отговорности, че да се товаря с още една. Освен това финансовата ми култура не позволява да разчитам на неналични пари. Предпочитам да имам постоянна заделена сума в обикновена дебитна карта, от която да ползвам при нужда, отколкото всеки месец да правя акробатики с теглене на чужди пари и да внимавам да ги възстановя в срок.

# 103
  • Мнения: 19 007
Без кредитна карта е почти немислимо пътуване и организиране на пътуване в чужбина. 

# 104
  • Мнения: 54 413
Без кредитна карта е почти немислимо пътуване и организиране на пътуване в чужбина. 

Вероятно е така.
Но не всички пътуваме в чужбина, или поне не често.

Колко е годишната такса за обслужване?

# 105
  • Мнения: 14 489
Около 40 лв. Повечето банки предлагат първата година без такса.

За пътуване в чужбина не е задължително, зависи от това къде се ходи, за колко време и т.н. Аз съм пътувала многократно в чужбина и без кредитна карта, вярно - с неудобството да носиш кеш.

# 106
  • Мнения: 19 007
Резервации на хотел, купуване на самолетни билети, билети за влакове, автобуси...за всичко това трябва КК.
Да, голямо удобство е и това да не носиш голяма сума пари в брой.

# 107
  • Мнения: 54 413
40 лв. значи. Благодаря!
А колко ще получа като кеш бек?
Откъде трябва да пазарувам? Навсякъде ли мога да я ползвам, или има ограничения? Thinking
Извън пътуванията, къде?

# 108
  • Мнения: 14 489
Резервации на хотел, купуване на самолетни билети, билети за влакове, автобуси...за всичко това трябва КК.
Да, голямо удобство е и това да не носиш голяма сума пари в брой.

Всичко това може да се направи и с дебитна карта виза Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 38 476
Резервации на хотел, купуване на самолетни билети, билети за влакове, автобуси...за всичко това трябва КК.
Да, голямо удобство е и това да не носиш голяма сума пари в брой.

Всичко това може да се направи и с дебитна карта виза Peace

Така е. Доскоро всичко онлайн беше с КК, сега обаче може с дебитна.

Замислих се - дали мога да си променя марката на картата? Ще питам, че скоро ще я сменям.

# 110
  • Мнения: 19 007
Booking приемат ли дебитни карти за резервация?

# 111
  • Мнения: 14 489
Booking приемат ли дебитни карти за резервация?

Да, точно с визата съм правила. Моето впечатление обаче е, че зависи от самия хотел. Те си правят някаква проверка на картата.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 020
40 лв. значи. Благодаря!
А колко ще получа като кеш бек?
Откъде трябва да пазарувам? Навсякъде ли мога да я ползвам, или има ограничения? Thinking
Извън пътуванията, къде?
На моята карта таксата е 3.50 на месец, а максималния кеш-бек е 50 лева месечно. Помня единствено, че до 15-то число сумата трябва да е по сметката. Ми не ми е проблем. Кеш бек само при БГ търговци.

# 113
  • Мнения: 2 030
Как да не е възможно пътуване в чужбина без кредитна карта -  резервации на хотели, самолетни билети, плащане в ресторанти в чужбина става и с Visa електрон / дебитна карта /.  Кредитната карта има за някои банки годишна такса около 50 лв.

# 114
  • Мнения: 463
С дебитна карта е възможно доколкото съответната банка си издава дебитните карти с BIN като кредитни. Т.е. картата е дебитна, но съответното устройство я разчита като кредитна заради нейния BIN номер и работата става.
Пощенска банка доста си развалиха условията за точки и кеш бек и вече не знам дали си струва да се ползва тяхната програма, а в началото беше доста добра....

# 115
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Винаги в началото е приемливо, докато те зарибят, после остава да плащаш едни такси само.

# 116
  • Мнения: 19 007
И аз не мисля, че стават резервациите с всички дебитни, защото дебитните нямат опция само за блокиране на сума, или се тегли, или не.

Между другото, дебитните също имат такси, поне 1-2 лв месечно за поддържане на разплащателна сметка, така че пак таксата годишно може да се доближи до годишната такса за КК. Аз плащам 39 лв в момента за Мастеркард, като половината поне си я покривам с кешбека, преди я покривах цялата.  Peace

# 117
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
1,30 лева е моята такса на дебитната, за година става 15,60 лева, което е доста по-различно от 40-50 и повече лева.

# 118
  • Мнения: 2 998
Може ли мнение за КК на ДСК?

# 119
  • Мнения: 54 413
1,30 лева е моята такса на дебитната, за година става 15,60 лева, което е доста по-различно от 40-50 и повече лева.

Моята е 12 лв. Уникредит, V pay.

# 120
  • София
  • Мнения: 38 476
Моята беше 30 лв таксата, помня.

# 121
  • Мнения: 19 007
Друго което ползвам на КК е безплатната застраховка за пътуване в чужбина, като добавя и тези 10-15 лв, които иначе ще дам за всяко пътуване за най-обикновена застраховка и си покривам таксата.

# 122
  • Мнения: 14 489
Може ли мнение за КК на ДСК?

Заради промоциите, които пуснаха до декември? Според мен не си заслужава, след 6-те безлихвени месеци лихвата е много висока - 17 %. Това е страшно много. Ако бъркам моля някой да ме поправи, прочетох условията малко по диагонал Peace

# 123
  • София
  • Мнения: 38 476
Аха, и моите условия бяха така - без лихва, без такса. Купя си парцалче - върна си парите.
Обаче спрях работа, свърши промоцията, свършиха парите, почнах да дърпам от картата по 100 лв, да внасям само по 20-50 лв, а те лихвите текат...

# 124
  • Мнения: 463
Може ли мнение за КК на ДСК?

Заради промоциите, които пуснаха до декември? Според мен не си заслужава, след 6-те безлихвени месеци лихвата е много висока - 17 %. Това е страшно много. Ако бъркам моля някой да ме поправи, прочетох условията малко по диагонал Peace

За КК не е висока лихва. Обичайно стандартните условия са там някъде.
КК се считат от банките за продукт с по-висок риск, все пак това не е кредит обезпечен с ипотека, която да дава по-голяма сигурност, че парите ще се върнат. От там и лихвите при КК са доста по-високи в сравнение с лихвите при други кредитни продукти.
Но пък има гратисен период.

# 125
  • Мнения: 14 489
Мислех, че лихвите са около 10-12%, на моята е 10%, май Rolling Eyes

# 126
  • Мнения: 463
Може да ми е стара информацията Simple Smile
Моята е 16 %

# 127
  • Мнения: 14 489
Значи може и аз да бъркам нещо за моята лихва Rolling Eyes аз по принцип не им ги разбирам кога е месечна, пък иначе е годишна...

# 128
  • Мнения: 2 998
Ето няколко карти за сравнение http://www.moitepari.bg/Kreditni_Karti/Kreditni_Karti.aspx

# 129
  • Мнения: 411
процентът е 17.95

# 130
  • София
  • Мнения: 2 995
39 за годишна такса и 90 от кешбек.
Засега съм на плюс, отделно застраховки и прочее.

# 131
  • Мнения: 54 413
Какви са застраховките, Асос?
Че ми предлагат много изгодна оферта и се замислям сериозно.

# 132
  • София
  • Мнения: 2 995
Медицинска застраховка при пътуване в чужбина. Сега погледнах, че е с покритие до 100 000 $.

Но то е нещо, което получаваш допълнително, не нещо, заради което бих си взела конкретна карта.

# 133
  • Мнения: 54 413
Благодаря! bouquet
Разбира се, че не бих взела КК само за това.

# 134
  • Мнения: 1 095
Някой закривал ли е кредитна карта? Моята е в ОББ и имам питане относно закриването. Ако има мама, която работи там ще съм благодарна да пише.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 020
Някой закривал ли е кредитна карта? Моята е в ОББ и имам питане относно закриването. Ако има мама, която работи там ще съм благодарна да пише.
Не работя в ОББ, но имам представа от процедурата по закриване на кредитна карта. Какво точно те интересува?

# 136
  • Мнения: 5 160
Да не би да те притеснява дългия срок на закриване  Thinking

# 137
  • Мнения: 1 095
Отказват да ми входират искане за закриване на картата, тъй като имам неосчетоводени транзакции в размер на 4 лв, които съм сигурна, че няма да бъдат изтеглени, а просто си чакат да мине 30-дневния период. Внесла съм всичко дължимо по картата. Включително ми унищожиха пластиката и след това ми заявиха, че не могат да ми входират заявлението. #2gunfire

# 138
  • Мнения: 5 160
Може и да са прави.
Закривах обикновена разпл.сметка. Но наредих плащане. Е, трябваше на следващия ден да депозирам заявление за закриване. По същата причина.

# 139
  • Мнения: 1 095
Да, но кредитната карта, така или иначе винаги се закрива в 30-дневен срок от входиране на искането, точно поради факта, че може да има чакащи транзакции.

# 140
  • София
  • Мнения: 1 020
Нито една институция нямат право да ви откажат да входирате каквото и да е било. А срокът за закриване на кредитна карта за това е между 30 и 45 дни,за да могат да се осчетоводят всички транзакции. Настоявайте да ви входират молбата.

# 141
  • Мнения: 1 095
Нито една институция нямат право да ви откажат да входирате каквото и да е било. А срокът за закриване на кредитна карта за това е между 30 и 45 дни,за да могат да се осчетоводят всички транзакции. Настоявайте да ви входират молбата.
И аз съм на същото мнение, но те отказват да входират искане. Незнам как да се преборя!

# 142
  • Мнения: 1 970
Предложете на служителката да Ви се разпише под подготвен предварително текст " Долуподписаната .... служител на фронтофис (или Обслужване клиенти) клон ... на ОББ с настоящето удостоверявам отказа си да приема / входирам депозирано от ... заявление за закриване на сметка по кредитна карта, поради наличност на задължение по нея в размер на ... лв.
Понеже тя няма да иска да го направи, ще извика супервайзора.
Понеже и на него няма да му стиска, ще стигнете до по-висок началник, предполагам, че ще Ви обърнат внимание.
В Общите условия на сайта им се казва следното:

Прекратяване на Договор за банкова платежна карта
11.8. Договорът се прекратява:
11.8.1. с писмено предизвестие от Клиента за отказ от преиздаване на картата, подадено един месец преди изтичане
срока на валидност на картата;
11.8.2. по време на срока на валидност на картата, с писмено едноседмично предизвестие (Молба) от Клиента.
Клиентът връща картата при подаването на Молбата и отговаря за всички транзакции, които са отразени в Банката,
независимо дали тяхното финансово представяне в банката е след датата на прекратяване на Договора. В този
случай Клиентът има право на частично възстановяване на платените такси за остатъчния срок, за който картата
не е ползвана.
11.8.3. в случай на несъгласие с определените от Банката лимити, такси или лихвени условия, съгласно т.11.1 от
този Раздел, като Клиентът е длъжен да върне картата към момента на подаване на уведомлението и издължи
всички суми. В случай че към датата на уведомлението има неиздължени равни месечни вноски за покупка на стока
от търговец, той дължи всички вноски, като от общия им размер се изключва оскъпяването.
11.8.4. След изтичане на дебитна карта, Банката си запазва правото, да не преиздаде картата, в случай, че тя не се
използва и през последните 12 месеца преди датата на подновяване,(не са били извършвани картови транзакции
с нея).
11.9. При разваляне на договора по т.11.11 и т.11.14 от този Раздел Банката има право да блокира и изиска обратно
картата.
11.9.1. При прекратяване или разваляне на договора Клиентът е длъжен да погаси всички дължими суми към
Банката. При прекратяване или разваляне на договора и наличие на положително салдо (внесени собствени
средства) сумата се възстановява на Клиента в брой на каса в клон на Банката или по сметка на Клиента.
 11.10. Договорите за кобрандирани или други кредитни и дебитни карти, с които се предоставят преференциални
условия на картодържателите, се прекратяват с изтичането на срока на валидност на издадената карта, когато това
се налага поради обективна невъзможност за подновяването им от страна на ОББ при уговорените между ОББ
и клиента условия. Прекратяването не засяга правата и задълженията на страните по договора, възникнали до
момента на прекратяване.

Никъде не се споменава, че до погасяване на салдото ОББ не може да Ви входира молбата. Мискля, че с право можете да се обърнете към КЗП, което прочее знае всеки юрист в ОББ, до когото Вашите действия можат да провокират служителите да се допитат...

Успех!

# 143
  • Мнения: 1 095
Изключително съм благодарна на всички, които се отзоваха на моето питане!  bouquet
Аз също четох няколко пъти въпросните Общи условия на ОББ и мисля да действам, както е описано в т.11.8.2.

# 144
  • Мнения: 411
унищожили са пластиката, нали трябва да имат документ за закривануто?

не са приели молбата за прекратяване? как ще я унищожат?

извършили сте плащане, то какво общо има с молбата за закриване?

доколкото разбирам все още си имате КК без пластиката...

да не би служителката в банката да не е разбрала какво се иска в задачата?

отидете в друг офис на банката...

# 145
  • Мнения: 2 558
Привет!

Знаете ли дали ЦКБ, ДСК и Райфайзен имат кешбек програми?  Rolling Eyes

# 146
  • Мнения: 83
И аз да ползвам темата да попитам, при предоговаряне на лихвения процент по кредита ми предлагат по-ниска лихва ако взема кредитна карта. Ако взема кредитната карта, но не я използвам дали ще се дължат някакви такси

# 147
  • Мнения: 19 007
Съмнявам се да е без такса, обикновено е към 40-45 лв годишно без значение дали се ползва.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 020
Моята карта към ипотечния кредит е с двугодишен период без такса.

# 149
  • Мнения: 6 166
След първата година можеш да я откажеш картата.

# 150
  • софия
  • Мнения: 4 180
Привет!

Знаете ли дали ЦКБ, ДСК и Райфайзен имат кешбек програми?  Rolling Eyes
ДСК имат , с изключение на кк Wizz air и Maxi Go, по останалите има -дават го към 20.12 - 1% moneyback, максимум 200 лв.

# 151
  • Мнения: 211
Здр Всички!

Поради проблем с профила  и липса на всякаква помощ, вече съм Bamzita_new

Извинявам се за дългото отсъствие и се включвам отново с благодарност на всички, които пишат, отговарят, споделят и попълват анкетата!

Та, да се похваля, че от една година съм горда ползвателка на кк ДКС макси го.
Няма бонусна система, но е с интересен лимит...
Ползвам гратисния период от 45 дни. Не е подходяща за теглене на пари в брой, а за плащания при търговци. И не на последно място ползва се само БГ.

Да вметна, че не изоставям и мн уважавания от мен Овърдрафт!

# 152
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз уж бях против... Обаче, август месец просто ми се наложи да взема заем и избрах да е кк от ПИБ. Похарчих 80/ от сумата, към днешна дата съм върнала 40/. Все още май няма лихва. Внасям по колкото мога, пазарувам понякога. Знам, че имам някакъв буфер, на който мога да се опра в краен случай. Удобно е.

# 153
  • Мнения: 211
Hug... И все пак ползваните КК са повече...!!!!:hugs:

Общи условия

Активация на акаунт