Перилни препарати и омекотители - 22

  • 57 580
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 160
Guess Who, и аз се чудя.
Минах през тях, колкото да ги видя. Капсули - 1-2-3 само рекламни Simple Smile
Някои бяха писали, че смятат, че повече защитават цветовете на дрехите,
но то и толкова перат. А и все пак дрехите не са вечни.
Отделно правят и допълнителни изплаквания, щото стои лигаво прането. Това ми е в повече.
И омекотител избягвам.
Не правя и профилактики, машината беше зазимена 3 г, вече е на 12 г. май май.

# 676
  • София
  • Мнения: 3 838
Аз си предпочитам течните по няколко причини:

1. По-лесно ми е да ги дозирам. Отсипвам си в чашката, слагам я в барабана и забравям. При прахообразните винаги ми се разсипва тук-там по пода и трябва да бърша.
2. По-приятно ухаят.
3. По-лесно ми е да изпера нещо на ръка с течен препарат (сипвам на око)
4. С прахообразните дрехите ми стават по-твърди. Не знам защо, но е факт, изпробвано с няколко праха.

Ако не беше този проблем с вмирисването на пералнята, нямаше изобщо да използвам прахообразни.
А капсулите - супер удобство. Винаги ми се разтварят и изпират перфектно.

# 677
  • София
  • Мнения: 4 033
  Момичета, добър ли е Персил официален внос? Видях промоция в Карфур-големи кутии за 50 пранета( или повече, не запомних, но бяха много големи). Имаше за бяло и за цветно-с лавандула. Та въпросът ми е-става ли, добър ли е или да не се занимавам? Че ако се нагуша с 1 тон прах и той не става... ooooh!

# 678
  • Мнения: 5 160
Добър е.
Но аз ползвам малките разфасовки (за 20 пранета).
 Някой сравнил малки и големи разфасовки да каже;)

# 679
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз ползвам основно Персил и съм много доволна от от този за бяло и то този за цветно  Peace

# 680
  • Мнения: 267
Според мен единственият плюс, хайде, нека са два плюса, на течните са, че се дозират по-лесно (повечето ми познати казват същото) и че миришат по-силно и трайно. Не съм забелязала дрехите ми да стават по-меки от тях в сравнение с праха.
Но определено не изпират толкова добре и определено се изплакват по-трудно. Проблем с вмирисана пералня заради течни препарати не съм имала.
Някои хора твърдят, че предпочитат течни, защото прахът не се разтварял добре и оставал по дрехите. Не ми се е случвало, може би защото не използвам кратки програми и пералнята ми е с високо ниво на водата. Сега се сетих, че имам програма с продължителност 17(!) минути. До момента не съм измислила какво да изпера на нея. Simple Smile

# 681
  • Мнения: 648
Аз си предпочитам течните по няколко причини:

1. По-лесно ми е да ги дозирам. Отсипвам си в чашката, слагам я в барабана и забравям. При прахообразните винаги ми се разсипва тук-там по пода и трябва да бърша.
2. По-приятно ухаят.
3. По-лесно ми е да изпера нещо на ръка с течен препарат (сипвам на око)
4. С прахообразните дрехите ми стават по-твърди. Не знам защо, но е факт, изпробвано с няколко праха.

Ако не беше този проблем с вмирисването на пералнята, нямаше изобщо да използвам прахообразни.
А капсулите - супер удобство. Винаги ми се разтварят и изпират перфектно.

РРР, за първи път използвам бутона "харесва ми" Simple Smile и аз поради същите причини предпочитам течните препарати. Напоследък обаче ми се случва все прахообразни да купувам просто защото препаратът, който ми е харесал го няма в течен вариант.

Друго, което не харесвам в праховете е, че когато не са компактни се налага да слагам огромно количество прах (240мл и повече понякога), защото пералнята ми е за 8 кг дрехи и чекмеджето се препълва. Струва ми се ненормално да се сипва такова количество.

just user, аз имам 15 минутна програма Simple Smile нея ползвам, когато си купя нова дрешка и искам веднага да я облека, а не да чакам да събера дрехи за цяла пералня или просто искам да освежа нещо, което е обличано за няколко часа.

# 682
  • Мнения: 5 903
Капсули не ползвам.Хем са скъпи,хем много рядко имам толкова пълна пералня,че да има нужда от пълна доза. Вече сме двама и като сортирам прането по цвят и вид-все е под 4,5-5 кг.
Течните така и не ги залюбих. Ползвам ги само и единствено за дрехи от рода на дънки,защото понякога прахът остава някакви бели петна по тъмните дрехи и за кратка програма и фино пране.Моята най-кратка е 30 мин. А, и за ръчно пране,ама това ми се случва рядко.

# 683
  • Мнения: 5 207
Кое му е по-лесно дозирането на течните? Дали ще налея в чашката или ще гребна от пакета, не виждам разлика. Прах досега не съм разсипвала, но бутилките на течните винаги подливат (ако не са чучур като Персил, а те не са - само Персил е с чучур) и трябва да ги бърша, за да не оплеска всичко в шкафа. Освен това понякога чашката дрънчи в пералнята и ме дразни.
Праховете също миришат хубаво.
На ръка не пера, така че не знам, а дрехите ми са си еднакво твърди и с прах, и с течен, така че слагам омекотител.

# 684
  • Мнения: 648
Ами мен ме дразни това гребване от пакета. Ръцете ми се изцапват с прах, както и чашката и трябва да се мият.

# 685
  • Мнения: 267
just user, аз имам 15 минутна програма Simple Smile нея ползвам, когато си купя нова дрешка и искам веднага да я облека, а не да чакам да събера дрехи за цяла пералня или просто искам да освежа нещо, което е обличано за няколко часа.
Щом си й намерила приложение, добре. Моите дрехи не се изпират на кратки програми, ако ще и 2 часа да съм ги носила, най-вече заради потта. Миризмата остава и това си е. По тази причина рядко ползвам програми на 30 градуса, а понякога даже предпочитам да изпера на ръка, особено летните ми блузи, които са с много фини материи и трябва задължително да ги пера на програма за ръчно и ниска температура. Само че тогава не се изпират. Затова ги накисвам сутринта и вечерта ги изплаквам. Хамалогия си е, ама така е то - суетата изисква жертви. Grinning

# 686
  • Мнения: 383
Капсулите Персил неароматизират. Пробвай с Ариел - много по-добри са. А може би има и значение че Ариел купих от ДМ, а Персил от Карфур.
Здравейте, след като от 1 година iсме на квартира и не нося дрехите на пералня, а използваме заварената тук зануси се появиха и проблемите ни с нея.
До скоро перях с Рекс и сега взехме Савекс за течно, понеже пиятели перат с него и мирише много добре. Реших обаче и да се сдобия с Персил капсули за цветно от Елитис - 13.50 лв за 32 пранета.
Пускам днес чаршафи и хавлии и очаквам като отворя да не мога да дишам от приятна миризма на изпрани дрехи и изненада - не миришат на нищо  ooooh! Вярно че пералнята беше пълна на 40 градуса, но няма никакъв аромат. Дори и една хавлия, която си миришеше на влага си има  същата миризма Sad
Дали препаратът е фалшив или трябваше 2 капсули (макар че пише 4-5кг 1 капсула) или проблемът е в пералнята, която и празна мирише на мухъл... Дали да спра течните препарати - до сега 1г все такива сме ползвали ??? Tired Sad

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 19:07 от pokita

# 687
  • Мнения: 5 207
Ръцете ми се изцапват с прах, както и чашката и трябва да се мият.
Това не ми пречи, защото и без това съм пипала мръсни дрехи и трябва да си ги измия. Laughing

Ако само това е причината да не ползваш прах, изсипвай го от пакета директно в чекмеджето като онази дама с раздразнената кожа в рекламата на Тема. Laughing

# 688
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 801
Ползвам и течен и прахообразен. Според мен проблемът с миризмата е в това, че не се оставя пералнята отворена /чекмедже и люк/. Дали ще ползваш течен или прахобразен си е въпрос на вкус. Аз също предпочитам да пера цветните с течен, защото се плакнат много по-лесно и не остават бели петна, но има дрехи,  които трябва да се изперат с прахообразен. Всеки си преценява сам.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 611
Понякога ми се е случвало да остане прахообразният препарат по вече изпраните дрехи. Все ми се струва, че течният не е агресивен към чувствителни материи.
Не знам какво не ви харесва в капсулите, но аз съм много доволна от тях. Използвала съм на Ариел, а сега - на Персил - добре ми изпират дрехите и трябва само да метна в барабана една капсулка преди на сложа дрехите - чисто и просто. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт