Русия 1

  • 1 054 332
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 13 800
  • Мнения: 3 891

Малко както ние едно време сме били глезеното дете на СССР.

Изчетох го това цялото за Западните Балкани, Flambe. Многословен анализ, но с цифри явно потвърждава това, която неосъзнато чувстват и хората, които не се занимават с политика - че се задава нещо като Велика Албания.

Срещата на Путин с Вучич ми е ужасно интересна. Май това с газовия хъб е само лустро. Като за пред журналистите. Какво са се договорили за Косово така и не разбрах.
Някъде прочетох, че Путин настоявал договореностите да се спазват. И да се инициирала среща за ситуацията там.

# 13 801
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
в юго-западната част на Румъния слагат чисто нови тръби за газ! Интересно, от къде на къде ще върви газта по тези тръби? Населението в тази част не е толкова много, че да се изплатят, и се чудя ?  newsm78

# 13 802
  • Мнения: 2 375
Baby се върна в темата. Hug За Румъния незнам, бях в Грузия месец. Много ми хареса. На всяка крачка ме спират и ми говорят на руски " туры по Грузии". Пълно е с руски туристи. Ресторанти, хотели все руски език. Тбилиси окупиран от руснаци. И много ми приличаше на България . Кухня и архитектура. Като  3 в 1.

# 13 803
  • Мнения: 3 891
Във Венецуела американците като услужливи келнери пак се канят да донесат "свобода" на населението. Русия с ясна позиция. Против. Доколкото разбирам Китай също.

# 13 804
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Военния министър на Венесуела е дал подкрепа на Мадуро. Ха сега да видим как ще стане преврата щом военните са на страната на Мадуро. Русия предупреди щатите да не се месят, но твърде късно го направи. Дано няма много невинни наивни жертви в цялата тази игра която се разиграва там.  ooooh!

_silence_  bouquet не съм я напускала темата.

# 13 805
  • Мнения: 15 960
И замириса на петрол...сега ще падне едно демократизиране...

# 13 806
  • Мнения: 8 520
Военния министър на Венесуела е дал подкрепа на Мадуро. Ха сега да видим как ще стане преврата щом военните са на страната на Мадуро. Русия предупреди щатите да не се месят, но твърде късно го направи. Дано няма много невинни наивни жертви в цялата тази игра която се разиграва там.  ooooh!

_silence_  bouquet не съм я напускала темата.
Русия има база там, Китай е на същото мнение като Русия

# 13 807
  • Мнения: 3 891
В навечерието на 3-ти март ми хрумна да наблюдавам внимателно как водещите медии ще отразят националния ни празник. Още миналата година мимоходом забелязах, че май старателно се избягва споменаването на Русия. Та тази година мисля да се позабавлявам като им обърна малко повече внимание. И започнах току що с телевизия Европа.
Както предполага и името, телевизията с най-скучни новини, се разписа още днес с репортаж, в който семпла репортерчица интервюираше депутат историк. Човекът имал хоби историческите възстановки. Беше се изтупал с униформа, пушка и всичко както си му е редът. Репортерката 3 пъти го попита каква цена буквално е платила България за освобождението си. Човекът кротко обясни, че това е спорен въпрос, но и да не е спорен, на 3-ти март той трябва да бъде забравен. Женицата обаче беше твърдо убедена, че звездният й миг я чака зад ъгъла ако успее да измъкне антируска теза от историка любител на 3-ти март. Ето защо отчаяно го застреля с въпроса "И все пак колко?". Човекът не се върза.

Струва ми се полезно да споделим наблюдения над основните ни медии утре. Добре е да им се направи прост списък. Да си имаме още веднъж едно наум.

Включете се с наблюдения ако искате.

# 13 808
  • Мнения: 4 452
Явно е бил възпитан и се е въздържал да и отговори, че е струвало твърде малко, особено като се включат годините след Освобождението, когато буквално поставят фундаментите и задвижват държава не функционирала и нямаща свой елит 500г.

Ето наблюдение - утре ще дават филм на Ники Дойнов след новините по Нова. В сутрешния блок дадоха откъс, в него ми направи впечатление начина по-който формулира нежеланието на Александър ІІ да започне война - не бързал, но хайде няма да задълбавам....

В разговора в студиото стигнаха и до въпроса, какво би станало ако Русия не е започнала войната и не ни е освободила тогава.
И Ники Дойнов започна разпалено да прави паралели с кюрдите и колко съдбоностно е било, че войната се е състояла.

В този момент си помислих, че май е дошъл края на мантрата за това, че Освобождението ни е било въпрос на време и дори Русия да не го направила се е виждало на хоризонта.
И скритото зад кадър съжеление, че не сме дочакали това имагинерно "малко", та да не се налага да споменава Русия като освободителка.

# 13 809
  • Мнения: 3 826
Стефан Стамболов:

Стефан Стамболов към Русия за резултата от освобождението: “Отечеството ни е разделено на пет части и раздадено по милост на различни държави. И още – едно натрупано опекунство, което ни души всеки час, което ни спъва на всяка стъпка.”


Димитър Маринов предава думите на Стефан Стамболов отправени към княз Александър Батенберг :

” – А кръвта на руския народ? – възрази княз Александър с болна ирония.

- Ох, да оставим тая кръв. Ако русите проляха кръв, и ние не проляхме вода. Стомилионна Русия изгуби 40 000 войници и два милиарда лева. За избитите си синове те взеха Бесарабия и цяла област в Азия, а за изхарчените рубли те взеха тройно военно обезщетение от Турция, за окупацията те взеха и от нас двадесет милиона.
А ние? От три милиона народ ние дадохме жертва сто хиляди души; опустошенията и пепелищата погълнаха цели натрупвания от векове, чиято стойност надминава десет милиарда.
И какво получихме? Отечеството ни – разделено на пет части и раздадено по милост на различни държави. И още – едно натрупано опекунство, което ни души всеки час, което ни спъва на всяка стъпка. Не, ние ще хвърлим туй опекунство и Ваше Височество трябва да останете начело на тая борба.”

# 13 810
  • Мнения: 12 298
Атанас Буров

"И аз, и ти, господин Памукчиев, сме от Северна България. Ти — от Севлиевско, аз — от Горна Оряховица и Лясковец. Там нямаме хубави жени, а в Тракия те са били милиони и всички те са били потурчени, откарани в харемите. Това е първото изтребление на българите. Второто идва с еничарите, третото — с походите. След всеки поход българското население е обеднявало с по сто, по двеста хиляди млади мъже. Защото турската армия е водела със себе си роби, да им носят багажа, оръжието, да им готвят, да им бъдат любовници — позорна професия. Но това е робството. Затова ние трябва да целуваме винаги краката на Русия и на руснаците, защото ако не бяха те да дадат 200 000 жертви, сега щяхме да веем фесовете и да пеем „Ла иляхин аллах“ и „Олелям-селям“ и „Аллах Акбар“ (Един е Аллах). Българинът, който и да е той, види ли руснак, трябва да му сваля шапка. Аз не обичам болшевиките, не. Обичам руснаците и Русия. Защото ако не бяха те, сега щяхме да варим пилаф, като слуги, а ние си пием винцето и приказваме…"

Мисля, че различни исторически фигури са имали различни схващания, което е нормално за всяко общество.


# 13 811
  • Мнения: 3 826
А да, 5 века не са почнали да варят пилаф, та точно когато империята се е разпадала сме щели да почнем да носим шалвари,
стига с тия митове и щуротии,
няма нито един затрит народ по време на империята и никога не е било цел,  ако е било цел е щяло да бъде постигнато .....

Любимото ми е на Захари Стоянов, върл русофоб:

Кой въстана срещу нашето свещено дело – съединението на Южна със Северна България? Кой караше турците да навля­зат в България и да пуснат малко кръвчица на братушките? Кой отчисли българския княз от редовете на армията си, за да го опозори и омаскари, когато той се намираше на границата сре­щу неприятеля? Кой си дръпна от нашата войска офицерите, които хрантутехме като просяци с единствена адска цел да ни съсипе войската, когато тя се намираше в път за бойното поле? Кой насъска сърбите да ни нападнат откъм гърба, когато ние бяхме въз друга страна? Кой настояваше най-много да се пратят турските комисари в Южна България? Ами я кажете, кой ни открадна княза от Софийския палат в това време, когато на него­вата глава не бяха изсъхнали още лавровите венци от Слив­ница? Кой даваше честно и благородно слово, че ако си отиде тоя княз, то и съединението ще бъде пълно, и правата на Бълга­рия ще да си останат непокътнати, и конституцията ще си бъде в сила, с една реч, България ще да цъфти и вирее?

# 13 812
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Атанас Буров

"И аз, и ти, господин Памукчиев, сме от Северна България. Ти — от Севлиевско, аз — от Горна Оряховица и Лясковец. Там нямаме хубави жени, а в Тракия те са били милиони и всички те са били потурчени, откарани в харемите. Това е първото изтребление на българите. Второто идва с еничарите, третото — с походите. След всеки поход българското население е обеднявало с по сто, по двеста хиляди млади мъже. Защото турската армия е водела със себе си роби, да им носят багажа, оръжието, да им готвят, да им бъдат любовници — позорна професия. Но това е робството. Затова ние трябва да целуваме винаги краката на Русия и на руснаците, защото ако не бяха те да дадат 200 000 жертви, сега щяхме да веем фесовете и да пеем „Ла иляхин аллах“ и „Олелям-селям“ и „Аллах Акбар“ (Един е Аллах). Българинът, който и да е той, види ли руснак, трябва да му сваля шапка. Аз не обичам болшевиките, не. Обичам руснаците и Русия. Защото ако не бяха те, сега щяхме да варим пилаф, като слуги, а ние си пием винцето и приказваме…"

Мисля, че различни исторически фигури са имали различни схващания, което е нормално за всяко общество.
bouquet

# 13 813
  • Мнения: 3 826
Историята се опира на факти, а не на '' схващания'', а такива факти няма и не е имало ...
Турците даже са искали да има повече неверници, защото от тях са събирали по-големи данъци ...

''Президентът Радев премълча остра декларация срещу Русия, която е подписал.''- Нашият се чуди как да се извърти и така, и иначе, сега Решетников дали ще му се кара ....

# 13 814
  • Мнения: 7 847
Еау, ти днес не почиваш ли?
Дали ви плащат извънреден труд. Дано!

Честит празник на всички!🍀

Общи условия

Активация на акаунт