Русия 1

  • 1 054 013
  • 23 590
  •   2
Отговори
# 13 905
  • Мнения: 4 450
Отвън, ако предполагаш САЩ, по-скоро не.
Доколкото следих, лобирането беше за стария.
Както и по-голямата част от умните и красивите.

Иначе съм съгласна - отчаяни са. И като гледам карти от изборите - за първи път са обединени при избора си

# 13 906
  • Мнения: 2 375
Държавният секретар на САЩ е в Русия. Защо ли? Тръмп май е неспокоен.  Дали Иран или Украйна го безпокои? Помпео нещо ще договаря. Не руснаците са там, това ми е интересно. Иначе американски генерал цитирам "Само Русия може да ни унищожи". Колко е вярно?

# 13 907
  • Мнения: 3 881
Според мен Иран ги безпокои. Е, разбира се след Китай. Винаги всичко е след Китай. Китай ги смазва икономически, а за зла съдба ми се струва в отлични отношения със Северна Корея и Русия. Кажи речи половината свят. Да, само Русия може да ги унищожи, защото има и правилните съюзници тази Русия. А те имат само своите санкции. Срещу този, срещу онзи. И един хлабав в главата президент.

# 13 908
  • Мнения: 2 375
Сравняват Венецуела с Украина.  Техен представител каза нещо от сорта, че да, помагат на Украйна, но не много за да не разсърдят Русия. Гледах предаване на руски.

# 13 909
  • Мнения: X
Някъде ми се мерна видео от форума в Петербург. Нямах време да гледам,но нещо много тъжен ми се видя българския президент. Не че трябва да е ухилен,а и другите не бяха,но някак бяха по-спокойни. Идеи? Не е станало това за което е там? Той няма ли само представителна функция?

# 13 910
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Някъде ми се мерна видео от форума в Петербург. Нямах време да гледам,но нещо много тъжен ми се видя българския президент. Не че трябва да е ухилен,а и другите не бяха,но някак бяха по-спокойни. Идеи? Не е станало това за което е там? Той няма ли само представителна функция?
не знам със сигурност, но ако е вярно казано "Бг. не си е изгубила суверенитета, но решенията се взимат от Брюксел" - нищо чудно.

# 13 911
  • Мнения: 2 375
И отново Грузия. Депутат от РФ поканили погрешно. Митинги, протести, толкова е странно.  Грешка или нарочно незнам,  но пак насъскаха кучетата.

# 13 912
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Няма грешка.

# 13 913
  • Мнения: 2 375
Скоро американска военна база в Грузия очакваме. Да видим...

# 13 914
  • Мнения: 3 881
Оф, ама и тия американци мирни не стоят.
Често гледам интервюта с един наш геополитически анализатор Валентин Вацев. Възрастен човек един, като цяло симпатичен и със свежо чувство за хумор. Но колкото и да ми е симпатичен някои негови мнения не мога да ги приема. Та той например все твърди, че, видиш ли, САЩ въобще не са в конфликт с Русия, а с Китай. То, че Китай им е големият проблем на американците - ясно. Но и на Русия не спират да правят контри. Ако са спирали сигурно е било в началото на деветдесетте когато Русия е била в пълен крах след падането на системата.

Да ви кажа... аз не съм специалист, но ми се струва, че максимум до 10-15 години ще палнат някоя война.

# 13 915
  • София
  • Мнения: 2 015
Оф, ама и тия американци мирни не стоят.
Често гледам интервюта с един наш геополитически анализатор Валентин Вацев. Възрастен човек един, като цяло симпатичен и със свежо чувство за хумор. Но колкото и да ми е симпатичен някои негови мнения не мога да ги приема. Та той например все твърди, че, видиш ли, САЩ въобще не са в конфликт с Русия, а с Китай. То, че Китай им е големият проблем на американците - ясно. Но и на Русия не спират да правят контри. Ако са спирали сигурно е било в началото на деветдесетте когато Русия е била в пълен крах след падането на системата.

Да ви кажа... аз не съм специалист, но ми се струва, че максимум до 10-15 години ще палнат някоя война.

Все още нито Русия, нито Китай има силата поотселно да се противопоставят на САЩ. Кисиджър беше казал, че САЩ никога не трябва да позволяват Русия и Китай да са съюзници, но Обама и Тръмп направиха всичко възможно да ги обединят. И сега двете държави като съюзници са проблем за САЩ. Досега Китай имаше доста по-мека политика спрямо САЩ, видимо се съгласяваха на отстъпки, без да ги взимат прекалено присърце и затова противостоянието не се усещаше толква силно, но  заради търговската война , за пръв път Си скръцна със зъби и показа че има линии зад които Китай няма да отстъпи дори символично.

# 13 916
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Кой беше казал - В обединението е силата?!

Икономически, ако иска, Китай дърпа шалтера и стой та гледай какво става с долара. Но правейки това, на тях им е ясно, че си режат клона, и те ще капитолират! Всеки един държавен ръководител до сега (последните 30-ина години) който посмя да говори за международни сделки извън долара, беше наказан. Ей ги на - Китай и Русия, вече колко такива сделки сключиха? Че и Индия и те на опашката и Иран и ... едни поведоха хорото, но и други с тях дружно ще го играят.

# 13 917
  • Мнения: 4 450
Досега Китай имаше доста по-мека политика спрямо САЩ, видимо се съгласяваха на отстъпки, без да ги взимат прекалено присърце и затова противостоянието не се усещаше толква силно, но  заради търговската война , за пръв път Си скръцна със зъби и показа че има линии зад които Китай няма да отстъпи дори символично.

Пропуснала какво е направил Си.
Моля те, кажи с няколко думи.

# 13 918
  • София
  • Мнения: 2 015
Досега Китай имаше доста по-мека политика спрямо САЩ, видимо се съгласяваха на отстъпки, без да ги взимат прекалено присърце и затова противостоянието не се усещаше толква силно, но  заради търговската война , за пръв път Си скръцна със зъби и показа че има линии зад които Китай няма да отстъпи дори символично.

Пропуснала какво е направил Си.
Моля те, кажи с няколко думи.

https://carnegie.ru/commentary/79165

# 13 919
  • Мнения: 3 881
Изпуснала бях до момента тази вдъхновяваща лента "Сенките на София". Гледахте ли го?

Изтърка се вече това с "Русия виновна за всичко", изтърка се. Някакъв мазен каубой, за когото никой нищо не е чувал, решил да прави пропаганден филм за България. Оставете това - то как да е, всяка страна има право на своите пропагандатори. Но нашенците, взели участие във филма, ме хвърлиха в тих ужас. Асен Йорданов, биволи, бойци, правосъдие за всеки... И всички с мантрата "Русия ни управлява и до ден днешен". Ох, Боже, изморихме се вече да слушаме. Простичък въпрос: ако Русия ни управляваше и до ден днешен, що ли пък така отказахме газовия пък, АЕЦ-а...? Нещо се чупи логиката.

После пък каубоят направил един вагон обяснения и уточнения, разяснявайки на публиката къде точно е иронията (явно смята, че ние тез неща нИ ги отбираме много-много). Па вмъкнал амнайсет пъти и че филмът е предназначен за чужда публика...

Но пак казвам за мен лично най-важното беше, че си наместих за себе си окончателно отношението към биволи, бойци и борци за правосъдие. Че имаме нужда от ново такова е ясно. Но на хранилката на чужди играчи, не знам дават ли си сметка, че само ще спомогнат да се смени едно правителство с друго. Много подобно на сегашното.

Общи условия

Активация на акаунт