Русия 1

  • 1 052 338
  • 23 590
  •   3
Отговори
# 14 280
  • Мнения: 12 221
Но инвалидите, ветераните и пр категории граждани - не получават по 900 евро, а в 5-10 пъти по-скромна пенсия. И тези 20 евро "добавка", със 137 рубли за санаториум и няколкостотин рубли за транспорт, очевидно са подигравка с тези хора.

Е, добре, че поне уточнихме, че въпросните 15 евро не са добавката, а част от добавката. А като говорим за "900 евро или 5-10 по-скромно" не говорим за пенсии, а за добавките към тях.

Тъй или иначе, разбирам, че като цяло бихте се справили по-добре начело на страната и бихте подредили приоритетите по друг начин. Но едва ли ще може да го проверим.

# 14 281
  • Мнения: X
Но инвалидите, ветераните и пр категории граждани - не получават по 900 евро, а в 5-10 пъти по-скромна пенсия. И тези 20 евро "добавка", със 137 рубли за санаториум и няколкостотин рубли за транспорт, очевидно са подигравка с тези хора.

Е, добре, че поне уточнихме, че въпросните 15 евро не са добавката, а част от добавката. А като говорим за "900 евро или 5-10 по-скромно" не говорим за пенсии, а за добавките към тях.

Тъй или иначе, разбирам, че като цяло бихте се справили по-добре начело на страната и бихте подредили приоритетите по друг начин. Но едва ли ще може да го проверим.

Всъщност малко съм объркала сумите. Те са както следва

Сумма ЕДВ в 2019 году без учета стоимости НСУ (руб.)

Инвалиды III группы
1 041,25
Инвалиды II группы
1 580,20
Инвалиды I группы
2 661,52
Дети-инвалиды
1 580,20
--------------

Т.е. специалните плащания за инвалиди се движат между 1000 и 2600 рубли. Средната инвалидна пенсия е около 11 000 рубли. Плюс още онези прословути 1500 рубли - общо един инвалид получава около 13-15 хиляди рубли или 180-200 евро.

Каквото и да правите, както и да въртите, освен ако не сте от "елита", ще си кютате с 200 евро пенсия или с 300 евро заплата (ако човек е голям късметлия - с 300-350 евро пенсия и 400-500 евро заплата). И ще смятате, че сте "велики".

Като се замисля - това наистина може и да е постижение - да ограбваш една страна, да докараш 80% до просешка тояга и в същото време да се намират хора да те бранят със зъби и нокти. Предполагам, че това е голямо изкуство. Както споменахте и вие за Платошник - не се знае кой за кого работи. Simple Smile

# 14 282
  • Мнения: 2 375
Гери, била ли си в Русия?

Искам да ви обърна внимение, че чатове и лични разговори от типа "Била ли си еди-къде-си? Да/Не" - са забранени от правилата на форума.

По въпроса - не само съм била в Русия, но като малка съм била и в СССР.
Ой, нека позая, Украйна?

Аз пък искам да ви обърна внимание, че Герри, съвсем наскоро регистрирана е най-активна в темата. И дори съм сигурна, че ако спрем да и отговаряме ще си пуска 4,5,6 поредни мнения, ясно защо.
Никога не се позовава на пряка информация, а пуска чаршафи със статистики и клипчета. Цветно с картинки, както  се казва.

# 14 283
  • Мнения: X
Гери, била ли си в Русия?

Искам да ви обърна внимение, че чатове и лични разговори от типа "Била ли си еди-къде-си? Да/Не" - са забранени от правилата на форума.

По въпроса - не само съм била в Русия, но като малка съм била и в СССР.
Ой, нека позая, Украйна?

Аз пък искам да ви обърна внимание, че Герри, съвсем наскоро регистрирана е най-активна в темата. И дори съм сигурна, че ако спрем да и отговаряме ще си пуска 4,5,6 поредни мнения, ясно защо.
Никога не се позовава на пряка информация, а пуска чаршафи със статистики и клипчета. Цветно с картинки, както  се казва.

Ой, нека позая, Украйна?  - близо, но не съвсем - живяла съм в Губкин като дете. После съм обикаляла и другаде.

Герри, съвсем наскоро регистрирана е най-активна в темата - нормално, вие сте уморени, 6 години са това. Simple Smile

Никога не се позовава на пряка информация - искате по-пряко инфо от Руската държавна статистическа служба РосСтат и от други руски правителствени сайтове? Страхувам се, че няма как да стане. Simple Smile

пуска чаршафи - 200-300 думи - това не е "чаршаф"

ясно защо - а на мене не ми е ясно защо защитавате грабителите на Русия? Защо?

Ако самият Путин ви каже, че "крадат със стотици милиони... има съдебни дела, има осъдени, и пак не можем да се справим..." - ще повярвате ли, че ситуацията е критична? И пак - защо защитавате крадците?

# 14 284
  • Мнения: 2 375
Герри, зазбира се, че имаш право на мнение и съвсем не си длъжна да ми даваш обяснения. Просто да си пишеш с теб е все едно да си говориш с бензиноколонката например (незнам в България дали говорят). Даваш автоматични отговори с цифри и извадки от интернет сякаш си машина. На мен не ми пречиш всъщност, но смени малко тактиката ако можеш.

# 14 285
  • Мнения: 3 822
Не може да я смени, такъв си ѝ е стилът. Аз лично също съм от хората, които смятат, че далеч не всичко цъфти при руснаците. И че властта там, подобно на всяка друга по света, си има медии клакьори, на които се плаща да акцентират повече на постигнатото, отколкото на  провала. Но Пламен/Гери се отличава с особен род озлобление. Зле прикрито. Ще онагледя.

Каквото и да правите, както и да въртите, освен ако не сте от "елита", ще си кютате с 200 евро пенсия или с 300 евро заплата (ако човек е голям късметлия - с 300-350 евро пенсия и 400-500 евро заплата). И ще смятате, че сте "велики".

Ние сме повечето българи в някакъв си форум на женуря в България. Седим и си дращим за Русия според собствените си наблюдения или просто симпатии. Никой не се прави на велик. Ако за самите руснаци се има предвид, че се правят на велики... то тогава още по-злобливо идва изказването. Правят се на велики кога, по какъв повод, пред кого? Или списващият е бил някога настъпен от някой руснак и му е оживяла злобата у душата? Мхм. На такова мяса ра'Отата. Започвам да се отегчавам.

Аз лично не намирам руснаците да се правят на велики. Имат усещане за империя, за минало величие. Но са някак топли хора. Дори когато гледат да те захапят бързо им минава.
Скрит текст:
Вече толкова свикнах с тяхното "братушки предатели", че ако един руснак не ми го намекне барем веднъж при започване на разговор... се замислям дали е руснак. Държат да кажат, но не отказват разговор, не съдят прибързано. На мен всичките ми познати са не от общуване на живо, а от интернет. Па никой не е направил изключение. Винаги се започва с това. А после стават приятни събеседници.

# 14 286
  • Мнения: X
Вече толкова свикнах с тяхното "братушки предатели"

Да, някои хора свикват и с по-лоши неща.

Например, свикват да ги обират и да им го казват в очите - ние ви крадем, вие ще гладувате като кучета - и нищо не можете да направите. Можете единствено да търпите като безсловесен добитък.

Съжалявам, но това отношение към руския народ не ми харесва. Ако на вас ви харесва, проблема е у вас, не у мене.

# 14 287
  • Русе
  • Мнения: 11 913
Съжалявам, но това отношение към руския народ не ми харесва. Ако на вас ви харесва, проблема е у вас, не у мене.
Не че харесва на някого, но каква е разликата с положението в нашата страна.

# 14 288
  • Мнения: X
Съжалявам, но това отношение към руския народ не ми харесва. Ако на вас ви харесва, проблема е у вас, не у мене.
Не че харесва на някого, но каква е разликата с положението в нашата страна.

Единствено в размера, права сте. И все пак - размера има значение.

Пример - има корупция в Дания, има корупция в България, има корупция в Русия.

В класацията за най-ниска корупция, Дания е на 2-ро място, близо до Швеция, Швейцария, Канада и пр., България е на 86-то, близо до Гърция, Тайланд и пр, Русия е на 143-то място, близо до Нигерия, Украйна и Уганда.

Съответно, така се различават и доходите/ стандарта на живот/покупателна способност на тези три групи. Очевидно е, че трябва да се стремим към първата група, а не към последната, освен ако не сме изпаднали в особен вид безумие. Или сте на друго мнение?

# 14 289
  • Мнения: 14 899
Не е по темата, но не можах да се въздържа.
gerrynikolova, право е на всеки да изразява мнение, но да насочваш вниманието на хората към собственото си черногледство и то не в една тема, не е разумен вариант.

# 14 290
  • Мнения: X
Не е по темата, но не можах да се въздържа.
gerrynikolova, право е на всеки да изразява мнение, но да насочваш вниманието на хората към собственото си черногледство и то не в една тема, не е разумен вариант.

Кое точно не е вярно в казаното от мене (без значение в коя тема)?

# 14 291
  • Мнения: 14 899
Не е по темата, но не можах да се въздържа.
gerrynikolova, право е на всеки да изразява мнение, но да насочваш вниманието на хората към собственото си черногледство и то не в една тема, не е разумен вариант.

Кое точно не е вярно в казаното от мене (без значение в коя тема)?
Не казвам, че не е вярно, но тенденциозно наблягаш на негативното. Пак казвам, твое право е, но ти влизаш в диалог с цел да обориш всеки, който каже нещо добро, в случая за Русия.
Това според теб лъжа ли е:
https://bg.rbth.com/%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82/330402-zashto … -zhiveyat-v-sibir

# 14 292
  • Мнения: 2 375
Тръпки ме побиват от такива хора (като Вода и Пламен). Пълен негатив. Всичко е черно и още по черно. Ако поне от време на време се промъкне поне бегъл оттенък на друг цвят ще е по-интересна като събеседник.

# 14 293
  • Мнения: 12 221
Ако самият Путин ви каже, че "крадат със стотици милиони... има съдебни дела, има осъдени, и пак не можем да се справим..." - ще повярвате ли, че ситуацията е критична? И пак - защо защитавате крадците?

Не виждам защо самият Путин трябва да ти го казва - всички четем новини. Крадат, има съдебни дела, има осъдени - непрекъснато. Аз смятам, че това е хубаво и се върви напред. Не го наричам защита на крадците. Виждам голяма разлика в посоката в сравнение с 90-те. И мисля, че е за добро.

# 14 294
  • Мнения: 15 960
Аз не разбрах кой тук защитава руски крадци, корумпирани, олигарси? Може ли пример? По същата логика ако споделя, че харесвам и обичам България, Герито ще ме пита - ама как може, такава бедна държава, беден народ, ето, даже и САЩ открили един корумпиран, какво й харесвате на България?

Общи условия

Активация на акаунт