Давате ли БИБЕРОН на кърмените бебета?

  • 4 156
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички

Анкета

Давате ли биберон на кърмените бебета?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 18 окт 2004, 00:00

  • Мнения: 2 655
Зная препоръките на американските педиатри. Нашият доктор тук е също против. Ако имате време разкажете ми как практикувате с БИБЕРОНА.
АЛИСИА от няколко дни иска да си налапа целият юмрук в устата, а машината за плюнки действа нон стоп. Laughing Суче на всеки час и все иска да виси на гърдата, по малко ама често.До сега не съм и давала БИБЕРОН.

 Confused:  Confused:  Confused: Какво да правя?

Confused:  Confused:  Confused: Да купя ли и да пробвам само вечер, когато повечко се криви и е нервна преди баня?
Дайте ми съвети, МОЛЯ.

# 1
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ами пробвай ако сметнеш, че детето ще е по спокойно.
Ние не щяхме и така си отиде вече:) Като стана на 6-7 месеца реших да  му давам биба за залъгалка - и това не щя.
Искаме си цицата и тва е. При мен това беше излишен харч

Peace

# 2
  • Мнения: 2 006
Алекс още е с биберон Imp по време на кърмене съм давала и не се е отразило по някакъв негативен на4ин.Някъде бях 4ела,4е бебоците имат нужда да сму4ат нещо извън 4асовете за хранене пък и им носело истинско удоволствие Grinning според мен по -добре биберон отколкото палец.

# 3
  • Мнения: 1 278
На Иван до шест месеца не съм му давала биба или по точно той въобще не я искаше. В един момент обаче наистина ми беше превърнал цицата в залъгалка и чак ми беше неприятно кърменето - през половин час. Някакси започна да я приема бибата и аз се родих. Възвърна си сукането на поне около два часа. После разбрах, че съм бременна и сигурно затова е искал да суче толкова начесто. Ама чак през половин час!?!
Както и да е. Залъгалката не му попречи на самото кърмене. А на мен ми помогна и сега също, особено преди заспиване.
Големият също не искаше биба в началото, но към седмия, осмия месец я поиска - явно заради зъбките. Вече е на три годинки и още заспива с нея, но честно казано това не ме притеснява особено. Много неща му се насъбраха напоследък - братче, отскоро и детска градина Simple Smile  Сам ще се откаже в един момент.
Като цяло съм по-скоро за залъгалките, но не в началото преди бебето да си е създало и затвърдило сукателните навици на гърдата. Мисля обаче че помагат в по-късен етап, когато започнат да ги тормозят зъбките /след третия м./

Успех

ПП. Май не се познаваме но съм се представила в темата "Кои сме ние"  Simple Smile

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...ами моите и двете не си падат по биберони, но честно казано, това е по-скоро техен избор...
май си е индивидуално, ако я успокоява...защо не?

# 5
  • Мнения: 1 629
Ако не му давам биберон ще си изяде ръцете. Пробвах да го слагам на гърдата, но тъй като от нея потича мляко, а той не е гладен, много се ядосва. Ако пък е много неспокоен и вместо биберон го сложа да суче, преяжда и повръща.
За биберона съм.

# 6
  • Мнения: 372
И аз му давам на малкия,но когато се е нахранил и му се приспи.Той през другото време не я и иска.Когато е гладен по никакъв начин не мога да му я сложа в устата ,да го залъжа.Моята баба е кърмила баща ми дълго време ,но тя също е давала "биберон".Дори ми обясни един  метод за направа на нещо като биба,защото тогава не е имало биберони.Докато кърмих баткото също съм му давала биба.Най-странното е ,че когато спрях да го кърмя , той отказа и биберона.

# 7
  • Мнения: 6 243
На малката биба започнах да й давам заради коликите. Успокояваше я, май само това имаше ефект. Като минаха коликите, я изостави. После, към четвъртия месец, явно започнаха да я сърбят венците, и пак я хареса. И така до сега. Само че не я смуче, а я дъвче, държи я в ъгъла на устата като фас и скрибуца с нея. Но гумените играчки са й много големи и или не й влизат в устата, или ги изпуска. Баткото изобщо не си хареса биберона и никога не го е използвал. Явно всяко бебе си има предпочитания.

Ако на вас ви помага, моя съвет е - давай я. По добре биберон, отколкото рев, стрес за мама и два юмрука в устата.

# 8
  • Мнения: 6 206
Аз не давам биберон. Нито засега си смуче ръцете.
На 4,5 месеца е Спас.
Но мисля, че се обзаведох с друг по-голям проблем. А той е, че заспива само и единствено на гърдата. Оттам и когато му се спи, не признава никой друг освен мен, дори и да не суче в момента. И така съм вързана, че не мога да мръдна.
Ето вчера вечерта не беше заспал и не искаше, затова влезнах да се изкъпя. Гледаше го мъжът ми, при който иначе си стои без проблеми. Такъв див рев му е ударил, че ме изкараха от банята и като го гушнах се успокои след минута-две, лапна си гърдата и заспа сладко-сладко.
Това от една страна е добре, защото ако искам да го приспя, само му давам цицка и до 2-3 минути е готов. Обаче в по-дългосрочен план ме плаши, защото все някога ще трябва да го отбия. Отделно е лепнат за мен като гербова марка и ми дава следните размисли, ами ако искам вечер да си излезна, ето идва Нова година, ами и на мен ми се празнува. И после как ще се измъчим като го отбивам. Такъв рев е сега, ако не си получи цицката, че наистина се плаша. А биберон не искам да давам, защото и отказването от него е мъка, плюс им нямам вяра колко са анатомични.

# 9
  • Мнения: 4 358
Биберон дадох още първия ден след раждането. Кърмих три месеца и бибата не повлия по никакъв начин.

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
ами аз давах биберон залъгалка , но към 7 - 8 месец го изплю и си откри палеца.не можах да го отуча от него , за съжаление.Сега в яслата еда леля е успяла , как и аз не знам.
Но нито палеца , нито биберона пречат хлапето да си иска цицата.Все пак тя пуска нещо вкусно Wink

# 11
  • Мнения: 3 379
Аз започнах да давам биберон в началото, защото си смучеше ръцете. Той упорито го плюеше обаче. Като поотрасна (как звучи само, но все пак - като стана на 3-4 месеца), започна да си намира палеца и аз упорито му пъхах бибата. Така се научихме да заспиваме с биба през деня. Вечер и през нощта обаче никога не съм му давала. Пробвах 1-2 пъти, когато започна да се буди по.често през нощта - не щя и не щя  Confused Сега вече си играе с бибата и чат-пат заспива с нея през деня, но когато не е с бибата не смуче палеца, което ме прави доволна  Simple Smile

Иначе сме само на кърма все още. Яде и от шише веднъж на ден изцедена кърма, когато аз съм на работа. Нямахме проблеми с кърменето, които да са свързани с бибероните.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Гласувах с 'да', защото преди да науча повече за кърменето, по съвет на педито давах. По-късно, когато започнах да чета, ограничих употребата до преди сън. Към 10-11 месеца започна да я плюе отвратено и да търси цица вместо биба при заспиване (пояснявам, че биберон давах, когато заспи на гърдата и вече не суче, ама и не пуска - и давах биберон, който й падаше от устата малко по-късно, когато съвсем заспи). Това с изплюването много ме разсмиваше. Към 12 месеца вече окончателно го отказа, сега още се търкаля един биберон, който рядко използва за играчка, че не съм го метнала в кофата още.
Ако даваш - давай преди заспиване само, а не на "празен оборот".
PoliaSp, за заспиването на цицата - вярно е, че майката е 'вързана' за бебето, и аз така приспивам Мая. За мен е удобство, защото я "гътва" най-бързо, иначе може да се разхожда и да вряка по къщата с часове след времето за сън... За излизането - приспивам я, и след това излизам, обикновено не създава проблем. Не се тревожи отсега за отбиването - много ви е рано. Когато му дойде времето, ако отбиеш по желание на бебето, то само ще намери заместител и няма да прави проблем. Ако отбиеш по твое желание, може и да е по-трудно... но така или иначе е рано отсега да го мислиш. А иначе се препоръчва първо да го накърмиш, а после да го оставиш в леглото да заспи сам, и така не свиквал да заспива само сучейки... ама при нас не става - Мая заспива на цицата още Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Ние лично имахме проблем със залъгалката. Толкова си я хареса, че някъде около 3-месец стигнахме почти до стачка. Предпочиташе да си смуче биберона, отколкото да яде. Постепенно започна да намалява времето, което прекарваше на гърдата. Сучеше около 3 мин. и изобщо не изпразваше гърдата.  2 седмици след като забелязах това, отидохме на поредната консултация и се оказа, че е наддал малко. Тогава се разтърсих из интернет, прочетох за стачките и причините, в резултат на което махнах бибероната. Честно казано, му беше криво 1-2 дни, стана нервен, явно му липсваше, но започна да суче по-често и по-дълго, нещата се нормализираха, наддаването също. Повече не повторих със залъгалката. Не съм крайно против. Децата са различни и различно реагират. Важно е, ако се даде, да бъдеш нащрек за възможните проблеми и да реагираш бързо, ако забележиш, че се задават такива. Да се има предвид опасността да не забележиш, че бебето минава през фаза на бърз растеж и оттук, ако то не започне да суче по-често от майката, няма как и да увеличи и кърмата. Е ето и хубаво инфо по въпроса от kellymom.com:

Цитат
 Какво трябва да знам преди да дам на кърменото си бебе биберон-залъгалка?

Кога мога да започна да давам залъгалка
Препоръчва се биберони-залъгалки, както и другите биберони да се избягват поне през първите 3-4 седмици от живота на бебето. Аз лично препоръчвам за кърмените бебета , ако изобщо им се даде биберон, това да стане след като кърмата на майката е добре установена и регулирана ( обикн. 6-8 седмици) и след като фазата на бърз растеж, характерна за 6-седмичните бебета е приключила. По този начин вие ще имате установена добре лактация и няма да изпуснете някоя много необходима стимулация на гърдите, заменена от залъгалката.

 Какво трябва да имам предвид преди да дам залъгалката
След първите седмици е по-малко вероятно да възникнат проблеми от ползването на  залъгалка, ако вземете предвид следното:
    •   Никога не използвайте залъгалката като заместител на хранене или с цел да удължите времето между храненията. (виж
Should baby be on a schedule?)
•   Има изследвания, които сочат, че бебетата, които ползват залъгалка, се отбиват по-рано от тези, които не ползват. Най-вероятно това е така, защото когато бебето е вече по-голямо и яде твърда храна, само желанието му да суче е това, което го кара да търси гърдата често. Бебетата, които ползват залъгалка, задоволяват тази си потребност с нея, вместо с гърдата и затова могат да решат да откажат гърдата по-скоро от тези бебета, които не ползват залъгалка.
•   Някои бебета, които ползват залъгалка са по-склонни към орални гъбични инфекции, които могат да се предадат на зърната на майката.
•   Някои изследвания сочат за връзка между употребата на залъгалка и увеличен брой  случаи на ушни инфекции
•   Залъгалките могат да предизвикат задавяне или задушаване, ако залъгалката се скъса или е завързана около вратлето на бебето ( което никога не би трябвало да се прави ). Следвайте всички инструкции за безопасност и следете за всякакви нови забележки по отношение на безопасността. Също така имайте предвид, че алергията към латекса се превръща в все по-често срещан проблем – вземете силиконов биберон, вместо латексов.
•   Дългата употреба на залъгалка може да доведе до неправлино подреждане на зъбите и понякога до промяна на формата на мекото небце и говорни проблеми.
•   Даването на залъгалка увеличава при майката шансовете за възстановяване на месечния цикъл. Изключителното кърмене, в зависимост от честотата на кърмене и други фактори, е метод за предпазване от забременяване, който може да бъде повече от 98% ефективен през 1-те 6 месеца и 94% през 2-те 6 месеца след раждането. Чрез удовлетворяване на всички сукателни нужди на бебето от гърдата, се увеличава ефективността на този метод за контрацепция.[/list:u]

 Кога да се избягва залъгалката
Ако забележите някои от по-долу изброените проблеми, е добре да спрете даването на залъгалка, поне докато проблемът се разреши:  
    •   Използването на залъгалка води до по-малко на брой или по-кратки кърмения ( Новородените би трябвало да сучат поне 8-12 пъти в денонощие)
    •   Бебето изпитва
затруднения да суче добре (може да е заради объркване на зърното).
•   Бебето има проблеми с наддаването (в който случай бебето има нужда да суче колкото е възможно по-често)
•   Майката има проблеми с разраняване на зърната (бебето може да предизвиква това поради бъркване начина на сукане на гърдата и залъгалката, т.н. объркване на зърното)
•   Майката има проблем с недостиг на кърмата ( в който случай тя се трябва да поставя бебето на гърдата, без да му давя залъгалка, при всеки удобен случай с цел кърмата да се увеличи).
•   Майката и/или бебето имат гъбична инфекция млечница (соор), особено ако им е трудно да я излекуват или се повтаря.
•   Бебето има повтарящи се ушни инфекции (повтарящи се случаи на ушни инфекции се свързва с ползването на залъгалка)[/list:u]
[/size][/color]

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мая не иска да цмока биба, предпочита някой палец. Така се научи преди време. Опитвах да я приуча към залъгалката, но я плюе и ми се смее... Покрай зъбоникненето й пробутвам биберон за почесване, но го изтрайва за кратко.
Иначе, не е особено често смукането на пръст, само когато е нервна, поради болежка или в просъница. Така, че не смятам това за голяма проблема в момента.
А за привързаността към цицката - наистина е вълшебство, как бързо се унася в сладък сън, докато суче... Бебешко щастие!

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Предадох се пред бибата още в родилния дом.Мислех, че изобщо няма да давам, но той така жално плачеше, а не искаше да папка...От тогава сме с бибка за приспиване, не му пречи на кърменето въобще Grinning Освен това яде изцедена кърма от шише поне един път на ден, защото излизаме на разходка, а няма как да го кърмя по градинките.Но наистина не съм забелязала абсолютно никакви признаци на отбиване, което е добре.А иначе и ръцете си цока непрекъснато- абе, пълна програма Laughing

# 16
  • Мнения: 1 793
Алекс въобще не харесва биберони. като беше на два месеца му давах биба само вечер, когато се будеше от коликите и така се успокояваше. около 2 седмици след това спрях да му я давам. след това започна да си яде ръцете. не да смуче палеца, а да бута цялата ръка в устата и да си дъвче пръстите. пак опитах да дам биба тогава, но категорично отказа. плюеше и не я искаше и така и до днес. не харесва биберон.

# 17
  • Мнения: 7 106
Цитат на: PoliaSp
Аз не давам биберон. Нито засега си смуче ръцете.
На 4,5 месеца е Спас.
Но мисля, че се обзаведох с друг по-голям проблем. А той е, че заспива само и единствено на гърдата. Оттам и когато му се спи, не признава никой друг освен мен, дори и да не суче в момента. И така съм вързана, че не мога да мръдна.
Ето вчера вечерта не беше заспал и не искаше, затова влезнах да се изкъпя. Гледаше го мъжът ми, при който иначе си стои без проблеми. Такъв див рев му е ударил, че ме изкараха от банята и като го гушнах се успокои след минута-две, лапна си гърдата и заспа сладко-сладко.
Това от една страна е добре, защото ако искам да го приспя, само му давам цицка и до 2-3 минути е готов. Обаче в по-дългосрочен план ме плаши, защото все някога ще трябва да го отбия. Отделно е лепнат за мен като гербова марка и ми дава следните размисли, ами ако искам вечер да си излезна, ето идва Нова година, ами и на мен ми се празнува. И после как ще се измъчим като го отбивам. Такъв рев е сега, ако не си получи цицката, че наистина се плаша. А биберон не искам да давам, защото и отказването от него е мъка, плюс им нямам вяра колко са анатомични.



Почти едно към едно,с тази разлика,че аз давам биберон но  Ева го плюе.Пръст също не смуче,ако не се броят юмруците в устата.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 397
Ами аз давам биберон на Лора.
Ама проблема е, че тя не го иска много- много. Wink
Все си търси ръчичката и понеже не може да си уцели палчето, си смуче показалчето и средното пръстче.
Много сладка картинка е! Simple Smile
Мисля да и взема още един биберон даже. Някакъв по-мек, че този на авент е доста твърд и може би затова го плюе и не го иска. Wink

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако се дава биба, аз съм привърженик на Нук - анатомичен каучуков биберон, който поне да не пречи на кърменето, че е мек.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 397
Те и Чико имат такъв каучуков, анатомичен. Целият е каучук, без пластмаса по него.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Разводнявам темата, но аз лично Чико не ги обичам особено.

# 22
  • Мнения: 385
Гласувах НЕ. Не съм давала биберон залъгалка, а и от шише с биберон не съм учила Павел (09'2003) да пие. Преди да реша какво да правя, четох статия за смукането на пръста (юмрука и т.н.) в Какво ви очаква през първата година (книга за гледане на деца, превод от английски, за тези които не са в България книгата е What To Expect the First Year), където успокояваха майките, че от смукане на пръста нищо лошо не може да стане. И че на бебето това му е много важен начин да се успокоява. От тази книга запомних изречението "Не е лесно да си бебе" и редовно си го повтарям, когато мъничето го боли я коремче, я венците.

И така аз реших да не преча на бебо, когато иска да си смуче пръста или юмрука. Какво стана: през втория-третия месец той научи, че има палец и започна да си го смуче. Заспиваше с палец на лявата ръка в уста и нощем се будеше и започваше да си смуче палеца. Единствено нощем, когато се събудеше и започнеше да си смуче палеца, му го махах и му давах да суче, за да не остане гладен. Към четвъртия месец изцяло загуби интерес към палеца. Почна да си лапа по два пръста, когато има някакъв проблем. Иначе си ходим без биберон и изобщо не ни липсва. Разбира се, заспива само на гърда, но когато порасне сигурно ще спре да заспива така.

Против биберона съм и мисля, че майките, които дават биберон, го намират за едно безкрайно улеснение за затапване устата на бебето. Бебето има нужда не да му затапят устата, а да го разберат от какво има нужда и да му помогнат. Вярно трудно се разбира, но аз поне се опитвам и мисля, че така връзката с малкия ми син е двупосочна и по-пълноценна.

# 23
  • САЩ
  • Мнения: 323
Против даването на биберон съм, защото също като при Iva_D детето направи стачка след около 3 месеца.
Споделям мнението и на Инка, че биберона е запушалка за бебе. Откак го махнахме, не се е случвало да не успея да успокоя детето с други средства.

# 24
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Аз давах биба почти от самото начало и никога не съм имала проблем с кърменето в резултат на това. Когато бебо стана на 4-5 месеца сам спря да се интересува от биберона залъгалка. Сега го давам много рядко, когато е много нервен, но той предимно се забавлява да си го пъха и вади от устата.
Така че аз съм твърдо ЗА бибероните

# 25
  • sofia
  • Мнения: 482
Не виждам защо някой майки бягат от биберона, като дявол от тамян...щяло на намали лактацията, щяло да откаже бебето да суче и куп други небивалици. едно бебе или цока от цицата или не, или обича биберона или не, или биберона го успокоява или не и т.н в полза на индивидуалността на детето. всичко си зависи от детето. дейтвало като запушалка - що за извод е това. ако наистина детето от това има нужда - просто да прави сукателни движения, всеизвестно е че бебета обичат да да смучат не само гърдата - те имат нужда да го правят , в случая с бибката. моето бебе, както и много други например като заспива в повечето случай през деня това става с биберона. защо да не му дам биберон като е супер изнервено, че не може самичко да си заспи - след като съм пробвала с друсане, гърда и др. все пак гърдата не е  средство за заспиване, а е източник на храна! Твърдо заставам ЗА биберона.

# 26
  • Мнения: 503
Цитат на: sladka hapka
Само че не я смуче, а я дъвче, държи я в ъгъла на устата като фас и скрибуца с нея. Но гумените играчки са й много големи и или не й влизат в устата, или ги изпуска. .... Ако на вас ви помага, моя съвет е - давай я. По добре биберон, отколкото рев, стрес за мама и два юмрука в устата.

При нас слу4аят беше подобен - дъщеря ми отказваше бибата до към 6.5-7 месеца. Тогава запо4наха да й растат зъбки, и тя пове4е дъв4еше бибероната, то4но като фас си я държи в устата, отколкото да я сму4е. Сега й никнат последните зъби, кътниците, и още си дъв4е бибероната. Но като избият и те, ще пробвам да я махна.
И според мен, ако бибата ви помага, по-добре я давай, 4е около 5-месе4на възраст се нау4ават да си лапат пал4етата, и по-добре биба, отколкото палец!

# 27
  • Мнения: 1 517
Не давам, но пръстчето постоянно е в устата й, най-вече когато иска да се успокои или да заспи. Така че все едно е с биберон.  Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 2 210
не съм против биберона, но моето съкровище е Grinning
Ползваше го като съвсем мъни4ък-около месец и оттогава категори4но не иска. Аз да си призная опитах с разли4ни марки с цел да не сму4е въздуха докато спи, но не- не му хареса нито един. И като е изнервен, 4е му се спи, а не се сеща какво трябва да направи се оправяме само "на цица" Wink
Дано не се "пристрасти", 4е в даден момент през деня ще го поеме баба му Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Ина4е и аз мисля, 4е вси4ко е индивидуално и ако на Али и хареса биберона-няма да има проблем.

# 29
  • Мнения: 830
Давах биба и голямата ми щерка я обожаваше . Така заспиваше вечер . Не съм от "дългите кърмачки " , до края на 6-ти месец кърмех , но дотогава не и повлия по никакъв на4ин на сукането . Ползвах само Нук , но силикон , а не латекс . Нещо не го обичам латекса . Силикона за най-малките бебоци е омекотен .
Аз лично не бих искала да приспивам бебето си с гърдата . Както и някой друг беше писал , аз "ползвах" гърдите ми за източник на храна , а не за биба и успокоение . Не мога изобщо да кажа че децата ми са по-нервни , или неспокойно са спали , или нещо от мама им е липсвало . Напротив - от доста рано си спят сами и то по цяла нощ , а кажете , не е ли това облекчение за една мама сама в къщи , без баби , и ходеща на работа чат-пат .
Но всяка майка знае как ТЯ иска да отглежда детето си и нейното дете от какво има нужда .
Само да уточня че голямата ми смука биба до 1 и половина години , отражения по зъбите няма никакви ( но биба не се смучеше постоянно - никога денем , само преди сън и като заспи - махане ) . Малката НЕ искаше биба и туй- то ! Смука си палеца до 5 месец . Спря съсем сама , за мой невероятен късмет !
Пела , моя личен съвет е , ако Али е много неспокойна и бибито я успокоява - дай и го ! После ще я отучиш , като му дойде времето , а и тя сама може да го "захвърли ". Успех каквото и да решиш ! Най-важното е ти и бебето да се чувствате комфортно .

# 30
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Pela
Зная препоръките на американските педиатри. Нашият доктор тук е също против. Ако имате време разкажете ми как практикувате с БИБЕРОНА.
АЛИСИА от няколко дни иска да си налапа целият юмрук в устата, а машината за плюнки действа нон стоп. Laughing Суче на всеки час и все иска да виси на гърдата, по малко ама често.До сега не съм и давала БИБЕРОН.

 Confused:  Confused:  Confused: Какво да правя?

Confused:  Confused:  Confused: Да купя ли и да пробвам само вечер, когато повечко се криви и е нервна преди баня?
Дайте ми съвети, МОЛЯ.


Това с лапането на ръцете се случва при голяма част от бебетата и то някъде към 2-3-ти месец. По този начин се задоволявал сукателният рефлекс...
 Пробвай да слагаш ръкавички, може и да помогне, въпреки че някои упорити бебета нямат нищо против да усещат юмручетата, дори и през ръкавичките.
При нас лично номера с ръкавичките помогна  Simple Smile , след месец се отказа...

# 31
  • Мнения: 2 655
Купихме две супер-биби.  Laughing
Резултата: НЕ ИМ ОБЪРНА НИКАКВО ВНИМАНИЕ, за ужас на мама. Cry  Cry  Cry  Слагам в устата, а тя я изплюва. Много опити и то без успех, уви май така ще си караме на гърдата за всичко. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт