Новата седмица 18.10-24.10

  • 6 877
  • 109
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Добро утро момичета. Нека новата седмица донесе на всички ни късмет и нов форум разбира се, че да спрат вече тези дебати. Лек ден и спорна седмица от мен. Grinning [/b]

# 1
добро утро и от мен, момичета!
 Grinning дано да е късметлийска тая седмица за всички чакащи! и аз съм от тях  Wink

# 2
Цитат на: klia
Хо хо някой като мене се върна на тия лентички - другите се сменят сами като прескочиш дните на цикъла които си задал Simple Smile
Успех!

 Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 3
klia, а тест прави ли?

# 4
дано не те навести лелката! защо да са слаби шансовете?
аз мисля утре да се тествам  Simple Smile  за втори път - първия беше + в петък, но ме е страх да не е било прекалено рано за тест. а иначе имам още някакво странно розово течение, което не е М със сигурност. нямам търпение вече

# 5
  • Мнения: 1 680
трикси, точен ли е цикъла ти? Ако отговора е "да" и теста е положителен то тогава стискам силно палци всичко да завърши след 9 месеца.после ще те поздравявам като потвърдиш резултата , а то ще се чуе надявам се.

Та днес пак заведох малкия с рев на ясла и ми се е свило сърчицето, а от другата седмица съм на работа. а и аз чакам да не ми дойде тази седмица лелката.

Стискам палци на всички /не/ чакащи.успешен ден.

# 6
мдаа, цикълът ми не е много точен, в смисъл, че веднъж са 23 дни, веднъж 30. но тоя месец си правех тестове за овулация и тя беше на 2-ри - това значи, че са минали вече 16 дни от овуто  Arrow та затова по мои сметки ми закъснява вече  Simple Smile
май само се чудя какво да измисля  Wink

спокойно svetlaa, ще видиш колко бързо ще свикне с яслата малкия, няма да се притесняваш.
стискам палци да не ти дойде!!! Sign Exclamation

# 7
Аз малко ще се оплаквам - болна съм.
Три дни се влачих и отказвах да пия хапчета (заради овулацията), но вчера се предадох и се натъпках с парацетамол. Чувствам се доста по-добре, но и пропускам опитите този месец.

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Хей Трикси, честито мила. Желая ти всичко най - прекрасно. Щом имаш + тест... Всичко ще е таред укспех мил!

# 9
  • Мнения: 3 205
Ехо, здравейте и от мен!
Аз да ви се похваля, вече не съм болна. В събота приключих с антибиотиците и сега усилено ям портокали за вит. С.
Вчера излизахме с приятели и една позната ме нави да си вземем от онези комбинираните сокоизстисквачки+миксер+пасатор от WS Телешоп. Та тази зима ще я караме на прясно изцедени натурални сокчета.
Толкова от мен засега, че тази седмица ми се очертава доста усилена работа.

# 10
  • Мнения: 7 718
Цитат на: Мони
Аз малко ще се оплаквам - болна съм.
Три дни се влачих и отказвах да пия хапчета (заради овулацията), но вчера се предадох и се натъпках с парацетамол. Чувствам се доста по-добре, но и пропускам опитите този месец.

Ако е само парацетамол, можеш да не пропускаш този месец Laughing

# 11
  • Мнения: 689
Мила Трикси стискам палци всичко да е наред и да си бременна мила Sign Exclamation

# 12
Здравейте и от мен. Wink
Аз вече съм добре и лекаря каза , че нямяа пречка и можем да бебеправиме на воля.
Само иска да направи още едно иследване на съпруга ми тези дни. Stuck Out Tongue
Лека и успешна седмица на всички който чакат и бебеправещи. thumbsup

Трикси ,стискам палци всичко да е наред и да си бременна мила. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 4 273
Трикси, стискам и аз палци. Нали няма да е нахално да искам да ни уведомиш,когато се потвърди бременността. Обичам да честитя такива събития!

# 14
няма страшно Sign Exclamation първо вие ще научите, няма как да ви пропусна  Wink  само да не вземе да ми дойде, че много ще се ядосам  Close

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Цитат на: triksi
...  само да не вземе да ми дойде, че много ще се ядосам  Close


Ееее  triksi , случват се и такива работи ( дано не и при теб ) , но ти бъди подготвена , за да не се ядосваш после , мила .
Хайде ние стискаме палци и чакаме потвърждение ! Simple Smile

# 16
Цитат на: Lali
Цитат на: Мони
вчера се предадох и се натъпках с парацетамол. Чувствам се доста по-добре, но и пропускам опитите този месец.[/color]

Ако е само парацетамол, можеш да не пропускаш този месец Laughing


Лекарката ми каза, че всяко вирусно заболяване си е потенциална опасност за бебе. Мерси, Лали, че ми върна надеждата за малко!
На всички желая да са здрави, за да не пропускат хубавите дни! thumbsup

# 17
  • Мнения: 7 718
Мони, животът на яйцеклетката, оплодена или - не,  е несъвместим понягока с вирусните заболявания. Но ти не можеш да бъдеш сигурна, че е вирусна инфекция.
Така че, най-лошото, което може да ти се случи този месец е да не забременеш.
Ако забремееш и ако оплодената яйцеклетка е увредена, организмът ще ти я изхвърли в рамките на месечния цикъл.
Аз много съм разпитвала по този въпрос.
Така, че не се отказвайте от опити.
Още повече, че ти беше болна преди два дни, а като гледам имаш два дни до овулацията, така че вероятността всичко да е минало и заминало е голяма.

# 18
  • Мнения: 4 212
от4ет и от мен.
След наколко дневно опушване от барбекюта,пикници,билярдни зали и други съм на линия.
Правих си тест в петък ,понеже не можах да издържа и според  мен  Rolling Eyes  Rolling Eyes  беше отрицателен ,но ве4е трети ден ми закъснява и температурата ми не спада.... Confused А аз уж съм редовна в циклите.. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Е какво зна4и това....??? Смятам да по4акам още малко...и ако не ми дойде пак ще правя тест.... Rolling Eyes  Sunglasses  Wink
Не ме от4итат тестовете за овулация,сега остана да не ме от4итат и тестовете за бременност.... Imp  Imp  Imp

# 19
  • София
  • Мнения: 2 100
стискам палци!

# 20
Цитат на: Teya
от4ет и от мен.
След наколко дневно опушване от барбекюта,пикници,билярдни зали и други съм на линия.
Правих си тест в петък ,понеже не можах да издържа и според  мен  Rolling Eyes  Rolling Eyes  беше отрицателен ,но ве4е трети ден ми закъснява и температурата ми не спада.... Confused А аз уж съм редовна в циклите.. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Е какво зна4и това....??? Смятам да по4акам още малко...и ако не ми дойде пак ще правя тест.... Rolling Eyes  Sunglasses  Wink
Не ме от4итат тестовете за овулация,сега остана да не ме от4итат и тестовете за бременност.... Imp  Imp  Imp


Стискам палци Teya.   EFP  thumbsup

# 21
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Здравейте и от мен момичета. Остават ми още 5 дена до датата, в коят не трябва да ми идва М. Тъкмо бях решила, че вече няма да живея от цикъл до цикъл и хоп от неделя като ме нападнаха едни болки в гърдите, яйчниците, а кръста направо ще ме скъса! И хайде пак лудо вълнение! Знам, че не са минали много месеци в проби, но наистина имам чувството, че психясвам, чудя се ако спра за малко да пиша във форума дали няма да се успокоя малко. Така побърквам и "милия". ТEYA каква ти е температурата ? Успех на всички ни и дано този месец се похвалим! Иска ми се да не вярвам, че е станало и да се изненедам приятно, а не да се побървам от симтоми и накрая да ми дояде.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 930
и аз ви стискам палци thumbsup  thumbsup дано да стават хубави работи и положителни тестчета ::

# 23
  • Мнения: 4 212
май ще си направя кръвна проби4ка....ако не мога да из4акам...незнам пак се опетлах...абе да е станало бебето, пък другото са бели кахъри... Sunglasses

Аз мисля 4е всяка жена сама за себе си е взела решение,кой е метода най подходящ за нея.

успех на вси4ки,стискайте палци(и аз стискам
)

# 24
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Zuzi
Дълбоко се сямнявам, обаче, че когато имаш ову, ще ти се покачи телесната температура


Именно същото си мисля и аз. Ако по време на ову телесната температура се вдигаше (особено над 37 градуса), как щяхме да различаваме дали сме болни или сме в овулация?

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 271
ukliam1 Оффф, и мен ме е хванала щръклицата. Толкова съм се вманиачила, че съм станала като подвижен калкулатор. Не знам вече коя онлайн таблица не пробвах...
Вчера дори, когато милия ми мъж ме попита какво правя, ей така отвътре ми дойде, му отвърнах "-ами овулирам."  Heart Eyes Ужас! Все едно не съм аз. Така се надявам този кошмар в следене на циклите да свърши и до края на Октомври да имам добри новини за да премина и аз в другия форум.

# 26
  • Мнения: 3 376
Мила Муржи, твоя постинг хем ме разсмя, хем ми стана мъчно за тебе. Всички сме така, мила, изперкали сме по темата. Аз снощи пък сънувах някакви жени, които си смятат овулацията и си правят през час тестове Laughing Пожелавам ти много скоро този кошмар да свърши и да се преместиш в другия форум (където се изперква на други теми Laughing )

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Съжалявам за теста, направи ми впечатление, че на много от момичета тук този месец и предния им се получиха такива закъснения, мож еби от смяната на сезоните.

# 28
  • Враца
  • Мнения: 5 185
А миналия месец прави ли си тест? И забеляза ли нещо различно по време на самата менструация?

# 29
klia, а със сутрешна урина ли го прави теста? може затова да не е отчел, защото не е сутринта Confused

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Искам и аз да се опрача...ама незнам какво е това...мисля, че четох някаде и изказване на Ва по този въпрос...но от както сме започнали да си правим бебе ами не спря да ми закъснява. Мисля, че няма да е от времето защото това беше от май месец. А до тогава цикъла ми беше нормален...часовник. А сега...направо не ми се мисли за това...то бива такова закъсняване ама чак пък толкова. Притеснена съм...защо постоянно така закъснява. Закъснява ми обикновенно 4-5 дена но това за мен ми се струва много защото така ми стават 36 дена.

# 31
то на повечето тестове така пише, клиа. но според мен го правят само за реклама. я по-добре утре си направи пак тест.
аз вчера си правих 2 теста - единият сутринта втората черта беше много дебела и червена, вторият на обед - едва едва се забеляза една много ама много бледа втора чертичка, която само аз си я виждам май  Wink  затова ти казвам, направи си пак тест

# 32
  • София
  • Мнения: 2 100
Моят показа положителен резултат 2 дни преди да ми закъснее! Беше касета! оххххххх не мога да се сетя как точно му беше името!
...... Sure. Имаше реклама със слоган " Открий детето в теб"

# 33
  • Мнения: 104
Май повечето от нас този месец са имали подобни преживявания - и на мен ми закъсня с 2 дни, направих си тест - отрицателен. После ми дойде, после спря и след това си ми дойде отново - 4 дни и хоп, свърши ми като отрязан тоя цикъл. Явно е от смяната на сезоните, не мога да си го обясня по друг начин. ooooh!

# 34
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Добро утро момичета, страхотно е, че имаме си имаме две бременни /за сега/. Ybag колко струва този тест и колко дена са миали от ову-то ти? Извинявай за въпроса Embarassed, но искам да преценя кога да го направя аз! Neutral Face

# 35
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Zuzi
Добро утро момичета, страхотно е, че имаме си имаме две бременни /за сега/. Ybag колко струва този тест и колко дена са миали от ову-то ти? Извинявай за въпроса Embarassed, но искам да преценя кога да го направя аз! Neutral Face


Най-добре го направи след 2 дни закъснение най-малко!
Стрива към 3 лева!
Да ти кажа не си меря БТ и незнам кога ми е била Ов-то.
Май около 6-7/10.
Правих теста на 18/10.
Вечерта в 10,00 часа!
Естествено втората чертиччка беше доста бледичка!!!!!!
Така , че най-добре след закъснението!!!!!!!!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 4 273
Мили момичета, не унивайте! И на мен ми беше голямо закъснението този месец. А и ми се наложи 3 пъти да гледам тестове, които показват 1 чертичка Close Затова изчаквайте 1 ден от закъснението. Тогава със сигурност тестът отчита. Така поне беше при 1-та ми бременност. И чертичката се виждаше ясно. Сега си мисля каква стратегия да предприема в бебеправенето този месец. Дали по-нарядко или по-често? Прави ми впечатление, че тези, които се хвалят с успех не са си давали много зор (както твърди Ybag). Имало е време спермата да узрее. Нека и Трикси каже нещо по въпроса. Много се чудя!

# 37
  • Мнения: 689
Леа мила искам да споделя и аз, значи когато бебеправихме това беше само в периода на предполагаемата овулация по един път вечер, а преди това и след това не сме правили много, по на рядко беше, единственото което спазвахме е мъжът ми да не е пил много, ако въобще е пил в деня!
Успех на всички

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 271
Цитат на: Krasoni
Леа мила искам да споделя и аз, значи когато бебеправихме това беше само в периода на предполагаемата овулация по един път вечер, а преди това и след това не сме правили много, по на рядко беше, единственото което спазвахме е мъжът ми да не е пил много, ако въобще е пил в деня!
Успех на всички

Krasoni, дано пожеланията ти да се сбъднат.
Ние не успяваме всеки ден. Снощи например бяхме толкова уморени, че душа не ми даде да го тормозя моя мъж да бебеправим. Нали насила хубост не става и знам, колко е гадно да е като гимнастика.
А от началото на така предполагаемата ми овулация чувствам корема ми адски опънат, сякаш ей сега ще почука лелката, а е далеч. Досега не ми се е случвало и не знам от къде идва. На вас случва ли се и къде е причината?

# 39
  • Мнения: 7 718
Преди да започна опитите за бебе имах безболезнена М, а овулацията изобщо не усещах.
Горе долу от третия месец на бебеправенето започна да ме боли преди ову, преди и по време на М.
Обяснение нямам. Често си задавам този тези въпроси.

# 40
  • Враца
  • Мнения: 5 185
За закъсняващата М ще ти кажат, че са нерви и ако се успокоиш всичко ще е наред, но все оше не са дали рецепта за това спокойстив Confused който я измисли може да спечели добри парички.
Лали, възможно ли е преди това да не си отдавала значение, а сега да се вглеждаш във всяка една подрбоност? Въпреки, че щом така с епроменили нещата май не ще да е това

# 41
  • Мнения: 7 718
И мъжът ми така казва - много се самонаблюдавам.
За овуто - незнам - сигурно е така.
Но пък за М - със сигурност не болеше Laughing

# 42
Здравейте, момичета!
Ами аз нещо се обърках с моята лентичка. Този месец както всички други ми
закъсня с 45 дни и не знаех колко дни  да сложа и сложих 33 дни дали е правилно?
Може ли някой да ми помогне, защтото така и овуто мога да изпусна. Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 43
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Криси, закъсня ти с 45 дни или ти дойде на 45 ден?
аз лично не бих се доверявала на лентичката, защото тя слага май 14 дни като лутеална, а ти знаеш ли колко е твоята>?

# 44
  • Мнения: 7 718
Криси, ти изобщо не се доверявай на лентичката. Тя си е едно забавление.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 273
Криси, на мен този месец ми дойде на 42 ден, но лентичката си сложих за 32 дни, както ми идва обикновено. Мисля, че и ти си постъпила правилно.

# 46
Благодаря ви момичета.
На мен обикновено ми е на 28-29 дни.
Значи ще си сменя и лентичакат на 28 дни Stuck Out Tongue

# 47
Цитат на: wa_wa
Криси, закъсня ти с 45 дни или ти дойде на 45 ден?
аз лично не бих се доверявала на лентичката, защото тя слага май 14 дни като лутеална, а ти знаеш ли колко е твоята>?

 Закъсня ми с 45 дни.
Не знам мила колко ми е. Embarassed  Embarassed

# 48
Цитат на: lea
Прави ми впечатление, че тези, които се хвалят с успех не са си давали много зор (както твърди Ybag). Имало е време спермата да узрее. Нека и Трикси каже нещо по въпроса. Много се чудя!


ами какво да ви кажа за секса тоя месец. първо като ми свърши М. го правихме през ден. после си правих ову-тест и се оказа, че сме изпуснали момента Sign Exclamation много се ядосах. правихме го 1 ден преди овуто и 1 ден след, но не и точно тогава. а откакто разбрах, че съм бременна ме е страх да правя секс  Embarassed умирам от страх да не му направим нещо...

# 49
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Мила Трикси, много си ми сладка. Аз същ бих се страхувала! Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 4 273
Трикси, няма му нищо на бебо. Нали досега си нямала спонтанен аборт? С мъжа ми последно се любихме 5 дни преди да се роди Боби. Нямали сме проблеми. Е, не бурен секс, но не наказвай мъжа си, точно когато трябва да бъде награден![/list][/quote]

# 51
о, не го наказвам. той сам се е притеснил. решил си е, че всеки път като чакаме да(не) ми дойде и като правим секс, на следващия ден ми идва Confused  иначе на съм имала спонтанен аборт досега.

# 52
  • Мнения: 689
Цитат на: triksi
о, не го наказвам. той сам се е притеснил. решил си е, че всеки път като чакаме да(не) ми дойде и като правим секс, на следващия ден ми идва Confused  иначе на съм имала спонтанен аборт досега.

Тогава изчакайте до следващия преглед и действайте мила!

# 53
мдааа  Simple Smile ще видим кога ще се престрашим. няма да умрем без секс я  Stuck Out Tongue  то дано всичко с бебето е наред, а другото ще го подредим сами.
аз сега си лягам да спинкам, че нещо се преуморих

# 54
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Хей момичета, как сте ? Защо вече не пишем в тази тема? Много, много, много ми е нервно Cry  Чудя се какво да правя, май след малко ще си взема тест! Приятен и плодотворен уикенд!!! Wink  Stuck Out Tongue

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Здрасти Зузи.
И на мен ми е нервно, сигурно тъпото ПМС.
Като гледам мойте калинки гонят твоите папагали  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 7 242
Зузи, ако ще те успокои си вземи тест... И аз не издържам до кря. Ако е "-" ще се успокоиш и ще започнеш да мислиш за следващия опит, а ако "+" то е ясно какво ще стане...
Стискам ти палци Wink

# 57
  • Мнения: 3 376
Здравейте момичета! Ми аз лично не смея да се изкажа в тая тема, щото няма какво да ви занимавам с банални неща. Ядосвам се, че тестовете ми за ову са все повече от отрицателни, но пък хубавото е, че е рано за лелка:) Май и този месец няма да сменям отбора - към кандидат-мамите ще си остана. Но какво пък, животът си продължава:)

# 58
  • София
  • Мнения: 4 273
Успех желая на тези, които скоро ще правят тестче. Аз още се чудя дали този месец да не взема да си купя ову тест. И дали да не взема през ден да правя секс?! Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
Ще си взема и тестове, и мукосулван, и ще спазя програмата за забременяване -"Да запознаем яйцеклетката със сперматозоида", и ако ми хрумне още нещо, и дано нещо стане...

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Желая 2 чертички не тестващите се  Grinning !

А аз вчера имах 2-ра чертичка на ову теста , но не толкова ярка като контролната , та ми е любопитно Rolling Eyes  днес как ще изглежда теста , който ми е последен - 5 ти от комплекта .
И аз снощи имах същата чуденка като Леа относно секса .  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 680
аз чакам лелката тея дни - много ме боли корема.
не съм правила тест, защото ми писна да давам пари- тук 3 лв там 10 лв и така всеки месец.
Момичета, аз пуша , а  откакто реших да откажа цигарите пуша повече и същевременно пия фолиева киселина.Много ми е гузно и знам че си вредя.Все се упреквам че нямам воля и всеки ден си казвам че ще спра и всичко отново се повтаря на следващия ден .Не мога да се понасям.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 273
Момичета, от кой ден мислите, че е добре да започна да правя ову тестовете, при положение, че цикълът ми обикновено е 32-дневен?

# 63
  • Мнения: 3 205
Аз вече май окончателно ги спрях цигарите - откакто бях много зле със синузита преди 2-3 едмици, не съм запалвала. Дано да се задържа така, пък ако успея и Младен да откажа...

# 64
  • Мнения: 9 894
а цигарите и ФК несъвместими ли са? Цигарите са голям проблем, аз съм ги отказвала на бас че ще се справя. Ако не го ударя на чест,  няма начин:) и се събирай с непушачи:)

# 65
  • Мнения: 4 212
здравейте моми4ета.
давайте сериозно по същество,правете пове4е любов.Работа му е майката Grinning  Grinning
Хайде дано  при вси4ки,вси4ко да е наред и да се радваме после на бебоци.
svetlaa,разбирам желанието ти да ги откажеш,но това за бебе не е ли по ¬силно?Помисли си само,ако стане бебе,ти НЕ МУ ДАВАШ ИЗБОР.Това е все едно да те вържат и насилят да ядеш хлебарки,въпреки твоята воля. Дай избор на детето си Grinning ,бъди по¬голям инат и ще ги откажеш.Имай на предвид 4е никотина с годините и коли4еството цигари се натрупва в 4истите ти бели дробове,и ако забременееш,дай боже,никотина се натрупва и в плацентата,тоест,не задължавай и обри4ай дтето си да бъде пуша4 още от самото на4ало.
Знам 4е е трудно,но трябва да бъдеш силна,желая ти успех.Откажи ги от раз,не постепенно.
И много важно нещо,не се събирай с пуша4и и забрани да се пуши в къщата ти. Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

# 66
  • Мнения: 9 063
Цитат на: Teya
здравейте моми4ета.
давайте сериозно по същество,правете пове4е любов.Работа му е майката Grinning  Grinning
Хайде дано  при вси4ки,вси4ко да е наред и да се радваме после на бебоци.
svetlaa,разбирам желанието ти да ги откажеш,но това за бебе не е ли по ¬силно?Помисли си само,ако стане бебе,ти НЕ МУ ДАВАШ ИЗБОР.Това е все едно да те вържат и насилят да ядеш хлебарки,въпреки твоята воля. Дай избор на детето си Grinning ,бъди по¬голям инат и ще ги откажеш.Имай на предвид 4е никотина с годините и коли4еството цигари се натрупва в 4истите ти бели дробове,и ако забременееш,дай боже,никотина се натрупва и в плацентата,тоест,не задължавай и обри4ай дтето си да бъде пуша4 още от самото на4ало.
Знам 4е е трудно,но трябва да бъдеш силна,желая ти успех.Откажи ги от раз,не постепенно.
И много важно нещо,не се събирай с пуша4и и забрани да се пуши в къщата ти. Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

  202uu   202uu   202uu

# 67
  • Мнения: 4 212
Цитат на: lea
Момичета, от кой ден мислите, че е добре да започна да правя ову тестовете, при положение, че цикълът ми обикновено е 32-дневен?


16,17,18 den oт първият ден на М. Sunglasses

# 68
  • Мнения: 4 212
Цитат на: тити
а цигарите и ФК несъвместими ли са? Цигарите са голям проблем, аз съм ги отказвала на бас че ще се справя. Ако не го ударя на чест,  няма начин:) и се събирай с непушачи:)


тити,не 4е са несъвмесрими,но не е логи4но да пушиш и да вредиш на себе си и плода в утробата ти и в същото време да пиеш ФК,който е против увреждания????

# 69
  • Мнения: 9 894
абсолютно съм съгласна, просто и аз имам проблем с пушенето. А знам, че пушачите трябва да наблягат повече на витамин С, ако не мислят да се отказват. Това малко офф - иначе разбира се, че като мислиш за деца, трябва да се погрижиш първо за собственото си здраве.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 242
Така е, но на мен ми е много трудно да ги спра.  Embarassed Пуша от години по много. Когато бях бременна и кърмех ги бях спряла обаче - себе си мога да тровя но, не и детето. И до сега с мжът ми пушим на балкона.

# 71
  • Мнения: 9 894
Цитат на: Лекси
Така е, но на мен ми е много трудно да ги спра.  Embarassed Пуша от години по много. Когато бях бременна и кърмех ги бях спряла обаче - себе си мога да тровя но, не и детето. И до сега с мжът ми пушим на балкона.


тогава е добре да споделиш как ги спря - ако трябва, нова тема да отделим, май ще има желаещи:) да направим ролева група:)

# 72
  • Мнения: 7 718
Я, си пушете. Прекаленият светец и богу не е драг. Мисля, че стреса за организма от отказването  е много по опасен.
Разбира се, като забременеете ще ги откажете или поне намалите. Тогава ще имате стимул.
Мисля, че живеем сред такъв мръсен въздух, ядем такива храни..., че цигарите са последната капка...

P.S. Никога не съм пушила /е, разбира се, че опитах преди много години, но не ми хареса/

# 73
  • Мнения: 233
През декември ще станат 2 години откакто ги спрях. При мен стана от раз, просто рекох и отсякох!
Сега дори на колежката не давам да пуши в стаята, щото така ме дразни, че ...
Наскоро даваха едни гадости по телевизията за пушенето и оттогава АБСОЛЮТНО СЪМ ПРОТИВ Sign Exclamation  Sign Exclamation Sign Exclamation
А пък за бременните или желаещите да забременеят - въпрос на личен избор, от който зависи още един живот все пак.

# 74
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Lali
Я, си пушете. Прекаленият светец и богу не е драг. Мисля, че стреса за организма от отказването  е много по опасен.....


преполагам 4е това е приятелски съвет дълго обмислян.Незнам за стреса на организма на майката,но за стреса на организма на бебето..... Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 7 718
Когато започнах опити за забременяване - първите месеци - не пиех кафе, не пиех чаша бира, не пиех алкохол, не танцувах, ако ме заболеше глава - не пиех парацетамол, не вдигах тежко, защото може да съм бременна..., постоянно изпитвах вина...

После стигнах до извода, че човек трябва да продължи да живее нормално, а когато чудото стане... инстинкта ти те кара да пазиш бебето...
Когато през август стана оплождане при мен, но за съжаление не се задържа Cry  - не ми се пиеше кафе, ако повдигнех нещо тежко - заболяваше ме корема, гърлото ми не се отваряше за глътка бира, обзе ме странно спокойствие - имах чувството, че света да се срути около мен, няма да се трогна...

# 76
  • Мнения: 4 212
това със спонтанните е хипер гадно и аз го преживях няколко пъти... Cry  Cry ,дано следващият път вси4ко е наред.ТОВА ВАЖИ ЗА ВСИ4КИ. Sunglasses

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Цитат на: тити
Цитат на: Лекси
Така е, но на мен ми е много трудно да ги спра.  Embarassed Пуша от години по много. Когато бях бременна и кърмех ги бях спряла обаче - себе си мога да тровя но, не и детето. И до сега с мжът ми пушим на балкона.


тогава е добре да споделиш как ги спря - ако трябва, нова тема да отделим, май ще има желаещи:) да направим ролева група:)


И аз съм в отбора на пушачите...немога да ги откажа и това е / не че много съм се напъвала да ги отказвам Rolling Eyes /Иначе изпълнително пия фолиева, витамин С/макар, че него го пия заради зъбите си/...като ходеща аптечка съм. Разбира се един ден ако забременея ще ги откажа, но сега като че ли ми се пуши многооооооо Rolling Eyes  Embarassed А дали наистина вредят за забременяването???

# 78
  • София
  • Мнения: 2 100
Не се шашкайтие момичета. В начална бременост нищо не е толкова фатално.
С Първата ми бременост в първия месец, дори неподозирах ,че съм бремена!
Пиех много силни антибиотици доста време, снимаха ме на ренген 3 пъти и имах и едно натравяне!

Когато разбрах за бремеността си , щях да препадна от притеснение.
Лекарката ме оспокои , е първия мвсец не са много фатални тези неща. по вазното е да сте спокойни и без нервно напрежение!
Когато сте спокойни вероятноста за забременяване и задържане на плоде е МНОГО по голяма.
Пушете си и алкохолче си пийте, разсейвайтесе ни не си слагайте нищо на сърцето.
Най-важно да не забравите по мъже да ходите!!!!!!!!!!!

# 79
  • Мнения: 3 205
Хера, а защо пиеш витамин С за зъбите? Малко нетактичен въпрос, май, но имам нещо наум и затова.

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Иначе и аз скоро не съм писала в тази тема. Като се изключи факта, че ми дойде, че беше черно, че съм като "Ниагара", съм добре Grinning Тези почивакщи дни ще ходим на гости на свеки...малко да ме поглези и тя и да и се опрача и на нея Twisted Evil Та това е от мен....мога само да ви пожелая приятни почивни дни момичета

# 81
  • Мнения: 4 212
их пък и ти,нали до сега разправям 4е е по¬добре да не се пуши или по¬скоро ги навивах и давах съвети,как да се откажат от цигарите,не разваляй нещата де Laughing  Laughing  Laughing
наистина,в зависимост от организма,по разли4ен на4ин действат цигарите на всеки.Аз имах позната която пушеше и през двете бременности,друг е въпроса,как са децата.На мен например,като ми замирише на цигарен дим и ми се повдига Close  Close

# 82
  • Мнения: 9 894
аз пак да кажа: всеки си решава сам ще пуши или не. Въпросът е който е решил да отказва, обаче не може да се справи със самия себе си - дайте съвети:) челен опит без много поучения, така или иначе сме чели достатъчно за вредата от цигарите:) да не се заформя излишен спор, какъвто има назад в темите:Simple Smile

на мен би ми било много полезно!

# 83
  • Мнения: 4 212
е то остана и някой друг да решава вместо тях,аз мисля 4е тук няма спор "за" или "против".Даже мисля 4е и достатъ4но съвети и примери дадох,другото зависи от вас¬ВОЛЯ се казва. Grinning  Grinning

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Цитат на: юл4е
Хера, а защо пиеш витамин С за зъбите? Малко нетактичен въпрос, май, но имам нещо наум и затова.


Защото съм много послушна  Grinning  Grinning  Grinning Като малка "редовно" ходех на зъболекар та за това са ми много "здрави зъбиките" Grinning Това в кръга на майтапа. Наистина мразя зъбарите и не ходя...а по ген нашето семействое с нездрави зъбки....та реших да си оправя зъбите преди да се оженя..нали се готвех мама да ставам та се оказа, че сега 50% от зъбите са ме металокерамика Shocked но нали металокерамиката стои на венеца...та всичко това което изписах можех да го напиша с 2-3 думи..ама нали съм бърборана. Grinning Заради венеца ми...за да го поддържам...и аз незнам каква точно е връзката но зъболекарката ми каза че 4 вит.С трябва да пия на ден Grinning Малко дългичко стана ама ще ме прощаваш Grinning  Grinning  Grinning

# 85
  • София
  • Мнения: 4 273
Значи Хера, го пиеш заради венците. При металокерамиката венците повече кървят, а витамин С помага на кръвосъсирването.

# 86
  • Мнения: 4 212
ето какво ми препоръ4а моят зъболекар,освен витамин Ц.
ако имате период на възпаление ,болка и кървене на венците се жубурите(как зву4и само) с кислородна вода.Мнооого помага,но внимавайте да не си пийнете,не 4е е много сташно де. Laughing  Laughing  Laughing

# 87
  • Мнения: 3 205
Цитат на: Хера

Защото съм много послушна  Grinning  Grinning  Grinning Като малка "редовно" ходех на зъболекар та за това са ми много "здрави зъбиките" Grinning Това в кръга на майтапа. Наистина мразя зъбарите и не ходя...а по ген нашето семействое с нездрави зъбки....та реших да си оправя зъбите преди да се оженя..нали се готвех мама да ставам та се оказа, че сега 50% от зъбите са ме металокерамика Shocked но нали металокерамиката стои на венеца...та всичко това което изписах можех да го напиша с 2-3 думи..ама нали съм бърборана. Grinning Заради венеца ми...за да го поддържам...и аз незнам каква точно е връзката но зъболекарката ми каза че 4 вит.С трябва да пия на ден Grinning Малко дългичко стана ама ще ме прощаваш Grinning  Grinning  Grinning


Аааа, значи не е това, което ме интересува. Нищо, мерси все пак. Питах, защото моите венци си прокървяват редовно безпричинно и съм чувала, че вит. С помага, но май само аз го бях чувала това срред познатите ми.
Иначе аз като малка редовно ходех на зъболекар - всеки месец, все за нови пломби. А сега нямам един кътник без пломба. То си е генно, не е до ходене на зъболекар. Родителите ми и двамата са с лош зъбен фонд... Та и аз така.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Определено си е до ген.
Моите зъби са като швейцарско сирене, а  приятеля ми има една пломба, и сестра му е същата.
Даже като ходим на зъболекар, ни е казвала, че моите ги дълбае за нула време с машинката, а неговите са много по-твърди и трудни за "работа"  Wink

# 89
  • Мнения: 9 894
нова хубава тема се заформя....и мен ме интересува, след като половината зъби в устата ми вече не са мои:).....какво да очаквам при бременност?

# 90
  • Мнения: 3 205
Ами... Не знам... Майка ми обвинява мен за около 50% от пломбите си и един изваден нерв...
Аз пък чета навсякъде, че ако се храниш правилно по време на бременност, зъбките ти няма да опадат.

# 91
Цитат на: юл4е
Питах, защото моите венци си прокървяват редовно безпричинно и съм чувала, че вит. С помага, но май само аз го бях чувала това срред познатите ми.

По време на бременността имах проблеми с венците и зъболекарката ми каза да си купя витамин С за смучене.
На мен ми помогна много.

# 92
  • София
  • Мнения: 4 273
Моите зъби също не са от здравите, но през бременността ядях мхого сирене и нямах проблеми, т.е. нито една пломба. А и в Матерната май имаше калций. Не се притеснявайте!

# 93
  • Мнения: 9 894
моите са наследство....лоша работа....каквото и да ям, както и да ги чистя, си заминават лека-полека....а една зъболекарка преди да почне да ми прави моста, ме разби, като каза че изобщо не трябвало да се оплаквам, какви пациенти имала други....та ей от това все ме е било страх при една бременност - да не опадат съвсем ...а мляко си ям много, сирене по-малко, кашкавал също хапвам. Между другото мога ли спокойно да си пия прясно мляко всяка сутрин?

# 94
  • Мнения: 3 205
Цитат на: тити
моите са наследство....лоша работа....каквото и да ям, както и да ги чистя, си заминават лека-полека....а една зъболекарка преди да почне да ми прави моста, ме разби, като каза че изобщо не трябвало да се оплаквам, какви пациенти имала други....та ей от това все ме е било страх при една бременност - да не опадат съвсем ...а мляко си ям много, сирене по-малко, кашкавал също хапвам. Между другото мога ли спокойно да си пия прясно мляко всяка сутрин?


Че защо да не можеш???????

# 95
  • Мнения: 9 894
абе защото имаше пак едни изследвания, едни теории, че първо най-малките деца не пият краве прясно мляко, после като попораснат, пият прясно мляко, а възрастните хора им вреди  заради ненамкаквоси....не помня вече, чувала съм, че визрастните хора най-малкото нямали полза от прясно мляко.

# 96
  • Мнения: 3 205
Аааа, заради холестерола.
Това доколкото знам са американски изследвания, там има и доста хора, които са алергични към млечния белтък. Също така май се смята, че възрастните не усвояват калция от прясното мляко и затова не трябвало да го пият - нямало смисъл. Друго мение, което съм чувала - калцият се усвоявал, но заради мазнините в млякото, после се изхвърлял през отделителната система. Абе мътна американска история. Аз лично си пия прясно мляко и хич не обръщам внимание на такива неща.

# 97
  • Мнения: 3 376
Цитат на: юл4е
Абе мътна американска история.


Така си е. И аз много не им вярвам на тези неща. Щото то и от млякото, дето е сред най-полезните храни, ако се откажем, какво да почнем да ядем - генно модифицирани американски животни ли?

Иначе, за млякото има и една друга теория: не, че не е полезно, а че може да причинява стомашно разстройство на възрастните хора. Причината е, че съдържа някакъв ензим, който трудно се усвоява от стомаха голяма част от хората след определена възраст. Така, можело да предизвиква бълбукане и разстройство. Докато при малките деца този ензим се усвоявал много лесно и нямало такива проблеми. Но и при възрастните имало хора, които лесно усвоявали този ензим. Така че изводът е: ако обичате мляко и си ви харесва, пийте си го!

# 98
  • Мнения: 3 205
Ами аз съм гледала филмчета как се отглеждат в Щатите кокошки и телета, та и аз ако живеех в Щатите нямаше да смея да близна прясно мляко. То като ги храниш кравките с генно модифицирани храни, кой знае какво мутантско мляко става.
Ама българското си е ок. Аз си го харесвам, де.

А вие помните ли американските пилешки бутчета дето по едно време бяха залели пазара? Буаааа! Аз кокошки с такива бутища не съм виждала в Бг.

Ами чао от мен до понеделник в новия форум. Приятна събота и неделя с много положителни емоции! Обичайте се!

# 99
  • Мнения: 3 376
Чао, Юлче, приятен и плодотворен уикенд!

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Аз наблягам на киселото мляко.
Него дори японците го ядат всеки ден и със сигурност е по-полезно от прясното.

# 101
  • София
  • Мнения: 4 273
Абе, всеки да яде каквото обича и каквото му понася. Аз обичам и прясно, и кисело мляко. И няма да откажа да пия прясно, защото евентуално не било полезно. Не искам да живея 100 години. Достатъчно е, че никога не съм пушила и не пия.

# 102
  • Мнения: 4 212
на вси4ки весел уикенд.
много положителни емоции и положителни тестове. Sunglasses
4акам с любопитство новият форум,та да видим.... Rolling Eyes  Grinning
поздрави Sunglasses

# 103
  • Мнения: 697
Добро утро Simple Smile
Радвам се да ви видя отново.
При мен ову все още няма и няма да има най-вероятно. От другия месец ще искам да съм на ново лекарство.

# 104
  • Мнения: 7 718
Защо? Този месец на какво си? Успех.

# 105
  • Мнения: 697
Lali  вече трети месец съм на Клостилбегит и както се вижда не ми действа. Ще настоявам за нещо друго.

# 106
  • Мнения: 4 399
Цитат на: mimitarnovo
Lali  вече трети месец съм на Клостилбегит и както се вижда не ми действа. Ще настоявам за нещо друго.



А защо не опиташ с по-висока доза Клостилбегит. Докторът който посещавам ми обясни предварително Че ако няма ову с 50 мг, трябва да се опита със 100 мг. Ако и това не подейства, следващата стъпка е стимулация с инжекции.

# 107
  • Мнения: 697
Предпочитам ако е възможно да ми дадат нещо друго. Ако не по висока доза ще е.

# 108
  • Мнения: 4 399
Цитат на: mimitarnovo
Предпочитам ако е възможно да ми дадат нещо друго. Ако не по висока доза ще е.


И аз имах желание да опитам нещо друго защото при мен Кломида дава много страниЧни реакции. Обсъждахме положението с лекаря и той ми предложи и други възможности, но проблемът е Че всиЧко това са инжекции и за мен ще е трудно да ходя всеки ден да ме бодът. А и няма гаранции Че те ще ми понасят по-добре. Така Че се съгласих на втори на цикъл с Кломифен с надеждата Че този път няма да имам толкова страниЧни реакции. Оказа се Че и през втория цикъл не беше много по-разлиЧно. Други болки, ама пак болки. Това явно не е лекарство за всеки и затова и аз много се Чудя какво да правя, но може би ще дам още 1 шанс на Кломида защото всиЧко останало е още по-лошо.

# 109
  • Мнения: 3 634
Vjara, stiskam ti palzi tova da ti e poslednata doza Klomifen kojato vzimash i da imash edna hubava debela tlusta ovulazia sled koeto da zaradvash kakto i nas, taka i sebe si i muzleto si...
Shte hodish li da te gledat za obrazuvali se folikuli okolo 13 den na zikula?

Общи условия

Активация на акаунт