Кратки въпроси – бързи отговори

  • 349 794
  • 6 192
  •   1
Отговори
# 4 395
  • София
  • Мнения: 5 826
Здравейте! Може би не е правилната тема, но не успях да открия подходяща.
Искам да купа подарък на майка ми дигитална фоторамка и да я напълня със снимки на внуците Simple Smile
Гледам, че няма кой знае какъв избор на пазара, за около 100-тина лв. намерих тези:
https://www.technopolis.bg/bg/Digitalni-fotoramki/Fotoramka-HAMA … LB-95290/p/354616
https://www.technopolis.bg/bg/Digitalni-fotoramki/Fotoramka-SENC … F-873-BK/p/169324
https://www.technopolis.bg/bg/Digitalni-fotoramki/Fotoramka-DIVA-DF8014M/p/304948
Май само марката е различна.
Моля за малко помощ какво да избера, ако някой има подобна да сподели.

# 4 396
  • Мнения: 5 173
Здравейте! Може би не е правилната тема, но не успях да открия подходяща.
Искам да купа подарък на майка ми дигитална фоторамка и да я напълня със снимки на внуците Simple Smile
Гледам, че няма кой знае какъв избор на пазара, за около 100-тина лв. намерих тези:
https://www.technopolis.bg/bg/Digitalni-fotoramki/Fotoramka-HAMA … LB-95290/p/354616
https://www.technopolis.bg/bg/Digitalni-fotoramki/Fotoramka-SENC … F-873-BK/p/169324
https://www.technopolis.bg/bg/Digitalni-fotoramki/Fotoramka-DIVA-DF8014M/p/304948
Май само марката е различна.
Моля за малко помощ какво да избера, ако някой има подобна да сподели.
От трите бих избрал 2-рата: https://www.technopolis.bg/bg/Digitalni-fotoramki/Fotoramka-SENC … F-873-BK/p/169324
Поддържа повече формати и е с по-висока резолюция.
Нищо на DIVA не бих купил. Водят ги български, но са най-долни китайски боклуци.
П.П. Струват колкото таблет. Егати!

# 4 397
  • Мнения: 68 356
И не им падат цените. Гледах ги когато детео беше бебе, все около стотака бяха. 10 години, същата цена. То на телефони падат, на таблети и т.н. Тези рамки държат цена Rolling Eyes

# 4 398
  • Мнения: 144
Аз таблет нямам ,но нали на компютъра има режим,в който да се разглеждат снимките slide show ,ако цената на таблета(втора употреба или закупен чрез план от оператор по-евтино) е сходна като на фоторамка и таблета поддържа режима ,защо да не се купи направо таблет,който е много по-функционален от една фоторамка.На телефона ми ,който е с андроид го има този режим ,предполагам и на таблета ще го има .

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 20:35 от IIG

# 4 399
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Споделям мнението на IGG - стар таблет с повечко памет или слот за карта би свършил чудесна работа. Ако стои постоянно на зарядно, даже не трябва да търсите такъв с читава батерия. А ако не е от най-първите таблети изобщо, ще може и да се обажда по вайбър и да вижда внуците Simple Smile

# 4 400
  • Мнения: 156
Някой от вас има ли e-mail в dir.bg? Как да блокирам един контакт?

# 4 401
  • София
  • Мнения: 9 879
С какво мога да попълня формуляр (ПДФ)?

# 4 402
  • софия
  • Мнения: 25 201
Adope acrobat

# 4 403
  • Мнения: 5 819
Добър ден на всички. Намерих програма за сваляне на субтитри от youtube. Свалят се с програмата Notepad. После ги копирам в текстовата програма Word. Имам един проблем и доста търсих отговора на него преди да се обърна в този форум за помощ. Показва ми по следния начин субтитрите - копирам част от информацията, за да видите нагледно как ми се показват субтитрите и в Notepad, и в Word:
- Even the pizza's like,
"Ah, no!" (chuckles)

- That's now how you eat a pizza!
- Cheers!

♪ (rock intro) ♪

- Before you watch this episode,
we've gotta talk to you.

- We made a brand new
scripted series over on Eko

that we wanna tell you guys all about.
- And all of us are in the show!

- We're gonna give you a sneak peek
at some point during this video.

Искам да направя един нормален текст, а не да се показва на всеки отделен ред. Примерно:    "We made a brand new scripted series over on Eko that we wanna tell you guys all about.- And all of us are in the show!- We're gonna give you a sneak peek at some point during this video." Ето по този начин да изглежда. Просто като нормален текст с норамлна дължина на изреченията. Как може да стане с Word програмата или може да има друг начин с програма да се ковертира субтитри в нормален текст.

    Благодаря за предварително оказаната помощ!

# 4 404
  • София
  • Мнения: 19 143
Добър ден на всички. Намерих програма за сваляне на субтитри от youtube. Свалят се с програмата Notepad.
Скрит текст:
После ги копирам в текстовата програма Word. Имам един проблем и доста търсих отговора на него преди да се обърна в този форум за помощ. Показва ми по следния начин субтитрите - копирам част от информацията, за да видите нагледно как ми се показват субтитрите и в Notepad, и в Word:
- Even the pizza's like,
"Ah, no!" (chuckles)

- That's now how you eat a pizza!
- Cheers!

♪ (rock intro) ♪

- Before you watch this episode,
we've gotta talk to you.

- We made a brand new
scripted series over on Eko

that we wanna tell you guys all about.
- And all of us are in the show!

- We're gonna give you a sneak peek
at some point during this video.

Искам да направя един нормален текст, а не да се показва на всеки отделен ред. Примерно:    "We made a brand new scripted series over on Eko that we wanna tell you guys all about.- And all of us are in the show!- We're gonna give you a sneak peek at some point during this video." Ето по този начин да изглежда. Просто като нормален текст с норамлна дължина на изреченията. Как може да стане с Word програмата или може да има друг начин с програма да се ковертира субтитри в нормален текст.

    Благодаря за предварително оказаната помощ!
Ще набереш текста и ще дадеш командата replace  и после знакът за нов ред да се замени с...нищо
Но така целият текст ще стане изобщо без нови редове. Друг начин не се сещам.
Ако намериш файлове със субтитри в някой сайт, те се отварят с Уърд и Ноутпад, но там трябва да се махнат означенията в кой кадър кой ред да излезе. Не зная дали ме разбираш, аз съм превеждала субтитри направо в оригиналния файл, върху англ. текст

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 17:46 от Cuckoo

# 4 405
  • Мнения: 5 819
Добър ден на всички. Намерих програма за сваляне на субтитри от youtube. Свалят се с програмата Notepad.
Скрит текст:
После ги копирам в текстовата програма Word. Имам един проблем и доста търсих отговора на него преди да се обърна в този форум за помощ. Показва ми по следния начин субтитрите - копирам част от информацията, за да видите нагледно как ми се показват субтитрите и в Notepad, и в Word:
- Even the pizza's like,
"Ah, no!" (chuckles)

- That's now how you eat a pizza!
- Cheers!

♪ (rock intro) ♪

- Before you watch this episode,
we've gotta talk to you.

- We made a brand new
scripted series over on Eko

that we wanna tell you guys all about.
- And all of us are in the show!

- We're gonna give you a sneak peek
at some point during this video.

Искам да направя един нормален текст, а не да се показва на всеки отделен ред. Примерно:    "We made a brand new scripted series over on Eko that we wanna tell you guys all about.- And all of us are in the show!- We're gonna give you a sneak peek at some point during this video." Ето по този начин да изглежда. Просто като нормален текст с норамлна дължина на изреченията. Как може да стане с Word програмата или може да има друг начин с програма да се ковертира субтитри в нормален текст.

    Благодаря за предварително оказаната помощ!
Ще набереш текста и ще дадеш командата replace  и после знакът за нов ред да се замени с...нищо
Но така целият текст ще стане изобщо без нови редове. Друг начин не се сещам.
Ако намериш файлове със субтитри в някой сайт, те се отварят с Уърд и Ноутпад, но там трябва да се махнат означенията в кой кадър кой ред да излезе. Не зная дали ме разбираш, аз съм превеждала субтитри направо в оригиналния файл, върху англ. текст

    Благодаря за отговора. Успях да направя сливането на редовете в Word чрез Replace, но все още ми показва по следния начин:
so Tori would you say that you have a
particular way to eat pizza oh my god
yeah with the ranch not with a fork and
a knife if that's where this is going
well today we are bringing in people
Не знам как да направя това нещо в нормален текст. Дойде ми наум преди да поискам помощ тук за премахване на означенията в кой кадър кой ред да излязат субтитрите в Word. Не знам как да го направя в Word това нещо.

# 4 406
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Да не би абзаците да са ограничени?

# 4 407
  • София
  • Мнения: 9 879
Как се настройваше Хрома на тела, за да слушаш фоново Тубата?

# 4 408
  • Мнения: 357
Каква може да е причината да не виждам ,абонат във Вайбър от колко време не е на линия блокирал ли ме е ?🤔

# 4 409
  • Мнения: X
Не. Просто си е изключил опцията за видимост. Така и той не вижда другите кога са на линия, но и те не го виждат.

Общи условия

Активация на акаунт