Кратки въпроси – бързи отговори

  • 350 479
  • 6 192
  •   1
Отговори
# 4 575
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Свалих си NIUBI, намалих диск D, обаче не ми да да увелича С...а там свети в червено вече, че му липсва свободно пространство.
Аз ли нещо бъркам при resize, но като четох не  е нещо сложно...
Скрит текст:


# 4 576
  • Мнения: 5 249
Свалих си NIUBI, намалих диск D, обаче не ми да да увелича С...а там свети в червено вече, че му липсва свободно пространство.
Аз ли нещо бъркам при resize, но като четох не  е нещо сложно...
Скрит текст:


Това място "Unallocated" трябва да е до дяла, който искаш да разшириш. Къде точно да застане това неразпределено дисково пространство се прави от "Unallocated space before"(преди дяла) и "Unallocated space after"(след дяла). На втората снимка се вижда, че до C: имаш само 1.2GB неразпределено пространство, с което можеш да разшириш дяла от опцията "Volume size". Имаш и едни 57GB, които не са до C: и затова не става. Трябва да преместиш тези 57GB до C: и тогава ще стане.

П.П.Иначе аз ползвам тази EaseUS Partition Master Free(безплатна) от години.

# 4 577
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Свалих твоята програма, но когато дам накрая apply не ме пуска...иска да купувам профи версията...и/или да въвеждам код за активация.

# 4 578
  • София
  • Мнения: 4 429
Mari_Mar, можеш ли да препоръчаш ад-он или сайт, за теглене на голем файлове от Ютюб? Искам да си изтегля едни аудиокниги.
Преди ползвах Download helper към Mozilla, но вече не може да се сваля с него и не съм му намерила алтернатива.

Ами, начини за теглене от YouTube има много, но сега давам тези двата, дано ти свършат работа.

Кликни, изтегли, опитай - като Хром е, но има вградена добавка за теглене на АУДИО и ВИДЕО

И адреса на сайта ЛИНК








Другото което също върши чудесна работа, е Realplayer



В браузърите ти, когато на дадена страница има видео, ще ти показва горе прозорче на Реалплеър - кликваш на него и теглиш



_______________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________

когато ВИДЕОТО е изтеглено, можеш да го конвертираш в MP3






При инсталацията, може да ти поиска регистрация ,,влезте или създайте акаунт в RealTimes'', която не е задължителна - затваряш прозореца и стартираш плеъра. А за някои функции, ще ти предлага да вземеш платената версия, но затваряш и продължаваш с безплатната(добра си е)


Ползвам старата версия(по-красива е) но предполагам и на новата, настройките са така






Може да си държиш панела отворен и да поставяш линк към ВИДЕО за теглене(не работи за всеки сайт)







От менюто отваряш КОНВЕРТА или РЕЗАЧКАТА







С влачене и пускане поставяш избраното видео или аудио и избираш коя част да запазиш



Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 14:46 от Mari_Mar

# 4 579
  • Мнения: 5 249
Свалих твоята програма, но когато дам накрая apply не ме пуска...иска да купувам профи версията...и/или да въвеждам код за активация.
Току-що пробвах с последната версия на програмата и не да я активирам. Излиза банер, че мога да купя платената версия, но не е задължително да го правиш. Смалих единия дял без проблем с безплатната версия и разширихх другия.
Ясно си го пише, че може да се прави с безплатната версия.
https://www.easeus.com/partition-manager/comparison.html

# 4 580
  • Мнения: 1 443
Благодаря за отговорите Hug

Инсталирах си RealPlayer и си изтеглих една книга. Flowers Hibiscus

# 4 581
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Скрит текст:
Свалих си NIUBI, намалих диск D, обаче не ми да да увелича С...а там свети в червено вече, че му липсва свободно пространство.
Аз ли нещо бъркам при resize, но като четох не  е нещо сложно...
Скрит текст:


Явно си търсите силни усещания...
Почти всички подобни програми НЕ позволяват манипулация на системния дял C, докато операционната система е вдигната и работи, по разбираеми причини.

За да се манипулира системния дял, трябва системата, инсталирана на C, да не е вдигната. Някои от тези програми имат опция за създаването на флашка/DVD диск, от който да се стартира компютъра с минимална операционна система и версия на програмата, която тръгва веднага, след като системата се вдигне от диска/флашката.

# 4 582
  • Мнения: X
Диск мениджъра върши същата работа.

# 4 583
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Phoenix Wright
Какво означава "системата да е вдигната".

# 4 584
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Phoenix Wright
Какво означава "системата да е вдигната".
Компютъра да е стартиран и инсталацията на Windows на тази машина да работи в момента. Напълно естествено е система, която в момента работи, да не позволява манипулации по системния си дял, защото това би било все едно да си отреже клончето, на което стои.
Тези операции по преоразмеряване на дяловете все пак не са ежедневни задачи и при тях винаги има приличен риск от загуба на данни

Такива системни дялове, на които e инсталирана Windows, обикновено се манипулират със стартиращи флашки/дискове, на които има програма за манипулация на дяловете на диска. В такива случаи, "системата е вдигната" от диска/флашката, а тази на системния дял не работи.

# 4 585
  • Мнения: 121
Здравейте. Как мога да си заключа папка на компютъра, така че никой да не може да е отваря, освен мен? Благодаря.

# 4 586
  • Мнения: X
На NTFS се правите собственик и махате всички други.

# 4 587
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 044
Здравейте. Как мога да си заключа папка на компютъра, така че никой да не може да е отваря, освен мен? Благодаря.
Правиш зипната/компресирана папка и я заключваш с парола. Намираш папката или документа дето искаш да криеш, цъкваш с десния бутон и от менюто отиваш на "Send to" от него изскачат разни опции, от които избираш "Compressed/zipped" и там следваш каквото ти поиска да правиш да го запазиш зипнато/компресирано. Сега вече цъкваш зипнатия файл да се отвори и горе от менюто "File" избираш "Add Password", попълваш, цъкваш Apply и готово. Ама гледай да си татуираш паролата някъде, че иначе няма влизане.

# 4 588
  • Мнения: 408
Здравейте. Не зная дали това е правилното място да попитам, но ще се осмеля.
  Не се справям с новата буквена класификация на електроуредите - за хладилниците става дума.

В Технополис ми казаха, че новото F, отговаряло на старото А+, но не ми звучи достоверно.
Моля за отговор. Благодаря Ви.

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 14:54 от бабче-mp3

# 4 589

Общи условия

Активация на акаунт