Счетоводител в нужда се познава 7

  • 41 980
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте! Да попитам...когато осигуряването по управленски договор приключва, защото е заместен от трудов договор до 2400 лв осигурителен праг, аз Д1 по ДУ трябва ли да подавам, защото все пак заплата ще бъде начислявана?

Да, трябва - все пак ще имаш данък. Peace

# 16
  • тук-там
  • Мнения: 4 269

Здравейте! Да попитам...когато осигуряването по управленски договор приключва, защото е заместен от трудов договор до 2400 лв осигурителен праг, аз Д1 по ДУ трябва ли да подавам, защото все пак заплата ще бъде начислявана?

Да, трябва - все пак ще имаш данък. Peace И не само заради това, де....

# 17
  • Мнения: 544
Здравейте Simple Smile
Записвам се да следя темата

# 18
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407

Здравейте! Да попитам...когато осигуряването по управленски договор приключва, защото е заместен от трудов договор до 2400 лв осигурителен праг, аз Д1 по ДУ трябва ли да подавам, защото все пак заплата ще бъде начислявана?

Да, трябва - все пак ще имаш данък. Peace И не само заради това, де....


Благодаря ти!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте! Адмирации към всички, които помагат в тази тема  bouquet

На мъжът ми днес му идва смс-че болничните му са изплатени. Отива в ОББ където му е сметката, а от там му казват, че са му закрили сметката, защото 6 месеца е нямало движение по нея. С две думи нямам думи. Какво трябва да се направи сега? Казали, че ще върнат парите в НОИ, от там могат ли да направят проблем, че не ги е уведомил за сметката, което всъщност няма как да стане при положение, че и той не е бил уведомен.
Благодаря Ви   bouquet

# 20
  • Мнения: 47 981
Няма да има проблем
При първа възможност да отиде в НОИ да декларира новата сметка ( или чрез работодателя, или директно в НОИ), щом декларира сметка, парите автоматично ще отидат там
Неприятно е забавянето, но няма как

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Няма да има проблем
При първа възможност да отиде в НОИ да декларира новата сметка ( или чрез работодателя, или директно в НОИ), щом декларира сметка, парите автоматично ще отидат там
Неприятно е забавянето, но няма как


Много благодаря   bouquet
Току-що си е направил сметка в нова банка  Simple Smile казах му да отива в НОИ, но пропуснах друго, при положение, че са двама работодателя /2 болнични/ трябва ли да подава 2 бр приложение 7 и два документа за банкова сметка  newsm78

# 22
  • Мнения: 47 981
Не, един е достатъчен

# 23
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Нещо бъркам и не ми приеха подадената декл. 1. Сега имам 7 дневен срок за поправка.
Казусът е следният:
Лице е собственик на ЕООД и се осигурява по ДУ на максимума.
Но от 12.05 започва работа по ТД и съответно оттам започват да го осигуряват на 2400. Значи в собствената си фирма като управител, спира.
От 1 до 12,05 има 4 работни дни-7,8,9 и 10. Попълвайки декл.1 Какво трябва да пиша в позиция 15 за край на осигуряването. Грешката ми идва от позиции 15 и 16. Вероятно нещо не ги правя като хората.
В позиция 15 за край на осигуряването по ДУ, пиша първия работен ден, тоест 12,05, а в позиция 16,1 пиша 104.
Къде бъркам?

И ми изписва Неправилна поредица от дни на започване и прекъсване на осигуряване.

# 24
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
т.15 Попълва се в последния ден от месеца (само деня - месеца и годината са попълнени в периода) в осигуряване.

При теб трябва да се впише 11.05 според мен.

# 25
  • София
  • Мнения: 293
благодаря за новата тема

# 26
  • Мнения: 1 125
Привет!

Ровя се да намеря има ли подзаконов акт, който регламентира невъзможност да се издаде болничен лист за временна неработоспособност на осигурено по смисъла на КСО лице (тоест работи на трудов договор), което обаче е с прекъснати здравноосигурителни права, поради наличие на период без здравни осигуровки. И съответно, ако болничен лист може да се издаде, но не може да се ползва обезщетение, въпросът отново е в резултат на кой подзаконов акт е това?

 

Последна редакция: нд, 29 юни 2014, 12:19 от bibona

# 27
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Болничен листа са длъжни да издадат срещу заплащане. Обезщетението изисква 6 м  осигурителен стаж - какво общо има със здравните права. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 125
Питам, защото работник при нас носи странно ... "удостоверение", в което като забележка е записано, че е неработоспособен считан от датата, предхождаща датата на издаване, а че болничен лист не е издаден поради прекъснати здравно осигурителни права (но никъде не пише, че да кажем не е платено за услугата "издаване на болничен лист" по ценоразписа на лекаря, и че всъщност само това е пречката да не бъде издаден такъв...).

# 29
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Виж това
http://ns.nssi.bg/content/laws/normativni/Bl/NBL.html
за неосигурени пише в чл.3 ал.4

Общи условия

Активация на акаунт