За проходилката

  • 6 642
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 077
при нас беше излишен артикул. На пода и в кошарата Ида си стъпваше боса, навън с бебешки кецове - по-твърди от пантофките. Разгледах буйките, но нямяше подходящ размер, пък и ми сториха твърде меки. Взех затворени, високи до глезена и малко над него есенни обувки. Леки. Без нищо излишно. Тънка подметка. Абсолютно изляти по крачето с мъъничко аванс - да не тежат, да не спъват. Е, стъпваше си съвсем сигурно и уверено. Ходеше с тях и вкъщи и навън. Реално проходи с тях. След два месеца ги смених.
Не ми е ясно туй чудо БУЙКА що за животно е и за що служи. Може би едно време обувките не са били така добре и фино правени...

# 31
  • Мнения: 544
А как седят децата в проходилките?

На мен една приятелка ми донесе нейната преди 10 дена, но нещо май не мога да се оправя Confused  Като сложих Анджи, дори на най-високата степен крачетата и са доста сгънати. Пипа играчките отпред и си играе ама не ще да ходи. Като се опитвам да и покажа как, си слага крачетата отпред на пластмасовия кръг, на който са закрепени колелата и се киска, че я возя Simple Smile

А иначе е много стабилна и по цял ден иска да ходи, но да я държа под мишничките аз. Въобще не иска да пълзи и сигурно няма и да се научи, защото щом има опора се мъчи да стане права. И по цял ден може да стърчи права Simple Smile

Омръзва ми по цял ден да съм наведена и си мислех, че проходилката ще реши нещата, а то Sad

Проходилката е Бертони с 6 колела.

# 32
  • Мнения: 6 029
бабите ви се с проходилки са били
я моля ви се

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Julie
бабите ви се с проходилки са били
я моля ви се


Ъхъ...и все с памперси са били.....я юруш на пелените!

# 34
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Erica
Цитат на: Julie
бабите ви се с проходилки са били
я моля ви се


Ъхъ...и все с памперси са били.....я юруш на пелените!


хехе
не
но децата и сега живеят без проходилка - пример - моето дете Laughing

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Julie
Цитат на: Erica
Цитат на: Julie
бабите ви се с проходилки са били
я моля ви се


Ъхъ...и все с памперси са били.....я юруш на пелените!


хехе
не
но децата и сега живеят без проходилка - пример - моето дете Laughing


Е, тя не е задължителна, но твойто лапе си седеше кротко в кошарата, до като моето мирясваше само в проходилка. Признавам, че се сдобихме с нея, заради моето лично спокойствие.

# 36
  • Мнения: 10 758
Когато дъщеря ми беше на 5месеца я сложих в проходилка да видя как ще реагира. Така се изкефи, че после не можех да я махна. Започна да се избутва и да ходи настрани. Слагах я за 5-10минути. Като стана на 7месеца започна по-дълго време. Всеки ден увеличавах времето с 5минути. И така на 8месеца тя беше нон стоп с проходилка. Не знаех, че за да проходят децата трябва да си гледат краката. Мойта проходи на 10месеца, без да си вижда краката. А проходилката трябва да е тежка и с 8колела. Така няма опасност да падне. Дъщеря ми сега е на 5,6години и няма никакви проблеми с крака, походка и т.н. Всяко дете е различно. Едни прохождат по-рано/ с или без проходилка/, други по-късно/ с или без проходилка/. Чувала съм, че ги отричат, но това не може да ме спре като родя второто да не го слагам. А може ли някой да ми каже какво значи "обезопасена" къща. Махнали сте всички мебели и стоите в празни стаи ли? З/то детето може да се удари навсякъде. В масата, от гардероба и къде ли не. На вън като излезете също не е гаранция, че няма да се удари. Дъщеря ми много обичаше да яде пръстта от саксиите с цветята. Е какво, да махна цветята ли?  Обичаше да отваря вратичките на секцията в хола - махнахме дръжките. Без резултат - тариката си е тарикат, взимаше молив или химикалка и мушеше в дупчицата на махнатата дръжка и пак си отваряше.  Аз естествено се изнервях много, докато накрая от такива изпълнения не ме хвана истерията. Една позната ме посъветва да престана да обръщам внимание и да го оставя детето да си се развива. Така и направих. Ако започнете да се впечатлявате от всичко и за всичко да правите забележка как изобщо ще се развие това дете. Трябва да има някаква свобода на действие.
 Малко се поувлякох, но в крайна сметка ти си решаваш дали да го слагаш на проходилка или не. Нищо не пречи да пробваш. Важното е да е тежка проходилката, да има повече колела и бебо да бъде на пръсти, и така да се избутва.

# 37
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: angelica
... Като сложих Анджи, дори на най-високата степен крачетата и са доста сгънати. Пипа играчките отпред и си играе ама не ще да ходи. Като се опитвам да и покажа как, си слага крачетата отпред на пластмасовия кръг, на който са закрепени колелата и се киска, че я возя Simple Smile ...

Илиян беше същият  Wink с първата проходилка и на най-високата степен крачетата му оставаха свити (той си е височък), въобще не му харесваше да седи в нея, освен ако не го возах - правеше абсолютно същото, вдигаше крачета на това отпред и чакаше някой да го бута, ако не - рев, дори играчките отгоре не му бяха интересни. Явно не му е била удобна, със сегашната е съвсем различно  Simple Smile ...

А колкото до буйките - аз съм разочарована, купихме ама защо ли?! Първо на Коко са през номер, на нас ни трябва 17, а няма, хайде взехме 18. Почнах да го извеждам навън с буйки, а те крачетата му все ледени  Rolling Eyes , ми те грам не пазят от вятър и то го извеждах с тях докато беше по-топличко, за сега и дума не може да става. Реших да му ги слагам в къщи, но ако тръгне да лази му пречат, а имаме едни пантофки, мекички, със съвсем меко стъпало (но все пак по-плътно, изолира от студа на пода) и те са му супер удобни за в къщи и за в проходилката и за лазене. Та тия буйки така ми стоят...

# 38
  • Мнения: 96
Az i bebka sme mnogo dovolni ot prohodilkata,ako ne beche tia do sega da sam ostanala bez krast.Vsichkite mi priatelki s malki deca sa polzvali tova chudo i do sega nikoi ne se e oplakal.

# 39
  • Мнения: 544
Цитат на: siya
Az i bebka sme mnogo dovolni ot prohodilkata,ako ne beche tia do sega da sam ostanala bez krast.Vsichkite mi priatelki s malki deca sa polzvali tova chudo i do sega nikoi ne se e oplakal.


Ама така ли трябва да стои детето- със свити крачета Sad  Май и Анджи е височка (~73см) ама нали в проходилките стоят и деца на 10 месеца!? Та се питам друга проходилка ли ми трябва или така е и с другите и ще се научи Confused

# 40
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: angelica
Ама така ли трябва да стои детето- със свити крачета Sad  Май и Анджи е височка (~73см) ама нали в проходилките стоят и деца на 10 месеца!? Та се питам друга проходилка ли ми трябва или така е и с другите и ще се научи Confused

Мисля, че не трябва да са свити крачетата, те бебчетата първоначално стъпват на пръсти. На сина ми хич не му беше удобно със свити крака и аз не го и мъчех  Rolling Eyes . Сега е на 10 месеца, но новата проходилка, която ползваме му е идеална за ръста (а е 78см). От друга страна някои дечица и със свити крачета им харесва, не знам...

# 41
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Големия ми син беше в проходилка от рано и беше голямо удобство.Наистина лекарите отричат , даже ми бяха забранили , но нямаше начин , той никаде неискаше да седи.Само тя беше спасение.И нищо му няма , проходиси на година и една седмица , напълно сам , без наша помощ и нямаша проблеми.Смятам и малкия по същия начин , стига да му хареса.

# 42
  • Мнения: 197
Аз сложих дъщеря си на 7 мес. в проходилка. Проходи на 11мес. ААз също съм слагана и съм проходила преди годинка и вече 24 години нямам проблеми от това.

# 43
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Проходилката създава следните вредни навици:

ходене и избутване на пръсти
ходене с много изнесен напред център на тежестта
ходене с разчитане на подвижна опора

и повишава риска от детския травматизъм.

И двете ми деца са проходили малко по-късно - на 16 и на 17 месеца - но за сметка на това много стабилно, в момента, в който се пуснаха да ходят, нямаше падане, а само подпиране с ръце или сядане на дупето.
Детето трябва да е узряло за лазене, изправяне и ходене, не бива да го насилваме да прави тези неща, преди да е укрепнало и преди да ги е осъзнало.

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: firebird
Проходилката създава следните вредни навици:

ходене и избутване на пръсти
ходене с много изнесен напред център на тежестта
ходене с разчитане на подвижна опора

и повишава риска от детския травматизъм.

И двете ми деца са проходили малко по-късно - на 16 и на 17 месеца - но за сметка на това много стабилно, в момента, в който се пуснаха да ходят, нямаше падане, а само подпиране с ръце или сядане на дупето.
Детето трябва да е узряло за лазене, изправяне и ходене, не бива да го насилваме да прави тези неща, преди да е укрепнало и преди да ги е осъзнало.


много се извинявам, ама за какво изобщо обясняваш, като няма да те разберат, не си хаби мастилото на клавиатурата.

Общи условия

Активация на акаунт