Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мнения за 55 СОУ "Петко Каравелов"

• 25 157
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Моля, ако във форума има родители на деца, които учат в 55-то СОУ и са извън сдруженията , да споделят информация за качеството на образованието, дисциплината, взаимоотношенията между децата и отношението на учителите към учениците!!!

# 1
Дъщеря ми ще е в 3 клас в това училище. Чувствата ми са смесени. В началото ми го препоръчаха като много добро, пък и е много близко до работата ми. Не съм доволна специално от нашата учителка в занималнята. Възрастна жена е, често спи в час, децата имат много пропуски. Няма сили ида се справя жената....  Това лято дъщеря ми всеки ден се упражнява, чете и пише , за да навакса огромните пропуски.
Не мога да говоря от опит за по-големите класове, но имам приятелки с големи деца там, и май не са много доволни...Аз също напоследък се разочаровах от някои действия на директорката, но това са подробности.
Не знам какво да ти кажа. Вероятно има и доволни, има и не....Лично аз се чувствам разочарована, но не мога да кажа точно от кое. Просто виждам, че някак си нещата не вървят и не е това което очаквах. Нямам търпение да порасне, за да я преместя.

# 2
Колко е голямо детето? Ако е 4-7 клас го преместете!

# 3
    Ох, в 3 клас е. Чакам да стане 4-и и ще я местя. Тъпото е, че не мога да кажа конкретно от кое не съм доволна. Нещата са комплексни, разочарованията бяха много...... Свита ми е някак душата, не ми е спокойно в това училище.....

# 4
    Гледам резултатите от матурите за седми клас - училището е доста напред в класацията!!!

http://danybon.com/index.php/education/maturi

В тази връзка би трябвало нивото на образование да е сравнително добро?!

# 5
    Да, така е, защото няма дете, което да не е ходило на курсове/учители по български и математика допълнително. Отличните резултати изобщо не ги преписвам на преподавателите. Когато ме съветваха да си преместя детето след 4 клас, аз не послушах никой, защото децата си бяха в добър колектив и се познаваха още от детската градина, но направих голяма грешка, която разбрах в 7-ми клас.

# 6
    Дъщеря ми има елементарни пропуски по математика и български. Изобщо не им се преподава добре. Да не говорим за рекета всяка година, до сега колко пари сме дали за ремонти, материали и прочие....

# 7
    Дъщеря ми изкара 7 години в 55-то през 2012 завърши 7-ми клас, на сдружение Шилер. Освен по немския, където преподават учители на сдружението, всички останали учители (за периода 4-7 клас, до 4-ти са пак на Шилер) са учители, преподаващи на цялото училище, по математика (Чипева) по български (Николова ли беше, ако не бъркам), по биология, химия, география... Да, в 7-ми клас ходеше както останалите деца и на школа в "Междучасие", но пропуски по основни неща , оцобено български и математика, не смятам, че може да се каже че е имало, напротив, гонеха ги здраво и по двата предмета.
    Всичките й съученици после отидоха в добри гимназии - СМГ, двете английски, испанска, НЕГ, френска, тя е в АК.
    Така че, не мисля, че тезата, че учителите в 55-то не стават е правилна. То подготовката за НВО е двустранен процес, иска се и чуваемост от страна на учениците.
    С две думи - моето впечатление от 55-то за тези 7 години е - нормално общинско училище. Нищо по-добро или по-лошо, за паралелките които нямат по 12 аса седмично немски, какъвто е плюса на Шилер, но и за тях по отношение на общообразователните предмети, които са важни за изпита в 7-ми клас.
    Единственото сериозно предимство на паралелките на Сдружението е, че в тях децата са приети с конкурс, подбрани са будни и сериозни деца и няма много калпазани, които да пречат на учителите. Макар че, конкурсът е провеждан за подготвителната група, а после те се променят, но все пак се следи и се взимат мерки, включително отстраняване, за сериозни провинения.

# 8
    • Sofia
    Здравейте,
    аз също не съм доволна от качеството на обучение в редовните паралелки на 55 СОУ, особено от занималнята. Няма как да повдигна този въпрос на родителска среща, защото разбирате ли, следобедното обучение не е задължително. Госпожата там се занимава с детето от ромски произход, като бави целия клас, за да му диктува буква по буква как се пишат думите...?! И това в трети клас. Без коментар. Миналата година имаше случаи, в които моята дъщеря проверяваше тетрадките на съучениците си в занималнята. Защото...госпожата не успявала да смогне.
    Не смятам обаче да местя детето след 4 клас. От миналата година посещава "Междучасие"  - курс по математика и сме доволни, смятаме да продължи там. В 6 клас ще я запиша и на български. Живот и здраве след седми клас дано се справи добре на изпитите.

# 9
    A някой може ли да сподели мнение за паралелките, които са към сдружение Луис Карол? Въобще колко са те в един випуск- 1-2? Интересуват ме също учителите, които сега водят деца в 4-ти клас, т.е. от септември 2015г. ще поемат учениците в 1-ви клас към сдружението?
    Ще съм благодарна на всякакви отзиви, за обучението по езика, по другите предмети....

# 10
    • София
    Да побутна темата...

# 11
    • Sofia
    Да извадя темата напред. Интересувам се от приема в първи клас извън сдруженията заради моя позната. Детето й има само 2 т., защото брат му учи там. Видях, че приемат в 4 паралелки. Има ли шанс с тези 2 точки за прием?

# 12
    Да раздвижим темата. Има ли приети деца тук в ПУК за 2017/2018 учебна година в 55 СОУ?
    Има ли някой  с пресни отзиви за училището - преподаватели и др. в начален етап?

# 13
    Има ли мами на деца, приети в първи клас за учебата 201-2018?

# 14
    Здравейте,
    записах моят син в първи клас с английски език за учебната 2017-2018 г. Нямам лични впечатления за училището, но мои познати много ми го хвалиха. 

# 15
    Здравейте,

Моля да побутнем темата с обучението в начален етап и по-конкретно с ПГ 2017/2018. Приеха ни  и не зная нищо за преподавателите. Моля, майки които имат опит да споделят.

Благодаря предварително

Лек ден

# 16
    • София
    Аке сте при г-жа Божилова в ПГ сте изключителни късметлии. Тя е не само  много квалифициран преподавател, но дава и шанс на децата да растат и да стават все по-уверени във възможностите си.

# 17
    • София
    Аке сте при г-жа Божилова в ПГ сте изключителни късметлии. Тя е не само  много квалифициран преподавател, но дава и шанс на децата да растат и да стават все по-уверени във възможностите си.
    Със съжаление разбрах, че г-жа Божилова напуска.

# 18
    • София
    Допълнителен прием на деца в първи клас към Сдружение "Шилер":

http://blog.schillerbg.org/2017/08/blog-post.html

# 19
    Детето ми беше в предучилищна подготовка при Г-Жа Божилова миналата учебна година, тази е в първи клас при Г-Жа Сярова. Имате ли мнения за нея, моля споделете?!

# 20
    Здравейте, и аз малко да повдигна темата. Интересувам се от мнения за ПГ, защото още се чудя дали да записвам моето дете за ПГ или да остане в градината. Интересува ме има ли занималня за ПГ и до колко часа е? Исках също така да попитам за мнение за учителите, които сега са класни на 3-ти клас, тъй като евентуално те ще поемат първокласниците за учебната 2019-2020 година. Учителите, съгласно сайт-а на градината са: Сузана Николова, Веселин Томалевски, Даниела Янкова, Данчо Йовчев, Илияна Латковска, Калина Мирчева, Миглена Христова и Николинка Йорданова. Исках също така да попитам за прием в първи клас какво означава целодневна и полудневна? Полудневната е до обяд, а в целодневната влиза и занималнята, предполагам.

Благодаря за отделеното време!

# 21
    • София
    Здравейте! Аз също ще съм благодарна, ако някой се включи с мнения за ПГ и първи клас след това. Информацията е доста остаряла.

# 22
    Побут побут Simple Smile
    Търся мнения за първи клас извън сдруженията за 2019/2020 година. Има ли такъв прием въобще? Дали всички деца от региона имат шансове да влезнат или ще трябва да търсим друга алтернатива? Качество на обучението?

# 23
    Ако може и аз да побутна малко темата Simple Smile
    Моля споделете мнение за г-жа Мирчева! Ще бъде класен ръководител на сина ни в 1 клас тази учебна година! Благодаря Simple Smile

# 24
    Здравейте, искам да попитам дали 55 су е добро след 7 клас?Надежно училище ли е?

# 25
    Здравейте, искам да попитам дали 55 су е добро след 7 клас?Надежно училище ли е?
    по-добре в някое друго училище

# 26
    Здравейте,
    имате ли информация за 55то училище кой учителки ще са в 1ви клас за УГ 21/22 и какво ви е мнението за тях.  Ще съм много благодарна , ако получа информация Simple Smile

# 27
    • София
    Здравейте,
    имате ли информация за 55то училище кой учителки ще са в 1ви клас за УГ 21/22 и какво ви е мнението за тях.  Ще съм много благодарна , ако получа информация Simple Smile
    От младите учители ако останат са Славова и Сталева, Атанасова, Пейнова,
    по възрастни има две на Шилер не знам имената,
    Георгиева, която преподава на класа в който са и децата към Луис Карол
    Моя син е при Атанасова, много строга и изискваща от децата, но те си я харесват.

# 28
    Здравейте,
    Здравейте,
    Моето дете сега завърши 4-ти клас при г-жа Анна Колева. Тя преподава на шилерски паралелки.
    Аз гласувам с две ръце за нея.
    Взискателна, строга и страхотен педагог.
    Препоръчвам!

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 16:59 от sladkish4e

# 29
    • София
    Здравейте! Децата ще са първи клас при г-жа Елица Славова. Някой с впечатления? Благодаря!

# 30
    Здравейте разбрах къде е детето 1б клас с госпожа Анна Колева някой дали има отзиви за нея.?
    Благодаря ви предварително

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 10:58 от Teriska

# 31
    Aко имате възможност да сте при Георгиева - не се колебайте! Страхотен човек и преподавател, родена за учител Simple Smile

# 32
    Здравейте! Децата ще са първи клас при г-жа Елица Славова. Някой с впечатления? Благодаря!
    Млада, амбициозна, симпатична дама. Децата я обожават.
    Имате късмет!
    Успех!

# 33
    • София
    Млада, амбициозна, симпатична дама. Децата я обожават.
    Имате късмет!
    Успех!

Много, много благодаря! Толкова ме зарадвахте Heart

# 34
    Здравейте искам да попитам някой от вас знае ли,има ли варианти детето да не седи до 17ч в училище смятам че за дете 1 клас е твърде много,а и имам възможност да си го взимам на обяд има ли такава практика?

# 35
    Здравейте искам да попитам някой от вас знае ли,има ли варианти детето да не седи до 17ч в училище смятам че за дете 1 клас е твърде много,а и имам възможност да си го взимам на обяд има ли такава практика?
    Както се разбереш с класната и с учителката по НЕ.
    Според мен е добре детето да стои до края на учебния ден, защото така свиква с учебния процес.

# 36
    Както се разбереш с класната и с учителката по НЕ.
    Според мен е добре детето да стои до края на учебния ден, защото така свиква с учебния процес.
    Благодаря ви много за отговора.

# 37
    Здравейте!
    Иматели информация за математическата паралелка след 4 клас в училището? За сега съм много доволна от учителките на дъщеря ми.

# 38
    • София
    Към края на годината мога да споделя, моя син е 5 клас тази учебна година. Предимството е липсата на втори чужд език, което е голяма загуба на време.

# 39
    • София
    Всъщност вторият език може и да не е загуба навреме (въпреки че имам лош опит в друго училище).
    Приятелче 5-7 клас учеше АЕ като втори език и след това на изпит за определяне на ниво в популярна школа го определиха за В1.2. Езикът е учен само в училище (55), без школи или помощ от родител. Инфото е от преди няколко години.

# 40
    Всъщност вторият език може и да не е загуба навреме (въпреки че имам лош опит в друго училище).
    Приятелче 5-7 клас учеше АЕ като втори език и след това на изпит за определяне на ниво в популярна школа го определиха за В1.2. Езикът е учен само в училище (55), без школи или помощ от родител. Инфото е от преди няколко години.
    Здравейте,
    Бихте ли споделила детето в паралелка на Луис Карол ли е научило АЕ.

# 41
    Към края на годината мога да споделя, моя син е 5 клас тази учебна година. Предимството е липсата на втори чужд език, което е голяма загуба на време.
    Благодаря! Не знаех за липсата на втори чужд език в тези паралелки.
    За Луис Карол знам, че и децата от непрофилираните паралелки могат да го посещават. Условието е да има желаещи поне 8 деца от клас. Таксата е 220 лв. на месец. Заниманията са след регламентираното време за обяд, всеки ден около 1 или 2 часа ( не съм запозната с точната продължителност на часовете).

# 42
    • София
    Приятелче  5-7 клас учеше АЕ като втори език и след това на изпит за определяне на ниво в популярна школа го определиха за В1.2. Езикът е учен само в училище (55), без школи или помощ от родител. Инфото е от преди няколко години.
    Здравейте,
    Бихте ли споделила детето в паралелка на Луис Карол ли е научило АЕ.

В болд отговора.

# 43
    …Заниманията са след регламентираното време за обяд, всеки ден около 1 или 2 часа ( не съм запозната с точната продължителност на часовете).
    Учител от Луис Карол ги взема всеки ден половин час след приключване на редовните часове и карат 1 астрономически час. Синът ми е 5ти клас и 6та година в Луис Карол. Препоръчвам с две ръце. В края на миналата година се явиха по желание на изпит Flyers към Кеймбридж и децата се представиха чудесно.

# 44
    • София
    С моето дете след 1 клас се отказахме от Луис Карол и започна английски към Фарос в училище, на изпита на Кеймбридж след 4клас се представи с максимален резултат за нивото. Аз от Луис Карол не бях изобщо доволна. За тази цена не получаваш нищо особено.

Общи условия

Активация на акаунт