Притежатели на чинчила :)

  • 1 395
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
Имам си чинчила от около 2 години. Нека в темата стопаните на тези пухчета да споделяме опит и мнения  Hug

http://marianchetooo.snimka.bg/daily/.814179.33007177

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 17:04 от mariana900

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
   А тези с палтата ва́жат ли?! Mr. Green Laughing Извинявай, не можах да пропусна да се пошегувам, прочитайки двусмисленото заглавие.

   И аз много обичам животните. Peace

# 2
  • Мнения: 550
Ееее той форума е за домашни любимци, не за красиви мами  Mr. Green Иначе си извинена  Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
   Радвам се, че прие шегата добронамерено. Hug

   Единственото, което знам за чинчилите-домашни любимци, е, че не е препоръчително да ги пипаш прекалено често, защото се отразява зле на кожухчето им. Не знам, обаче, как някой е способен да не ги нагушка силно тези пухени топчици. Laughing Аз моите котки не ги оставям на мира, милите, само ги стискам по цял ден, как не им писва – не знам. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 550
Не е хубаво за козината им, но и моят пухчо не дава  Mr. Green повече от 2 мин не стой, бързо му омръзва и почва да скача като луд  Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 305
Присъединявам се към темата  Mr. Green
Имаме нашия пухчо от няколко месеца, вече е на годинка
Като цяло попаднахме на кротка животинка, не ни хапе, но и не е от най гушливите  Thinking Досега само два или три пъти успях да го унеса с чешкане по гушката, иначе ме бута ядосано и не иска  hahaha  Тия дни го пробвах на малко грозде, взе че му хареса  Mr. Green Естествено, не прекаляваме с лакомствата.
 Да попитам, на диня клъвват ли?  Grinning Много искам да го пробвам, чела съм че им харесва

# 6
  • Мнения: 550
Диня не съм пробвала да му давам, но нашия дебелак много обича фъстъци и слънчоглед  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 550
В целия форум само ние ли имаме такива пухчета  Sad Я бързо някой да каже как си играят, за нас това е голям проблем много е див и не ни обръща внимание  Crossing Arms

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 305
О и нашия е фен на фъстъците, но и сушена ябълка не отказва Hug
Гледала съм клипчета, две чинчили хубаво си играят, както и с примерно морско свинче, котка, куче  Crazy Обаче сама чинчила трябва да му се обръща внимание, нашия само да свари да е сам и почва да си прави мини купон стил party animal  hahaha и бели прави, но стига да се хване на време, преди да има щети ( напада естествени тъкани най-вече)  Laughing Пробвайте на гоненица да си играете, забавно е  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 550
От най-малкия звук се плаши, на гоненица е трудно защото се крие и не излиза с часове  Mr. Green Вече не знам как да го накараме да си играе с нас. Излизането му се състой в обикаляне на цялата стая, миниране през всеки сантиметър, ровене на всички ъгли и ръбане де що има нещо  Crossing Arms

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 305
А, ще се очовечи, после няма да му правят впечатление (повечето) звуци  Wink нашия само от разни ревове, мачове, светкавици и общо взето стресиращи звуци се крие (но в началото, като си го взехме, дори не говорехме около него) Пък и като му даваш яденето, пък и го гушкаш, не може да се оплаче, ще трябва да свиква  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт