Перилни препарати и омекотители - 23

  • 50 969
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 360
Според вас има ли разлика в качеството на цветоулавящите кърпички? Изглеждат ми все еднакви, пък има доста разлика в цените.

# 46
  • Мнения: 5 207
Според мен няма разлика откъм улавяне на цвят. Всичките са на един и същ принцип. Има разлика в самата им текстура.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 939
Мислех, че говорим за тюлени. Те наистина не се мачкат.
Ами незнам точно как се казват - оприличавам ги на стандартен булчински воал като материя, но определено не са органза  Wink

Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Утре смятам да се боря с тях, да видим кви ще ги свърша  Wink

# 48
  • Мнения: 758
Гес,аз не си го купих,не съобразих и да го снимам,помня само че беше 1.35 кг 20 пранета,аптата ще я пропусна значи  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 156

BRITE COLOUR TRAP КЪРПИ ЦВЕТОУЛАВЯЩИ ЗА ПРАНЕ

# 50
  • София
  • Мнения: 10 309
Аз пък с ножичката от една си правя две. 
Страхотно, не съм се сещала! Ще пробвам!   bouquet

Само аз ли винаги слагам по две... все ме е страх, че една е малко.... а дори не мешам много дрехите  Sick

# 51
  • Мнения: 2 070
Хем да се запиша, хем да кажа за пердетата:
Наистина няма такъв филм "не се мачкат"  Naughty Всеки път се купуват пердета, които не се гладят, но винаги минава ютията без значение как са прани.
Иначе моята програма е 30 гр., 45 минути, без центрофуга, но както спомена някой по-горе не се въртят по време на прането, не знам водата ли е в повече, какво, но така е... Whistling

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Аз смесвам много и винаги слагам цяла, а понякога и по две или късам една през средата и слагам една и половина. Моите са на карфур и става нещо като съдиране, но и на другите марки също се късат. Не съм се сещала да ползвам втори път кърпичка, нали тя е напоена с нещо,което улавя цвета и при второ пране няма да има от тези вещества по нея. А е ясно защо при второ използване са оцветени - ами като е оцветена водата в пералнята, те няма как да си останат бели, това обаче за мен не означава, че действат.

# 53
  • Мнения: 5 207
Гес,аз не си го купих,не съобразих и да го снимам,помня само че беше 1.35 кг 20 пранета,аптата ще я пропусна значи  Simple Smile
Добре, поне каква марка е не помниш ли?

Аз смесвам много и винаги слагам цяла, а понякога и по две или късам една през средата и слагам една и половина. Моите са на карфур и става нещо като съдиране, но и на другите марки също се късат. Не съм се сещала да ползвам втори път кърпичка, нали тя е напоена с нещо,което улавя цвета и при второ пране няма да има от тези вещества по нея. А е ясно защо при второ използване са оцветени - ами като е оцветена водата в пералнята, те няма как да си останат бели, това обаче за мен не означава, че действат.
Не са напоени с нищо. Самите кърпички са направени от катионизирана целулоза, която „хваща“ замърсяванията и багрилата.
Има обаче и кърпички, които съдържат и добавки. Примерно има едни на Heitmann за ултра бяло пране, които са с оптични избелители.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Не са напоени с нищо. Самите кърпички са направени от катионизирана целулоза, която „хваща“ замърсяванията и багрилата.
Има обаче и кърпички, които съдържат и добавки. Примерно има едни на Heitmann за ултра бяло пране, които са с оптични избелители.
И ти като химик човек, можеш ли да кажеш, при повторно използване ще бъдат ли все така ефективни, действието им няма ли да намалее, след като преминат през целия цикъл на пране?

# 55
  • Мнения: 5 207
Може да се използват два пъти, ако първия път нищо не е пуснало и не са оцветени. Но за най-добро предпазване е добре да се ползва нова кърпичка за всяко пране.

Действат по следния начин: молекулите на багрилата са заредени отрицателно, а кърпичките - положително (катион е положителен йон; катионизираната целулоза, от която са направени, е заредена положително). Така къппичките привличат изпуснатите в перилния разтвор багрила, задържат ги и не им позволяват да се отложат по другите дрехи.

В праховете за цветно се ползва един полимер, който е със същото действие - PVP.

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 22:16 от Guess Who

# 56
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808

BRITE COLOUR TRAP КЪРПИ ЦВЕТОУЛАВЯЩИ ЗА ПРАНЕ
И моите са същите. Пробвай с половинка и ще видиш, че всичко ще е наред.  Simple Smile И на моята опаковка пише, че трябва да се слагат 3 или 4 кърпички, но аз си режа една с ножичката и ми стават две. Досега проблеми не съм имала. Ако искаш пробвай и ти.

# 57
  • Мнения: 9 171
Аз си взимм също от Карфурските с ноцижа си рязвам на 2  Joy

# 58
  • Мнения: 758
помня само,че беше в опаковка като нашия ариел,като материал и пишеше DALI COLOR,понеже бях отишла за други неща,не съм се вглеждала много,другия път,ще го снимам,или ще изчакам да качат снимка на сайта им,че го има като продукт само,без снимка

# 59
  • Мнения: 5 207
А, да, знам го. Dalli. Не е лоша марка, но е от средния клас. Аз лично съм доволна от него.
Производителят Dalli Werke произвежда за доста немски вериги перилни препарати (включително лисълския Формил), които са с високи оценки при тестовете.

Общи условия

Активация на акаунт