Какво куче да си вземем?

  • 16 919
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29
Да,кръстницата ми има женска немска овчарка и живеят в апартамент.Ние с тях сме съседи и вчера я разхождах аз,защото нещо не и беше добре,а мъжа и беше още на работа и ме помоли аз да я изведа.Те сега се скубят..ужассс много косми..Ами какво  това е изключително умно и предано куче.Гледа я вече 11-та година и е старичка вече.Кръстницата ми е оставила ключ от дома си и аз ходя да я храня и само някой като мине пред тяхната врата става такъв лай.Еми другоо..навън се държи изключително добре...просто много умно куче е.Както казах по-нагоре сега се скубе,ако космите не са ти проблем,направо взимайте няма какво да се чудите! Wink Wink

# 16
  • Мнения: 82
Да,кръстницата ми има женска немска овчарка и живеят в апартамент.Ние с тях сме съседи и вчера я разхождах аз,защото нещо не и беше добре,а мъжа и беше още на работа и ме помоли аз да я изведа.Те сега се скубят..ужассс много косми..Ами какво  това е изключително умно и предано куче.Гледа я вече 11-та година и е старичка вече.Кръстницата ми е оставила ключ от дома си и аз ходя да я храня и само някой като мине пред тяхната врата става такъв лай.Еми другоо..навън се държи изключително добре...просто много умно куче е.Както казах по-нагоре сега се скубе,ако космите не са ти проблем,направо взимайте няма какво да се чудите! Wink Wink
То е нормално, аз като живях с моята котка и всичко ставаше ужас (тя е бяла персийка... представяш си какво е навсякъде да има дълги бели косми). Дори в един момент свикваш и не ти прави толкова голямо впечатление, но сега като ходя на гости на родителите ми и забелязвам всъщност колко много косми има навсякъде....  Laughing И все пак някак си съм свикнала да чистя косми и не ми е проблем, но наистина знам, че немските овчарки са много умни кучета и ще е лесно да я обуча да не прави мизерии из апартамента. Само се притеснявам за съседите, че живеем в панелка с много възрастни хора (някои от тях вече не са много добре с главата) и да не ми правят проблем за кучето... Да не говорим, че срещу нас живее едно семейство, дето наистина са побъркани - скандали, гонят се с ножове по етажите и т.н.... ии да не стане някоя глупост да направят нещо на кучето.  Confused

# 17
  • Мнения: 82
А да ви попитам някой знае ли откъде можем да си вземем немска овчарка в София? Знам, че трябва да е от развъдник, но не съм много наясно с развъдниците в София и ако някой има информация или някакъв съвет ще съм много благодарна да сподели.  Grinning
В интернет гледах, че цените варират от 150 до 500?! Не разбирам защо има толкова голяма разлика. Thinking

# 18
  • Мнения: X
Щом си имала животинки до сега, значи знаеш и не е нужно, да ти обяснявам, че кучето е отговорност и изисква грижи, трябва да сте сигурни в решението си.
Вземете ли го, то ще бъде част от вашия живот и семейство и трябва, да си го гледате, докато е живо.

Всяко куче е различно, няма гаранция, че една или друга порода ще бъде послушно и т.н.
Много зависи от самото животно, от вашия подход и възпитание към него също.

При положение, че сте на квартира ти препоръчвам, да си вземете дребна порода куче, най - много средна.
Аз също съм на квартира и знам какво е. Когато се наложи смяна на квартира, много от хазяите казват "Ооо, не приемаме с домашни любимци".
При нас се съгласяват, защото имаме пинчер и е малък.
Ако имах немска овчарка, просто не ми се мисли.. Нямаше да можем, да намерим квартира въобще.

То сега имаш дом, но той не е твой и няма гаранция, така че мисли за това.
Другото което е, че не е коректно, да си взимате куче, ако съквартирантката ви не е съгласна и може, да имате проблеми с това.

Иначе аз съм имала немска овчарка в апартамента на родителите ми, много умни животни, но искат движение и пространство.

Съветвам те, да си вземеш животно от приют, или да си осиновиш от някоя организация. В интернет има много публикации, за животни търсещи дом.

Ако все пак искаш породисто - аз имам пинчер, но не е малък, а класически. Прекрасни са.
Предлагам също мопс, кокер, болонка.

# 19
  • Мнения: 82
Щом си имала животинки до сега, значи знаеш и не е нужно, да ти обяснявам, че кучето е отговорност и изисква грижи, трябва да сте сигурни в решението си.
Вземете ли го, то ще бъде част от вашия живот и семейство и трябва, да си го гледате, докато е живо.

Всяко куче е различно, няма гаранция, че една или друга порода ще бъде послушно и т.н.
Много зависи от самото животно, от вашия подход и възпитание към него също.

При положение, че сте на квартира ти препоръчвам, да си вземете дребна порода куче, най - много средна.
Аз също съм на квартира и знам какво е. Когато се наложи смяна на квартира, много от хазяите казват "Ооо, не приемаме с домашни любимци".
При нас се съгласяват, защото имаме пинчер и е малък.
Ако имах немска овчарка, просто не ми се мисли.. Нямаше да можем, да намерим квартира въобще.

То сега имаш дом, но той не е твой и няма гаранция, така че мисли за това.
Другото което е, че не е коректно, да си взимате куче, ако съквартирантката ви не е съгласна и може, да имате проблеми с това.

Иначе аз съм имала немска овчарка в апартамента на родителите ми, много умни животни, но искат движение и пространство.

Съветвам те, да си вземеш животно от приют, или да си осиновиш от някоя организация. В интернет има много публикации, за животни търсещи дом.

Ако все пак искаш породисто - аз имам пинчер, но не е малък, а класически. Прекрасни са.
Предлагам също мопс, кокер, болонка.
Благодаря много за съветите! Simple Smile Наистина си права, не бях помислила за това, че трудно се намират квартири после... ще трябва да помислим още върху това какво куче да изберем.
Хем ми се иска да е немска овчарка, хем знам, че не е подходящо сега да вземем такова. Но все пак затова трябва да се мисли много внимателно и да се погледнат всички аслепки на ситуацията, за да не се съжалява после. Simple Smile Благодаря отново!

# 20
  • Мнения: X
Няма за какво.  Hug

Аз също много обичам немските овчарки, но бих си взела, когато имам възможност, да си купя къща с двор. Не, че ще я държа постоянно на двора, нито пък вързана, но все пак си иска кучето повече пространство.

Относно съседите ви, щом са такива луди, напълно е възможно, да мърморят, защото кученцето, като е малко, най - вероятно ще скимти, после ще лае, като по - големичко. Не трябва, да му позволявате, да яде нищо от земята, особено около вас, защото ако са луди, могат да сложат отрова.
Трябва, да го регистрирате, за да имате чип и паспорт, ако ви пратят полиция на проверка.

Защо не смените квартирата? Явно, че съседите гадни, пък и сте двойка, а има друго момиче при вас. Предполагам има квартири във вашето населено място, които да са удобни за двойка, например гарсониера?

А мислили ли сте, да си вземете котка?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
А да ви попитам някой знае ли откъде можем да си вземем немска овчарка в София? Знам, че трябва да е от развъдник, но не съм много наясно с развъдниците в София и ако някой има информация или някакъв съвет ще съм много благодарна да сподели.  Grinning
В интернет гледах, че цените варират от 150 до 500?! Не разбирам защо има толкова голяма разлика. Thinking

   Зависи какво търсиш и какви са очакванията ти към бъдещото ти куче, т.е. дали искаш да си вземеш немска овчарка с родословие и доказан произход, която ще е притежател на всички породни белези и опасността от наличието на генетични болести ще е сведена до минимум, или предпочиташ да си вземеш куче, което просто да изглежда "сладко" и да играеш на хазарт с някои обстоятелства.

   Аз самата нямам куче, но от много години се интересувам от кинология и породно развитие, ходя чат-пат на изложби и постоянно научавам нови факти за различните породи. По принцип, ми звучи малко нереалистично да си вземеш кученце от лицензиран развъдник за сумата от 500 лв., макар да не съм сигурна в това, което казвам – немските овчарки са доста широкоразпространена порода, така че е възможно да се продават и за толкова. А иначе, кученце с недоказан произход можеш да си вземеш отвсякъде – всеки въди поголовно и иска да изкарва пари от развъждане, така че, ако искаш кученце за 150 лв. – алтернативи бол.

   Ето някои развъдници, които си струва да погледнеш:
  
Скрит текст:
Von Kostinbrod – Развъдник Von Kostinbrod се занимава професионално с отглеждане на елитни немски овчарски кучета от 1983 година. Член е на Българско обединение за германски овчарски кучета /БОГОК/ от 1993 година.
Контакти: гр. Костинброд, тел. 0896 679 547

von der "Alexander" – Развъдникът е основан през 1999 г. от Александър Димитров и негови представители са редовни участници в състезания и изложби.
Контакти: гр. София, тел. 0878 466 514 0895 227 666

von Daron – В сайта на развъдника von Daron ще намерите информация за спецификацията на породата "Немската овчарка", галерия със снимки, видео и информация.
Контакти: Банкя, ул. "Владо Марков" 4, тел. 0899 815 514, 02 997 6858

vom Wolpertinger Wald – Развъдник за Германско овчарско куче официално регистриран в FCI на 29.01.2007.
Целта ни е да развъждаме здрави, работоспособни и типични представители на породата! Контакти: тел. 0897930313; e-mail – milena.kirchner@gmail.com

# 22
  • Мнения: 82
Няма за какво.  Hug

Аз също много обичам немските овчарки, но бих си взела, когато имам възможност, да си купя къща с двор. Не, че ще я държа постоянно на двора, нито пък вързана, но все пак си иска кучето повече пространство.

Относно съседите ви, щом са такива луди, напълно е възможно, да мърморят, защото кученцето, като е малко, най - вероятно ще скимти, после ще лае, като по - големичко. Не трябва, да му позволявате, да яде нищо от земята, особено около вас, защото ако са луди, могат да сложат отрова.
Трябва, да го регистрирате, за да имате чип и паспорт, ако ви пратят полиция на проверка.

Защо не смените квартирата? Явно, че съседите гадни, пък и сте двойка, а има друго момиче при вас. Предполагам има квартири във вашето населено място, които да са удобни за двойка, например гарсониера?

А мислили ли сте, да си вземете котка?


Повярвай ми и аз искам да се изнесем самостоятелно на квартира, но за сега това ни е възможността. Sad Така излиза по-евтина квартирата( а и без това не е много пари), а е голяма и просторна и е на много удобно място и някак си се надявам момичето скоро сама да реши да се изнесе, но това едва ли ще стане поради същите причини, които споменах по-горе. Sad Общо взето е много неудобно от гледна точка на това, че ние сме си двойка и трябва да се допитваме до нея за всякакви промени, ремонти, нови неща за дома и както вече стана ясно и за животинка. Тя не обича котки и поради тази причина не си взех при мен моята котка, а остана при родителите ми. Вече две години така живеем, но ми е мъчно, че си нямам животинка, която да ни радва. Аз цял живот съм имала животинче в дома си и сега ми е много едно такова празно. И общо взето за котенце и дума не може да става, пък и кучето е някак си по-портативно - може да го вземем с нас като пътуваме някъде, а котенцето трябва да го оставим тук със съквартирантката ни, която пък освен, че не обича котки, а и е малко безотговорна (забравя да купи разни неща за дома, да измие чиниите и т.н. - което ме навежда на мисълта, че ще забрави и да нахрани животинчето).
 
А да ви попитам някой знае ли откъде можем да си вземем немска овчарка в София? Знам, че трябва да е от развъдник, но не съм много наясно с развъдниците в София и ако някой има информация или някакъв съвет ще съм много благодарна да сподели.  Grinning
В интернет гледах, че цените варират от 150 до 500?! Не разбирам защо има толкова голяма разлика. Thinking

   Зависи какво търсиш и какви са очакванията ти към бъдещото ти куче, т.е. дали искаш да си вземеш немска овчарка с родословие и доказан произход, която ще е притежател на всички породни белези и опасността от наличието на генетични болести ще е сведена до минимум, или предпочиташ да си вземеш куче, което просто да изглежда "сладко" и да играеш на хазарт с някои обстоятелства.

   Аз самата нямам куче, но от много години се интересувам от кинология и породно развитие, ходя чат-пат на изложби и постоянно научавам нови факти за различните породи. По принцип, ми звучи малко нереалистично да си вземеш кученце от лицензиран развъдник за сумата от 500 лв., макар да не съм сигурна в това, което казвам – немските овчарки са доста широкоразпространена порода, така че е възможно да се продават и за толкова. А иначе, кученце с недоказан произход можеш да си вземеш отвсякъде – всеки въди поголовно и иска да изкарва пари от развъждане, така че, ако искаш кученце за 150 лв. – алтернативи бол.

   Ето някои развъдници, които си струва да погледнеш:
   
Скрит текст:
Von Kostinbrod – Развъдник Von Kostinbrod се занимава професионално с отглеждане на елитни немски овчарски кучета от 1983 година. Член е на Българско обединение за германски овчарски кучета /БОГОК/ от 1993 година.
Контакти: гр. Костинброд, тел. 0896 679 547

von der "Alexander" – Развъдникът е основан през 1999 г. от Александър Димитров и негови представители са редовни участници в състезания и изложби.
Контакти: гр. София, тел. 0878 466 514 0895 227 666

von Daron – В сайта на развъдника von Daron ще намерите информация за спецификацията на породата "Немската овчарка", галерия със снимки, видео и информация.
Контакти: Банкя, ул. "Владо Марков" 4, тел. 0899 815 514, 02 997 6858

vom Wolpertinger Wald – Развъдник за Германско овчарско куче официално регистриран в FCI на 29.01.2007.
Целта ни е да развъждаме здрави, работоспособни и типични представители на породата! Контакти: тел. 0897930313; e-mail – milena.kirchner@gmail.com
Благодаря много за информацията! Наистина ще бъде много полезна, ако се решим да е немска овчарка! Simple Smile Принципно парите не са от значение на този етап - ако изберем дадена порода ще съберем паричките. Може би е най-добре да се отиде на място, за да се поговори с хората и да се прецени дали си заслужава сега да си вземем немска овчарка или някоя по-малка порода. Simple Smile

# 23
  • Мнения: X
Пожелавам ви успех, каквото и да решите.
Ще намерите вашето животинче, важното е, да го гледате с много любов.

Относно квартирата, аз също съм била в твоето положение, има начини, стига да има желание.
Не се примирявай със ситуацията, понякога излизат много изгодни предложения за квартири, макар и по - малки или с по - старо обзавеждане, но важното е, да сте спокойни и да не се съобразявате с чуждите хора.

# 24
  • Мнения: 82
Пожелавам ви успех, каквото и да решите.
Ще намерите вашето животинче, важното е, да го гледате с много любов.

Относно квартирата, аз също съм била в твоето положение, има начини, стига да има желание.
Не се примирявай със ситуацията, понякога излизат много изгодни предложения за квартири, макар и по - малки или с по - старо обзавеждане, но важното е, да сте спокойни и да не се съобразявате с чуждите хора.
Благодаря много! Надявам се да намерим скоро новия член на семейството. Simple Smile  Hug
Иначе за квартирите - има изгодни и си много права, че човек трябва да се чувства спокойно и да не се съобразява с други хора! Направо с новия член на семейството, може и нов дом да имаме. ха-ха  Laughing

# 25
  • Мнения: 10 547
Каква смелост да търсите квартира с куче и да намирате това за лесно.  Peace
Интересно, не прочетох, какво мисли наемодателят за идеята да доведете пале в дома му.

# 26
  • Мнения: 82
Каква смелост да търсите квартира с куче и да намирате това за лесно.  Peace
Интересно, не прочетох, какво мисли наемодателят за идеята да доведете пале в дома му.
Ами още миналата година сме говорили с наемодателката и тя каза, че няма проблем да имаме животинче стига да не направи мизерии в апартамента и естествено ако направи такива, то ние да си покрием разходите за ремонта. Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Има наемодатели, които са съгласни и нямат нищо против.
Нашия и той си има куче, няма никакви проблеми.
Обаче, не всички мислят така. Трудно е, но някои правят компромиси, ако породата е малка.
Други не искат, да чуват, малко, не малко, няма значение.

# 28
  • Мнения: 29
Преди малко изведох Джеси (така се казва овчарката),защото ме помоли да я изведа и един питбул без каишка и щяха да се сдърпат с Джеси добре че,той го хвана.Беше мъжки питбула. И аз започнах да и се карам,а стопанина вика удържай си кучето,а аз му викам попринципно не  е желателно опасните породи кучета да се разхождат без каишка.Направо съм бесеннн Twisted Evil Twisted Evil.Може да си вземете кокер или бигъл.И аз не се бях сетил за квартирата.Кръстницата ми си е купила апартамента и си е нейн.По-добре си вземете кокер.Попринципно аз нямам куче,но имам морско свинче,но в месеца я разхождам по 10-15 пъти.Пожелавам ти да избереш правилната порода.Не бързайте обмислете го хубаво.Немската овчарка е предана ето и днес ме защити,защото питбула идваше към мен.Но проблема е в квартирата.Simple Smile Късмет още веднъж  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 29
  • Мнения: X
И аз имам 2 подобни случая с питбули и то агресивни, пуснати свободно..  #Cussing out

Кокерите са по - послушни от бигълите.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт