Какво куче да си вземем?

  • 16 911
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Белгия
  • Мнения: 301
Като почетох за куче и съквартиранти и си спомних, че като бях студентка, живеехме 4 момичета в апартамент, по две в стая. Другите две решили да си вземат кученце и хоп, един ден се появи едно малко санбернарче, породисто малко пухкаво мече. За нула време си стана куче почти до кръста ми. Въпросните съквартирантки живееха като всички студентки - лекции, купони, преспиване тук и там, прибиране колкото да се изкъпеш. Кучето стоеше в тяхната стая, лаеше, виеше, събаряше каквото му попадне. Извеждаха го на разходка от дъжд на вятър, бяха му оставили терасата за нуждите му! Никой не го беше възпитал и то не беше много "любезно" с непознати. Съседите звъняха и ми се караха, защото аз отварях вратата. Съквартирантките ми звъняха и ме молеха да му дам да хапне, защото нямало да се прибират. Кучето не ме долюбваше много, но ми беше жал за него и се престрашавах да вляза да го храня. Един ден то се измъкна, докато имахме гости и изкара акъла на един приятел.
Накратко, хазаинът беше многократно сигнализиран от съседите и даде ултиматум кучето да се маха. Квартира, разбира се, никой не им даде с 40 кг. рошав санбернар. Закараха го да живее на една тераса на една гарсониера, превозваха го в багажника на колата (обикновен плътно затварящ се багажник, не комби). Много изпати това прекрасно животно, не си спомням какво стана накрая. Дано да са намерили някоя вила с двор за него. Нищо лично към авторката, но да вземеш овчарка при описаните обстоятелства е меко-казано грешка. В тази квартира - ОК, но следващите 15 години кучето ще е с вас.

# 31
  • Мнения: 31
Щом е в апартамент препоръчвам малко куче с къс косъм. Не затваряйте големи кучета в апартаменти, гледането им е трудно.

# 32
  • Мнения: X
Щом е в апартамент препоръчвам малко куче с къс косъм. Не затваряйте големи кучета в апартаменти, гледането им е трудно.
+1

Аз имах съквартирантка, която донесе куче в квартирата ни, без да ме пита изобщо.
Аз много обичам кучета, но все пак, не е правилно така. Започват и проблемите.
Например моята съквартирантка не се сещаше, да чисти след него. То беше бебе и пишкаше и акаше навсякъде. Веднъж я мързеше, да изчисти едно ако и само сложи салфетка върху него. Аз станах, да го изчистя.
Е, изнесох се.

# 33
  • Мнения: 76
Мопсът е много любвеовилен и не можеш да не го обичаш, но толкова косми няма с никое куче  #Crazy

# 34
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Мопсът е много любвеовилен и не можеш да не го обичаш, но толкова косми няма с никое куче  #Crazy
и хърка  Laughing
По принцип всички брахицефали имат проблеми с дишането, лесно се уморяват , хъркат дори и в будно състояние ...

Друга малка порода е джак ръсел териер, но е доста енергично куче

# 35
  • Мнения: X
Мопсът е много любвеовилен и не можеш да не го обичаш, но толкова косми няма с никое куче  #Crazy
и хърка  Laughing

и пръцка  hahaha

# 36
  • Мнения: 76
Моя позната има мопс, вярно хърка, но не е дразнещо. Казва ми,че не пръцкало,зависело от храната /като при хората/.
Джак ръсел териер - по-добре недеееей  ooooh! Приятел е с такова, казава побърквам се, ужасно много енергия,луд да станеш малко е  hahaha

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 15 552
Благодаря много за информацията! Наистина ще бъде много полезна, ако се решим да е немска овчарка! Simple Smile Принципно парите не са от значение на този етап - ако изберем дадена порода ще съберем паричките. Може би е най-добре да се отиде на място, за да се поговори с хората и да се прецени дали си заслужава сега да си вземем немска овчарка или някоя по-малка порода. Simple Smile

   Да, най-добре така, направи обстойно проучване, поговори с хора, отглеждащи тази порода, и вземи информирано и съзнателно решение.  bouquet Успех!

# 38
  • Мнения: 29
Взимай кокер!Мопсовете са пълни мързели. Ето ти един сайт за кокери:http://www.kokeri.com/

# 39
  • Мнения: 5 710

Единственото, което ме притеснява и искам да Ви попитам е - ако сега си вземем куче и то се научи, че аз ще съм при него по цял ден, в един момент когато няма да ме има за по-дълго време, дали ще промени изградените си навици и ще започне да прави пакости?

Мне, но ще страда, кучетата не обичат да остават много дълго сами и цял работен ден само в апартамент за него е кошмарен начин на живот. Но разбира се би свикнало да те чака по 10 часа къде ще ходи ... Освен това кучетата са много рутинни животни обичат нещата да се случват по определена последователност през деня. Например ако се връщаш в работа от 5, то знае че най-после идва моментад а се появиш и да се разходите и е хубаво да имаш сходен начин на живот т.е рутина-  да не се появяваш в 20ч например и редовно да мениш схемата. Когато кучето знае, че ти ще си дойдеш еди кога си ( то си има часовник вътрешен и знае) е спокойно. Ако не се появяваш или имаш хаотичен начин на живот това би му създало несигурност и от там и проблеми.

Аз бих си взела куче от приют, възрастно. Среден или малък размер същество, на което да дам няколко хубави години.

Породно куче никога не бих си взела, докато има кучета в приюти, разбира се.

Последна редакция: сб, 26 юли 2014, 10:22 от 10 c`s

# 40
  • Мнения: 5 710
Забравих да кажа, че косми има при всички кучета, нашето е уж късокосместо, но борбата е ежедневна, това е част от съжителството м/у човека и кучето по принцип. Ако искаш чиста къща чистиш Grinning Има и по-слаби космести сезони, и по-силни. Помага масаж с четка вечер, помага да го научиш да не се качва по дивани и кресла, да не спиш с животното ( ние тези грешки ги направихме честно казано) , обаче изборите си идват и с последствията тоест повече чистене, хигиена, по-чести посещения на ветеринаря. Също така се развиват алергии, вероятно е добра идея първо да си наясно дали не сте алергични към кучешки косми.

# 41
  • Мнения: 91
Наистина много добре трябва да го обмислите преди да си вземете  куче .
Квартирата- не е ваше жилището .И си е проблем за в бъдеще.
Относно немските овчарки - страхотни кучета са , но моето мнение е ,че едрите породи не са за апартамент. Според мен и животинките се мъчат както и стопаните .животинките защото имат нужда от пространство от въздух , а стопаните космите които пускат , миризмата - колкото и да го къпеш в един момент си отделят миризма .
Обмислете също  и ако решите да отидете някъде за няколко дни - трудно ще ви приемат с голямо куче в някой хотел .Друго  -ако решите да си имате дете след година ,две ,три - какво ще го правите ?
Имам куче порода Кане корсо на година и половина .живея в къща доста голям двор с  , но кучето допреди седмица живееше с нас в къщи .Късокосмест е, но косми имаше навсякъде .мирис също се появява,  да не говорим за нагризаните неща из къщи  . Иска постоянно някой да е  при него да  не е сам . Вече е навън постоянно пуснат ,  не го връзвам и  пак му обръщаме внимание ,но навън и  като ,че ли там се чувства много по - добре .

Доста  пъти обаче сме се отказвали от пътуване или ходене някъде с преспиване заради него , защото с него не може , а  никой не се наема да го храни докато ни няма заради размера му .

Успех с избора , и добре си го  обмислете .Наистина животинчето става член на вашето семейство  и не можеш да го изхвърлиш когато ти се ходи на почивка или примерно като ти сгризе нещо в къщи . Peace

# 42
  • Мнения: 19
Аз ти предлагам Лабрадор. Страхотни са, учат се много бързо, нямат проблем с живеенето в апартамент и са адски дружелюбни, особено към деца. А и няма  чак толкова косми Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 775
Имам мъжко йорки, не е от развъдник, подарък ми от собствениците на родителите. Нямам идея до колко е чистокръвно, но не ми и пука особено. Не е с толкова дълга и гъста козина и така и не изправи ушите, както трябва, но е най-милото, гушливо и обичливо куче на света. Изисква внимание, разбира се, и е доста енергичен, страшно обича да тича на свобода по полянки и планини, а вкъщи играем с едно въже предимно, голяма забава е Simple Smile Но не изисква дълги разходки, яде малко, породата се води антиалергична, понеже нямат подкосъм, а козината им е като човешка коса. За сметка на това миналата година той разви някаква алергия, явно към някакви треви, растения, защото започва на пролет и продължава до есента, та се наложи да е на медицинска храна и шампоан. Скубе се доста малко, особено при редовно разресване, което на мен ми отнема 1 минута на ден, а и косъмчетата са меки, така че лесно се почистват от килима. Лае, като чуе движение в коридора на етажа, малко е страхлив с непознати хора, но като цяло - дружелюбен. Взех го като беше на 31 дни, не е боледувал, с изключение на алергията, свикна лесно на хигиенни навици, до към 6тия месец. Ако се случи да закъснея след работа или по някаква друга причина да не мога да го изведа, пишка в банята и после минавам с душа и препарат.
Наистина е проблем с квартирите, повечето хазяи и дума не дават да се каже за куче и дори не им пука малко ли е, голямо ли е, нищо, че моето е 3 кила и със сигурност цапа много по-малко от човек. Някои правят компромис, като разберат, че е малко, но общо взето си е проблем.
В тийнейджърските години имах дакел, много злобен, изпохапа всички вкъщи, сигурно сме объркали възпитанието, но и самото животно си беше с недружелюбен характер. Йоркито ми е коренната противоположност. По време на разходки, доста привлича хора и най-вече деца, които искат да го погалят, беше ми странно в началото, но свикнах вече Simple Smile Силно препоръчвам породата за домашно отглеждане, а може и просто да съм случила на животинък.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 15 552
Доста  пъти обаче сме се отказвали от пътуване или ходене някъде с преспиване заради него , защото с него не може , а  никой не се наема да го храни докато ни няма заради размера му .

   Оптималният вариант в такъв случай е хотел за домашни любимци. Peace Постоянно ползвам такива, понеже имам две котки и като ходим някъде, няма кой да се грижи за тях вкъщи. Досега не ми се е случвало да пропускам почивка или пътуване, щом имам този back-up вариант подръка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт