Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?

  • 10 773
  • 96
  •   1
Отговори
Аз реших да не кърмя, знам че  за повечето от Вас  ще им се стори странно, но това е въпрос на избор.
Питането ми е : има ли други майки който не са искали да  кърмят? и какво са пили за да не им идва кърма ?
На мен ми предстои раждане след 2 месеца .

# 1
  • Мнения: 2 249
наистина странно решение newsm78
защо реши така?
питам сериозно-да не се приема като заяждане моля  bouquet-всеки има право на избор

# 2
  • Мнения: 5 103
Бъди готова сега да те изядът във Форума миличка.
Аз съм ЗА ИЗБОРА на всеки сам да реши дали да кърми или не.
Има два начина за изкуствено спиране на кърмата/поне на мен така ми обясниха/
-с инжекция веднага след раждането.
-хормонални хапчета, който постепенно намаляват количеството и водат до окончателното спиране на кърмата.

# 3
  • Мнения: 7 106
Или просто реши току що да си регистрираш нов ник и да "съживиш" вечният спор?

# 4
  • Мнения: 4 362
Бъди готова сега да те изядът във Форума миличка.
Аз съм ЗА ИЗБОРА на всеки сам да реши дали да кърми или не.
Има два начина за изкуствено спиране на кърмата/поне на мен така ми обясниха/
-с инжекция веднага след раждането.
-хормонални хапчета, който постепенно намаляват количеството и водат до окончателното спиране на кърмата.

Хихихи Мимка ти го е написала правилно ,нас почти ни изядоха
Решаваш ти самата!  Peace

# 5
  • Мнения: 5 103
Бъди готова сега да те изядът във Форума миличка.
Аз съм ЗА ИЗБОРА на всеки сам да реши дали да кърми или не.
Има два начина за изкуствено спиране на кърмата/поне на мен така ми обясниха/
-с инжекция веднага след раждането.
-хормонални хапчета, който постепенно намаляват количеството и водат до окончателното спиране на кърмата.

Хихихи Мимка ти го е написала правилно ,нас почти ни изядоха
Решаваш ти самата!  Peace


Ми предопреждавам момичето да не се чуди после какво е станало Wink

# 6
  • Мнения: 7 837
Тц, тц, Дея и ти ли  Crossing Arms
Няма да си говоря повече с теб  Laughing

pileee, говори с личната си лекарка, какво е най-подходящо да ти изпише след раждането. Идването на кърмата няма как да бъде предотвратено преди да родиш.

# 7
  • Петрич
  • Мнения: 321
Aз пих бромокриптин или нещо от сорта,но отиди на лекар преди да почнеш да пиеш нещо,защото мисля,че трябва игърдите да си стягаш.Аз лично не съм го правила,но после разбрах,че е важно.Аз исках да кърмя,но Ванката не искаше да захване,май праблема ми беше в зърната.Няма нищо ненормално в това да не искаш да кърмиш.Това е въпрос на избор.Всеки знае,че за бебето е най-добре да го кърмиш,но ако не ти понася недей-то ще порасне здраво и с АМ.

# 8
  • Мнения: 46 509
Ако искаш кърми, на сила нищо не става, аз само искам да те питам ЗАЩО не искаш  Grinning все пак всяко едно решение се основава на нещо, след като си претеглила плюсовете и минусите, дано отговориш на въпроса ми   bouquet

# 9
  • Мнения: 7 837
но отиди на лекар преди да почнеш да пиеш нещо,защото мисля,че трябва игърдите да си стягаш.Аз лично не съм го правила,но после разбрах,че е важно.

Много внимавайте като давате такива съвети, защото и аз почвам да се дразня. Никой лекар ВЕЧЕ няма да те посъветва да се стягаш, за да ти спре кърмата. Не само, че не помага, а и е вредно. Това са някакви остарели бабини разбирания...

# 10
  • Мнения: 3 098


Много внимавайте като давате такива съвети, защото и аз почвам да се дразня. Никой лекар ВЕЧЕ няма да те посъветва да се стягаш, за да ти спре кърмата. Не само, че не помага, а и е вредно. Това са някакви остарели бабини разбирания...
То4но така е.
Когато родиш,трябва да кажеш на лекарите,4е няма да кърмиш,за да ти дадат медикамент за спиране на кърмата.

# 11
  • Мнения: 4 362
Тц, тц, Дея и ти ли  Crossing Arms
Няма да си говоря повече с теб  Laughing

Weary smile3518 smile3518
Недей аз съм добро дете  smile3518

# 12
  • Петрич
  • Мнения: 321
Точно затова я пращам на лекар.Аз не съм се стягала,но много приятелки са го прявили по препоръка на лекар.Не знам защо на мен ми казаха да не го правя.Досега съм си го обяснявала с факта,че при всеки е различно.Явно моя гинеколог е по-информиран от тези на мои приятелки.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
По моето време нямаше лекарства за спиране на кърмата и го направих с бинт, но в никакъв случай не ти го препоръчвам Naughty, много е болезнено и при наличие на лекарства и инжекции никакви механични интервенции ( като мен).
Ако си решила въобще да не кърмиш, кажи го на лекарите в родилното, те си знаят работата. Peace
Като гледам и аз може би няма да кърмя, за пореден път. Tired

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Не знам защо на мен ми казаха да не го правя.
Защото е вредно и може да се направи мастит.
Бромокриптинът и парлоделът, които се изписват за спиране на кърмата са силнодействащи хормонални препарати и се предписват от лекар по схеми, така и така объркват вече объркания хормонален баланс на току-що родилата жена, по-добре питайте специалист.

# 15
Както казах това е въпрос на избор, причините са лични. Естествено всичко ще се прави под зоркото око на лекарите от Правителствена.
Доктора е уведомен и подготвен по тоя въпрос.
Питането ми е дали има други майки и какво са взимали .


 а по въпроса защо съм регистрирацията:  чета Ви от 3-4 месеца но нямах време да пиша, ето сега е 23:22ч, а аз съм все още в офиса си.

# 16
  • Мнения: 574
Това разбирасе е твой избор към детето ти само. Иначе има много майки,на които хич не им тръгва кърмата. Ама то ,да му се невиди, за белята ти като не искаш сигурно ще имаш кърма. Закона на Мърфи сигурно ще важи и в този случей. Аз лично гледам с голям страх към хормоналните препарати ,но това е защото при животните ,на който са бити хормони, за да им спре млякото ,са предразположени към туморни образования в бъдеще. Незнам дали така е и с хуманните препарати. При животните най-добрият начин да спреш млякото е 2-3дни пълен глад и 24ч никакви течности,а после в ограничени количества. За храната поне до 5 дни е много строга диета -почти глад. Мога да кажа ,че при тях върши идеална работа тази схема.
Дано лесно и безболезнено се справиш, че и това си е много трудно.
Иначе все още имаш време да помислиш поне за първите 3 месеца. Успех каквото и да решиш.

# 17
  • Мнения: 4 362
Както казах това е въпрос на избор, причините са лични. Естествено всичко ще се прави под зоркото око на лекарите от Правителствена.
Доктора е уведомен и подготвен по тоя въпрос.
Питането ми е дали има други майки и какво са взимали .

Ами щом си предупредила и лекаря няма проблем,не се притеснявай хич,решението си е твое.  Peace Ако ти си мислиш,че няма да се чувстваш добре подобре недей  Wink

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз исках, докато не се сблъсках с кърменето. Беше ми гадно. Като започнаха да ме "натискат" да кърмя- положението хептен се сговни Sick Жалко.  
При мен спря от липсата на стимулация. А около мен си спираха кърмата с хапчета. С бинтове не съм видяла никоя да се увива.

# 19
  • Мнения: 46 509
Както казах това е въпрос на избор, причините са лични ...

Да, въпрос на избор е, извинявай, че попитах за причините, просто ми беше интересно  Wink

# 20
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз бях с нагласата,че няма да кърмя.Е,под натиска на лекари,баби и дядовци започнах,но без никакво желание.Кърмих точно 21 дена с дохранване и спрях.Насила хубост не става Naughty,така мисля аз.

# 21
  • Мнения: 168
Бъди готова сега да те изядът във Форума миличка.
Аз съм ЗА ИЗБОРА на всеки сам да реши дали да кърми или не.
Има два начина за изкуствено спиране на кърмата/поне на мен така ми обясниха/
-с инжекция веднага след раждането.
-хормонални хапчета, който постепенно намаляват количеството и водат до окончателното спиране на кърмата.
Хапчетата се отричат като начин-могат да окажат канцерогенно въздействие.
Ефикасен начин, който тук в САЩ препоръчат, е здраво пристягане на гърдите.
Не съм кърмила и двете си деца по медицински причини. Използвах формула.

# 22
  • Мнения: 168
но отиди на лекар преди да почнеш да пиеш нещо,защото мисля,че трябва игърдите да си стягаш.Аз лично не съм го правила,но после разбрах,че е важно.

Много внимавайте като давате такива съвети, защото и аз почвам да се дразня. Никой лекар ВЕЧЕ няма да те посъветва да се стягаш, за да ти спре кърмата. Не само, че не помага, а и е вредно. Това са някакви остарели бабини разбирания...
Не са. Това е точният начин за спиране на кърмата-поне в САЩ така смятат. Плюс, че не трябва да се изцеждаш, за да не стимулираш лактацията. Това е, което мога да напиша, без да се възприема като заяждане, моля.
И точно във Флорида живея и тук при двете ми раждания ми обясниха, че такива медикаменти няма. Явно са изхвърлени от употреба като застрашаващи да спогнат за образуване на рак.

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 06:58 от veselka73

# 23
  • Мнения: 1 753
Виж във форума за кърмене има съвети за спиране на кърмата. Аз също НЕ препоръчвам хормонални препарати. По-добре остави да ти дойде кърмата и като не слагаш бебето да суче тя сама ще ти спре. Може дори и месец да мине, но накрая ще спре. В никакъв случай не си стягай гърдите, защото има опасност от мастит(както е писала Бу), даже сутиен не слагай. По отношение на течностите - пий колкото ти се пие - това няма отношение за количеството кърма. Виж ако погладуваш обаче може и по-бързо да спре.

Аз напълно те разбирам! Моите кърмения също бяха кошмарно преживяване и двата пъти, независимо от желанието ми да кърмя... Така че по-добре да не бях почвала...  Sad

# 24
  • Мнения: 1 427
Това разбирасе е твой избор към детето ти само. Иначе има много майки,на които хич не им тръгва кърмата. Ама то ,да му се невиди, за белята ти като не искаш сигурно ще имаш кърма. Закона на Мърфи сигурно ще важи и в този случей. Аз лично гледам с голям страх към хормоналните препарати ,но това е защото при животните ,на който са бити хормони, за да им спре млякото ,са предразположени към туморни образования в бъдеще. Незнам дали така е и с хуманните препарати. При животните най-добрият начин да спреш млякото е 2-3дни пълен глад и 24ч никакви течности,а после в ограничени количества. За храната поне до 5 дни е много строга диета -почти глад. Мога да кажа ,че при тях върши идеална работа тази схема.
Доста абсурдно изказване!Няма майки,на които да не им тръгне кърмата.Възможно ли е животно да се остави на пълен глад и без течности #CrazyБезумно ми звучи....

# 25
  • Мнения: 9 990
"...Доста абсурдно изказване!Няма майки,на които да не им тръгне кърмата..."

Наречи ме феномен,но има-аз съм точно такава майка.Нехраненето и стреса също допринасят.Все пак си има съвременни методи-не е нужно нито да припадаш от глад,нито да се стягаш с бинтове-щом лекарят ти е подготвен-ще реагира според желанието ти.

# 26
  • Мнения: 106
съвсем не по темата, но не мога да се въздържа:

Няма майки,на които да не им тръгне кърмата.

има, има... с второто дори и капчица коластра нямах. а първото, горкото, след 3 седмици денонощно кърмене, вместо да наддава беше спаднало с още 200г...

# 27
  • Мнения: 4 068
Много ме учидват такива решения. Верно, че е право на личен избор, но мисля, че поне месец можеш да покърмиш детето си. Дет се вика поне коластрата му дай. Нея няма какво да я замени. Аз уважавам личния избор, но се чудя какви може чак толкова да са причините, че да избереш да не дадеш избор на детето си. Защото това го избираш ти, а детето знаеш ли го какво би искало и какъв ще е неговия личен избор?
Не искам да се заяждам. Винаги съм се опитвала да бъда толерантна и към двете страни. Просто това винаги ми е било чуденката.

# 28
  • Мнения: 1 187
Много внимавайте като давате такива съвети, защото и аз почвам да се дразня. Никой лекар ВЕЧЕ няма да те посъветва да се стягаш, за да ти спре кърмата. Не само, че не помага, а и е вредно. Това са някакви остарели бабини разбирания...

Има (все още) такива лекари,които съветват да се стягат гърдите!  ooooh! Педито на дъщеря ми го изтърси оня ден!  #Crazy Но и прощавам-все пак е набор на баба ми.. hahaha

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма майки,на които да не им тръгне кърмата.
Разбира се,че има такива майки - майки с хипопластични гърди (с недоразвити млечни жлези) и с определени заболявания - много малък брой са,но има такива.
На въпроса - варианти за спиране на кърмата има много,при това доста по-безвредни от хормоналните препарати. Хомеопатични средства (предписани от опитен хомеопат), чай от салвия в големи дози - по няколко чаши на ден, компреси със зелеви листа (облекчават и болките при сериозното подуване при идването на преходното мляко и предпазват донякъде от мастит).
Постепенното спиране е за предпочитане при всички случаи - защото не само самите медикаменти имат редица странични ефекти, а и възпалителните процеси, които стават при едно рязко отбиване, са до известна степен предразполагащ фактор при рака на гърдата.
Освен това при постепенно спиране по желание на майката (т.е. когато няма медицински причини) без използване на медикаменти е възможно кърмата,която се изцежда (само до облекчение,не до празно!,за да не се стимулира лактацията,но и да не се предизвика мастит) да бъде давана на бебето като допълнение към формулата - което е още едно предимство на метода.

# 30
  • Мнения: 202
Моята лекарка,която ме изражда ми каза на 3 ден след раждането да пия едно хапче Достинекс,на 10 още едно и само това да правя,абсолютно нищо друго.Послушах я и не съм имала проблеми.Родих секцио,кърмата ми тръгна на 3 ден,но аз ипих хапчето,после около седмица продължи да ми тече,на 10 ден изпих второро/пият се в еди и същи час/ и това беше.Достинекса си го купих от аптека,четирдесет и няколко лева струваше шишенцето,в което имаше 2 хапченца.Лекарката ми каза,че Достниекса е най новото на нашия пазар и най доброто,защотот от Бромкриптин и Парлодел може да ти става лощо и се пият по  схема известно време,а Достинекса се пие само 2 пъти и поне при мен нямаше странични ефекти.По принцип тези лекарства свалят много кръвното.

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Няма майки,на които да не им тръгне кърмата.

Има, има. Абсолютният ми рекорд е 8мл. При все желанието ми да кърмя, не ми се получи. Да не говоря, че Василена изобщо не искаше да я опита от шише. Имаше си желание детето да суче, но то като няма- няма. Само ме изпохапа ужасно и зърната ми се напукаха до кръв. Педито и гинеколога взеха съвместно решение да пия Бромокриптин, но аз по принцип съм с кръвно 90/60 и на 4я ден колабирах. Та се наложи да се пристягам и, както вече е казала Бу, получих мастит.

Кърменето е въпрос на личен избор, нека не нападаме жената.
При съвременните решения, обаче, пристягането на гърдите си е инквизиция.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Постепенното спиране е за предпочитане при всички случаи...
...не на последно място бюста си запазва предишната или почти предишната форма. Рязкото спиране на кърмата (еле пък ако е 'дошла' и гърдите са препълнени) може да накара разтегнатата кожа рязко да се отпусне и да не успее да си възвърне еластичността.
Аз лично съм 'за' хомеопатията в случая.

# 33
  • Мнения: 2 885
Цитат
Хапчетата се отричат като начин-могат да окажат канцерогенно въздействие.
Цитат

Не се опитвам да се заяждам, но преди да си родила и да си кърмила, как така реши че не искаш да го правиш?
Недей да ползваш хормонални препарати, не върви срещу природата! Ще си докараш рак на гърдата с вероятност над 50%, със сигурност!!! Има 4 жени покрай мен /на годините на майка ми, които от рязко спиране на кърмата-диагноза на лекарите/ са минали вече по пътя с операции, химиотерапия и лекарства. Освен бучката на гърдата се отстраняват и детеродните органи.
Недей............. Naughty Naughty Naughty

# 34
  • Мнения: 4 915
И аз уважавам личния избор и предполагам, че си го направила въз основа на добра информираност.  Rolling Eyes

Само като съвет ще ти кажа следното - да спреш кърмата можеш след раждането, когато решиш - ще отбиеш, но пък ако пък изобщо не кърмиш и един ден съжалиш, път назад няма.

Както казва ренци - поне от коластрата можеш да не лишиш бебчо. Тя е до 5-6 ден, после плавно можеш да отбиеш, с най-малък стрес за организма ти.

# 35
  • Мнения: 2 498
Аз също не съм кърмила децата си....така си реших....даже не са поставяни на гърдата ми.....започнах с Достинекс веднага след раждането.....
Не мисля, че темата трябва да се превръща в спор ЗА или ПРОТИВ....в крайна сметка всеки сам си решава ка да отгледа и храни своето дете.....

# 36
Момичета БЛГАГОДАРЯ Ви за мненията, но наистина не искам съвети за това колко щяла съм да съжалявам и темподобни просто исках да знам други майки които не са кърмили. Всеки има право на избор и мнение, но аз искам съвет от майки които са минали пътя по които аз ще мина, а не съвет кое и колко било полезно....

Благодаря Ви на всички за отговора

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 18:22 от Vivi

# 37
  • Мнения: 1 866
Хомеопатията е според мен един добър избор. Знам че препаратът Ricinus спира кърмата. Но те съветвам да се консултираш с хомеопат. Предимството е, че няма да пиеш хормони и избягваш страничните действия.

# 38
  • Мнения: 4 068
Аз също не съм кърмеща майка. Въпреки че се опитах и даже доста усилия положих.
Темата наистина не трябва да се превръща в За и Против. Но пък всеки има право на мнение. Free Soul е права. Ако решиш да дадеш на детето си поне коластрата после и за твоя организъм ще е по-лесно и по-малко травматизиращо спирането на кърмата. Аз например не съм пила лекарства за спиране на кърмата. Просто когато беба се отби тотално заради добавката, която давах тя лека полека си спря. Без подуване на гърдите, болки и мастити.
Иначе ако решиш да я спреш веднага Достинекса е най-добрия вариант. Никакви стягания на гърдите не предприемай. А доколкото знам има и някакви инжекции, които още в родилното могат да ти поставят. Надявам се лекаря ти да направи всичко възможно спирането да не е травматизиращо за теб, понеже като знам с какви мъки ми дойде на мен кърмата и чак ме втриса. Та поне това да избегнеш щом така или иначе си го решила.
Леко раждане и успех!


пп. Сетих се, а гледам и Лала ти е писала преди мен, за хомеопатичното лекарство Рицинус. Ако го пиеш в потенция 15 мисле е за увеличаване на кърмата, но в потенция 30 я спира. Но пак се посъветвай с хомаопат.

# 39
  • Мнения: 1 866

пп. Сетих се, а гледам и Лала ти е писала преди мен, за хомеопатичното лекарство Рицинус. Ако го пиеш в потенция 15 мисле е за увеличаване на кърмата, но в потенция 30 я спира. Но пак се посъветвай с хомаопат.

Моята информация е, че се пие по една доза глобули дневно 30 СН. В една книга, която имам пише, че кърмата спира за 3 дни по този начин. Обаче да не си помислите, че "предписвам" нещо. Задължителна е консултацията с опитен хомеопат. Просто искам да кажа, че с хомеопатията може да се реши  проблемът бързо и безопасно.

# 40
  • Мнения: 27 524
Каква е целта на темата?Сигурно има и други такива мами,но дори да напишат "Да,и аз бях така" или "Да,и аз няма да кърмя" и какво?Успокоение ли търсиш или?Не разбирам просто... newsm78 Малко ми звучи като пускане на темата "Не мога да отворя днес еди кой си сайт!При вас как е?" и следват отговори :"Ох,да,и аз не мога да го отворя..."  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 7 837
[Не са. Това е точният начин за спиране на кърмата-поне в САЩ така смятат. Плюс, че не трябва да се изцеждаш, за да не стимулираш лактацията. Това е, което мога да напиша, без да се възприема като заяждане, моля.
И точно във Флорида живея и тук при двете ми раждания ми обясниха, че такива медикаменти няма. Явно са изхвърлени от употреба като застрашаващи да спогнат за образуване на рак.

Веселка, явно си е пак до лекар. Аз отбих постепенно и не ми се е налагало, но с педиатъра съм си говорила за кърмене и от него знам, че не препоръчват пристягане, както и в БГ вече не го препоръчват. Тук за хапчета не знам, но съм чувала за инжекции.

# 42
Blondi няма нищо със съвеста или да търся успокоени, а просто да видя ако има такива майки какво са им дали лекаря. Няма да имам проблеми със съвеста  Wink не съм такъв човек
Явно доколкото разбирам този форум се използва повече като налагане на мнение, тряваше инфо ако има други майки с такъв случай какво са направили.

# 43
  • Мнения: 27 524
Разбирам,но така или иначе само и единствено твоят лекар ще те съветва и ще ти предписва хапчета.
Темата с кърменето или не е доста щекотлива тук,та едва ли ще събереш нужната ти инфо точно по този въпрос. Laughing Успех все пак.

# 44
  • Мнения: 168

Веселка, явно си е пак до лекар. Аз отбих постепенно и не ми се е налагало, но с педиатъра съм си говорила за кърмене и от него знам, че не препоръчват пристягане, както и в БГ вече не го препоръчват. Тук за хапчета не знам, но съм чувала за инжекции.
Цитат
Нищо не ми предписаха, въпреки молбите ми. Направо ме отрязаха, че няма такива лекарства и аз бях много учудена. Само казаха да се стегна и, че много ще боли отначало, докато слезе кърмата и малко след това.
После около 2 седмици се мъчих и всичко приключи окончателно до към 40-ия ден-нито капчица повече. Мен също ме беше страх да се стягам и не съм го правила. Не съм пипала да се изцеждам- търпях.
Аз и пуша, та може и това да ми е помогнало.
Иначе нямах нищо против да кърмя, ама имам едни пусти кисти, дет ми тровят живота от 10-ина години. Избиват понякога на повърхността и секретират кръв и гной, а също и през зърната. Не са опасни за сега и само ги наблюдават. Една операция може и да реши проблема, но може и да се наложи отново и отново да ме режат и почистват. Затова за сега си трая и се надявам да отшуми проблема с антибиотици.

# 45
  • София
  • Мнения: 15 219
Blondi , не съм съгласна с теб (този път). Момичето пита-иска да чуе мнения на хора, които са минали по този път. В Здравния форум е пълно с въпроси за това или онова лекарство. Ясно е, че в крайна сметка всеки слуша лекаря си. Но ако чеуш още няколко мнения, съвпадащи с препоръката на лекаря, се чувстваш някак по-спокоен. Според мен това е смисълът на темата.

# 46
  • Мнения: 27 524
Blondi , не съм съгласна с теб (този път). Момичето пита-иска да чуе мнения на хора, които са минали по този път. В Здравния форум е пълно с въпроси за това или онова лекарство. Ясно е, че в крайна сметка всеки слуша лекаря си. Но ако чеуш още няколко мнения, съвпадащи с препоръката на лекаря, се чувстваш някак по-спокоен. Според мен това е смисълът на темата.

ОК,мир,мир  Peace Peace Peace  Grinning

# 47
  • Мнения: 2 885
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 19:48 от немирница

# 48
  • Мнения: 27 524
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Стига,ма,крава такава,пишат ли се такива неща?Няма твърди доказателства за връзка между кърменето и некърменето и рака,не ни плаши така  Cry Ми тия,дето сме кърмили малко или никак???  Tired Cry

# 49
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Стига,ма,крава такава,пишат ли се такива неща?Няма твърди доказателства за връзка между кърменето и некърменето и рака,не ни плаши така Cry Ми тия,дето сме кърмили малко или никак??? Tired Cry

Абе няма твърди доказателства, ама моя гинеколог все ми ги приказва _ не си кърмила, пушиш, късно раждане, хормонални препарати, пък после - а иди на ехомамография де!

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
За съжаление има доказана твърда връзка между рака и не-кърменето. Некърмилите жени са 4 пъти по-застрашени от рак на гърдата (и още повече са застрашени незабременявали). Колкото повече време кърми жената (сборно от всички деца), толкова е по-малък рискът. Това е нещо, което и бг-гинеколозите знаят. Намаля се риска от рак на гърдата, рак на матката и яйчниците в пред-менопаузата и остеопороза в по-зряла възраст.
Разбира се, това се явява 'страничен бонус', но е важно, особено за жени с фамилна история на рак.

# 51
  • Мнения: 2 885
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Стига,ма,крава такава,пишат ли се такива неща?Няма твърди доказателства за връзка между кърменето и некърменето и рака,не ни плаши така  Cry Ми тия,дето сме кърмили малко или никак???  Tired Cry

Майките, които не кърмят са застрашени от рак на гърдата
Институтът за онкологични изследвания на Великобритания публикува резултатите от последното си мащабно научно изследване върху причинните връзки между продължителността на кърменето и заболяването от рак на гърдата. Учените анализирали информация, свързана със случаите на
50 000 жени, заболели от рак на гърдата и 97 000 жени без това заболяване. Общият извод, който се налага от изследваните факти е, че жените, които се въздържат да родят повече от едно дете и от самото начало отказват да го кърмят, както и тези, които кърмят за съвсем кратък период от време, са изправени пред реален и сериозен риск от развитие на онкологично заболяване на гърдата. По приблизителни оценки на Института, около 25 000 жени годишно биха могли да се предпазват от този вид тумор, ако кърмят своите деца поне с шест месеца по-дълго от това, което през последните години се настанява като практика в развитите страни, а именно - или категоричен отказ от кърмене, или опити за кърмене само през първите няколко дни след раждането на детето.


Чети, мацко, чети....  Naughty

# 52
  • Мнения: 27 524
чета,чета и взимам решение да родя още поне 6 деца и да кърмя нон стоп.... Laughing Laughing Laughing

Може и да сте прави,чела съм такива статии,но съм чела и,че не е със сигурност доказано.Така или иначе с тези болести предпазване и сигурност никой няма за нищо,цитати милиард може да каже всеки за всякакви нелогични случаи..Но сигурно с по-дълго кърмене е по-нисък рискът.Нещо като пушачите и рака на белите дробове...
Пуу,не искам да говорим за болести,страх ме е... Tired

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Childbearing is known to protect against breast cancer, however the contribution that breastfeeding has on this protective effect, if any, is unknown. The act of breastfeeding is closely related to many other aspects of childbirth, such as parity and a women's age at conception of her first child. At this time, no single study has been large enough to reliably characterize the relative contributions of all factors related closely to childbirth in breast cancer.

A recent examination combined data from 47 epidemiological studies, conducted in 30 countries, in order to examine the relation between breastfeeding and breast cancer, while taking into account the effects of other related aspects of childbearing. The Collaborative Group on Hormonal Factors in Breast Cancer has combined worldwide data from epidemiological studies of women with breast cancer in an attempt to describe the relationship between breast cancer and various reproductive, hormonal, and other factors. Both case control and cohort studies were eligible for the collaboration if they had data for at least 100 women with incident invasive breast cancer and had recorded information on each woman with respect to reproductive factors and use of hormonal preparations. The data were collated and analyzed on individual women centrally so that analyses could be performed with as similar definitions across studies as possible. Information provided by the principal investigators included data collected regarding each woman's total number of pregnancies, her age at each pregnancy, and the outcome of each pregnancy. Information was also sought on the total number of children each woman had breastfed, her total (lifetime) duration of breastfeeding, and whether or not each individual live-born child had been breastfed, and, if so, for how long. For analysis purposes, data from different studies are combined by means of the Mantel-Haenszel stratification technique.

The finding revealed that women with breast cancer had, on average, fewer births than did controls (2.2 vs. 2.6). In addition, fewer parous women with cancer than parous controls had ever breastfed (71% vs. 79%, and their average lifetime duration of breastfeeding was shorter (9.8 vs. 15.6 months). The relative risk (PR) breast cancer decreased by 4.3% for every 12 months of breastfeeding. The RR also decreased by 7.0% for each birth. The amount of the decline in the relative risk of breast cancer associated with breastfeeding did not differ significantly for women in developed and developing countries, and did not vary significantly by age, menopausal status, ethnic origin, the number of births a woman had, her age when her first child was born, or any of nine other personal characteristics examined.

oт тук: http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m0887/is_8_21/ai_90980326
Един Гугъл с "cancer+breastfeeding" вади около 6,410,000 за cancer+breastfeeding.

# 54
  • Мнения: 2 885
Най- много се дразня като прочета колко са вредни хормоналните лекарства за спиране на кърмата. Колко от вас са пили такива лекарства и какво им е станало, питам аз? Кой е пострадал  от Достинекс? С чисто сърце препоръчвам това лекарство, защото съм го ползвала и не съм имала никакъв проблем. Есествено лекар трябва да ти изпише и да ти обясни как да го взимаш. При мен например се наложи двойна доза поради огромното количество кърма.
Също много се дразня когато някой попита как да си спре кърмата и всички като му наскачат да го питат "ама защо" . Ами не е ваша работа и това е .Никой не ви пита за мнението ви по този въпрос.

Когато гледаш как 11 години се мъчи роднина и умира, как най-добрата ти приятелка ходи с перука заради химиотерапия, как познати жени сега между 40-60 години са с тази диагноза...здраво ще те стегне около врата!!!
Били са такива времената, че е трябвало да се връщат на работа веднага след раждането, за да строят "социализма нов"!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Мисля, че няма какво повече да се каже по темата... Thinking

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 21:04 от немирница

# 55
  • София
  • Мнения: 2 271
Никой лекар ВЕЧЕ няма да те посъветва да се стягаш, за да ти спре кърмата.
Ами, само ти така си мислиш Wink
Бившата ми лична лекарка  и педи на детето ми, първите 3 месеца, точно това ме посъветва, когато и казах, че вече кърмата ми е съвсем малко и съм се отказала да кърмя. Каза да се изцедя веднъж хубаво, да се стегна с ластичен бинт и така да спя една нощ, за да няма вече кърма. #Cussing out
Аз, естествено, не го направих... Naughty Тя за това вече е бивша, де  Twisted Evil

# 56
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да разбера, защо се пишат такива неща, без някой да знае със сигурност дали е вярно или не?
Омръзна ми да чета разни статистики, да ми внушават различни неща....
Вярвам на очите си, на това, което съм видяла и преживяла.
Майка ми почина от рак на гърдата и ме е кърмила 9 месеца, сигурно е изключение някакво?
Само стресирате хората с тези крайни заключения!
В момента се сещам и за баба ми, която не е кърмила нито баща ми, нито чичо ми, а почина от сърце на 86г. и тя сигурно е изключение?
Момичето пита тези, които са си спряли кърмата по някъкав начин, иска съвет, и тези, които са го направили са й писали ( включително и аз).
Защо трябва за пореден път, темата да стане ЗА и ПРОТИВ.

# 57
  • Мнения: 2 885
Най- много се дразня като прочета колко са вредни хормоналните лекарства за спиране на кърмата. Колко от вас са пили такива лекарства и какво им е станало, питам аз? Кой е пострадал  от Достинекс? С чисто сърце препоръчвам това лекарство, защото съм го ползвала и не съм имала никакъв проблем. Есествено лекар трябва да ти изпише и да ти обясни как да го взимаш. При мен например се наложи двойна доза поради огромното количество кърма.
Също много се дразня когато някой попита как да си спре кърмата и всички като му наскачат да го питат "ама защо" . Ами не е ваша работа и това е .Никой не ви пита за мнението ви по този въпрос.

Когато гледаш как 11 години се мъчи роднина и умира, как най-добрата ти приятелка ходи с перука заради химиотерапия, как познати жени сега между 40-60 години са с тази диагноза...здраво ще те стегне около врата!!!
Били са такива времената, че е трябвало да се връщат на работа веднага след раждането, за да строят "социализма нов"!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Мисля, че няма какво повече да се каже по темата... Thinking
Ти откъде знаеш диагнозата им на какво се дължи? Едва ли и докторите могат да кажат
А наясно ли си колко жени взимат противозачатъчни през целия си живот ? Това са хормонални лекарства
 Дали всички, които ги взимат  са с рак? Айде стига простотии. Пък това за комунизма нещо не го разбрах. Сигурно от противозачатъчните ( Ясмин, за сведение).
Рак се докарва "най-успешно" от стрес. Това е, което е абсолютно доказано. Ако ще и 10 деца да кърмиш , ако си фамилно обременен или стресиран ( а то няма как да не си ако имаш толкова деца) има голяма вероятност да се разболееш от рак.

Знам за диагнозата им, защото съм била с тях когато лекарят е съобщавал причините и на никого не пожелавам да бъде на мое място. /става дума и за баба ми по майчина линия и за най-добрата ми приятелка/.
Ако си помислиш какви са причините и за ранното захранване през миналият век, ще се сетиш какво имам в предвид под "социализма нов".
Първо се информирайте за последиците преди да преприемате каквото и да е лечение или отказ от такова!!!!
Аз препоръчвам на пилее да прочете за рака на гърдата, а решението си е нейно!
И аз не кърмя, макар че съм фамилно обременена.......

Не искам да се караме, момичета...Искам да информирам за последиците и че една от тях е именно рака и Бу хубаво го е написала...... Всеки сам решава какво ще прави със себе си и своето здраве!!!!!!!!!!

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Не мога да разбера, защо се пишат такива неща, без някой да знае със сигурност дали е вярно или не?
Омръзна ми да чета разни статистики, да ми внушават различни неща....
....
Защо трябва за пореден път, темата да стане ЗА и ПРОТИВ.
Чакай малко Simple Smile Поиска Блонди точно доказателства - намериха се. Много съжалявам за това, но са факти, подкрепени с маса изследвания в не една страна. Никой нищо не внушава.
Който иска - кърми, който не иска - не.
Защо да е за и против Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 4 423
Бу, статистиката е едно, но съвсем друго е реалността. Wink
Покрай болестта на мама, обиколих много известни мамолози, доценти и професори.
Питала съм за тази зависимост ( кърмене - рак, некърмене - рак), думите на покойния доц. Трифонов ( втора хирургия на Алескандровска болница), са че, няма такава зависимост, въпрос на хормонални аномалии и фамилна предразположеност е рака. След като почина, отидох и при проф. Драган Бобев (близък на семейството ни е от 40 г.), същото потвърди и той. Е, на кой да вярвам, на хората които познавам с години и на които вярвам, или на статии от хора, за които не съм чувала?
Иначе си права - който иска - кърми, който не иска - не!
С най - добри чувства към теб и извинявай ако съм те засегнала!  bouquet

# 60
  • Мнения: 46 509
Аз пък помня как преди време във форума някой писа за жена с 3 или 4 деца, която не е спирала да кърми не знам си колко години и изведнъж и открили рак.
Няма застраховка, съдба  Confused

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Буболина, защо да ме засягаш.
Освен фактите от безброй изследвания в над 30 страни, изнесени в нета, по същия въпрос от устите на родни лекари съм го чувала. Проф. Х. Петров, автор на 'Книга за майката' е ревностен защитник на тази теза, доц. Петров от ВМИ-Пловдив, и куп други...
Зависимост има. Друг е въпросът, че винаги можеш да попаднеш в злощастните проценти - има си ген, фамилна обремененост и прочие.
Та в случая - статистиката Е реалността... но този разговор твърде се отплесна от питането на авторката.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 423
Добре, край, няма да се отклоняваме повече. Hug

# 63
Момичета, това с рака е БОЖА РАБОТА.
Майка ми е родила и кърмила всяка едно от децата си между 6 мес. - 1год. (ние сме 3 деца ) и преди 5 год. е оперираха от рак на гърдата. Така,че извинете ме ама не можем да казваме " ето на кърми да нямаш рак на гърдата " newsm78

# 64
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Вие сега какво искате да й кажете на авторката на темата - че ще се разболее от рак ли , ако не кърми? Ще ме прощаваш Бу, ама на мен така ми звучи.
Стига чете избирателно, де.
Искам да кажа каквото казах - жени, които никога не са били бременни/раждали, са най-застрашени от рак (на гърдата, матката, яйчниците). Жени, които не са кърмили никак или за кратък период от време, са изложени 4 пъти повече на този риск. Всяко следващо раждане, както и по-дълъг период на кърмене, снижават риска.
Или:
Does the length of time you breastfeed make any difference?

The evidence for risk reduction becomes more consistent the longer women breastfeed. But, for it to make a significant difference, research suggests that a woman needs to breastfeed for a considerable length of time.

In one study, Chinese women who had breastfed for a total of six years or more over the course of their lives were found to have a 63% decrease in breast cancer incidence, compared to women who had never breastfed.

Further evidence comes from a Yale University study of US women, published in June 2001, which found that women who breastfeed their first child for more than 13 months have a slightly reduced risk of breast cancer.

От тук: http://www.ivillage.co.uk/pregnancyandbaby/pregnancy/babyfeed/ar … 20_180863,00.html

Толкоз. Информация.

# 65
  • Мнения: 6 243
Момичета, това с рака е БОЖА РАБОТА.
Майка ми е родила и кърмила всяка едно от децата си между 6 мес. - 1год. (ние сме 3 деца ) и преди 5 год. е оперираха от рак на гърдата. Така,че извинете ме ама не можем да казваме " ето на кърми да нямаш рак на гърдата " newsm78

Ами никой не го е и казал. Говори се само и единствено, че не-кърменето, не-забременяването, не-раждането са все фактори, които повишават риска от рак. Т.е. че при равни други възможности (абсолютно идентичен генофонд, ниво на стес и т.н.), по-голям е рискът да се разболее от рак за онази еднояйчна близначка, която не е забременявала, раждала и кърмила. Другата, която чинно си е осъществили физиологочното предназначение като един женски индивид, е в по-благоприятно от статистическа гледна точка положение.

Надявам се, че се изразих ясно.
По темата нямам какво да кажа, само се опитвам да внеса лека яснота в тази емоционална обстановка.

# 66
Момичета айде престанете на мен ми трябваше информация не за рак на гърдата, а за друго. Виждам,че тук доста от вас се чудят да си налагат мнението което не съм искала и не е по темата която съм задала. Жените които кърмят и се исказаха по-горе молете се да не направите мастити и други неща неприятни. Не съм искала мнението ВИ и съветите ВИ.

Моля темата да бъде закрита, няма смисъл тук повечето от вас се чудят да синалаг мнението, да пишат неща които не са по темата и явно с това си запълвате времето.

# 67
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Жените които кърмят и се исказаха по-горе молете се да не направите мастити и други неща неприятни. Не съм искала мнението ВИ и съветите ВИ.
Въъъъ, много люта, тц, тц...
Лека бременност и здраво бебе ТИ желая.

# 68
  • Мнения: 3 161
Преди да закриете темата, може ли да питам само, ако майката изобщо не сложи детето на гърдата, няма ли кърмата да си спре сама (ако изобщо прокапе)? Нали сукането я предизвиква и поддържа? Не ми е ясно много, а наистина ми стана интересно, защото една съседка ми разказваше как детето й било в кувьоз и на нея млякото изобщо не й дошло по тази причина (че не го е слагала на гърдата)...

# 69
  • София
  • Мнения: 4 423
emem , мисля, че по - добре от всички знаеш отговора, така че въпроса е излишен. Wink

# 70
  • Мнения: 3 161
Няма как да го знам, мисля, че повечето от нас все пак слагат бебето на гърда в началото и млякото тръгва, малко или много. Ако ти знаеш отговора - моля кажи ми го. Това, което аз знам, е че основно условие за лактиране е бебето да стимулира гърдата и затова питам, защо да пие момичето хормонални и да се стяга с бинтове, ако няма такава нужда? Може и да съм в грешка тук, а и опитът ме не покрива този случай  Wink.

# 71
  • Мнения: 1 581
Преди да закриете темата, може ли да питам само, ако майката изобщо не сложи детето на гърдата, няма ли кърмата да си спре сама (ако изобщо прокапе)? Нали сукането я предизвиква и поддържа? Не ми е ясно много, а наистина ми стана интересно, защото една съседка ми разказваше как детето й било в кувьоз и на нея млякото изобщо не й дошло по тази причина (че не го е слагала на гърдата)...
В този случай гърдите се втвърдяват, болят и е наложително изцеждане, защото следват проблеми. Аз бях така, въпреки че пробвах да се цедя (на ръка) още първите дни, нищо не прокапваше, дори коластра, на 5 ден се събудих с твърди гърди, температура и ужасни болки. Една акушерка ми помогна да се изцедя първия път. Болеше ужасно, посиняха ми гърдите от стискане и ми се разраниха зърната.
Исках да кажа, че не спира кърмата.

Обаче на 2 майки в болницата на недоносени бебета наистина не им тръгна кърма. При преждевременно раждане се случвало. А може и от стрес - не знам  Confused

# 72
  • София
  • Мнения: 4 423
Без да съм го пробвала на мен ( все пак съм кърмила 21 дни), съм чувала, че кърмата си идва първите дни, без значение дали слагаш бебето да суче.
Друг е въпроса, дали ще спре сама, аз лично съм се стягала с бинт около две седмици и почти до края, бинта беше леко влажен.
С хапчета нямам представа как става.

# 73
  • Мнения: 3 161
В този случай гърдите се втвърдяват, болят и е наложително изцеждане, защото следват проблеми. Аз бях така, въпреки че пробвах да се цедя (на ръка) още първите дни, нищо не прокапваше, дори коластра, на 5 ден се събудих с твърди гърди, температура и ужасни болки. Една акушерка ми помогна да се изцедя първия път. Болеше ужасно, посиняха ми гърдите от стискане и ми се разраниха зърната.
Исках да кажа, че не спира кърмата.


А това състояние как се получи - без да слагаш бебе на гърда ли? Съвсем сериозно питам и ми стана интересно.

# 74
  • Мнения: 1 581
Бебето ми беше в интензивно отделение в кувьоз, нямаше никакъв начин да го слагам на гърда. Опитвах да се цедя от началото, но просто нямаше нищо. Освен това явно не го правех както трябва. И все пак млякото си дойде, не си спря само.
След това, когато се научих как да се цедя правилно, след като ми показаха и ми помогнаха, започнаха и помпата да ми стерилизират, на 3 часа се цедях ден и нощ, млякото тръгна в изобилие, хранех няколко бебета  Grinning
Не знам вече ако не бях цедяла по много и на често дали щеше да си спре сама кърмата, но си дойде напълно сама без сукане.

# 75
  • Мнения: 46 509
emem, на мен ми разрешиха да сложа детето на гърдата на 5-ия ден, бях на антибиотици преди това. Нищо не стана, нито ми се втвърдиха, нито прокапаха, опитвах да кърмя в продължение на около 2 седмици и спрях от раз- пак нищо, все едно не бях раждала.

# 76
  • Мнения: 245
Както каза е вапрос на избор и имам смелостта да си призная,че и аз бях като теб.Смятах,че след като толкова ми се пуши по-добре да не кърмя,отколкото.....Бог си свърши работата вместо мен и имах кърма само 2 седмици и после дохранвах 2 и ми спря напълно.По този повод бях говорила с лекар и ми каза,че вместо да пия лекарства,който са си хормони ,за спиране на кърмата,по добре да спра да кърмя и да не се цедя и НАЙ-ВАЖНОТО ДРУГ ДА ХРАНИ БЕБО И АЗ ДА ИЗЛИЗАМ ОТ СТАЯТА И ДА НЕ ГЛЕДАМ и до 2 дни щяла да ми спре.Не ми се наложи да пробвам,но има логика,защото кърмех само сутрин и вечер,а през повечето време някой друг я хранеше и май-май и аз помогнах да ми спре кърмата.Ако пробваш варианта моля те пиши какъв е резултата.

# 77
  • Мнения: 5 299
АЗ мисля, че мога да ти бъда много полезна като ти кажа аз какво направих.
Още преди да родя, знаех, че няма да кърмя, дори си купих шишета. Като родих, казах само на майка ми, че не искам да кърмя, и тя ме натисна поне да опитам. И така изкарах 18 дена. Спрях кърменето от раз. Ествествено, по закона на Мърфи имах ужасно много кърма и първите дни се налагаше да изцеждам по малко, за да не ми се пръснат гърдите от напрежение. Съвсем малко се изцежда - така беше само първите 2-3 дена. След това не съм правила нищо - абсолютно. Проверявах от врмее на време дали ми е спряла кърмата, но все като стиснех излизаше струйка. Чак към 3-4 месец можеше да се каже, че е спряла, макар че все още излизаше по една две капки. 6-я месец ве4е беше напълно спряла.
Ако имаш поне малко желание - пробвай наистина да кърмиш някой друг ден Peace
Забравих да добавя, че рязкото отбиване(както напрваих аз) не е много удачно. Не знам дали в резултат на това, но когато ми спря напълно кърмата, започанаха да ме наболяват гърдите - ходих на лекар и се оказа, че имам кистички Confused Мисля, че постепенното отбиване е по-добре, не защото при мен то4но така се получи, ами като цяло. Моето мнение за постепенното отбиване е, че трябва да редуваш кърма и адапте и постепенно намаляваш кърменето и увеличаваш адаптето. Този вариант ми се вижда най-подходящ.

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 01:30 от 4baby

# 78
  • Мнения: 9 990
Момичето попита за спиране на кърмата-вие къде се заплеснахте-аз бях сигурна де,че ще се опитат да я обработват.
Сега по темата още малко и от мен-когато родих  не ми тръгна веднага кърмата.Чак на 10 ден и то много слабо.Опитах да изцеждам малко и да давам в шише, защото бебето вече си беше на АМ, но много бързо се отказах и така си спря съвсем.Това е лекия вариант.Ако гърдите ти се напълнят много-личния ти лекар ще реагира, не се плаши от разни  болести дето ти ги размятат тука, от статистики и статии на професори.Аз самата съм оперирана преди да забременея  в Раковата, където смятам са добри специалисти и тогава никой не ми каза-раждай , че да кърмиш...
Хайде-успех!

# 79
  • София
  • Мнения: 4 966
Ако искате ме нападайте,все ми е тая,но не можах да се спра...
Не си налагам мнението,може и да не е във връзка с въпроса ти:НО! Naughty
Чудя си се за себе си,що за майки са това,които решават да имат дете,искат го-трябва да дават всичко за него и предпочитат цигарите,предпочитат да поддържат формата си,сакън да не си развалят бюста и т.н.пред това да осигурят най-добрата храна за детето си.Е ,сори но не го разбирам това...
Сега ще кажете че не сте ми искали мнението,ама ебаси защо лишавате децата си от майчината кърма,при положение че я имате.Не сте ли готови да дадете най -доброто за своето бебе????? newsm78 Sunglasses
Аз лично съм готова да се лиша от всичко единствено и само заради него....
Ако пуших,да не пуша;да не пия,да не спортувам,да избягвам половината от храните,които обожавам,да се оставя ако трябва да запреличам на слон.
Не ми пука!!!
Важно е че бебчето ще получава това,от което то има най-голяма нужда в този период на развитие.
Еми това е .Нападайте ме сега,но поне си казах,това което мисля!

# 80
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Отново темата премина в "За и против кърменето".
Момичето поиска мнения, дадохме ги, хайде стига сме коментирали.

# 81
  • Мнения: 1 427
isaikova, момичето си има причина.Това е повече от достатъчно.Понякога не е от фасони, а по здравословни причини.Така, че преди да размахваш пръст назидателно,  помисли Peace

# 82
  • Мнения: 3 161
Ами представете си, че майката иска да даде детето за осиновяване? Възможен вариант, нали? И трябва да знае как да спре кърмата.

Мамо кенга, на любезния ти въпрос ще отговоря, че не говорим за случая кувьоз, а за случая неслагане на бебе на гърда след раждането, при който кувьозът е частен случай. Апропо, лежах в стая с майка, родила в 7 м. и детето беше в кувьоз в друга болница, не се знаеше дали ще живее, та стресът не беше малък (при това на другите две майки в стаята ни носеха бебетата всеки ден и само тя си знае как се е чувствала). Но Богословова настояваше майката да се цеди редовно, за да слезе кърмата. И стана "чудото небесно", въпреки стреса.

# 83
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А не ви ли идва наум, че щом едно бебе е в кувьоз, то неминуемо майката е в огромен стрес , а от стрес кърмата спира. Ако не знаете да ви кажа. Теди 2-3 дни изобщо не съм я кърмила, пък кърмата ми си слезе без изобщо да е засуквала. какво чудо на чудесата. Twisted EvilДали отговорих на въпросите на някои толкова незапознати с този "божестен "процес".
Лактацията стартира с отделянето на плацентата - това задейства необходимите хормони и независимо дали бебето ще се слага на гърдата или не, кърмата тръгва (стига да не се дадат лекарства, които да попречат на процеса или да има някакъв друг медицински или личен физиологичен фактор). Лактацията се задейства и при временна раздяла на майката и бебето първите дни,и дори - не дай си боже - при смърт на бебето при раждането (а по-голям стрес от това не вярвам,че може да има).
Кърмата не спира от стрес - възпрепятства се рефлекса на потичане, защото заради голямото количество адреналин не може да се отдели достатъчно окситоцин, който задейства потичането (двата хормона са антагонисти и наличието на едини възпрепятства образуването на другия). Но естествено, млякото ще спре, ако в този момент майката реши, че няма кърма и не сложи или престане да слага бебето на гърдата.
Инфото не е по темата, но е вредно да се разпространяват разни митове за елементарната физиология на лактацията.

# 84
  • Мнения: 4 392
но отиди на лекар преди да почнеш да пиеш нещо,защото мисля,че трябва игърдите да си стягаш.Аз лично не съм го правила,но после разбрах,че е важно.

Много внимавайте като давате такива съвети, защото и аз почвам да се дразня. Никой лекар ВЕЧЕ няма да те посъветва да се стягаш, за да ти спре кърмата. Не само, че не помага, а и е вредно. Това са някакви остарели бабини разбирания...
Моя ми препорьча точно това, Shockedкогато се наложи в 7.месец да я отбия отведньж ,но аз не го послушах,нали чета тук Laughing

# 85
  • София
  • Мнения: 4 423
isaikova , дори нямам желание да те нападам.....
Наистина ли си мислиш, че си най - страшната и издигната майка, само защото кърмиш и не пушиш?
Ебаси, аз пак ще съм най - добрата майка за детето си ( и съм такава), няма значение дали съм я кърмила, дали съм пушила и дали съм запазила формата си.
От такова изказване нямаше нужда в тази тема!

# 86
  • София
  • Мнения: 2 901
Лактацията стартира с отделянето на плацентата - това задейства необходимите хормони и независимо дали бебето ще се слага на гърдата или не, кърмата тръгва (стига да не се дадат лекарства, които да попречат на процеса или да има някакъв друг медицински или личен физиологичен фактор). Лактацията се задейства и при временна раздяла на майката и бебето първите дни...

И аз го знам това. Освен това, кърмата има различен състав, в зависимост от това, дали бебето е родено преждевременно (и тя е по-богата на определени съставки, които ще му помогнат адекватно да се съвземе от по-ранното раждане), навреме и т.н.

Моят съвет към момичето е следния - ако наистина нямаш възможност да слагаш бебето на гърда дори за малко (просто ще ти е по-лесно то да изсуква част от кърмата, вместо да я цедиш по един или друг начин), просто изцеждай докато получиш облекчение на гърдите, ако естествено получиш напрежение (защото аз непременно държах да изцеждам докрай и се тюхках, че не мога да изцедя повече от 20 грама, и гърдите ми така и не се напрегнаха нито веднъж в болницата, но аз изцеждах ли изцеждах и даже плачех, че не мога да го правя както трябва и ще взема да получа мастит, а дори лекарките ме успокояваха, че не съм напрегната). Така постепенно кърмата ти ще намалее и спре. Много е възможно както каза 4baby дори след като си спряла кърмата, когато стиснеш да потича нещо, дори да пръска напред, но това може да продължи и година след като си родила, а не си кърмила. Важното е да нямаш напрежение на гърдите, за да не си докараш проблем.

 Embarassed Дали ще е неприлично да попитам, защо взе това решение все пак (може и на лични), защото съм много любопитна по принцип  Embarassed Настина, нямам лоши чувства въобще - дори съм на мнение, че обикновено, когато нещата изглеждат много ясни, зад тях се крие нещо доста по-сложно.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 966
Буболина ,нито се издигам,нито съм страшната майка.Не преувеличавай думите ми.Естествено че си най добрата майка за детето си,както и всяка майка за своето дете.Но пък целенасочено да избереш вариянта да не кърмиш бебето си,не го разбирам.
Какво толко-тъпа съм явно...Но главата не може да ми побере такава възможност.
и най-интересното ми е "ЗАЩО"?Каква е пречката????
Относно изказването ми че е нямало нужда,така е .Много мнения са ненужни,но се иакзват!

emem ,представям си такива възможности-и откъм тях коментарите ги въздържам.Но
тук изрично е казано"Има ли други майки,които НЕ ИСКАТ да кърмят децата си.

# 88
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Хм, странно се обърна темата - няма нужда да е 'за' и 'против', още повече, че не му е тук мястото.
pileee искаше да знае има ли други майки, които не искат да кърмят и как се спира кърмата - научи (аз все пак съм за хомеопатия, а не за хормони, но всеки да си гледа в паничката).
Blondi искаше инфо за рака - получи го (въпреки страничните коментари).
Другите неща (ама как, ама защо) мисля, са излишни.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 423
isaikova , защото така исках, затова си спрях кърмата!
Защото беше по - важно да работя за да гледам родителите си и семейството си!
Защото пушех!
Защото не ми доставаше удоволствие!
Защото въпреки това доказателството е до мен в момента - здраво, хубаво момиче на 15 години, без алергия, без антибиотици, без дори бронхит или по - висока температура от 38 градуса......
Нямам никакви лоши чувства към теб, дори не те познавам, но такива крайни мнения малко ме дразнят!
Желая ти всичко най - добро.

# 90
  • Мнения: 3 161
isaikova , дори нямам желание да те нападам.....
Ебаси, аз пак ще съм най - добрата майка за детето си ( и съм такава), няма значение дали съм я кърмила, дали съм пушила и дали съм запазила формата си.
От такова изказване нямаше нужда в тази тема!
И от псувни няма нужда ми се струва.

# 91
  • София
  • Мнения: 15 219
И от отплесване на темата също нямаше нужда.

# 92
  • София
  • Мнения: 4 423
Ако искате ме нападайте,все ми е тая,но не можах да се спра...
Не си налагам мнението,може и да не е във връзка с въпроса ти:НО! Naughty
Чудя си се за себе си,що за майки са това,които решават да имат дете,искат го-трябва да дават всичко за него и предпочитат цигарите,предпочитат да поддържат формата си,сакън да не си развалят бюста и т.н.пред това да осигурят най-добрата храна за детето си.Е ,сори но не го разбирам това...
Сега ще кажете че не сте ми искали мнението,ама ебаси защо лишавате децата си от майчината кърма,при положение че я имате.Не сте ли готови да дадете най -доброто за своето бебе????? newsm78 Sunglasses
Аз лично съм готова да се лиша от всичко единствено и само заради него....
Ако пуших,да не пуша;да не пия,да не спортувам,да избягвам половината от храните,които обожавам,да се оставя ако трябва да запреличам на слон.
Не ми пука!!!
Важно е че бебчето ще получава това,от което то има най-голяма нужда в този период на развитие.
Еми това е .Нападайте ме сега,но поне си казах,това което мисля!
Използвах начина на изразяване на isaikova , но явно ти четеш това, което ти е удобно.

# 93
  • Мнения: 2 071
Къде изчезна репликата: "Мамо, аз не съм теленце..." Тъкмо мислех да я сложа в темата за абсурдните реплики.

# 94
  • Мнения: 1 045
Тюююю няма оправия .... Кърменето е най - висшата сила на света а храненето с АМ на - великата простотия !!!  ooooh! ooooh! ooooh!


Кърмене = умно и красиво дете което никога не боледува  Naughty

Хранене с АМ = тъпо и грозно теленце , вечно болно милото  Sick

Кърмене = най-добрата , умна и велика майка на света  newsm20

Хранене с АМ = непонятно тъпа майка изрод която бавно и мъчително убива детето си хранейки го с кравешка храна  alert

# 95
  • София
  • Мнения: 4 966
Еееееее   Desika !!!Малко преувеличи мисля!!!!
Кой говори за степенуване на кърмата и Ам-а???
За най-красиво и най умно дете???
Дори не бих си го помислила.
Но твоето изказване ми се стори неуместно и не на място!!!
И аз да нямам кърма ще храня с Ам,и всяка друга мама.
Но да имаш кърма,и да даваш ам,това не разбирам...Сега разбра ли ме?

Извинявам се на Бубулина,че съм я раздразнила,не съм искала...  bouquet

# 96
  • София
  • Мнения: 15 219
pileee,
Не се плаши. Този форум обикновено е приятно място, в което майките добронамерено се опитват да си бъдат полезни. Само на тема кърмене/некърмене някои са малко по-чувствителни и стават сценки, но това не се случва толкова често. Надявам се да не си се почувствала зле. Нищо от казаното/написаното по тази тема не е лично.
Ето още две теми, които би могла да прочетеш по въпроса, който те интересува.
Хапчета за спиране на кърма...?
Как се спира кърма?

Тази тема, за съжаление, се извъртя в очакваната посока-старият спор “за и против кърменето” и надприказването коя и защо за най-добрата майка. Смятам за напълно ненужни всякакви словесни еквилибристики по тези въпроси. Поне не и в този форум.
Благодаря на някои от кърмещите майки, които се включиха по темата с интересна и важна информация, която със сигурност ще бъде полезна за вземането на решение относно кърменето и/или спирането на кърмата. Що се отнася до някои други, които надушиха сеир и се появиха, за да се разтоварят от напрежението, което са понасъбрали напоследък-имам кофти новина. Заключвам темата. Така че, който плюл-плют. За днес-толкова!
Ако авторката на темата смята, че въпросът е останал неизяснен ЗА НЕЯ и ако поиска това с лично съобщение-ще я отключа.

Що се отнася до изказването за теленцето-изтрих го, разбира се. Беше едно от най-глупавите неща, писани тук.

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 17:32 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт