Как да търсим апартаменти в София?

  • 9 945
  • 29
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Здравейте, скоро се местим в София, бременна съм и до месец ще търсим. Но не знам къде - във Варна знам, но в София, някой много популярен сайт или вестник Shocked Grinning ако още се публикува там...
Засега в Homes.bg и olx гледам.
Ние ще търсим към Княжево,защото там имаме близки.
Благодаря предварително. Не знам дали е за тук темата.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 024
Може да  купите вестник Позвънете - там има обяви и от агенции и от частни лица.
В същия вестник може да си пуснете обява за търсене по тел. Имат и сайт http://pozvanete.bg/
Разпитайте близките си за познат брокер.

# 2
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Имай си 1 на ум, че много от обявите по сайтовете са фалшиви. Брокерите си крадат офертите барабар със снимките. Виждаш обявата в 8.30ч, звъниш към 9.00ч и хоп - апартаментът уж вече бил нает (разбирай, че просто обявата е менте и няма как да ти покажат конкретния апартамент). И в замяна ти обещават да ти покажат други подобни, които после се оказва, че нямат нищо общо и са пълни дупки.

Едно време аз намерих моя апартамент с много зор. Имах човек от София, който всеки ден търчеше по огледи и накрая попаднах на реална обява. Това беше по времето, когато бизнесът и строителството процъфтяваха и имаше работа за всички. Сега по време на уж криза може и да има повече реални свободни апартаменти.

Успех  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 5 605
Има много сайтове, разрови се. На първо четене се сещам за imoti.net  и  imot.bg. Или просто се обърнете към по-известна агенция. Хубави неща съм чувала за Явлена, но не съм ги ползвала, затова не препоръчвам, тъй като нямам собствен опит.

# 4
  • Мнения: 755
Здравейте, скоро се местим в София, бременна съм и до месец ще търсим. Но не знам къде - във Варна знам, но в София, някой много популярен сайт или вестник Shocked Grinning ако още се публикува там...
Засега в Homes.bg и olx гледам.
Ние ще търсим към Княжево,защото там имаме близки.
Благодаря предварително. Не знам дали е за тук темата.

Жилище се търси според локация и удобства, а не където имате познати.
Гледайте наличие на градина/ясла (щом ще имате дете скоро), лекар, транспорт, магазин, аптеки. От там насетне къде са ви познатите е маловажно просто.
Ходи се на огледи задължително, защото обявите са подвеждащи, или откровено се лъже в тях. Дори за квартал.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 159
Най- добре е да помолите познатите си да разпитат съседи, колеги, та дори бабите пред блока. Така може и да си спестите брокерските емоции и "тъкмо го наеха". Скоро чух и нов епизод - публикувана обява, снимки, от предишния ден примерно. Обаждам се и цоп! Собствениците не искали засега да го показват. Но пък имаме еди какво си...
В крайна сметка си намерихме точно каквото ни трябваше, без 300 лева такса и без 15 безсмислени огледа ма апартаменти, които нямат нищо общо с изискванията ми.
 

# 6
  • Мнения: 755
ама търси се под наем, или да закупите?
При всички случаи се ходи на оглед, защото подаваната информация много често се разминава с действителната.

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз има един такъв въпрос - "Защо брокерите не си вдигат телефоните???" Единият го търсих в събота и днес - никой не вдига. На друг звънях 3 пъти за един ден - и той не вдига. Преди 7 г. когато пак си търсих жилище под наем се случи абсолютно същото. Едни 30-40% от брокерите никога не си вдигнаха телефона, нито върнаха обаждане. Дълбоко се съмнявам причината да е, че нон стоп са заети с огледи. А дори и да е така....то как клиентът да се свърже с тях? Да ходи като психопат да ги причаква пред офиса?! Да им пише смс-и?! Тези хора как правят бизнес? Крият ли се? За голяма работа ли се имат? Бедна би е фантазията, за да си обясня подобно поведение

Ненормална работа.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 159
Аз има един такъв въпрос - "Защо брокерите не си вдигат телефоните???" Единият го търсих в събота и днес - никой не вдига. На друг звънях 3 пъти за един ден - и той не вдига. Преди 7 г. когато пак си търсих жилище под наем се случи абсолютно същото. Едни 30-40% от брокерите никога не си вдигнаха телефона, нито върнаха обаждане. Дълбоко се съмнявам причината да е, че нон стоп са заети с огледи. А дори и да е така....то как клиентът да се свърже с тях? Да ходи като психопат да ги причаква пред офиса?! Да им пише смс-и?! Тези хора как правят бизнес? Крият ли се? За голяма работа ли се имат? Бедна би е фантазията, за да си обясня подобно поведение

Ненормална работа.

И на мен ми се е случвало. Не вдигат на читавите обяви /вероятно фалшиви/, след което звънят от името на други агенции, на които изобщо никога не съм звъняла и "Търсили сте ни?", "Ама вие какъв апартамент си търсите?", след което предлагат нещо, което няма нищо общо с критериите или се обяснява, че "За тази сума е абсурд". Мислех си че аз не съм наред, даже по едно време започнах да записвам на кого съм звъняла.
За съжаление, докато тази пактика работи, надали ще спре.

# 9
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
М@мка му. Точно така стана. Звъннаха ми два непознати номера, но шофирах и не вдигнах. После аз като звъннах ми отговориха само от едното място и казаха някакво коренно различно име на агенция. Питах за апартамента, но момчето отсреща не можа точно да се сети за коя обява иде реч, но май още била валидна и обеща като се прибере в офиса да ми звънне...още го чакам Laughing Но пък не ме лъзна, че апартаментът е зает и да ходя да гледам някакви дупки. В интерес на истината тези две обяви, за които звънях и снимкитe - не съм ги срещала в никой от сайтовете, за да предположа, че са ги краднали Конкретно ги намерих в olx. Едната агенция има и ФБ профил и виждам, че редовно качват обяви.

Тези агенции имат ли въобще реални обяви? А и в крайна сметка те не знаят защо им звъня - като наемател или като хазяин, че да се крият като мишки. Явно много трудно ще си намеря нова квартира на сносна цена....

# 10
  • Мнения: X
Малко съвети и от мен. Първо, Княжево като локация за човек с малко дете е кошмар. Дори и да си с кола и да не разчиташ само на трамвай, ще шофираш през отвратителен трафик, което затруднява достъпа и до работа, и до лекар, и до добро училище. Затова най-добре е да се търси нещо близо до метро. Второ, добре е да се гледа за обява направо от собственик, а не през агенция. По-малко са и по-трудно се намират, но си струват много повече. Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 159
Явно много трудно ще си намеря нова квартира на сносна цена....
Писала съм и в други теми, ние намерихме с обява. Братът на ММ залепи обява в неговия вход, ние паралелно търсехме с агенции, но точно обявата свърши работа. Намерихме чудесен 3-стаен с гараж на много добра цена и най-вече без да се занимавам с брокери.
Нищо  не пречи да опиташ с обява в блок, който си харесала, да разпиташ познати, колеги, роднини. Много хора не понасят брокери, и има защо. Жалко само за читавите такива, губят се в масата.

# 12
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Колеги и роднини отпадат като опция. Може да пробвам с обяви, но още от сега се плаша какви дупки ще ми покажат и колко време и нерви ще отидат...понеже съм се нагледала. Блок не съм харесала. Държа да е в същия квартал, да е добре обзаведено и да са ми читави съседите, като последното е трудно да се разбере на прима виста. Аз сега заради това искам да бягам.

# 13
  • София
  • Мнения: 16 024
Джулая,  купи си вестник Позвънете - там има и обяви без посредник. Или пък ти пусни безплатна обява във същия в-к.
Може да разпиташ познати за читави брокери, от които са доволни. Все ще излезе нещо.
А за съседите - с влизането в блока ще ги разбереш. Просто се качи пеша до апартамента и огледай стълбищата. Ако всичко е чисто и подредено - значи хората са разбрани.

# 14
  • София
  • Мнения: 16 024
Обявите, като ги чета принтирани на листчета и нарязани едва ли са от агенции. Агенциите си личат - по-прегледни са някак си. Сетих се и за друг вестник за безплатин обяви Ало София.  Виждала съм го по сергиите. А Позвънете имат и сайт в нета, но там са вчерашните обяви. Може да ги прегледаш.

Общи условия

Активация на акаунт