Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Препоръчайте добра ветеринарна клиника в София

• 93 499
  • 266
  •   1
Отговори
Моля препоръчайте добра ветеринарна клиника /ветеринарен лекар/ в София - за предпочитане в южните райони

# 1
Заповядай тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=793681.0;topicrefid=3 ако е за котки , ако е за куче има кучешка тема :

# 2
  • гр. София
Доволна съм от Централна ветеринарна клиника. Водили сме котарака там. Изследванията му излезнаха бързо, бяха внимателни и любезни.

# 3
  • София
Добро хрумване - имат клиника в центъра и в Борово.

# 4
  • София
Добро хрумване ни препоръчаха и на нас. Там заведохме лабрадорката си за кастриране.

# 5
Здравейте,

за пръв път пиша в този форум, но реших да споделя моите прекрасни впечатления от клиника Бест Вет в кв. Стрелбище, защото знам колко е трудно и колко важно човек да намери добър доктор - било то човешки или животински. Аз имам котка на 15 години с тумор на млечните жлези. Много се колебаехме дали да я оперираме, защото бяхме чували, че за толкова възрастни котки една операция би била опасна. Намерихме съвсем случайно (по интернет) тази клиника и сме страшно доволни. Главният лекар там Д-р Димов (ако не се лъжа) е толкова симпатичен, спокоен и добър човек, а същевременно и много добър специалист. Целият екип от доктори са много сладки. Направиха операция на котката ми (изрязване на турмора и кастрация едновременно) и тя сега е в прекранса форма. Всичко мина много добре. Разговорих се и с други пациенти там - много са доволни хората. Препоръчвам я с две ръце  Peace

# 6
Здравейте,

... реших да споделя моите прекрасни впечатления от клиника Бест Вет в кв. Стрелбище, защото знам колко е трудно и колко важно човек да намери добър доктор - било то човешки или животински...
Подкрепям горното 100 процента. Аз съм отглеждал и отглеждам доста животни десетилетия наред и имам придобит опит и впечатления от поне дузина клиники в София.

Ако питахте за алтернативи в източните райони, може би аз бих препоръчал някои. Ако обаче обсъждаме по-широк избор на специалисти в южните районо, аз бих дал предимство на Д-р Борисов пред Централна клиника; или на Байвет пред Добро хрумване.

Успех!

# 7
За мен най-добрата клиника за животни е клиника Нова в Младост 4  и имам голямо основание да мисля така . Д-р Атанасов е един от хората на които аз истински се възхищавам . Много мил , голям професионалист , умее да обяснява нещата така както са без да увърта . Много пъти е спасявал  нашите кучета , дори когато нещата са били не много надеждни . Той е ветеринар на всички любимци на цялото семейство  Hug В тази клиника работи и прекрасната Д-р Савова , която е уникален човек , голям професионалист и специализант в областта офталмологията . След дълго разхождане на ляво и надясно за проблема който имаше моят кучо а именно сълзене на очите и хвърляне на пари в боклука , само и единствено тя успя да се справи с проблема  newsm76 .
Още много причини имам да мисля , че това е най-добрата клиника  Two Hearts

# 8
  • Колоколамск
Не ходете в ЦВК Praynig ! От клиника Нова сме доволни и ние Peace . Препоръчвам и Green Do Veterinary Clinic.

# 9
Никой не споменава Син кръст,моля за мнение по въпроса. Преди имах много добро мнение за там,но от както загубих домашен любимец там и видях колко са безпомощни,вече имам сериозни съмнения относно познанията и уменията на екипа им. Мисля че освен парите не ги интересува вече нищо и е опасно да заведете домашния си любимец там.Миризмата на фекалии,мърсотията,безхаберието на шефката им и некъдърноста и безсилието на докторите им ме потресоха.Това че са любезни не е достатъчно!!!

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
Вече имам добри впечатления от Д-р Вет в Редута. Не само, че са добри доктори, а и няма да ви спестят забележка, ако нещо не правите, както трябва.

# 11
Ветеринарна клиника "Джаф и Мъри" или "101 любимци"
и от двете съм много доволна, без забележки, и са в южната част

# 12

+1. Това е единствената клиника, на която се доверявам с 2 ръце. Peace Спасиха ми единия пух от тежка вирусна инфекция, за което ще съм им благодарна ЗАВИНАГИ.  bouquet

Да се има в предвид, че именно те лекуват и всички животни от зоопарка. Wink

# 13
  • София

+1. Това е единствената клиника, на която се доверявам с 2 ръце. Peace Спасиха ми единия пух от тежка вирусна инфекция, за което ще съм им благодарна ЗАВИНАГИ.  bouquet

Да се има в предвид, че именно те лекуват и всички животни от зоопарка. Wink

Не бих ги препоръчала. Убиха ми кучето, бавно и мъчително. А им имах такова доверие, че знаят какво вършат.

# 14
Ветеринарна клиника CITY JUNGLE от три години и половина си водя котарака там, много са готини млади и компетентни в дружба се намира

# 15
И аз имам лош опит с ЦВК, не можаха да поставят точна диагноза на котето на мои близки и докато се чудят какво му е, котето си отиде. Накрая казаха, че е било астма, която не е смъртоносна, ако се лекува адекватно, но без точна диагноза  това нямаше как да стане.
Всъщност аз влязох в темата, търсейки мнения за Клиника Нова в Младост - видях две положителни мнения. А кой е д-р Борисов и къде се намира, че не ми стана ясно от коментарите?

# 16
# 17
Да се включа и аз с отрицателен глас за ЦВК и много положителен за 101 любимци.
В ЦВК моята котка лежа една седмица и след един билюк изследвания не можаха да определят какво й има (чак на 6-я ден, баси) Sad Освен, че престоят й там ми излезе над 600 лв, ами и още неприятни неща имаше. Например сложили й електрическо одеалце, защото й паднала температурата, но не го включили  #Crazy Няколко дни им се молих да й сложат тоалетничка, поне за малко и да я махат (ако трябва аз ще изчистя, няма проблем), горкото ми се стискаше, като се съгласиха накрая изпишка количество като човек, къде е задържала всичко не можах да разбера. И това постоянно нагло повтаряне за цените, това колко било, онова колко било. То ясно, че като има нещо ще платиш. Не искам нищо безплатно, но първия преглед беше повече обясняване, че се плаща, отколкото да ми я прегледат животинката. Спуках се да рева. Беше ужасен период. Най-накрая след рентгенова снимка установиха, че е простртеляна със сачма (а като я приеха го доизтормозихме животинчето и да повръща, че се съмняваха от отравяне, сега като се сетя пак ми става много жал какво изтърпя милата ми). След тази ужасна седмица реших да я заведа да я погледнат и на друго място и денонощна видях, че е "101 любимци" и далеч-недалеч отидохме. От ЦВК бяха ми казали, че трябва спешно да се оперира, защото трябвало да видят от къде е минал куршума, а в "101 любимци" й направиха изследване с оцветеена течност или храна (не съм съвсем на ясно) и се видяло, че няма разкъсани черва и мина без операция. Гледаха я добре, мога сао да похваля. Особено една лекарка   bouquet Много съжалявам, че не помня името й. Та така. Разписах се повечко, нооо... тежка тема ми е Sad Добре, че мина  Praynig

# 18
Моля ви, препоръчайте ми ветеринарна клиника, в която специалистите да разбират и от птици! Praynig Намерих едно ранено гълъбче на улицата и сърце не ми даде да го подмина. Проблемът е, че не иска да се храни и да пие вода, но може просто да е стресирано. Перата на опашката му сякаш липсват. Във всеки случай, трябва да го прегледа ветеринар, за да се види дали не е болно. За предпочитане е ветеринарната клиника да е разположена в центъра и да работи денонощно, но не е задължително. Моля за предложения!

# 19
  • София
Моля ви, препоръчайте ми ветеринарна клиника, в която специалистите да разбират и от птици! Praynig Намерих едно ранено гълъбче на улицата и сърце не ми даде да го подмина. Проблемът е, че не иска да се храни и да пие вода, но може просто да е стресирано. Перата на опашката му сякаш липсват. Във всеки случай, трябва да го прегледа ветеринар, за да се види дали не е болно. За предпочитане е ветеринарната клиника да е разположена в центъра и да работи денонощно, но не е задължително. Моля за предложения!
Добро хрумване - център.

Организацията "Дивите животни" води всички ранени птици там.

# 20
И аз точно към "Добро хрумване" се бях ориентирала, като попрочетох. Peace

"Дивите животни" ще откликнат ли, при положение че говорим за гълъб, или ти просто ги споменаваш, във връзка с "Добро хрумване"? И на какъв принцип е помощта им? Просто не бях чувала за тази организация преди...

Благодаря ти за съдействието. Peace

# 21
  • София
Да, ще откликнат. Пиши на Любомила. Или й звънни на 0988 797986.

Вероятно ще те помоли да занесеш гълъба в клиниката. Нататък тя ще се оправя.

# 22
Благодаря ти, ще се свържа. Peace

# 23
Днес предадох пилето на организацията "Дивите животни". Направих и скромно дарение, защото ми стана мило колко добри хора има, помагащи безрезервно на животните. Надявам се гълъбчето да оцелее и оздравее!

Благодаря на всички, които се включиха със съвет към казуса ми, и най-вече на змия и -=Деси=-! bouquet

# 24
  • София
Дано не се приема като реклама, но можем да помогнем на Дивите животни за закупуването на инкубатор в сайта Ятото.

# 25
Здравейте, от скоро пиша в сайта и смятам, че мога да бъда полезна тук. За мен най-добрия и ветеринар и човек еhttp://adportal.bg/доктор-борис-велев-ветеринарен-лекар/начало-20705.html.
Водя моята малка мишка от бебе. Препоръча ми го приятелка и съм страшно доволна. Не веднъж е оправял бакиите на други клиники върхи моето и на приятели кучета. Цените му са смешно ниски. Няма да сбъркате. Успех на всички, здраве и весели празници.

# 26
  • София
Да споделя за Син кръст
От шест години сме пациенти-йорки. В началото бях безкрайно доволна, много внимание, загриженост. Когато отидехме винаги клиниката е била пълна и се пукаше по шевовете. После направиха малко разширяване отпред, вдигнаха цените и добрите и най важни лекари/доколкото разбрах после и собственици-особено д-р Борислав Георгиев/ вече не ги виждам там. Работят само млади лекари, подозирам че и част от тях нещо като стажанти. Нищо лошо, но аз искам да разчитам и на някой авторитет, когато става въпрос за по сложен казус. А и нали си плащам за консултация с по- добър лекар-поне така беше. Станаха по нелюбезни, не обръщат внимание толкова/говоря и за лично отношение/ , за лечение слава богу не сме имали усложнения. Вече няма и толкова хора там. Последният път като ходих ужасно бързах, нямаше други чакащи, а младоците лекари трима на брой си седяха в офисчето/което направиха до входа- прозорци е и се вижда се хилеха неистово. Никой не дойде дори да ни попита за какво сме, а бяхме само за махане на кърлеж!!! Та от известно време съм решила да ги сменям, даже последните два пъти ходих в Добро хрумване. Доволна съм там. За Нова също чух добри отзиви

# 27
В син кръст са само някакви измислени лекари,които не знаят как да лекуват животнинките. Водиш го болно и го взимаш в умряло,плащаш 1000 лева за услугата. Смърди на лайна,наистина не се трае още от коридора към кабинетите за преглед. В кабинетите също смърди ужасно. Този който чисти,явно не чисти а само маже и размазва навсякъде. Не ми се мисли каква мизерия е в стационара им,за да е такава смрад отпред. Ако попаднете за преглед на доктори Иванов,Велев или този,дето им е главен бягайте далече!!!

# 28
  • на брега на морето
Вяра, Надежда, Любов, но единствено докторите Яначкова и Донкова. Имат страница във Фейса.

# 29
В син кръст са само някакви измислени лекари,които не знаят как да лекуват животнинките. Водиш го болно и го взимаш в умряло,плащаш 1000 лева за услугата. Смърди на лайна,наистина не се трае още от коридора към кабинетите за преглед. В кабинетите също смърди ужасно. Този който чисти,явно не чисти а само маже и размазва навсякъде. Не ми се мисли каква мизерия е в стационара им,за да е такава смрад отпред. Ако попаднете за преглед на доктори Иванов,Велев или този,дето им е главен бягайте далече!!!
Аз нямам такива впечатления от клиниката, доволна съм и от лечението и от професионализма на много лекари там. Много е чисто и въобще не мирише. Аз водя кучето си там вече шеста година редовно при всеки един проблем. Ползвам и хотела към клиниката, в началото на тази година ми се наложи операция на кучето а трябваше да пътувам. Дадох го след операцията, нуждаещ се от специални грижи със свито сърце, взех си го чист, сресан, спокоен и щастлив. И добре гледан, разбира се. Докторът, който го беше оперирал го е наглеждал, дежурните са му давали лекарствата. Даже на тръгване ни свалиха от колата, за да може да бъде прегледано кучето още веднъж. Много съм доволна от лекарите там, както и от хотела и ги препоръчвам с чисто сърце. И откакто първото ми куче почина в ръцете ми след неуспешно лечение от един гаражен ветеринар с изтекло в момента работно време и изключен телефон, не се доверявам на клиника, която не е денонощна, защото не искам да преживявам същия кошмар.

# 30
Привет Simple Smile
С безкрайно добри впечатления съм от Ита Вет в кв. Лозенец в София, преди години ми лекуваха котката при сериозни бъбречни проблеми две лета подред, които (проблеми) в крайна сметка доведоха до фатален край (въпреки усилията, които се положиха си отиде, но тя все пак беше на 19 г.) Бяха много мили и внимателни, даже, като видяха, че нещата никак не отиват на добре, ни показаха как ние да ѝ слагаме системите вкъщи, за да прекараме повече време с нея, вместо да стои по 4 часа дневно при тях. Въобще с две ръце ги препоръчвам! Не мога да кажа същото за един пишман ветеринар, който има клиника отдясно на 4. РПУ, не помня как се казва, един красавец с черна къдрава коса... Искаше да я приспива безобразникът първото лято, казваше, че няма смисъл да я лекуваме, добре, че намерих другите лекари и живя цяла година още...

# 31
  • Sofia
Здравейте, някой знае ли добър ветеринар в кв.Надежда или околията? Моя кучо е със стомашни проблеми, ходихме в Есковет и освен да ни оръсят с 200 лв. друго не направиха... Сега ходим при една ветеринарка, но започнах да чувам лоши отзиви и за нея, пък и кучето не се подобрява особенно. Не мога да си играя повече с животинчето на проба - грешка, затова искам някой положителен пример, съгласна съм и да е по - далече, стига да си струва!

# 32
  • на брега на морето
Моята ветеринарна  клиника от години е "Вяра Надежда Любов" в "Люлин", не помня коя част 5 или 4 newsm78
Доктор Донкова и доктор Яначкова са ми спечелили доверието.

# 33
  • София
Моята ветеринарна  клиника от години е "Вяра Надежда Любов" в "Люлин", не помня коя част 5 или 4 newsm78
Доктор Донкова и доктор Яначкова са ми спечелили доверието.

Koтьо, точно в момента в котешката тема има "мама" на коте, която е крайно недоволна от клиниката. Първоначалните ѝ впечатления са били много добри, но съставът на ветеринарите бил променлив и не попада на точните лекари. Отделно, че се изложиха при кастрация на мъжко коте. Нито залепиха, нито зашиха разреза и вместо котето на следващия ден да тича, трябваше цяла седмица да е с яка и да се възстановява бавно. А личното ми впечатление е от операцията на Суши. Ужасих се от големината на разреза ѝ (само снимка съм виждала все пак). Хубаво, че поне се възстанови лесно.

# 34
  • на брега на морето
Танче, много съжалявам да науча това, но аз винаги търся доктор Донкова, защото я познавам като доктор и съм много доволна от нея. Когато лекувах плъхчето й се обаждах предварително по телефона, за да знам кога е на смяна. Има нови докторки, млади, неприятни и груби. Аз с тях не си бъркам капите  Naughty. Д-р Яначкова е лекувала Зайко и от нея съм с отлични впечатления. Заради лошото ми мнение изрично цитирам имената на добрите (поне според мен) доктори.

# 35
  • София
Танче, много съжалявам да науча това, но аз винаги търся доктор Донкова, защото я познавам като доктор и съм много доволна от нея. Когато лекувах плъхчето й се обаждах предварително по телефона, за да знам кога е на смяна. Има нови докторки, млади, неприятни и груби. Аз с тях не си бъркам капите  Naughty. Д-р Яначкова е лекувала Зайко и от нея съм с отлични впечатления. Заради лошото ми мнение изрично цитирам имената на добрите (поне според мен) доктори.

В интерес на истината и ние си имаме "нашата" лекарка в "Добро хрумване". Не мога да кажа нищо за останалите, но си предпочитаме изпитаното. Simple Smile

# 36
Доволна съм от ветеринарна клиника "Какаду" но нямам линк да ви пратя

# 37
За съжаление не ви пиша за да препоръчам, а да ви предупреди да не поверявате живота на домашният си любимец в ръцете на докторите от Ветеринарна клиника Дойран (зоовет) на ул. Дойран 12А!!! 
Аз направих тази грешка и те убиха чинчилата ми! Заведох я жива и жизнена, а за 2 дни я убиха... Имаше куп разностранна информация след многократни обаждания от моя страна бях повикана да си я взема... Почти умряла, уж за да си пренощуват в къщи. Цяла нощ се опитвах да я стопля и нахрани, накрая сутринта отидох с нея (все още жива) и след час ми се обадиха, че е умряла...а обяснението беше,  че била много възрастна за да преживее такава операция - нещо, което ми беше спестено като информация преду това. Но тяхната алчност не спира с това да убиват с невъзможна за преживяване операция животинчето! Последва и обаждане,  че ми били взети по малко пари,  и да съм дала обяснение защо!!! Това е клиника в която са готови да убият любимец ви, за да изкарат пари!!!

# 38
Здравейте,
Пиша за първи път във форума и се включвам по темата, понеже съм безкрайно разочарована от Ветеринарна клиника НОВА в Младост 4. Там освен да се грижат за породисти животни с храносмилателни проблеми и да слагат ваксини за друго не стават.
Заведох котето си, което е с постоянни рани по крайниците и има нужда от специални "обувки", за да се наранява, когато се движи. Новият им лекар "Специалист" ортопед д-р Георгиев ме посъветва да му направя тези "обувки", които струват  приличната сума  само от 300лв. + 50лв. взимане на гипсови отливки. Парите са бяха платени, "обувките" направени, а раните по крачетата на котето станаха още по-зле и благодарение на тях се показа костта! Единственото решение, което ми предложиха да "оправят положението" бе да го оставя поне две седмици на стационар при тях за скромните 17лв. на ден. Никой от тях не пое отговорност за допълнителното осакатяване на животното. В така наречената Ветеринарна клиника НОВА освен да взимат пари нищо друго не ги интересува.
Преди слагането на новите "обувки" се наложи да се смени временната шина на едното краче. Шината е смени млада "докторица" повече приличаща на некадърен стажант и сложи шината, така че раната да се разранява още повече и се наложи да си коригира работа по превръзката. Дакато бях помолена да чакам в чакалнята от операционният им блок мн ясно и хубаво се чуваха писъците на животното, което видно го тормозеха, дори не го седираха и не му сложиха обезболяващо.
Там са пълни некадърници и кракът ми повече няма да стъпи там! Не бих препоръчала тази клиника никога повече!!!! 

# 39
  • София
В "Добро хрумване" едва не ми убиха малката котка преди около година. Беше спряла да се храни и повръщаше черно, не можеше да стои права и приличаше на жив скелет. Мъжът ми я заведе там, те са й взели само кръв и са казали, че, цитирам, не знаят какво точно й е, да сме си я приберяли за още няколко дни  Shocked  ooooh!
Той се върна бесен, а котето видимо береше душа. В крайна сметка го заведохме във Вет. клиника "Симеоново", където буквално го извадиха от гроба. Претърпя тежка операция, стоя в клиниката на системи - общо цялото лечение продължи седмица и отгоре. Грижиха се за него всеотдайно, по 3 пъти на ден ми казваха по телефона най-подробно как е животинчето, отделно през вечер ходехме до там, за да го видим. Щях да се гътна от притеснение тогава, толкова ме изплаши това коте.

Там сме кастрирали и големия котарак, всичко мина безпроблемно. Сега взехме куче и смятам пак там да го лекуваме при нужда. Наистина съм доволна от екипа.

# 40
В "Добро хрумване" едва не ми убиха малката котка преди около година. Беше спряла да се храни и повръщаше черно, не можеше да стои права и приличаше на жив скелет. Мъжът ми я заведе там, те са й взели само кръв и са казали, че, цитирам, не знаят какво точно й е, да сме си я приберяли за още няколко дни  Shocked  ooooh!
Той се върна бесен, а котето видимо береше душа. В крайна сметка го заведохме във Вет. клиника "Симеоново", където буквално го извадиха от гроба. Претърпя тежка операция, стоя в клиниката на системи - общо цялото лечение продължи седмица и отгоре. Грижиха се за него всеотдайно, по 3 пъти на ден ми казваха по телефона най-подробно как е животинчето, отделно през вечер ходехме до там, за да го видим. Щях да се гътна от притеснение тогава, толкова ме изплаши това коте.

Там сме кастрирали и големия котарак, всичко мина безпроблемно. Сега взехме куче и смятам пак там да го лекуваме при нужда. Наистина съм доволна от екипа.
Таис, приятно ми е да чуя добър отзив за клиниката в Симеоново, наблизо ми е и се чудех дали е добра. И малко оф- честито за новия домашен любимец, от една предишна тема бях останала с впечатлението, че не си любител на кучета.

# 41
  • София
Напротив. Не съм любител на свободно препускащи навсякъде песове. Тогава и в темата спорехме (ти беше с Бернското пастирско куче, нали  Simple Smile ). Иначе обичам кучета, израснала съм с куче, гледала съм куче и като възрастна. Но все още смятам, че там където играят деца, кучетата нямат работа - една немска овчарка ми бутна детето преди време, стопанката я беше пуснала да вилнее в градинката близо до блока ни. Побеснях тогава..и сега бих.

# 42
Привет и от мен! Не съм писала до сега в тази секция, но реших днес да го направя.
Първо да изразя дълбокото си разочарование от клиника City Jungle в София, Дружба.
От над месец ми лекуват котката Лаура от лезия на кожата. До момента няма ефект. Но казвам си, ОК. Може би трябва време. Обаче преди 3 седмици взех ново коте от приемно семейство и го заведох там. Казах им, че е доста вяло и не яде. Казаха, че е ок. Предписаха по-хубава храна. Не знам какво му даваха за обезпаразитяване.  След няколко дни котето спря да яде съвсем. Беше събота. Реших в неделя да го водя на ветеринар. Но неделя още ранна сутрин беше почти безжизнено. Взехме колата и го закарахме в клиника НОВА (работеше от по-рано). Там му правиха изследвания. Някакъв проблем с черния дроб. Вероятно от медикаменти за обезпаразитяване. Уж го стабилизираха малко, но по-късно се обадиха, че е умряло.  Weary
Явно му е имало нещо и преди това. Но в City Jungle нищо не откриха. Не знам дали това, което са му дали е допринесло. Дали в НОВА са действали адекватно - може би да. Не знам. Но много, много го преживях.  Cry
Реших да взема друго коте, намерено на пазара. На около 45 дни е. Кръстих го Трикси. И сега съм в голямо чудене къде да го водя. Не искам да му се случи нещо. Искам просто свестни лекари  Tired
За почти всяка клиника чета противоречиви мнения. И сега съм много наплашена.
Дали някой би могъл да сподели някакви скорошни впечатления? Мерси много  Heart

# 43
Аз препоръчвам Син кръст, може би по-напред в темата съм писала за тях

# 44
  • София
За тях чух от различни стопани, че вече не са това, което бяха. Из нета също има негативни мнения. Не знам доколко всичко е вярно..но на някои от кучкарите определено им вярвам.

Ние кастрирахме визлата в Симеоново, преди 3 седмици. Операцията мина перфектно, белегът е супер, но си я взехме с кашлица. От тогава два пъти я водихме да я погледнат, пие антибиотико-подобно лекарство, но още кашля. Онзи ден вдигна температура посреднощ и по спешност я карахме в Централна вет. клиника. Биха й инжекция да свали температурата, но иначе казаха, че лечението, което са назначили колегите им в Симеоново е адекватно и няма нужда от промяна. Казаха и че, за съжаление, понякога животните се заразяват с разни гадости докато са в самите клиники  Tired

Та ето, че пълно щастие няма. От Симеоново сме супер доволни по отношение на двете ни котки, Лора също я кастрираха качествено, но съм бясна защото или са я простудили, или е лепнала нещо там.

# 45
За тях чух от различни стопани, че вече не са това, което бяха. Из нета също има негативни мнения. Не знам доколко всичко е вярно..но на някои от кучкарите определено им вярвам.

Включително днес бях в Син кръст за ваксина и изследвания, перфектни както винаги. Из нета има всичко, моят отзив е от първа ръка и от днес включително. Аз предпочитам клиники с денонощен режим на работа, поради изцепки на гаражни ветеринари, които започват лечение и отиват да спят или на почивка, докато се чудя какво да правя със страдащото ми животно. Така че вече повече от шест години използвам услугите на тази клиника, включително и за хотел, където се наложи да оставя наскоро оперираното ми куче с яка на врата и незараснала рана, на медикаментозно лечение. Справиха се великолепно и с операцията, и с грижите след това в хотела за него.

# 46
Искам да похваля и препоръчам много силно доктор Яница Димова, от "Добро хрумване" в Борово!
Имаме  5 годишна каракачанка, която никога не е имала кученца и всяка година изчаквахме лятото, за да я сватосаме, но така и не се случи....докато преди месец кучето спря да яде. Започна да пие ужасно много вода (над 7 литра на ден) и ни хвана притеснението.
Отидохме до една клиника (няма да правя лоша реклама) и ни казаха: "Може да е матката, яйчниците, или бъбреците, по-добре да я отворим защото така ще е най-сигурно, но пък не можем веднага елате след 5 дни"Настъпи ужас и безумие разбира се и сменихме веднага клиниката с 'Добро хрумване" в Борово. Тогава на смяна беше доктор Яница Василева и оставихме кучето за прегледи и всеки на работа. След  1 час ни се обадиха, че има нужда от спешна операция защото матката и е пълна с гной и всеки следващ момент може да се пръсне. Отидох да подпиша документите и кучето влезе в операция. След операцията ми се обадиха да ми обяснят подробно как е минала. (Наистина се успокоих). Първата вечер остана в клиниката и на следващия ден, докторката се обади притеснена, че кучето не иска да яде и по-добре да си я приберем защото изглежда просто стресирана от другите кучета и от това, че нас ни няма около нея. (вместо да ни кара да плащаме още престой помисли за кучето) Взех си каракачанката. Има много тънък дискретен разрез, който доста бързо зарасна. При мен вече си се хранеше и се възвърна старото ми кученце. Беше като новородена! След 15 дни отидохме на преглед. Докторката помнеше името на кучето ми, спомняше си какво и е давала, какви са и изследванията - все едно е нейното кученце. Такова отношение до момента от лекар (било то и за хора) не бях срещала. При все, че кучето ми се е държало ужасно, лаело е, посягало е да хапе, въпреки това отношението към нея беше невероятно. Когато кучето ми видя, че ние си говорим с лекарката, отиде да и се умилква в извинение, че се е държала лошо (предполагаме де хаха)
Та това е..искам просто публично да я препоръчам с две ръце!

# 47
  • София
Неслучайно моят мъж казва, че иска докторите от Добро хрумване да са и негови лекари.

# 48
За котки и кучета е относително по-лесно да се намери адекватна грижа, поне съществуват опции. Бих искала да препоръчам Централна ветеринарна клиника на стопани на екзотични бозайници и гризачи - за мен е може би единственото място в България, където могат да анестезират и оперират такива животни, както и да разчетат ПКК и урина (на други места сме правили изследвания, но са нямали представа за референтните стойности при точно този вид животно).

# 49
  • София
с две ръце препоръчвам д-р Кети Драгоева в Младост 1, срещу Шел, имат и кабинет в Овча купел, но не знам къде се намира. Кабинета се казва MyVet, дано да съм го изписала правилно. От 10 години ходим само при нея, сега съм с второ куче и сме много доволни.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 15:27 от Licht

# 50
  • Ланкър, планините Овнерог
с две ръце препоръчвам д-р Кети Драгоева в Младост 1, срещу Шел, имат и кабинет в Овча купел, но не знам къде се намира. Кабинета се казва MyVet, дано да съм го изписала правилно. От 10 години ходим само при нея, сега съм с второ куче и сме много доволни.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Къде е това? Защото аз съм в Младост 1, има Шел на близо, но ветеринар там.... Говоря за Шел-а на Цариградско.

# 51
  • София

Не на Цариградско Шел, а срещу бившата Деница, там има и МакДоналдс, това е на бул. Андрей Ляпчев и "Александър Малинов". На големия светофар .Има едно кафене на спирката на автобуса бл. 56 , на два етажа /Джоя/ в една малка сграда с офиси и магазини, наблизо има офис и на ДСК. Най-добре е да ви дам телефона и да питате : 0888273479, д-р Драгоева. Няма да съжалявате. Успех!

# 52
  • София
мооля препоръчайте клиника за почистване на зъбен камък в София

# 53
мооля препоръчайте клиника за почистване на зъбен камък в София
Добро хрумване - най-добрата клиника според мен и според моите любимци!

# 54
  • София
Освен клиниката в Симеоново, за която писах тук, искам да похваля и вет. лекар д-р Пеева. Има малък частен кабинет на бул. Васил Левски. През последния месец кучето ни се скъса да боледува и нямаше как да я караме постоянно до Симеоново, по препоръка на наши съседи, я заведохме при тази лекарка (живеем наблизо). Определено останахме доволни и общо взето, тя се превърна в нещо като ЛК на нашата Лора  Simple Smile

# 55
  • Sofia
   Момичета, какво ви е мнението за "Син кръст"? Питам най-общо, дали са коректни и отговорни. Peace

EDIT: Прочетох темата назад и виждам, че отзивите са противоречиви. Rolling Eyes Мен ме интересува най-вече какво е положението с хотелските услуги, които предлагат.

Последна редакция: пн, 15 авг 2016, 20:15 от The Black Cat

# 56
  Момичета, какво ви е мнението за "Син кръст"? Питам най-общо, дали са коректни и отговорни. Peace

EDIT: Прочетох темата назад и виждам, че отзивите са противоречиви. Rolling Eyes Мен ме интересува най-вече какво е положението с хотелските услуги, които предлагат.
Много съм доволна и от хотела и от клиниката. Доказателство, че и други доволни има е обстоятелството, че едва намерихме свободно място с приятели за 2 кучета за една седмица през септември. Всичко беше пълно.

# 57
  • Sofia
   milittana, благодаря за отзива! bouquet

# 58
  • София
А защо трябва да си оставяте животните на хотел?
Аз пътувам с моята лигла навсякъде. Ако не я приемат някъде, просто не ходя там.

# 59
  • Sofia
   Е, ако става въпрос за котка, е невъзможно да пътуваш с нея. Peace

# 60
  • София
   Е, ако става въпрос за котка, е невъзможно да пътуваш с нея. Peace

Защо?
Преди няма месец возих непозната за мен жена от морето до София. Тя бе с две котки. Помолена бях от общи познати.
Аз бях с куче.

# 61
  • София
змия, котките не са като кучетата. Имаме 2 броя котаци, които едвам издържат да ги закараме до клиниката. Мяукане, блъскане в клетката, абе ужас. Големия котарак един-единствен път го взехме с нас в Боровец преди 2 години, еми целият хотел разбра, че е там.

Кучето ни преди месец и нещо измина 1000 км за 3 дни, а днес сутринта се прибрахме след общо 900 изминати километра - не е гъкнала, прекрасен пътник е. Ако бяхме помъкнали котките, щеше да е страшно.

Иначе ние на хотел не ги даваме, майка ми и сестрата на мъжа ми идват и се грижат за тях. Нямам вяра на хотелите за дом. любимци в БГ  Peace

# 62
  • Sofia
   Абсурд. Моите котки са ужасно плашливи и едно по-продължително пътуване направо ще ги съсипе. Плюс това, гаранция, че ще направят някоя беля в хотела. А и честно казано, самата идея, че ще трябва да ги оставя на място, до което и външни хора ще имат достъп (в случая, камериерки, рецепционистки, управители и т.н.), направо ме побърква! Изпитвам панически страх, че може да ги изгубя (това е причината никога да не са излизали дори на терасата у дома). Отделно, че едната ми котка получава нещо като паник-атаки даже по време на краткия път до ветеринарната клиника, в която по принцип ги водя, а разстоянието дотам е не повече от 15 мин. с кола. Задъхва се, започва да диша през устата като куче, сумти и мяуче, колкото сила има. Предполагам, че е от горещините (нямаме климатик в колата). За мен хотелите за животинки са незаменим помощник в грижата за домашните любимци – просто не знам какво щях да правя, ако не съществуваха подобни услуги...

А, ето, и Таис е писала с мен. Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 авг 2016, 22:08 от The Black Cat

# 63
  • София
Черна котка,  Peace

Преди години пренасях сиамеца си от София до Велинград, че нямаше на кого да го оставя. Едно, че пътуването беше кошмар и за едни мижави 140 км ме подлуди, но след това успя да избяга и трябваше да впрегна цяло Чепино, за да го намерим. Бях се побъркала от притеснение, той самият също беше в шок когато след три дни го открихме.

# 64
  • София
  Абсурд. Моите котки са ужасно плашливи и едно по-продължително пътуване направо ще ги съсипе.
И тези плашливи котета ще ги дадеш на "хотел"? Аз не бих си починала изобщо като знам, че котето ми ще стои 1 седмица или повече в клетка сред куп непознати хора + двойно-тройно повече врещящи животни.  Sad

# 65
  • София
Явно съм имала късмет с тези пътници. Peace

# 66
  • Sofia
И тези плашливи котета ще ги дадеш на "хотел"? Аз не бих си починала изобщо като знам, че котето ми ще стои 1 седмица или повече в клетка сред куп непознати хора + двойно-тройно повече врещящи животни.  Sad
   Едва ли имам избор, не смяташ ли?! При положение че няма кой да идва у дома и да ги гледа, единствената ми алтернатива остава хотелът. И какво значи "не бих си починала изобщо"? Щом съм се обзавела с котки, се предполага, че нямам право да мръдна от София в продължение на около 15-20 г.? Котките ми са гледани като писания яйца, не се "притеснявай".

Таис, добре, че сте намерили беглеца. Hug Постоянно чета за загубени кучета / котета по време на почивка, та сериозно съм се наплашила. Rolling Eyes

# 67
  • София
Явно съм имала късмет с тези пътници. Peace
И аз така мисля  Peace

То и не всички кучета са добри пътници - в нашия блок живее една бигълка, на 6 години. Много е миличка и кротка, но й става лошо в кола и стопаните й пътуват винаги без нея.

Черна котка, а мислила ли си за вариант в който плащаш на човек да идва у вас, за да ги храни, да им чисти тоалетните и т.н.? Едно момиче тук от форума е използвала такава услуга, беше ми писала на лични с инфо. Не мога да се сетя ника й, но ако искаш ще си потърся в съобщенията (дано не съм го изтрила).

# 68
  • София
Моята кучка пътува сравнително спокойно в кемпера, но в кола е под стрес. Даже при това пътуване с котките тя бе по-неспокойна от тях.

# 69
  • Sofia
Черна котка, а мислила ли си за вариант в който плащаш на човек да идва у вас, за да ги храни, да им чисти тоалетните и т.н.? Едно момиче тук от форума е използвала такава услуга, беше ми писала на лични с инфо. Не мога да се сетя ника й, но ако искаш ще си потърся в съобщенията (дано не съм го изтрила).

О, благодаря за предложението, но е немислимо за мен да пусна външен човек у дома, докато ни няма. Crazy Имам предвид човек, който, примерно, не ми е изключително близък роднина (майка, баща, брат, сестра). Иначе, безспорно мога да ангажирам приятел, колега или съсед (в смисъл, предполагам, че ще намеря човек, който да се съгласи), но съзнанието ми категорично отказва да приеме подобна идея – просто нямам достатъчно близък човек на разположение, на когото мога да се доверя за нещо подобно. Но дори и да имах, едната ми котка (тази с паник-атаките) дотолкова се страхува от непознати хора, че в редките моменти, в които в нас влезе човек, различен от мен или МЛ, обикновено бяга и се крие зад пералнята / печката. Знам ли я, ако някой дойде в апартамента, само за да им презареди купичките с водата и храната, дали ще може да излезе безпроблемно от скривалището си – все пак, има кабели, тръби, контакти, всичко е възможно да стане... Rolling Eyes

# 70
  • София
Ами просто се спира достъпа до въпросния хладилник/пералня и няма да има проблем. Дъщеря ми например сваля пердетата, абажурите. Заключва всичко опасно в едната стая. И пак котето е спокойно, защото е в дома си и спи на любимите си места.

Котето с паник-атаките как се чувства като го оставите на непознатото място? През цялото време ще е заобиколено от непознати, а не само за 15-20 минути, колкото ще стои непознатият у вас.  Sad Мислила ли си, че ако наистина котето е с такъв проблем, може да го упояват, за да е спокойно?

# 71
  • Sofia
   Таня67, мислих да спра да ти отговарям, защото, честно казано, ми звучиш леко неадекватно и смятам това да е последният ми пост, отправен към теб. newsm78 Както написах, основната причина да не мога да оставя котките в дома си, докато отсъствам, е, защото няма кой да се грижи за тях. Точка. Коя си ти, че да оспорваш моите лични решения и семейни обстоятелства?

Ако ме четеше внимателно, щеше да загрееш, че котето получава т.нар от мен "паник-атаки", само когато пътува в кола, при горещо време, без необходимото ниво на вентилация в колата. Никъде не съм писала, че има същия проблем, когато му се налага да прекара няколко дена в клетка в някоя ветеринарна клиника. Колкото до стреса, на всички ни се налага да търпим стрес, независимо хора или животни. Когато е неизбежно, да, ще стискаме зъби и ще издържим. Ако, не дай си Боже, утре легна на легло в някоя болница, не 5 дена, а 5 месеца ще изкарат в клетка, докато имам възможност отново да се грижа за тях.

Не съм мислила, че може да го упояват, защото едва ли има нужда, но това съвсем не е лоша идея – сега се сетих, че има специално разработени транквиланти за животни, които им действат много добре, при стресови ситуации. Ще попитам, като ходя в клиниката.

Ей, полудя народът... ooooh!

# 72
Абе какво държите сметка кой си оставя и кой не животното в хотел? Ами ако като даде ключ на някой, колкото и съвестен да е на този някой вземе че му стане лошо и не може да идва по 2 пъти на ден в дома да храни и обгрижва? Това по-добре ли е седмица до десет дни животните да умрат от глад и жажда? Няма що, много спокойно ще ми е на "почивката" ако само го предположа това. Че и не отвсякъде може да се върнеш като ти скимне или се наложи преждевременно - има почивки с чартъри и до следващия си закотвен там. Хайде да оставим всеки да прецени как се грижи за домашния си любимец.

# 73
  • София
Не й държим сметка, аз просто й предложих И друг вариант.
По-полека с тона, моля. Темата е за взаимопомощ и полезна инфо, няма никакъв смисъл да се дърлим.

# 74
А защо трябва да си оставяте животните на хотел?
Аз пътувам с моята лигла навсякъде. Ако не я приемат някъде, просто не ходя там.

Ние имаме зайче на 5 години. Отстрани погледнато най-лесно за гледане животно е, но всеки път, когато отсъстваме за повече от 2 дни, го оставяме на хотел. Ходим по планини, на хижи, на море. Сега отсъствахме 3 седмици. Не мога да ангажирам съседите за толкова дълго. Не можем да го взимаме с нас, защото клетката би заела багажника.  А от хижа на хижа - как? Зайчето е много чуствително животно и от болест умира за един ден.

Преди години съседите ми оставиха ключ да храня един хамстер за 3 седмици. Всичко добре, но на третата седмица тоя хамстер млъкна, спря да яде и се чудех какво да го правя. Аз нямах тогава животно. Нямах координати на ветеринар. Нямахаме клиника в града. Кошмари сънувах и се чудех дали ще го заваря жив на другия ден. Съседите не можах да ги открия на телефона. Е, върнаха се те, а хамстерът умря два дни след това. Още ми тежи на съвестта. Имал конюктивит, а за тях това било летална болест. Пък бил и старичък вече. Да, ама на мен още ми е гадно като се сетя.  Ако беше в клиника, щяха да го лекуват като видят, че му има нещо.Аз за зайчето се чувствам спокойна в хотела.Лекували са, когато се е налагало. Та затова си оставяме животните в клиники. А иначе си е разход, особено за по-големите животни.

Последна редакция: вт, 16 авг 2016, 12:44 от Trol4eto

# 75
Не й държим сметка, аз просто й предложих И друг вариант.
По-полека с тона, моля. Темата е за взаимопомощ и полезна инфо, няма никакъв смисъл да се дърлим.
Тонът си ми е о к между другото. И мисля, че доста полезни неща написах и аз. В смисъл, че си има негативи и НЕ оставянето на хотел понякога.

# 76
  • София
Milittana, котките не се нуждаят дори от всекидневно обгрижване, а за 2 пъти дневно изобщо не говорим. През ден, дори на 3 дни веднъж е напълно достатъчно. Много хора оставят котките си и за 5 дни без да ангажират чужди хора. Иначе ние сме инсталирали камери и винаги когато пожелаем виждаме какво става вкъщи. Котето по цял ден си спи на любимите си места и се чувства прекрасно. Можем да видим и ако се е случило нещо необичайно. Досега такъв проблем не сме имали, но веднага можем да се обадим на някой от гледачите и да го помолим да отиде по-рано от предвиденото. И да, когато влезе гледачът вкъщи, котаракът се скрива в "миша дупка". Но пък и "мишата дупка" си е негова и се чувства защитен в нея. Wink

За съжаление вече 2 пъти съм прекарвала по няколко часа, заобиколена от котки, оставени на стационар. Беше кошмарно! Едно пищи за внимание, друго се свило в най-далечното ъгълче на клетката и гледа ужасено към нас, на трето му е лошо и се е отпуснало безпомощно... Нали се сещате, че болни и здрави са на едно място? Надявам се, че поне заразно болните ги изолират някъде другаде. Кучетата бяха в съседно помещение, но лаят им се чуваше достатъчно добре, за да плаши котетата.

И изобщо не нападам никого! Просто като се каже хотел и човек си представя една хубаво подредена стая с катерушки, легълца и т.н., а всъщност истината е съвсем друга. И не давайте примери с кучета, зайци и други животинки. Всички те си имат своята специфика за гледане и имат съвсем различни потребности. Котките най-добре се чувстват у дома си. Тези, на които не им пука къде се намират са по-скоро изключение.

# 77
В хотела болни и здрави животни не се събират - категорично. И оставено животинче на стационар е ясно, че не се чувства добре. Оставено на хотел - тъгува за собствениците си, но това е и когато е в къщи, а тях ги няма. Не съм запозната със спецификата на отглеждане на котета, може и така да е, аз обаче кучето без надзор в къщи няма да го оставя. А и мисля всеки собственик си знае най-добре неговото животно къде най-добре би прекарало десетина дни без него.

# 78
И аз да се оплача от ЦВК!

Накратко, когато кучето ми раждаше им се обадих, защото при раждането на последното кученце плацентата остана вътре. Изпаднах в ужас и почнах да звъня по клиники, като първата, на която звъннах беше ЦВК. Вдигна ми една сърдита, раздразнена жена, на която обясних ситуацията, а тя ми отговори "Оффф, доведете го тук" и ми затвори телефона. Да...100% това ще направя  Close

Бях доволна от Свети Антим, но последния път като ходих, имаше нови лекари и стажанти, от които не останах с добро впечатление.

Сега водя кучетата си във ВетСтар. Д-р Евтимов преди години спаси кучето ми, което във всяка друга ветеринарна клиника искаха да евтанизират, а той му даде още години живот. След това почина от съвсем друго нещо. Тогава нямаше собствена клиника. Миналата година разбрах, че си е направил собствена в Люлин. Само там водя кучетата си, а едното там го оперираха. Имаше гной в матката и беше на косъм, милата ми  Sad

# 79
  • Sofia
Накратко, когато кучето ми раждаше им се обадих, защото при раждането на последното кученце плацентата остана вътре. Изпаднах в ужас и почнах да звъня по клиники, като първата, на която звъннах беше ЦВК. Вдигна ми една сърдита, раздразнена жена, на която обясних ситуацията, а тя ми отговори "Оффф, доведете го тук" и ми затвори телефона. Да...100% това ще направя  Close

Сигурно е била една руса, силно гримирана, вечно намръщена леля, за която МЛ веднъж изкоментира: "Застанала пред мен Лепа Брена и ще ми крещи, все едно не аз плащам на клиниката...". Mr. Green Joy

# 80

Сигурно е била една руса, силно гримирана, вечно намръщена леля, за която МЛ веднъж изкоментира: "Застанала пред мен Лепа Брена и ще ми крещи, все едно не аз плащам на клиниката...". Mr. Green Joy

Joy
Така е... добре, че не беше пред мен, че за кучетата си убивам  #2gunfire

# 81
В ЦВК спасиха куче на мои приятели, болно от парвовироза. Д-р Генов и д-р Златинов. Това е инфо от първа ръка, в смисъл бях до тях, когато се бореха за живота на кученцето, направиха всичко възможно, месеци наред беше дълга борбата и в момента кучето е в отлично здраве. Аз не лекувам там моето куче, но исках да споделя и тази информация. А това, че са нелюбезни не е приятно, но може би е било натоварено в момента или пък да е имало някаква друга причина. Не лишавайте домашните си любимци от качествена помощ заради лошо на пръв поглед впечатление.

# 82
Имат три служителки на рецепцията, наистина има една руса, която е доста грубовата и нетактична. На мен ми трясна телефона, когато звънях да се осведомя дали животинката ми е излязла от операция, след като ми се накара, че трябвало да чакам те да ми звъннат. Имат обаче много добри специалисти по екзотични животни, за стопани на гризачи и птици са според мен единствен шанс за адекватно лечение в София. 

# 83
  • Sofia
   Да, от д-р Генов и ние сме много доволни – лекувахме едната си котка при него преди време – добър специалист и приятен човек, обяснява спокойно и не претупва.

Русата администраторка, обаче, е ужасна – хич не е, защото в дадения момент обстановката е била по-напрегната. Перманентно намусена и груба е.

# 84
  • София
Моля помагайте,
Предстои кастрация на женско йорки и съм раздвоена при избор на клиника.
Поради стечение на обстоятелствата на два пъти отлагах кастрация в "Добро хрумване".
От близо месец различни стопани на йоркита ми препоръчват "Вет Медикъл Асистънс."
В голяма чуденка съм.
Благодаря!  bouquet

# 85
Здравейте, Ерна,
аз лично се доверявам изцяло на Добро хрумване. Там кастрирах и двете си принцеси(на 5г. и на 1г.). Много съм доволна, заведох ги сутринта, на обяд ми се обадиха, че са излезли от упойка и операцията е минала успешно. На другия ден следобеда си ги взех, бяха спокойни и много любвеобилни.
Поздрави
 bouquet

# 86
  • София
Здравейте, Ерна,
аз лично се доверявам изцяло на Добро хрумване. Там кастрирах и двете си принцеси(на 5г. и на 1г.). Много съм доволна, заведох ги сутринта, на обяд ми се обадиха, че са излезли от упойка и операцията е минала успешно. На другия ден следобеда си ги взех, бяха спокойни и много любвеобилни.
Поздрави
 bouquet

Благодаря за информацията!
В коя от двете клиники беше кастрацията и при кой ветеринар?

# 87
Здравейте, Ерна,
Поздрави
 bouquet

Тази в центъра, Влади Кирилов ни водеше кастрацията, но там всички са невероятни. Блага Вълчева ни следеше бременността. Цветан Иванов ни консултира за костната структура.

Надявам се да съм била от полза.
Поздрави  bouquet

# 88
  • София
Здравейте, Ерна,
Поздрави
 bouquet

Тази в центъра, Влади Кирилов ни водеше кастрацията, но там всички са невероятни. Блага Вълчева ни следеше бременността. Цветан Иванов ни консултира за костната структура.

Поздрави  bouquet
Повече от полезна! bouquet
Аз към момента съм я водила само в Борово. Освен да запиша час в другата. Много ми е притеснено. Ще го помисля. Хиляди балгодарности!  Hug

# 89
  • Боса по асфалта вървя си ...
The Black Cat, аз съм оставяла моите котанчовци сами за няколко дни с електронна хранилка. Относно водата - има поилки или просто зареждаш на няколко места дълбоки съдове. За стреса - има разни спрейове за успокояване. Е, не ги надрусва Grinning

Скрит текст:
Моята хранилка е някаква китайска, която изпълнява функциите наполовина Laughing Вместо 4 пъти на ден - пуска храна 2 пъти, Не може да се регулира количеството, но пък пуска доволно. Т.е. гладни не остават.

# 90
Скрит текст:
Здравейте, Ерна,
Поздрави
 bouquet

Поздрави  bouquet
Аз към момента съм я водила само в Борово. Освен да запиша час в другата. Много ми е притеснено. Ще го помисля. Хиляди балгодарности!  Hug
Със сигурност бих препоръчала тази в центъра. Няма от какво да се притеснявате, те са големи професионалисти. След операцията, ако имате възможност останете с йоркито си ден-два, моята по-голямата(мини шпиц) се гушкаше непрестанно и не можах да я оставя самичка, затова пък по-малката(мини пинчерче) още на другия ден след като я взех почна да върши пакости. Единственото, което много ги притеснява са яките, никак не ги харесват, но няма как без тях.

За 1седмица се възстанови малката, голямата за 2седмици.

Поздрави bouquet Hug

# 91
  • Sofia
   Джулая, благодаря за идеята, но ме е страх да ги оставям сами вкъщи за повече от 2-3 дена (всичко се случва), а и не мога да си представя какво ще стане с тоалетната им, ако не се поддържа ежедневно. Rolling Eyes Според мен, точно на третия ден ще спрат да я ползват, поне за моите сладури съм почти убедена. Confused

# 92
  • София
Скрит текст:
Здравейте, Ерна,
Поздрави
 bouquet

Поздрави  bouquet
Със сигурност бих препоръчала тази в центъра. Няма от какво да се притеснявате, те са големи професионалисти. След операцията, ако имате възможност останете с йоркито си ден-два, моята по-голямата(мини шпиц) се гушкаше непрестанно и не можах да я оставя самичка, затова пък по-малката(мини пинчерче) още на другия ден след като я взех почна да върши пакости. Единственото, което много ги притеснява са яките, никак не ги харесват, но няма как без тях.

За 1седмица се възстанови малката, голямата за 2седмици.

Поздрави bouquet Hug
Много ти благодаря!  Hug
Предвидила съм постоянно наблюдение в продължение на минимум десет дни.
Ще ми се пръсне сърцето, ама няма как. Дано всичко е ОК Praynig

# 93
  • София
  не мога да си представя какво ще стане с тоалетната им, ако не се поддържа ежедневно. Rolling Eyes Според мен, точно на третия ден ще спрат да я ползват, поне за моите сладури съм почти убедена. Confused
И на това съм намерила разрешение - пълня допълнително 2-3 легена с тоалетна. Водата също е в голям съд (леген, кофа), за да се запази по-дълго добра.

Друг вариант за допълнителна тоалетна е кашон, който после се изхвърля заедно със съдържанието.

По темата - и аз съм от доволните от "Добро хрумване" в центъра.

Последна редакция: ср, 24 авг 2016, 14:13 от Тaня67

# 94
Аз също съм много доволна от двете клиники на "Добро хрумване". И котките са ми кастрирали, и кучета са ми оперирали Peace Едното даже го бяха отписали в Пловдив и искаха да го евтаназират, защото нямало да преживее нощта (намерих го блъснато, с анемия и ерлихиоза). А ветовете от "Добро хрумване" направиха чудеса. Добри специалисти са и хора с големи сърца Heart Eyes Не са стерилни роботи, които гледат само материалното като специалистите в ЦВК.

The Black Cat
Скрит текст:
Аз слагам няколко котешки тоалетни. Имаме една затворена и едно легенче. Отделно не използвам пясъци или силиконови постелки, а тези пелети
http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/bentonitovi-i-naturalni-postel … itra-3-5-kg-24812

Ето спрей, за успокояване на котки. Има и на други марки
http://www.ceva.bg/Produkti/Produktova-lista/Feliway

# 95
  • София
И аз съм доволна от Добро хрумване - Център,
д-р Влади Кирилов е собственикът, прекрасен лекар, ортопедия му е основната специалност, обожавам Димитър Иванов, няма друг лекар, който така да говори на животните. Обажда ми се всеки път по телефона, за да проверява как е кучето ми, дори когато става дума за банална очна инфекция.
Мила Бобадова е жена му, прекрасна, тя не оперира.
Поля Нго е другата ми любимка, Надежда Цурева също харесвам. Към Блага Вълчева съм леко резервирана, харесва ми като лекар, направи невероятни неща за кучето ми, но напоследък имам усещането, че има някакъв проблем, може да е нещо лично, но не е в настроение.
Има една леко особена докторка, но е много добра, офталмология е специалността й, не помня име.

# 96
  • София
И аз съм доволна от Добро хрумване - Център,
д-р Влади Кирилов е собственикът, прекрасен лекар, ортопедия му е основната специалност, обожавам Димитър Иванов, няма друг лекар, който така да говори на животните. Обажда ми се всеки път по телефона, за да проверява как е кучето ми, дори когато става дума за банална очна инфекция.
Мила Бобадова е жена му, прекрасна, тя не оперира.
Поля Нго е другата ми любимка, Надежда Цурева също харесвам. Към Блага Вълчева съм леко резервирана, харесва ми като лекар, направи невероятни неща за кучето ми, но напоследък имам усещането, че има някакъв проблем, може да е нещо лично, но не е в настроение.
Има една леко особена докторка, но е много добра, офталмология е специалността й, не помня име.
Много, много благодаря и за твоят изчерпателен отговор! bouquet

# 97
  • Пловдив
Здравейте, а може ли някой ако има запознат де да ми каже къде мога да намеря ветеринар разбиращ от африкански таралежчета. Много ни е спешни и просто незнам къде да го заведем. Проблемът е че си захапа или отхапа част от езичето, защото го бяха нападнали едни малки червени мравки и сигурно се е изплашил не знам просто беше някакъв кошмар като го видях миличкия ми целия в кръв и т.н. ужасно просто много рев беше. Сега е малко по добре но ми трябва лекар със сигурност. Много моля някой ако има идея да сподели.

# 98
Здравейте, а може ли някой ако има запознат де да ми каже къде мога да намеря ветеринар разбиращ от африкански таралежчета. Много ни е спешни и просто незнам къде да го заведем. Проблемът е че си захапа или отхапа част от езичето, защото го бяха нападнали едни малки червени мравки и сигурно се е изплашил не знам просто беше някакъв кошмар като го видях миличкия ми целия в кръв и т.н. ужасно просто много рев беше. Сега е малко по добре но ми трябва лекар със сигурност. Много моля някой ако има идея да сподели.
В Централна ветеринарна клиника имат специалист по екзотични животни. Нямам опит с въпросната ветеринарка. Можеш да звъннеш и да питаш. Имай предвид, че ако закараш таралежа през нощта - ще те таксуват допълнително.

# 99
  • Пловдив
В Централна ветеринарна клиника имат специалист по екзотични животни. Нямам опит с въпросната ветеринарка. Можеш да звъннеш и да питаш. Имай предвид, че ако закараш таралежа през нощта - ще те таксуват допълнително.

Чудя се. Аз говорих с една лекарка там по телефона когато се случи това, но не бях в БГ сега се върнахме но тя нищо по специално не ми каза а и от прочетеното до сега за централната ветеринарна и малко ме е страх.

# 100

Здравей, обади се на този телефон 0896 604 835 и ги попитай какво да правиш. Това е телефонът на Добро хрумване, те също имат специалист екзотични животни. Попитай могат ли да ти кажат кога ще е на смяна и отиди с таралежко. Успех!
Поздрави

# 101
  • Пловдив

Здравей, обади се на този телефон 0896 604 835 и ги попитай какво да правиш. Това е телефонът на Добро хрумване, те също имат специалист екзотични животни. Попитай могат ли да ти кажат кога ще е на смяна и отиди с таралежко. Успех!
Поздрави
[/quote]

Благодаря утре ще пробвам и там.

# 102
Мобилният номер на добро хрумване е включен 24ч Peace В случай, че ти е много спешно. Иначе за ЦВК и аз съм с 1-2 наум.

# 103
Иди в ЦВК, специално попитай кога д-р де Мул е на работа, тя специализира в дребни екзотични бозайници и диви животни.

Повечето отзиви от ЦВК са от стопани на котки и кучета. Екипите, работещи с дребни животни, са различни. Много голямото предимство за мен за ЦВК е, че си имат анестезиолог, специализиращ в дребни животни. Аз досега само доволна съм оставала, с уговорката, че лееекинко се изхвърлят в цените на медикаментите. Примерно тряваше да ми отлеят 5 мл хибискръб в спринцовка, който да разтворя вкъщи и да промивам раничка. Въпросният хибискръб беше по по 5 или 10 лв на милилитър, забравила съм точно, но много се шокирах. Отказах им и си купих за 14 лв цял литър хибискръб, а троснатата рецепционистка много се обиди.  Laughing

# 104
Иди в ЦВК, специално попитай кога д-р де Мул е на работа, тя специализира в дребни екзотични бозайници и диви животни.

Повечето отзиви от ЦВК са от стопани на котки и кучета. Екипите, работещи с дребни животни, са различни. Много голямото предимство за мен за ЦВК е, че си имат анестезиолог, специализиращ в дребни животни. Аз досега само доволна съм оставала, с уговорката, че лееекинко се изхвърлят в цените на медикаментите. Примерно тряваше да ми отлеят 5 мл хибискръб в спринцовка, който да разтворя вкъщи и да промивам раничка. Въпросният хибискръб беше по по 5 или 10 лв на милилитър, забравила съм точно, но много се шокирах. Отказах им и си купих за 14 лв цял литър хибискръб, а троснатата рецепционистка много се обиди.  Laughing
Точно хибискръб на мен в Син кръст ми дават абсолютно безплатно, когато отида с някакъв проблем, който изисква третиране с препарата. Изумена съм, че ви искат пари и то такива за подобен евтин дезинфектант.

# 105
Аз и в Син кръст съм плащала за хибискръб, макар и не такава фрапираща сума.

Понамръщват се, като кажа, че сама ще си купя медикаментите, но няма да те върнат. За кучета и котки добрите клиники са доста, но за екзотични животни за съжаление са много малко добрите специалисти.

# 106
Макарон, наистина съм изумена, на мен в Син кръст поне трима различни лекари са ми го давали за третиране това /не че е голяма работа, имам откъде да си го взема / и никога не са ми искали пари, а не съм с връзки или нещо подобно. Както и да е, извинете, че разводних темата, просто ми стана интересно, не е кой знае какво.

# 107
  • Пловдив
Благодаря ви за мненията, сега остава да реша къде. Отделно си мислих и за Стара Загора имало клиника за дребни животни, но ще видим какво ще решим последно.

# 108
  • София
Искам да благодаря на Kiss и змия отнсно препоръките за "Добро хрумване". Кастрацията премина успешно. Рошличка се възстанови за една седмица. Вчера бяхме на контролен преглед и докторът каза, че е "пушка", и така хиляди благодарности от нас. bouquet

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 16:03 от erna

# 109
  • София
Искам да благодаря на Kiss и змия отнсно препоръките за "Добро хрумване". Кастрацията премина успешно. Рошличка се възстанови за една седмица. Вчера бяхме на контролен преглед и докторът каза, че е "пушка", и така хиляди благодарности от нас. bouquet

Радвам се, че всичко е минало добре.
Дано не ви се налага скоро да ви трябват доктори.

# 110

Поздравления! Много се радвам, че сме били от полза! Браво и за бързото възстановяване.
 bouquet Hug newsm44 animal037

# 111
  • София
Kiss, змия благодарение и на Вас, при рошличка нещата преминаха така успешно. За нищо на света не заменям "Добро хрумване", а като се сетя, че 90 % клонях към съвсем друга.....

# 112
  • Sofia
   Здравейте отново! Нашата екскурзия мина и замина и е време да оставя отзив за хотелските услуги, предлагани от "Син Кръст", от които се възползвахме за нашите 2 котенца. Simple Smile

Като цяло, ревюто ми е с изключително позитивна насоченост, макар предварително да имах определени резерви. thumbsup

Най-големият плюс, който мога да изтъкна и който за мен лично осмисля на 100% гласуваното на клиниката доверие, е фактът, че взехме животинките си в изключително добро физическо и емоционално състояние, видимо още от първата секунда, в която ги гушнахме. Heart Eyes Няма как да пропусна да спомена, че при предишни наши пътувания, когато ни се е налагало да ползваме стационарните услуги на други клиники ("Централна Ветеринарна Клиника", "Грижа за тях", "Трифонов Ленд"), след завръщането ни, сме вземали животните си в далеч не толкова спокойно състояние. Този път контрастът беше очевиден. Котанчовците бяха относително релаксирани (естествено, имаше определен стрес и напрежение, но след прибирането в апартамента ни, нещата бързо се уталожиха, за разлика от друг път), изобщо не изглеждаха омърлушени, а за капак – едно от двете, което традиционно си е кльощаво и много трудно качва тегло, беше видимо напълняло само за седмица. Shocked Идея си нямам как са постигнали този ефект, но определено много се зарадвах да го видя с някоя и друга мръвчица отгоре по иначе крехкото му телце. Laughing Момичето и момчето, които отговарят за хотелските услуги в клиниката (запознахме се само с тях, иначе може да е имало и повече служители, натоварени с тези задачи), ни се видяха страшно позитивни и добронамерени – може би именно това е изиграло ключова роля, за да се чувстват любимците ни добре по време на престоя си в клиниката. Peace

А сега, понеже съм педантична и дребнава натура (Mr. Green), ще споделя и малкото неща, които на мен лично не ми направиха добро впечатление и леко ме подразниха. Те са от изцяло административен характер, но все пак...:

– Категорично отказаха да ни допуснат до помещението, в което държат домашните любимци. Ние искахме само да надзърнем за момент и да се убедим, че мястото, на което котьовците ни ще трябва да изкарат цяла седмица, е достатъчно подходящо и безопасно за целта, но получихме отказ, незнайно защо. От една страна, това леко ме притесни, но нямаше какво да направя. Някой назад беше писал, че хотелското помещение не е особено хигиенично и се носят неприятни миризми. Възможно е това да е причината вече да не пускат външни лица там, един вид – да не подриват реномето си – не мога да съм сигурна, разбира се, само спекулирам...;

– Второто нещо, което не ми допадна, е, че може да оставяш и вземаш животинките си само до 19 ч. вечерта и няма никакъв вариант за по-късно появяване (сутрин не знам от колко часа́ започват работа). Ако си работещ човек, с нормално работно време, явно ще се наложи да излизаш от работа доста по-рано, за да можеш да ги "хванеш", преди да "затворят", ако си решил да оставиш любимците си вечерта преди пътуването... А да не забравяме, че клиниката е чак в "Панчарево". Казусът с вземането на животинките е още по-кофти, поне за нас. Дори и да се върнеш съответния ден, ако е минало 19 ч., трябва да чакаш чак до следващата сутрин, вместо да можеш веднага да видиш любимите си същества;

– Последното, за което се сещам в негативен аспект, беше подаването на леко противоречива информация от различните служителки, които "хващахме" на смяна, и моментът с финансовата част на нещата. Така – още когато звъняхме, за да резервираме места за писанчовците, попитахме дали ще има някакво намаление, тъй като оставяме 2 животни наведнъж (в други клиники също са били склонни на подобна символична отбивка в цената, поради броя на любимците, които оставяме). По телефона ни казаха, че няма проблем и биха могли да ни направят 10% дискаунт от цената. Когато отидохме на място (около 10 дена по-късно) и решихме за всеки случай отново да попитаме, след доста дълго и ненужно смотоляване, което не знам защо беше наложително, тъй като ние съвсем деликатно попитахме нормален въпрос, ни беше обяснено, че подобна отстъпка може да ни бъде направена, само ако котьовците имат регистрации в тяхната система. Поясниха, че могат да им направят пациентски профили, но отстъпка ще ползваме от следващия път. Никакъв проблем, естествено, абсолютно влязох в положение и допуснах, че ние нещо не сме разбрали. Другото, което ги попитахме, беше дали все пак има някаква възможност да вземем пухчетата малко след 19 ч., тъй като ще тръгваме от Гърция ранния следобед и най-вероятно за съвсем малко ще изпуснем работното време на стационара. Точните думи на дамата на администрацията бяха: "Не, няма такава възможност, но като дойдете на следващата сутрин, ние, разбира се, няма да ви таксуваме една допълнителна нощувка.". Laughing По принцип, научила съм се да пускам покрай ушите си подобни увещания, дори когато съм в ролята си на купувач / потребител, тъй като много често, не само че забравят какво са говорили, а и едва ли не се опитват да изкарат мен лъжкиня. Та, точно една седмица по-късно отново бяхме пред клиниката, готови да вземем котанчовците си рано сутринта, и естествено, ни таксуваха и допълнителната нощувка, която уж щеше да е гратис. Mr. Green Научила съм се да не влизам в дребнави спорове и да си мълча в такива ситуации, защото, както казах, в България често те правят да изглеждаш като глупак, макар да си в правото си. Crossing Arms В момента на плащането, когато поисках от администраторката да направи картони на котараците ми, за да ползваме 10% отстъпка занапред, се оказа, че за целта можело да ползваме и клиентските карти, издавани от зоомагазин "Д-р Стефанов", с каквато ние по случайност разполагахме, но при предишното ни посещение, тази информация не беше спомената. Пак по случайност, носих картата със себе си и тъкмо тръгнах да я вадя от чантата, когато служителката любезно ме прекъсна: "Ааа, ама то няма как вече. Плащането мина, да бяхте казали по-рано, няма как да ви върна пари сега.". Mr. Green Laughing Е, как да кажа, като още по-преди това на мен никой не ми е казал. Rolling Eyes

Уф, разписах се нещо... Ами, това беше, за друго не се сещам. Нека отзивът ми за клиниката се приема изцяло положително, казах вече. Peace Може би могат да поработят една идея върху административното си обслужване, за да угодят и на най-претенциозния клиентски вкус. Sunglasses Но иначе съм много, много доволна от клиниката, да продължават в същия дух! newsm10

# 113
А колко струва нощувката за 1 и 2 котарака?!

# 114
Повярвай ми, след опита ми с един-два други хотела за моето куче, Син кръст е на светлинни години напред! Хората /момичето и момчето/ които се грижат за животните са прекрасни и с добро отношение. За взимането до 19 часа - ами аз ползвах услугите на хотел, в който можеше да ги взема само в определен час, удобен на собственика, а самият хотел беше на другия край на София. За оставянето също - можело само вечерта, а не на другата сутрин - съответно хайде още 20 лева, въпреки че кучето на практика само е пренощувало. За допускане до клетките на животните няма да разказвам, такова нямаше. Касов бон разбира се не ни се издаваше, кучетата не бяха с възможност за ветеринарно обслужване ако се наложи. След като написах тези неща надявам се разбирате защо препоръчвам Син кръст пред който и да е друг хотел.

# 115
  • Sofia
А колко струва нощувката за 1 и 2 котарака?!
  Ами, оказа се, че това, което ни казаха по телефона първия път, не е съвсем вярно – не правят отстъпка за брой животни, а само за такива, които имат регистрация в системата им. Иначе, цената за една нощувка на коте е 11 лв. С карта – 10% отстъпка. Peace

milittana, да, и аз ще продължа да ги ползвам занапред. Peace

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 19:59 от The Black Cat

# 116
А вътре на едно място ли живеят всички котки?! Т.е. между всички има контакт и могат да се бият, да се  Whistling, да си прехвърлят зарази и прочие?

# 117
Не, не мисля. Не биха поели такъв риск.

# 118
  • Sofia
А вътре на едно място ли живеят всички котки?! Т.е. между всички има контакт и могат да се бият, да се  Whistling, да си прехвърлят зарази и прочие?

Точно това ме глождеше и мен, след като не ме допуснаха до помещението, което служи за хотел. Т.е., ясно е, че няма как да живеят на "едно място", в смисъла, вложен от теб в тази фраза – демек, че са в клетки, в клетки са, ама дали, примерно, моите две котета не са ги сложили в една и съща клетка, за да спестят място (нещо, което категорично не бих искала да се случи, предвид че те не се разбират на 100%), нямам идея. Иначе, не е задължително да има пряк контакт между животните, за да е възможно болестите да се предадат – достатъчно е, че са в едно и също помещение, макар да са в отделни клетки. Но и аз не смятам, че биха поели излишен риск. Peace

# 119
  • София
аз съм виждала за кучетата -сградата е дълга като коридор и по средата си е коридор, а отстрани са преградени килийки със стени с размери около метър на метър или 1,5х1,5/не мога да преценя, нещо такова/, облицовани с плочки и метнато вътре едно дюшече. Но проблемът когато аз влизах/всъщност може и аз да съм споделяла назад/ е , че беше ужасно топло и задушно, проветрението ставаше през отворени малки прозорчета намиращи се високо на стената под покрива/виждат си се отвън/, които според мен са крайно недостатъчни и не позволяват движение на въздуха особено, и да -много миришеше, но това явно си е естествено при толкова животни на едно място. Моя кучо хич не обича жега и се задъхва само малко като е по топло или задушно в нас, а там не знам как би оцелял, затова и не го оставих, но уточнявам, че беше и в разгара на лятото. Ако е такова есенно време бих го оставила, прилично е иначе.
Много се изненадвам, че не са ви го показали, аз само попитах и веднага ме вкараха вътре. Това беше миналата година.

# 120
  • Sofia
Много се изненадвам, че не са ви го показали, аз само попитах и веднага ме вкараха вътре. Това беше миналата година.

Възможно е да има някакви нови разпоредби и вече да не пускат външни лица, не знам. Simple Smile Ние даже 2 пъти питахме – веднъж, като ходихме да запазим места, и втори път, като оставихме котараците. И двата пъти ни отрязаха доста категорично, въпреки че вторият път определено настояхме (едното ни коте е доста плашливо и вероятно е реагирало агресивно, като са опитали да го изкарат от транспортната чанта и да го сложат в клетката, затова предпочитахме ние да свършим тази работа).

Иначе, по отношение на останалото – за съжаление, останала съм с впечатлението, че навсякъде помещенията са задушливи и спарени – ти поне си видяла, че има прозорчета – аз съм попадала на стая, в която държат животните и няма никакви прозорци, не знам как я проветряват – навярно отварят страничните врати към другите помещения.

# 121
  • Sofia
   Бих искала да попитам, в "Добро хрумване" има ли конкретен специалист по денталното здраве на кучетата и котките? Благодаря предварително. Peace

# 122
  • София
   Бих искала да попитам, в "Добро хрумване" има ли конкретен специалист по денталното здраве на кучетата и котките? Благодаря предварително. Peace

Мисля, че не съм виждала в специалностите им, но за всеки случай можеш да прегледаш кой в какво се е специализирал - http://dobrohrumvane.com/ekip/

# 123
  • Sofia
   OK, мерси, може би ще им звънна направо, с конкретно питане. Peace

# 124
Здравейте.Пиша тук защото искам да кажа колко много съм доволна от Ветеринарна клиника "Свети Серафим",която се намира в Света Троица. Котаракът ми Дани не искаше да се храни,само лежеше.Заведох го в една клиника в Люлин и там ми казаха,че е натровен.Включиха лекарства и той продължи да не се храни.Ставаше все по-зле.Мои приятели ми препоръчаха "Свети Серафим" и аз го заведох-беше с температута 40.8 градуса и не можеше да диша.Докторите откриха,че е болен от болест,която се пренася от бълхи и не можел да диша,тъй като от болестта имаше течност около сърчицето.След тяхната намеса,моят Дани прояде още същият ден и се чувства вече много добре.Много са човечни и способни лекарите в клиниката.Горещо препоръчвам ветеринарна клиника "Свети Серафим"!

# 125
Аз препоръчвам в Надежда клиника Вита;

http://www.vitabg.com/joomla3/

Ветеринарна клиника "Вита"

гр.София ул. "Георги Войтех" 16 (зад бл.122), срещу 172 ОДЗ - "София"

Изключителни професионалисти. Водих си там морското свинче и благодарение на тях и техния професионализъм животинката доживя до дълбоки прасешки старини.

# 126
Здравейте, имаме френско булдоче вече на 4 месеца.Преживяхме един кошмарен месец и обиколки при най-различни ветеринари докато се установи болеста му-демодекоза. За жалост е пълно с некадърни ветеринари, които цял месец лекуваха животинчето от алергия... Първият който ни изписваше безброй лечения на "алергията" беше Николай Драганов в Люлин 7 в Грийн център, следващия беше Пейчиновски в Централна ветеринарна клиника, както и  Ивелина Станкова от ИтаВет....Накрая д-р Пиндев в Люлин 8 постави вярната диагноза-демодекоза (краста). От дългото погрешно лечение кученцето ни беше много зле, дори си мислихме, че ще загубим... Sad За щастие отидохме и в Добро хрумване, доверихме им се и започвнахме адекватно лечение при златната д-р Николова, само за 3 дни имаше видимо подобрение и надеждата ни отново се върна. Сега сме на финала на лечението, малкия ни принц се чуества и изглежда отлично. Споделям нашите неволи, за да знаете, че има и некадърни, който НЕ ви препоръчвам и такива, който наистина разбират какво правят.

# 127
И аз съм ходила във Ветеринарна клиника "Свети Серафим" и съм с доста добри впечатления. Чудесно отношение и висок професионализъм. Sunglasses

# 128
И нека рекламите за Свети Сарафим започнат сега  Joy

Поне да го бяхте написали малко по-реално. Все едно чета сценарий на раклама на Дормео...  Crossing Arms

# 129
За нашите 3 мини зайчета, вет-а ни е д-р Кръстев, главния вет. на Софийския зоопарк. Когато закъсаме нещо с тях, бързо поставя диагноза, лечение и се оправят много бързо. При нужда, не ни е отказвал да ни каже какво да правим по телефона, докато отидем на следващия ден на преглед - все са ни се случваха нещата с тях привечер, когато не е вече на работа.
За жалост обаче, вече работи само със стари пациенти, защото почти спира да практикува и не приема нови.

Иначе за всякакви животинки - клиника "Добро хрумване", едни от най-добрите специалисти, с тях работи фондация "Дивите животни", като вет. помощ е безплатна за дивачетата. А на Дивите животни, могат да се носят всякакви намерени и болни и бебета диви животинки, приемат и гълъби, не струва нищо, който иска оставя дарение. На тях сме носили вече няколко гълъба, малък поен дрозд, врабче, малко бебе свраче и винаги отношението е било прекрасно.

# 130
Здравейте! Искам да препоръчам Ветеринарен център "Д-р Борисов". Имаме морско свинче и котка. И на двете животни оказа много адекватна и професионална помощ, а на нас пълна информация за състоянието и възможните варианти за лечение. Мило и професионално отношение.

# 131
Здравейте, имаме френско булдоче вече на 4 месеца.Преживяхме един кошмарен месец и обиколки при най-различни ветеринари докато се установи болеста му-демодекоза. За жалост е пълно с некадърни ветеринари, които цял месец лекуваха животинчето от алергия... Първият който ни изписваше безброй лечения на "алергията" беше Николай Драганов в Люлин 7 в Грийн център, следващия беше Пейчиновски в Централна ветеринарна клиника, както и  Ивелина Станкова от ИтаВет....Накрая д-р Пиндев в Люлин 8 постави вярната диагноза-демодекоза (краста). От дългото погрешно лечение кученцето ни беше много зле, дори си мислихме, че ще загубим... Sad За щастие отидохме и в Добро хрумване, доверихме им се и започвнахме адекватно лечение при златната д-р Николова, само за 3 дни имаше видимо подобрение и надеждата ни отново се върна. Сега сме на финала на лечението, малкия ни принц се чуества и изглежда отлично. Споделям нашите неволи, за да знаете, че има и некадърни, който НЕ ви препоръчвам и такива, който наистина разбират какво правят.

Абсолютно съм съгласна, пълно е с некадърни ветеринарни доктори, чак не ми се вярваше. Имаме куче на 4 год., ползвахме услуги на един ветеринарен лекар и с предните ни две кучета, които починаха от старост. Все казваше че нищо му няма на кучето, въпреки че беше видно, че има проблем. След налучкване на всякакви диагнози и една камара лекарства, потърсихме второ-трето-пето мнение и обиколихме почти всички клиники в София. В крайна сметка откриха заболяването на кучето, има артрит в напреднала фаза. След този случай въобще не се наемам да препоръчвам един или друг ветеринар, част от тях специализират в определена област и останалото е чиста доза налучкване с широкоспектърни антибиотици и лекарства.  Cry

# 132
Има само една ветеринарна клиника в която мога да се закълна , че са супер професионалисти. Познавам и двете лекарки от 20 години. 'Джаф и Мъри', в Красно село, Албена и Диляна.

Бих искала да дам негативен отзив за друга клиника, но се притеснявам, че може да четат тук и не ми се влиза в конфликти. Освен, че са некомпетентни, услугите са им на  баснословни цени, всичко умножено поне по 3 от нормалните.

# 133
  • София
Има само една ветеринарна клиника в която мога да се закълна , че са супер професионалисти. Познавам и двете лекарки от 20 години. 'Джаф и Мъри', в Красно село, Албена и Диляна.

Бих искала да дам негативен отзив за друга клиника, но се притеснявам, че може да четат тук и не ми се влиза в конфликти. Освен, че са некомпетентни, услугите са им на  баснословни цени, всичко умножено поне по 3 от нормалните.

мисля, че ще е добре да дадеш и негативния отзив.

# 134

мисля, че ще е добре да дадеш и негативния отзив.

Притеснявам се от публично даване на отзива, но ако искаш  - мога на лични.
Ще отида тези дни да поискам разбито по манипулации и интервенции за какво точно платих 400 лева.

# 135
  • София
Аз бих го написала, но ако не ти е комфортно, дай на лични.

# 136
Препоръчвам ви ветеринарна клиника ,,zoo center' Суходол.Не водете домашните си любимци във ветеринарна клиника,,Вяра надежда любов" в люлин 5 поради няколко причини.Първо отношението им към хората е УЖАСНО.Второ нищо не разбират и не си вършат работата докрай.И трето взимат много скъпо и вместо да предложат продукт за 2 лева те предлагат за 22 лева.На нас ни взеха 10 лева само за половин подстригана лапа.Докато в zoo center отношението към хората е много добро обясняват по възможно най разбираемия начин и не взимат много пари а си вършат работата качествено.