Въпрос относно как и къде се усеща бебето?

  • 13 238
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Стара Загора
  • Мнения: 64
Здравейте, бременна съм в 18 седмица и имам въпрос относно това къде усещате бебето в коремчето си. Аз от няколко дни усещам нещо като бълбукане...не мога точно да го обясня ниско в корема. Възможно ли е това да са движенията на бебчето. Благодаря ви предварително и се извинявам ако има вече създадена такава тема Simple Smile

# 1
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Здравей! Това, което усещаш са движенията на бебето в околоплодните води. Аз усетих движенията на бебето като помръдване на корема в 20г.с. , а преди това съм усещала същото като теб! Simple Smile Първото помръдване е велик момент!   bouquet  bouquet Пожелавам ти лека бременност и много да се радваш на ритничетата на бебчето си!  Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 64
Благодаря ти много за отговора и пожеланията. Това което ми беше странно, че е ниско в корема...винаги съм си мислила, че трябва тези усещания да бъдат по-високо.

# 3
  • Мнения: 72
Все още си спомням първият ритник на бебка..невероятно чуство. Но първите седмици определено чуствах това, което и ти Simple Smile Лекарката ни беше казала, че това в бебо  Heart Eyes Сега като се върна назад, в онези първи моменти от бременността, ми се иска пак да съм бременна  Grinning Пожелавам ти лека бременност и още по леко раждане Simple Smile

П.П Усещаш ниско, защото бебо е още нисичко. След време ще получаваш удари в ребрата :*

# 4
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 008
Два, три пръста под пъпа го усещам аз, определено имаше силни движения ( в 20 г.с.) , таткото беше много смешен, както си държеше ръката на корема ми, и след ритника на бебето подскочи той Simple Smile
Да ,нещо като бълбукане е...

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 64
Благодаря ви за отговорите:* Аз го усещам, но по-надолу от 2-3 пръста под пъпа и за това се чудих дали е възможно да е бебчо.

# 6
  • Мнения: 48
Просто бебчето е още ниско Simple Smile Има и нещо друго, че в началото му е доста широко и може да си плува където му е удобно. И аз започнах да усещам мъника към 17-18та седмица, беше точно както го описваш - нещо като бълбукане ниско долу...  Party Много готино усещане  Sunglasses С времето започваш все по-силно да си го усещаш, особено след като влезеш в 7-ми, 8-ми месец, защото бебчо вече запълва почти целия ти корем  Grinning

Поздрави и лека бременност   bouquet

# 7
  • Мнения: 444
О да да, в началото е като бълбукане точно, даже се чудех това да не е нещо от самите ми черва  Laughing, аз започнах да го усещам някъде 17-18 г.с. , сега съм в 25-та, и така здраво ме шутира, че чак ми става смешно понякога, като гъдел получавам  Laughing Laughing иначе в началото е нисичко долу да, после ще започнеш да го усещаш и по-нависоко почти до ребрата. Това е най-прекрасното чувство което може да изпита една жена, пожелавам го на всички   bouquet
 А на теб пожелавам лека бременност и едно здраво и красиво бебче   bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 104
Аз усетих беба в 5 месец едвам едвам и то някакво леко побутване,беше точно на баща и на рождения ден сигурно искаше да му честити Simple Smile сега съм в 8 месец и движенията са по силни да но моето бебе е седалищно и пак ритничетата са ниско долу.Имаше моменти когато с дни не усещах бебка и умирах от ужас веднага ходех на тонове Simple SmileНадявам се чче вече всичко ще е наред и скоро ще се гушнем .А на теб лека бременност

# 9
  • Мнения: 11 003
Първите ритничета на дъщеря ми усетих около 20 г.с., а при тази бременност се случи доста по-рано, в 16 г.с. В 18 г.с. усещах бебето ниско долу, както и ти. Сега, в 22 г.с. го усещам 2-3 пръста под пъпа и виждам как коремът ми подскача. Понякога, ако съм се сгънала повече в седнало положение, дребс ме ръчка в ребрата вдясно.  Mr. Green
Лека и спокойна бременност!

# 10
  • Мнения: 3
 Simple Smile Първите му движения и аз ги усетих като бълбукане  Simple Smile Само че с всичкия си акъл вече не мога да се сетя кой месец беше точно, а не си записах.  Simple Smile Аз го усещам в долната част на корема. Вече е докъм средата де и като шава виждам как ми подскача кожата. Татко му не успява да види още, но с ръка на корема усеща.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 289
Аз за пръв път усетих бебко в 20 седмица. Точно едно такова бълбукане ниско долу. Беше съвсем лекичко. Някои го сравняват като къркорене на черва, но според мен няма нищо общо - съвсем различно си е. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 8 637
Лекарите обикновено казват, че при оърва бременност е малко вероятно наистина да са движенията преди 20-а седмица. Но и аз го усетих някъде 19-а май...не помня вече  Laughing
Не знам дали беше толкова бълбукане, колкото сякаш някой отвътре ми правеше боц боц с пръст и нещо сякаш се сгъва. Нормално е да е ниско долу, защото матката е на такова равнище. Усеща се нагоре в по-късни седмици.

# 13
  • Мнения: 618
Аз почнах да го усещам в 18 седмица а ми е първа бременност явно при всеки е различно индивидуално. Някой жени чак след 20-21 седмица. Май зависи от килограми мазнини по корема, положение на плацента и т.н.
Първо ниско долу пърхане и прескачане на мускулче нещо такова. После стана по силно и по високо под пъпа. Сега като сложа ръка усещам побутване отвътре. Много е хубаво  Laughing

# 14
  • Мнения: 354
Здравей. Simple Smile При първа бременност може да ги усетиш малко по-късничко. Аз към 5 месец някъде + предната плацента... Иначе първоначалното усещане при мен беше точно като газове. Сега вече са шутове. Grinning

# 15
  • Мнения: 33
Моите  първи усещания са още пресни,понеже съм в 23 г.с. Усетих го в 18та г.с. , отначало като пърхане в корема,все едно отвътре с перце ме галят,така 3-4 дена,а след товааа толкова ясно усетих един шут Grinning Лек естествено,след това вече си го усещам и съм спокойна че всичко е наред.Понякога не го усещам ден,два,през нощта му се моля да мръдне,че да се успокоя и заспя Simple Smile Най-мърда като си хапвам.
Прекрасно е!
Леко бременеене на всички,леко раждане и бързо възстановяване Simple Smile

# 16
  • Мнения: 326
Аз с първата бременност усетих бебето някъде към 21г.с  тогава бях с предна плацента,сега с тази бременност усетих бебето по рано към 16 г.с  беше като побутване все едно някой ме докосва от вътре,сега си е вече ритници.(сега  съм с плацента по задната стена)

# 17
  • Мнения: 787
В 12 седмица какво усеща една бременна

Общи условия

Активация на акаунт