Кое е най- важното ,когато бебето се появи на бял свят?

  • 3 808
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Моля ви кажете ми какво трябва да знам,кое е най- важното  ,когато бебето се появи  на бял свят?Всякакви съвети ще са ми от полза . Благодаря

# 1
  • Мнения: 11 565
Дрехи ли, обзавеждане за стаята ли, какво?

# 2
  • Мнения: 874
Най-важното е да си спокойна и уверена, че можеш да се справиш! Довери се на инстинктите си и се води по бебето си (то си показва кога какво иска) Wink  bouquet

# 3
  • Мнения: 873
Да се водиш по бебето, не по часовника или календара! Да слушаш вътрешния си глас, а не баби и приятелки!

Купи си на д-р Сиърс "Всичко за бебето"-голяма, дебела книга, с цена около 30лв.
или
На Фицхю Додсън "Изкуството да бъдеш родител"-около 10-12лв. струва. Мен много ме успокояваше, когато си мислех, че съм скапана майка с едно такова, особено бебе, което по нищо не прилича на останалите!  Peace

# 4
  • Мнения: 21 409
 Важно е да не се страхуваш от него Grinning. Едно здраво бебе не е толкова крехко, колкото изглежда.

# 5
  • Мнения: 4 749
Да му купиш последния модел смартфон  hahaha

Предполагам, че се сещаш, че абсурдният въпрос изисква абсурден отговор. Или не се сещаш?!

# 6
  • Мнения: 133
Най-важното за кого? За бебето ли? За теб?
За бебето всичко е важно и същевременно то не изисква много: иска да е обичано, нахранено ( по възможност кърмено), да му е чисто дупето, да има удобно местенце, където да му е уютно и това е. Понякога иска да бъде гушкано и носено на ръце.
За майката най-важното е да успява да си почива, най-често следвайки ритъма на бебето, за да може да е спокойна и да се грижи адекватно за бебето.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да му купиш последния модел смартфон  hahaha

Предполагам, че се сещаш, че абсурдният въпрос изисква абсурден отговор. Или не се сещаш?!

Съгласна съм с това. Все едно да питаш "кое е най-важното, което трябва да знам като излизам сутрин от къщи".

# 8
  • Мнения: 2 052
Най-важното е да се водиш по бебето си, да се вслушваш в инстинктите си. Друго важно е да не слушаш съветите на бабите  Mr. Green И като цяло внимавай какви съвети получаваш (дори от педиатъра), защото понякога са много абсурдни. Wink
 

# 9
  • Мнения: 794
Да му купиш последния модел смартфон  hahaha

Предполагам, че се сещаш, че абсурдният въпрос изисква абсурден отговор. Или не се сещаш?!

Подкрепям!
Аз на моето не успях да му купя и сега всички други бебета му се подиграват. Най- активни в подигравките са новородените в първата седмица, които имат смартфон от преди раждането още!

# 10
  • Мнения: 4 749
Ааааа, Берушка, хич не се оправдавай - твоето е още много мъничко, така че марш в магазина! Да ти е живо и здраво детенцето и да ти носи много радост! (това вече е сериозно)

Виж за моето нещата вече са необратими. Мога поне с един таблет да се реванширам, ама пуст инат - няма да му купя, нека страда!  Joy

# 11
  • Мнения: 24
Да бъде до мамата и да не се отделя от нея.

# 12
  • Мнения: 6 365
Най-важното е майката още отпреди това да е готова с няколко неща, като например знание за кърменето, щото иначе почти гарантирано ще обърка работата.

# 13
  • Мнения: 794
Ааааа, Берушка, хич не се оправдавай - твоето е още много мъничко, така че марш в магазина! Да ти е живо и здраво детенцето и да ти носи много радост! (това вече е сериозно)

Виж за моето нещата вече са необратими. Мога поне с един таблет да се реванширам, ама пуст инат - няма да му купя, нека страда!  Joy

Благодаря ти за милите пожелания   bouquet
За другото- ще изчакам да излезе новата версия на айфон, няма да се излага детето я ...

# 14
  • Мнения: 931
На бебето в първите дни му трябва... МАМА. Това е. Нито му пука какво му е леглото (най-добре да е до мама), нито му пука с какво е облечено, още по-малко какъв биберон са му купили или каква ваничка. Всичко, което трябва на едно новородено, е една спокойна мама, готова да му предложи гърда във всеки един момент, в който то се чувства гладно/ неспокойно/ изморено/ изплашено.
С второто дете по една или друга причина не бях купила почти нищо преди да се роди. Но знаех, че най-важното, което ми трябва са - комплект за изписването плюс два ката дрешки; легло или просто пелена, върху която да спи до мен и памперси за смяна. Толкоз. Всичко друго може да чака.

Общи условия

Активация на акаунт