Не пътувайте с Руал Травел!

  • 56 380
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Искам да споделя,защо повече никога няма да пътувам с Руал Травел.Когато се записвахме за екскурзията си бяхме харесали една дата,но разбрахме, че имат само две свободни места на последна седалка и се отказахме.Казаха ни, че има още свободни места за следващата дата и ние се съгласихме.Попитахме на кои седалки ще сме и ни казаха, че се падат самостоятелни,на предпоследен ред.Местата бяха толкова важни,защото имах здравословен проблем с краката и трябваше да имам пространство отпред,за да не ме болят. Съгласихме се да сме на предпоследните места и платихме екскурзията.В София обаче при настаняването се оказа, че сме на последните две места в автобуса 54 и 55.Попитахме представителя на фирмата,как така сме на тези места,нали настаняването е по реда на записването,а когато се записвахме имаше още свободни места след нас?Той ни каза, че сме 45-46 място,но така били седнали хората и така ще си седим.Примирихме се,но тогава започна кошмара.Ако някои е пътувал на последна седалка знае колко е неудобно, че няма достатъчно място за краката.През цялото време краката ни бяха свити и през първия нощен преход от Пловдив до Виена,което е над 1 000  км,краката ни отекоха,бъбреците ни заболяха и гърба и врата също. Това бяха близо 20 часа път.Краката ни бяха станали сини от удрянето в предните седалки. Когато попитахме екскурзоводката Мария Тютюнджиева,дали не може да се направи нещо по въпроса,защото отзад бяхме седнали 5 човека,а мъжа до нас си беше за две седалки,защото беше много пълен,нейния отговор беше”на моята седалка ли искате да седнете?”.”Откажете се тогава!”Тя ще ми казва на мен да се откажа,тя ли ми е платила екскурзията???Отпред имаше две седалки за шофьора,две за екскурзоводката на първите редове и две отпред до шофьора.6 седалки за 3-ма човека,а отзад ни бяха нагъчкали като сардини 5 човека.Дебелият мъж през цялото време спа върху нас.По начало е трябвало да му поискат да си плати за две седалки,като са го видели, че тежи 150 килограма.
Самата екскурзия НЕ беше организирана добре.В каталога им пише, че на първия ден в Париж се разглежда квартала Монмартр.Когато пристигнахме в Париж обаче ни зарязаха в квартал Вилежуиф(на другия край на Париж),оставиха ни в 14 часа в гетото на Париж,а Мария заедно с другата група(бяхме хора от двата варианта-стандартен и икономичен) се отправиха към техния хотел.Стаите не бяха готови и трябваше да чакаме с куфарите близо два часа.Хотела беше долнопробен,стаите мръсни,банята не се затваряше,наводняваше се коридора от водата,която нямаше къде да се оттича.Закуската беше половин твърда франзела и един кроасан.На руснаците им сервираха и сок,колбас и кашкавал.А кроасани и франзели за тях имаше на корем.Вместо да разгледаме квартал Монмартр ни замъкнаха по Парижкото метро и даже не искаха да ни върнат,а да се оправяме сами на връщане.Който е пътувал в метрото знае, че е плашещо и опасно за туристите там,особено за тези,които не знаят френски език. Квартала го разгледахме на последния ден в Париж.Мария Тютюнджиева въобще не преценяваше времето точно.За Айфеловата кула ни даде час и 20 минути общо за купуването на билетите и качването до върха,а опашките бяха огромни и на асансьорите и на касите долу.Накрая ни остана половин час да разгледаме кулата и да слезем до долу,като не разгледахме от  втория етаж,защото нямаше време,а направо се наредихме на опашката за третия.
Профучавахме през обектите,нали тя ги е видяла,защо и ние да ги гледаме?!Няма значение, че сме си платили за да ги видим и входните такси също.За замъка Белведере даде само 20 минути.Но иначе за тоалетна по магистралата даваше по 45 минути.Екскурзията беше 10 дневна,с 5 нощувки,през останалото време пътуването в автобуса беше пълен ужас,сгъчкани един до друг,отзад постоянно духаше и на последния ден вече настинах.Препоръчваше си да ядем и купуваме сувенири все от скъпи места,на които тя не сядаше....Сигурно има договор да води туристи.Отделно господина(ако мога да го нарека изобщо така)  не знаеше какво е баня,и към края на екскурзията се беше вмирисал доста сериозно,целият автобус го усети и  ние трябваше да търпим тази смрад 10 дни.
 Отношението на екскурзоводката и на шофьорите беше изключително нелюбезно и арогантно.Отнесоха се с нас все едно не сме си платили за тази екскурзия и нямаме права.Платихме над 1400 лева за това „удоволствие”!Преценете сами дали искате да си дадете парите на вятъра!Не се знае дали от първа седалка накрая няма да се окажете на последна.А ако сте на нея,по-добре се откажете веднага.Ще видите по-добре сръбските тоалетни,отколкото забележителностите в Париж.Когато си плащаш ти казват всичко,което искаш да чуеш,но нищо от това не се оказва  истина.Повече никога с Руал!НИКОГА!

# 1
  • Венера
  • Мнения: 858
Много неприятно преживяване.

# 2
  • Мнения: 50
Звучи доста неприятно наистина. Аз затова предпочитам сама да си организирам екскурзиите. Виждам много повече неща, а и в повечето случаи излиза накрая по-евтино. Например Барселона -3 нощувки ми излезна 250 евро на човек с полета Simple Smile но всичко беше закупено по от рано и билети и карта за забележителности и отстъпки и хотел.

# 3
  • Мнения: 14 411
Не оправдавам поведението на екскурзоводката и шофьорите,но останалото ми говори ,че
не сте за този тип екскурзии.Останалите споделени проблеми могат и се случват с всички турорганизатори.

# 4
  • Мнения: 874
Наистина много неприятна случка, но пък това ми доказва, че всичко е въпрос на екскурзовод и организация... Аз имам същото мнение за Бохемия (пътувах един път с тях и не искам да повторя), докато от Руал съм много доволна (пътувала съм 2 пъти с тях).

Подкрепям и мнението на  ivanna_pet  - най-добре е да си организираш сам екскурзия (по възможност) Wink   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 558
Аз съм пътувала два пъти с "Руал Травел" - екскурзиите с Баварските замъци и обиколка на Италия. Първият път пътувахме на предпоследната седалка Вторият път  на задната,но бяхме 4 човека. Явно съм била от последните записали се  или все така се случва. От ескурзоводите съм много доволна, особено от Боряна (с нея бяхме в Германия). И има нещо, за което съм безкрайно благодарна на фирмата (особено на дамата във Варненския офис). В денят, в който трябваше да довнеса сума за трета екскурзия ми съобщиха, че баща ми е починал. Отидох до офиса, за да дам парите и да кажа, че плащам екскурзията (защото трябва по договор), но няма да заминем.  Дамата не прие парите, които носех, лично се ангажира да говори с шефовете  и в крайна сметка ми върнаха и капарото. Още веднъж им благодаря за топлото и човешко отношение. Hug

Подкрепям и мнението на  ivanna_pet  - най-добре е да си организираш сам екскурзия (по възможност) Wink   bouquet
Моето мнение е, че си е друго с екскурзовод. Примерно Флоренция я разгледахме с Йорданка Боварини. Невероятно колоритна  дама, която ни даде  безкрайно много информация, още повече, че ако не се лъжа беше завършила там и история на изкуството. Ами галерия "Уфици" с нея си беше повече от невероятно изживяване!

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 20:01 от __EtnA__

# 6
  • Мнения: 50
Много мерси. Обиколила съм доста места и мисля, че най-важното е да проучиш добре мястото и забележителностите. Примерно в Барселона и във Венеция има Барселона кард, тя струва примерно 50 евро за 2 дена(не си спомням точно) но ти дава възможност да ползваш безплатно целия градски транспорт, достъп безплатен до много забележителности и големи отстъпки за останалите. В Лондон си купих предварително по Интернет билет за Хоп и Хоп бус и билет за 4 забележителности накуп с 45% отстъпка. В крайна сметка за 2 дена обиколихме с приятеля ми Лондон и видяхме почти всичко, включително имахме безплатен круиз по Темза. А и да не забравя спахме в 4 звезден хотел, който след дълги проучвания намерих, а беше на цената на 2 звезден в центъра на Лондон.
Така че ако имате желание и възможност по-добре четете в Интернет и заминавайте сами

# 7
  • Венера
  • Мнения: 858
Аз пък изкарах една страхотна екскурзия с Бохемия. Факт е, че до голяма част зависи от екскорзовода. Когато видиш, че се опитва да помогне и има човешко отношение. Разбира се не всичко зависи от тях, но си е друго поне да опитат.

# 8
  • Мнения: 874
__EtnA__ , аз също пътувах с тях до Баварските замъци и бях на последната седалка (4 човека бяхме) и дори ми беше по-удобно (по-широко), отколкото на нормална седалка. Боряна беше страхотна като екскурзовод!

С Бохемия ходих до Лондон (като минахме през още много места), но екскурзоводът и шофьорите бяха под всякаква критика...

Преди 2г си направихме сами екскурзия до Гърция и МАкедония - едно от неоспоримите предимства на такава екскурзия е, че може да посетиш местата, които искаш, без да се съобразяваш с някого. Пак сами си организирахме и почивка в Занзибар (излезе доста по-евтино от предлаганите оферти от агенциите)
 Hug

# 9
  • Мнения: 2 600
Много жалко, че така е станало.... голяма фирма, чувала съм и хубави отзиви.  Обаче, как може след като имате проблем с краката да се навиете на 10 дневна екскурзия с 5 нощувки... - това сигурно са поне три нощни прехода. Аз затова никога не ми е минавало през ума да пътувам с Руал, те имат много екскурзии с по няколко нощни прехода, но нощен преход е много ужасно, след като предния ден си обикалял забележителности и имаш намерение и на следващия ден да обикаляш забележителности... Ако трябва да съм честна, аз избягвах Руал, но като много "умна" се натресох на Бохемия, толкова ме е яд.... Явно наистина по-старите и големи фирми са се самозабравили и си лежат на реномето.
 Случайно се бях запознала с една госпожа, работеща в някакъв хотел "гранд" нещо си и аз даже й споделих за оплаквания от хотели, които чета тук и тя в прав текст си каза, че българите били еднократни посетители и нямало смисъл да се опитва да им се харесаш, те не повтаряли, а идвали други.....  Confused   То и човек като гледа всяко лято как се пише за фалирали фирми - явно и туристическите агенции си мислят същото "аз да им взема парите, пък другото майната му".

# 10
  • Мнения: 874
Само да вметна, че Руал и Бохемия са на един и същ собственик (заедно с още 2-3 агенции, на които не помня имената) Wink Въпрос на късмет е да улучиш добра екскурзия, явно...  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 600
Само да вметна, че Руал и Бохемия са на един и същ собственик (заедно с още 2-3 агенции, на които не помня имената) Wink Въпрос на късмет е да улучиш добра екскурзия, явно...  newsm78

Те ти булка, спасовден.... аз не знаех. Ако може някой да каже и другите фирми, ще съм благодарна. Не искам да си хвърлям парите на вятъра повече.

# 12
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте,
И аз бях на посочената екскурзия и аз преживях тези 10 дни, но по съвсем различен начин. Вярно е,  че не бяхме седнали най-отзад, а в средата на рейса, но се записахме и 3 месеца преди пътуването. И на мен краката ми бяха отекли и с болки, но нито за миг не бих обвинила  агенцията за това, за което знам, че съм се записала и съм се съгласила. Като тръгваш на екскурзия с нощни преходи трябва да си подготвен за неудобството…
Също така никой не ни кара насила да се возим в парижкото метро – разходката беше по желание и всеки имаше избор. Аз лично не ходих на тази разходка и не съжалявам.
За малкото време по най-важните за мен забележителности съм съгласна напълно. Наистина за Айфеловата кула времето беше безобразно малко и всичко мина в бързане и препускане по асансьорите. Но пък за сметка на това разгледахме добре града и следващият път ще отида на самостоятелно посещение и никой няма да ми дава зор.
Хотелите не бяха чак толкова зле, вярно е, че в парижкият хотел храната беше много мизерна, но той е известен с това…
Като цяло съм много доволна от Руал Травел и на 100% бих пътувала отново с тях, както и с Бохемия, които винаги са предоставяли изключително коректни услуги и са удържали на обещанията си към клиента. Поне в моя опит с тях.

Поздрави,
estrela

# 13
  • Мнения: 437
По този повод се сещам за цитат от един друг популярен форум за пътувания :

Примерна програма на произволна БГ агенции:
8 дни / 6 ношувки
20.06 - 27.06.2009г.

1 ден: В 05:00 ч. отпътуване от Пловдив, 06:30ч. от Пазарджик, в 08:00ч. от София за Хърватска. Транзитно преминаване през Сърбия. Изяждане по време на прехода първо на бързоразвалящи се продукти като пържени кюфтета и руска салата. Пристигане някъде в Хърватска мноого късно вечерта. Нощувка и баня /1/.

2 ден: Закуска. Отпътуване за Венеция. Отново ядене в автобуса на кой каквото си носи. Пристигане около обяд или следобяд. От Пунта Сабиони росни- росни след половин ден път с корабче се отправяме за площад “Сан Марко”. Разглеждане за около час забележителностите на града: площад “Сан Марко”, базиликата “Сан Марко”, двореца на Дожите, Моста на въздишките, Моста Риалто, Кулата с часовника.Пак на корабчето, после на автобуса. Настаняване в Лидо де Йезоло щото във Венеция няма какво да се прави през ноща. Нощувка и баня /2/.

3 ден: Закуска. Отпътуване за Сан Марино. Разглеждане много набързо на най-малката и най-старата Република в света: крепостната стена, Палаца Публико, статуята на Свободата. Следобед отпътуване за Рим. Настаняване в хотел в околностите на града за да може на другия ден удобно да се ползва автобуса до Рим и обратно. Нощувка и баня /3/.

4 ден: Закуска, качване на автобуса и през трафика за няма и час стигане до центъра на Рим. Разглеждане на Рим набързо, от 11 сутринта до 5 следобед, когато е приятно топло: площада на Републиката, Резиденцията, фонтана “Треви”, площад “Камподилио”, Пантеона, площад “Венеция”, Колизеума (само отвънка), църквата “Сан Клементе” / гроба на Св. Кирил /.Обратно с автобуса до хотела, баня, ядене от собствените хранителни запаси в хотелската стая и гледане на италианска телевизия. Нощувка с повече време за сън /4/.

5 ден: Закуска. Събиране на багажа и отново за няма и час до Рим. Посещение за около час на Ватиканския музей и катедралата “Св. Петър”. Отпътуване за Пиза и ако има време разглеждане набързо на Двора на Чудесата с Наклонената кула и Катедралата. Вечерта, след няма и два часа допълнително път с комфортния автобус, пристигане в Монтекатини, настаняване в евтин хотел. Нощувка и баня /5/.

6 ден: Закуска. Събиране на багажа, качване на автобуса и отново на път. Разглеждане много набързо забележителностите на Флоренция: църквата “Санта Кроче”, площада на Сеньорията, моста Понте Векио, катедралата “Санта Мария дел Фиоре”, площада на Микеланджело, галерия Уфици. В 15:30ч. отново на автобуса и отпътуване за Словения. Вечерта късно пристигане в Постойна. Нощувка в доста евтин хотел с възможност за баня /6/.

7 ден: Закуска. По желание за който не е много уморен, недоспал и може да понесе допълнителен тигел с автобуса разглеждане на пещерата Постойна яма. Отпътуване за България. Транзитно преминаване през Хърватска и Сърбия. Който е свършил консервите с русенско варено, ще трябва да издържи следващите 24 часа без да яде. Нощен преход.

8 ден: Пристигане, уморени, гладни, изтощени и вмирисани в България на обяд,.

Цената включва
- Транспорт (три четвърти от времето) с лицензиран туристически автобус, категория три звезди, нон-стоп екшън филми на видеото;

- 6 нощувки със закуски в отдалечени от търистическите забележителности хотели категория две/три звезди (1 нощувка в Хърватска, 1 нощувка в Лидо ди Йезоло, 2 нощувки в района на Рим, 1 нощувка в Монтекатини и 1 нощувка в Словения);

- Екскурзоводско обслужване, следвайте екскурзовода с червеното флагче вързано на телескопичната антена, за да не се загубите, не го изпускайте от поглед, не се зазяпвайте наляво надясно и го следвайте плътно, не изоставайте;

- Медицинска застраховка с асистанс (каквото и да значи това);




Цената не включва
Входните такси на посещаваните обекти, то и повечето забележителности се виждат от улицата а което е с пари така или иначе няма време за него;

# 14
  • Мнения: 6
Здравейте,
И аз бях на посочената екскурзия и аз преживях тези 10 дни, но по съвсем различен начин. Вярно е,  че не бяхме седнали най-отзад, а в средата на рейса, но се записахме и 3 месеца преди пътуването. И на мен краката ми бяха отекли и с болки, но нито за миг не бих обвинила  агенцията за това, за което знам, че съм се записала и съм се съгласила. Като тръгваш на екскурзия с нощни преходи трябва да си подготвен за неудобството…
Също така никой не ни кара насила да се возим в парижкото метро – разходката беше по желание и всеки имаше избор. Аз лично не ходих на тази разходка и не съжалявам.
За малкото време по най-важните за мен забележителности съм съгласна напълно. Наистина за Айфеловата кула времето беше безобразно малко и всичко мина в бързане и препускане по асансьорите. Но пък за сметка на това разгледахме добре града и следващият път ще отида на самостоятелно посещение и никой няма да ми дава зор.
Хотелите не бяха чак толкова зле, вярно е, че в парижкият хотел храната беше много мизерна, но той е известен с това…
Като цяло съм много доволна от Руал Травел и на 100% бих пътувала отново с тях, както и с Бохемия, които винаги са предоставяли изключително коректни услуги и са удържали на обещанията си към клиента. Поне в моя опит с тях.

Поздрави,
estrela


Явно за вас не е проблем,че са ви излъгали най-нагло.Аз се чувствам окрадена,обидена и ядосана.И в сайта и в каталога им пише,че на първия ден в Париж се разглежда Монмартр?Това,че се качихме на метрото не си е личен избор.....Платила съм си за този първи ден в Париж и от къде мога да знам,че ще стане такова нещо?Пише Монмартр,а пък аз да си седя в този долнопробен хотел ли????/Не съм медиум,но те не трябваха така да ни зарязват,не е коректно да си гледат тяхната работа при положение,че сме си платили ДА РАЗГЛЕЖДАМЕ, и те са също в Париж заради нас.Поне едно извинение да имаше!

Общи условия

Активация на акаунт