Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 617
  • 754
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 044
Значи да разбирам ,че в началото ще са на тесни и широки редове и малки квадратчета,така ли?Ние имаме сигурно 30 тетрадки,миналата година нещо съм се престарала в покупките LaughingИмаме много голямо количество нови  фулмастри,моливи и химикалки,дребни неща само трябва да купя, и тетрадки с широки редове си купи младежа още посред лято,че бяха с Енгри бърдс LaughingДрехи имаме ,постоянно купувам.Само бележник си нямаме,ама ще видя списъка и тогава.Имаме си анатомична раница,Лего от миналата година,като нова е няма да купувам и несесери има към нея ,ама малкият си взе още един пак с Енгри бърдс Mr. GreenГоворите за килограми....Моят е 37 кг и 148 см hahaha Joy

# 166
  • София
  • Мнения: 3 457
аз се чудя дали да пиша на тема мерки и теглилки...Дъщеря ми  е 37кг, 138 см,36 номер обувки.....Да  са живи и здрави  HugЗа училище  май сме готови.Прегледах наличните  неща.Имаме като за начало от всичко.Като  се видим с класната на 15-ти , ще допълвам каквото е нужно

# 167
  • Мнения: 1 059
Дъщеря ми вече няма търпение да започват. Тези дни накупихме почти всичко.
Клиновете й стоят като анцузи, отслабнала е малко това лято- 21 кг е, 128 см.
Чудя се какви кецове да й взема (гледам онлайн) или направо от ботите като кубинки newsm78.
Ако се задържи така дъждовно маратонките й няма да са подходящи.

# 168
  • Мнения: 8 228
Всичко си е от възрастта.Когато са мънички, не можеш да им затвориш устичките , но влезнат ли в пубертета малко по малко се променят. От малки лъчезарни дечица  стават  вечно сърдити и недоволни.

Големият е вечно сърдит и недоволен, откакто се е родил, дето се вика. Е, от време на време го отпуска сръднята. Аз пък се надявам точно през пубертета да се поосвести. Брат ми беше такъв като малък, майка ми направо се страхуваше какво ще го прави през пубертета, а той тогава се поуспокои. Сега синковецът е същият, трудно си контролира емоциите и е често на двата полюса - или много разбран или много крив. Няма средно положение.
Малкият, от друга страна, е пълна противоположност - много спокоен и уравновесен, въпреки че, на пръв поглед, изглежда по-дивият от двамата.

Моят продължава да е от дребните в темата, така като чета. Ръст - 126см, около 28кг. Покрай гимнастиката е станал здрав като бик. Такава мускулатура е заформил, че и някой пубер би могъл да му завиди. Явно обаче си е и до ген и до тип мускулатура, защото другите деца в залата, които са му набори, продължават да си изглеждат слабички, въпреки че правят едни и същи упражнения.

# 169
  • Мнения: 959
И ние сме почти готови за новата учебна година- остана да се снима и да взема подвързии за учебниците. На сестра му ще станат готови тази седмица резултатите за детската градина и ще трябва да се заверят картоните от  личната.
Иначе за мерки сигурно ще ви бием всички- 142см/41кг.
Подвързах учебника по английски с фолио, но е много тънко- всички ли са толкова тънки, или аз съм попаднала на калпаво?

# 170
  • Мнения: 7 947
А от къде вече имате учебници? При нас в началото на новата година се събират пари и се купува тогава ...

# 171
  • Мнения: 4 370
Ние сме на РС във вторник и тогава вероятно класната ще каже какво е нужно да купуваме. Нищо не съм купувала предварително.

# 172
  • Мнения: 959
Ние имаме учебник и учебна  тетрадка по английски- платихме ги в края на първи клас и ни ги дадоха. Останалите учебници предполагам , че ще ни ги дадат на 15-ти- кой знае в какъв вид ще са Crazy
Родителска среща не сме имали и нямаме насрочена преди началото на учебната година.

# 173
  • София
  • Мнения: 4 035
Ние бяхме на почивка Mr. Green
Нищо не съм купувала, все се надявах да има РС преди началото на учебната година, ама нищо не се чу.Явно на 15.09 ще тичам след откриването.
Мерките и мен малко ме шокираха, не съм сигурна, че мойта има 130см, а на кг е около 22-23, не сме ходили още до личната newsm78
Иначе от целия списък й остана да дочете само Приказки по телефона, преполовила я е, така че мисля, че тази седмица ще успее.

# 174
  • София
  • Мнения: 3 610
И ние няма да имаме род.среща преди 15ти явно newsm78  .Лошото е,че могат да се засекат и двете родителски по едно и също време,а аз да съм на работа и  таткото няма как да огрее и на двете места(в различни краища на София  Simple Smile )
От задължителните е прочел доста, но не всичко( ми те бяха 6-7 книги само с приказки отделно Пипи, Патиланци и Мечо Пух   ooooh! ) ,но аз не съм и настоявала.Прочел е и доста, не от списъка, книги ,така че нямам забележки в това отношение. Simple Smile

# 175
  • Мнения: 4 967
Ние имахме родителска среща и ни раздадоха учебниците. Помагалата ще получим на 15-ти септември, събрахме пари да ги купим общо. Дотогава можем да подвържем това, което имаме, плюс тетрадките. Така е добре, за да не се струпват много неща накуп. Особено, който има повече от един ученик. Peace

# 176
  • Мнения: 5 178
В нашия списък за рисуването има "попиваща кърпичка" В две книжарници питах,  продавачките ме изгледаха странно,  но като го видяха в списъка се зачидиха какво е... Някой да знае

# 177
  • София
  • Мнения: 7 242
Изгледала те е странно, защото не се продава в книжарниците Simple Smile http://www.randi.bg/index.php?route=product/product&product_id=596

# 178
  • София
  • Мнения: 1 531
При нас също искаха гъбичка, за да си забърсват разлятото по чина или мушамата. всичко съм сложила в една кутия и си седи целогодишно в шкафчето.

Утре съм на родителска среща.
А пък навръх 15.09. сме на конторлен преглед на очите да видим как вървят диоптрите.

# 179
  • Мнения: 856
Здравейте.
Много мрачно и есенно време.
Започнах все по често да се замислям, че началото наближава.Не само на учебната годна , ами тормоза за мен. Laughing
Ставане рано, чакане за тоалетна, бързане, това взе ли , онова.Докато се оправим четиримата и все съм закъсняла.
Дъжд, кал, студ.
Много бързо мина и това лято.
И както всяка година - наляга носталгия по топлите слънчеви дни.

Нашата РС е в сряда.
Надявам се да дадат учебниците, че да успея , докато съм още свободна , но надали.
Имам още някои неща да купувам , откъм облеклото,но те , не са свързани специално с началото на учебната година, а с предстоящия есенен сезон.
Радвам се , че поне с малкия постигнахме  някак консенсус със задължителното четене , решаване на малко задачи и малко диктовки.

Общи условия

Активация на акаунт