Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 609
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
# 181
  • София
  • Мнения: 7 242
Като си спомня колко се е вълнувала голямата ми дъщеря какви цветя да избере и подари на учителите си, струва ми се, че е жестоко децата да се лишат от това. Още повече, че в съвременния живот подобни изрази на уважение и внимание са твърде малко, а сега е възрастта да се възпитава това. Цветя се подаряват все по-рядко (съдя и по букетите, които съм получавали и вече почти не получавам когато децата ми имат рожден ден), а аз харесвам и държа на тази традиция. Особено към учителите тези жестове са рядкост, а повечето заслужават поне едно цвете. Така че ще купя цветя за училище. А да се помогне на пострадалите е много хубаво начинание, но не ми хареса това да става за сметка на цветята. Би било хубаво, ако в училището се обясни и се предложи на децата да се включат по някакъв начин. В старото ни училище м.г. една майка събираше играчки и дрешки за бежанците - обясни на децата защо го прави и те с голямо желание се включиха. Имаше и инициатива за събиране на капачки - средствата от претопяването им бяха в полза на инвалиди. Децата сами се подсещаха и съревноваваха кой ще предаде повече. Така че не ме разбирайте погрешно - много съм "за" децата да се възпитават в съпричастност и готовност да помогнат, но не за сметка на този толкова хубав обичай в първия учебен ден да се носят цветя на учителя.
А моите деца най-често подаряват букети от полски цветя или по-един слънчоглед... Против съм голямото изхвърляне за букети. Важен е жеста.

# 182
  • София
  • Мнения: 9 110
И аз предпочитам да подарим цветя. Някак прекалено ми идва това даряване вместо цветята. Даряваме от време на време, но някак не ми се иска да е за сметка на двете цветя, дето ще ги подарим на тези жени, които цяла година ще образоват децата ни.

# 183
  • София
  • Мнения: 7 242
Можеха да измислят нещо като "Нарисувай цвете на учителката, а паричките, с които щеше да купиш букет дари за нуждаещите се". Този момент е важен за малките ученици и не е редно да се пренебрегва така. Или поне трябва да има алтернатива.
Днес съм на РС, надявам се да разбера какво трябва да приготвя за ученичката и до колко ще учи (имаше планове за задължителна занималня до 14.30, а после по желание престой до 17 , което ми звучи много добре)

# 184
  • Мнения: 5 178
Изгледала те е странно, защото не се продава в книжарниците Simple Smile http://www.randi.bg/index.php?route=product/product&product_id=596
Днес ходих до Слънчоглед,  там ми показаха попиващата кърпа.. Ми парче велур - гюдерия..Мисля да резна от тази у дома

# 185
  • Мнения: 2 774
Съвсем ви изгубих, с тези размествания из форума, та един запис да тегля  Mr. Green, на 13-та страница.

Утре ни викат на РС, ще раздават учебниците.

# 186
  • софия
  • Мнения: 25 446
При нас РС няма да има. Очаквано. Даже и на тържество няма да ходят, ако е лошо времето, защото в салона ще бъдат само 1, 8 и 12 клас Crazy Госпожата ще им раздава учебниците на 16 септември. Общо взето, ще се поразходим на 15ти до училище.

# 187
  • София
  • Мнения: 722
здравейте,
успешна подготовка на всички  Laughing
Нашата родителска мина снощи. Сега вече се въоръжих с един списък и напред към книжарниците  newsm68

Госпожата ни успокои, че втори клас всъщност бил най-лесния от към материал и натовареност....но ако сега не започнат да пишат грамотно, едва ли по-късно ще наваксат....така, че тази година основно на това ще наблягаме, плюс - немския естествено.....


Митко успя да прочете всички книги от задължителните - 10, и любимата поредица за Дръндюто...плюс малко писане отвреме на време - останалото игра. Ефектът е - чете бързо и сравнително гладко - така, че съм доволна. 

За килограмите сме - 24 кг, 130 см. 

едно въпросче имам - тази година имаме в списъка темперни бои - погледнах - разнообразие голямо - вие имате ли наблюдения и предпочитания вече.
За пастелите г-жата ни препоръча LETS и сега ще търся такива.

Още веднъж успех

# 188
  • Мнения: 1 059
Аз четох малко по диагонал назад и може да сте го коментирали вече,
но снощи ми казаха съседки, че трябва да снимам детето за снимката в
бележника. Вие снимахте ли ги вашите?

# 189
  • София
  • Мнения: 722
Аз четох малко по диагонал назад и може да сте го коментирали вече,
но снощи ми казаха съседки, че трябва да снимам детето за снимката в
бележника. Вие снимахте ли ги вашите?


трябват ти поне две снимки - една за личната карта и една за бележника - така искат при нас

# 190
  • София
  • Мнения: 6 360
в нашето велико училище за личности, родителска среща преди началото на учебната година имало само за първи клас.

останалите ще се явим напълно неподготвени на 15-ти септември, без да знаем какво да очакваме и какво да купуваме/приготвяме.

намирам това за признак на много сериозна дезорганизация и безхаберие...

# 191
  • София
  • Мнения: 1 058
Ами, то това е практика почти навсякъде. И ние няма да имаме родителска среща сега. И преди на брат му в училището нямаха. От тук нататък - по две родителски срещи - октомври и февруари. И туй то.
Учителките ще кажат на 15ти какво е необходимо за купуване. Мен това не ме притеснява. По ми е важно детето да е спокойно.

# 192
  • Мнения: 856
По ми е важно детето да е спокойно.
Моето явно е пълен непукист , защото остана 5 дни до началото , а той грам притеснение не изпитва от това, че ще е в нов клас с нови съученици.
Може би му помага факта, че е изключително контактно дете и играе с всички- ако няма момчета , играе с момичета.Ако няма на неговата възраст отива и се включва при по големите.Важното е да е в играта. Laughing

# 193
  • Мнения: 4 370
Ние вчера бяхме на РД. Раздадоха учебниците. Събрахме пари за помагала.
Госпожата и тази година ни даде лист на който е написала програмата, ваканциите, как и какво точно трябва да попълним в бележниците и по всеки предмет какво трябва да се носи точно кои учебници и тетрадки). Много полезен списък.
Снимки за бележника и лична карта може да се ползват и миналогодишните (неизползваните), които правихме за лична карта. Не са се променили чак толкова за една година.
В нашето училище има проблем със занималнята - само една група е за 4 класа и там попадат само крайно нуждаещи се. Така че ние отпадаме, може би е за добро.

# 194
  • sofia
  • Мнения: 8 936
в нашето велико училище за личности, родителска среща преди началото на учебната година имало само за първи клас.


В повечето училища е така. В това на големия родителски срещи преди началото има за 1, 5 и 8 клас - нови деца, нови учители, начало на нова образователна степен - явно това им е логиката.

Общи условия

Активация на акаунт