Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 600
  • 754
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 7 242
Хубава и успешна нова учебна година и от мен!
Един прекрасен клип,  който познат беше пуснал във ФБ. Трогна ме и ме накара  да се замисля. Мисля, че и за децата ни би било хубаво да го видят:
https://www.facebook.com/video.php?v=730173373720371&set=vb. … ype=2&theater

https://www.facebook.com/video.php?v=733537173383991&set=vb. … ype=3&theater

# 286
  • София
  • Мнения: 6 140
Моят им телефон от около 2мес. На някакъв план за 10тина лв. месечно е, без интернет. Ползва Wifi у дома. Профили няма никъде и не смятам скоро да има.  Mr. Green

Beauty, а с каква цел го караш да чете следващия урок?

Лекси, наистина е страхотен клипът.

Звънче, беше пуснал линк с клипче как се ползват самозалепващите подвързии, ама не можах да го намеря. Моля те, дай го пак, ако не те затруднява.  Hug
Редакция: открих го, пак благодаря.   bouquet

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 23:54 от milasara

# 287
  • Мнения: 92
Надявам се, че ще помогнете на децата си да разберат, че има "различни" деца със специални нужди, които се нуждаят от приятели и са много самотни, защото са неразбрани. Изпращам ви го като майка на различно дете, което се радва, че утре започва втори клас и с нетърпение чака да види съучениците си, а те не го разбират...и той си остана самотен миналата година!

https://www.facebook.com/video.php?v=730173373720371&set=vb. … ype=2&theater


На всички пожелавам, прекрасен първи учебен ден!

# 288
  • София
  • Мнения: 5 605
Божидара-мама  Hug
Моите деца не броят хромозоми!

# 289
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте и от мен, желая ви успешна, прекрасна и най вече здрава учебна година изпълнена с хубави емоции и усмивки Hug
За мен съм си дала обещание, че ще я карам по спокойно тази година ще защитавам и ще се вслушвам повече в детето си PeaceМиналата признавам беше тежка, дано тази е по спокойна. Praynig

# 290
  • София
  • Мнения: 9 110
Здравейте   bouquet.
Честит първи учебен ден.Пожелавам ви спорна година, да са ни живи и здрави децата, да им върви по вода и да научат много нови и интересни неща през годината + да създадат нови приятелства.
Ние имаме две деца със СОП. Класът слава Богу е страхотен и не мисля, че има делене  Peace.
И аз съм си дала обещание да я карам по-спокойно и да пропускам някои неща покрай ушите си, за да не се товаря толкова. В крайна сметка е важно детето да е ок и да се чувства добре в училище, което на този етап е така - отиде с такова желание и нетърпение  Wink.

# 291
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
За моята дъщеря първият учебен ден мина с малко притеснение, защото не успя известно време да си намери класа и учителките, но накрая успя. Учебниците и помагалата ще ги раздават утре, събират по 22 лв за помагала и по 60 лв за училищното настоятелството. За началото на учебната година стаята е почистена от фирма, за което е платено с пари на настоятелството, останали от миналата година. Ще имат вода в стаята. Вероятно ще бъдат закупени листа за рисуване, които учителката ще раздава, когато имат рисуване, за да не носят скитници в чантите, както и еднакви моливи и флумастри, които да стоят в стаята. В четвъртък е родителската среща и ще разбера повече.

# 292
  • Мнения: 3 971
За началото на учебната година стаята е почистена от фирма, за което е платено с пари на настоятелството, останали от миналата година.

 Rolling Eyes  Пък на наще завалийчета стаята е почестена от лелките , който си я поддържат през цялата учебна година !  На вашите за какво им плащат заплати ?

# 293
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
За началото на учебната година стаята е почистена от фирма, за което е платено с пари на настоятелството, останали от миналата година.

 Rolling Eyes  Пък на наще завалийчета стаята е почестена от лелките , който си я поддържат през цялата учебна година !  На вашите за какво им плащат заплати ?


В училището до вчера буквално течеше ремонт - саниране по Енергийна ефективност, ремонт на покрива с училищни пари, чистиха до последно, но все още има прозорци, които не са измити, има строителни материали, струпани на различни места. Класните стаи на първокласници, второкласници също са пребоядисвани, циклен е паркетът, затова се е налагало много голямо чистене и то буквално за 1 ден. Лелките трудно щяха да успеят да почистят през уикенда цялото училище. Общо взето почистването с фирма е струвало по-малко от 10 лв на дете, така че не е болка за умиране. Друг е въпросът защо ремонтите започнаха през август и се забавиха до 13-14 септември. Абсолютно аналогична ситуация е с детската градина на малката, в петък и събота разваляха скелета, изнасяха строителни отпадъци, боядисваха, в неделя родителите бяхме помолени да дойдем да помогнем в чистенето.

# 294
  • Мнения: 5 178
И нашара година започна с елементи на притеснение.. Кой да му дойде на ум,  че букетите не стават за бой и не са саби.. Госпожата получи ушмулени букети, но кой и е виновен, че отложи поднасянето им до влизането в клас hahaha

# 295
  • Мнения: 856
Почти отминава първия учен ден.Без излишни драми с много емоции.
И най-важното без дъжд.

Приготвихме за утре раницата и се започва с пълна пара/изключение прави утрешния мач и щем нещем ще  стоим до късно , с обещание за ставане без мрънкане/.

Училище, институция, образование,претенциозни родители.....
Знаме , химн - национални символи....
Цигари , говорене, снимане, смях ......
Без думи!

# 296
  • София
  • Мнения: 2 044
Много успех  на дечицата ни през новата учебна година Heart Eyes
Мина бързо откриването,Фандъкова беше гост и мислех че ще се проточи,ама беше бързичко Mr. GreenУченика е въодушен засега,явно са му липсвали съучениците Simple Smile
Фейсбук си има,но приятели има 10.Не го ползва фб за друго ,освен за игри,защото преди влизаше от моят да играе.Отваря го от дъжд на вятър.
Аз  също не съм превърженичка на даване на стари телефони на детето,ама обикновенно си взимам последен модел и след година ,две го заделям за малкият,те са си като нови Mr. Green

# 297
  • Мнения: 856
Започна се! Laughing Laughing
Лудницата е пълна ,но се надявам в най-кратки срокове да влезем в час .

Нагласихме раницата - храна за цял ден, гуменки , учебници и стана 10 кг.  сигурно.
Сто пъти повторих какво съм сложила, къде съм го сложила.
Още му помагам с приготвянето , ама нали е на мама момчето. :lol

# 298
  • Мнения: 29
Да са ни здрави децата, а с  всичко друго все ще се оправят и  ние покрай тях! И нашата раница стана огромна като сложихме физическото и храна за целия ден, вечерта сигурно аз ще я нося Simple Smile

# 299
  • софия
  • Мнения: 25 435
На добър час във втори клас на всички сладурчета!
Да им върви по вода, да са здрави и да им е спорна годината!

И при нас първия ден мина бързо. Дори и на тържеството не стояха до края. Поседяха малко, оплакаха се, че нищо не виждали и ги събрахме в кафене близо да училище да се почерпят и побеснеят. За първокласниците не бяхме оставили нищо да правят. Стаята беше ремонтирана миналата година, а те бяха толкова напористи, че влязоха с нашите "големи". Имат си ново другарче, но предполагам госпожата днес ще им го представи. За горния курс са направили много хубави, тематични стаи. Обещаха, че догодина ще има и за малките. Дано се падне да са за нашите. Днес ще им дават учебниците.

От днес има занималня, но я оставих майка да я заведе на обяд. Ще имат 4 или 5 часа дневно и ще свършват най-късно 17.20. Как ще бъде цяла година втори срок също предстои да разберем.
От по-малко от седмица имаме и рибки вкъщи. Започнахме с 1 златна, но вече са 3 и мисля така да спрем. Радва им се и за сега отговорно ги храни сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт