Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 594
  • 754
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 947
Споменах английския и искам да уточня- аз вчера гледах раб.тетрадка и там към средата да, пишат се изречения и тн.Но учебникът започва съвсем от началото- а и б, което още повече ме обърка- тогава за какво учеха в 1ви клас...

# 331
  • Мнения: 5 178
Lost,  да се оздравява бързо, че втори клас зове.. Ама тия чревните вируси станаха целогодишно мам.. Му

# 332
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз нещо се обърках! Втори клас обучението не е ли целодневно? Ние сме цял ден на училище-от 8.30 до 16.30 часа. Направо ме шашнахте с тази втора смяна!

# 333
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Аз нещо се обърках! Втори клас обучението не е ли целодневно? Ние сме цял ден на училище-от 8.30 до 16.30 часа. Направо ме шашнахте с тази втора смяна!

При нас не  е целодневно-има занималня по желание на родителите,моето дете не я посещава-нито миналата година,нито тази.И той е сега първа смяна,но при нас смените се обръщат не на срокове,а всеки месец,та тази и др седмица е първа смяна,после един месец ще бъде втора-тогава занималнята е сутрин и т.н

# 334
  • Мнения: 5 234
Ау, изтървала съм темата.  ooooh!
На добър час на ученичетата!   bouquet

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 1 742
И аз се шашнах от толкова много учебници и помагала - към момента 16 бр.  Чакам още няколко? бр.
Тетрадките с тесни и широки и квадратчета са отделно...

# 336
  • Мнения: 92
При нас само учебниците и учебните тетрадките са 17 броя. Чудя се колко ли помагала ще поискат да прибавят - в четвъртък сме РС. Днес сериозна входно ниво по БЕЛ + сериозна диктовка и входно по математика.
Мъчно ми е, че толкова много ги натоварват още в началното у-ще.

# 337
  • София
  • Мнения: 6 360
тая вечер мерих чантата за утре - без гуменките за физическото тежи 4 кг. а още няма подвързия на учебниците...

според нормативите на министерството, чантата би трябвало да тежи не повече от 2.5 кг спрямо теглото на детето.

# 338
  • София
  • Мнения: 6 133
Не съм ги броила, но и при нас учебниците и помагалата са сериозен брой. Нашите днес трябваше да научат наизуст "Де е България". С голям зор научи първите два куплета. Толкова са му чужди тези остарели думи, че дори не може да ги запомни. Явно ще трябва да поработим с наизустяването.

Лост, бързо оздравяване.  Hug


По вода да върви на прекрасните ни второкласници!

# 339
  • софия
  • Мнения: 25 436
Лост, бързо оздравяване!

И при нас са доста нещата. Снощи до късно подвързвахме учебници и тетрадки за днес. Само по български има 3 учебни тетрадки, учебник и читанка. Като сложа и 2 тетрадки с тесни и широки и не мога да закопчая копчета на папката ooooh!
Иначе, тази година ще сме с учебници на "Булвест". Повечето са ок. Има и чисто нови. Само математиката е като баница, та може да купя една. Помагала купувах още лятото - едно по математика и едно по БЕЛ. По БЕЛ разгърнах учебника - тази година ще учат прости изречения, прилагателно, глагол. Не са ли малки? По руски - ужасТ. Много сложно ми се видя. Аз съм с училищен руски и като гледах учебника към края - нищо не разбрах. Ще трябва да се справя сама.

# 340
  • Мнения: 2 022
тая вечер мерих чантата за утре - без гуменките за физическото тежи 4 кг. а още няма подвързия на учебниците...

според нормативите на министерството, чантата би трябвало да тежи не повече от 2.5 кг спрямо теглото на детето.


Току що претеглих и аз - 4,9 без водата. С вода става 5,4. Ами не е нормално това! Аз се огъвам като нося двете раници. По български имат 7 (учебника и тетрадки), по математика 6, отделно читанка и тетрадка по четене, отделно и другите предмети. Само две от тетрадките една по български и една по математика ще остане там за самостоятелни работи, всичко друго ще се разнася всеки ден - 5 килограма хартия до училище и обратно, при положение че ще изпишат не повече от 10 страници и ще прочетат толкова. И при нас имаше тежки чанти, но толкова никога. В други държави малките ученици отиват и се връщат с листи, които се събират в папки и дори нямат чанти. И това е другата крайност, която не ми харесва, но в случая носим напълно излишни помагала всеки ден, едва ли пишат всеки ден във всяко едно от тях.

П.П. Понеже ние пишем във форума, а не децата, да илюстрирам, че това е 20% от теглото на голяма част от тях. Представете си жена 60 кг да носи всеки ден на гърба си 12 килограма.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 06:47 от Cygnus

# 341
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз пък си имам друга драма. Съвсем съзнателно и умишлено съм избрала дъщеря ми първо да се ограмоти и да почне да чете и пише на български и след това да започне да учи чужди езици. Затова и я записах в училище, в което английският език започва от втори клас. Какво ми беше учудването, когато установих, че и учебникът им по английски си е за втори клас, а има час beginner, която е за първи. В този, който им е даден от първия урок си има текст за четене, има си бая думи и т.н. Вчера ги е карала да четат! Като попитах дъщеря ми тя какво е правила, тя ми каза, че други са чели, тя не е чела и не е разбрала. В първата му част английския си започва отначало и за мен логичното е да почнат от нея.
Аз съм с перфектен английски и да кажем, че ще купя първата част, ще озоря детето и щя е минем ускорено, за да влезне в час и да не й е трудно, обаче някак не разбирам логиката и се чудя  ми ако не бях с такъв английски, какво щеше да стане...

# 342
  • sofia
  • Мнения: 8 935

По БЕЛ разгърнах учебника - тази година ще учат прости изречения, прилагателно, глагол. Не са ли малки?
И ще го повтарят всяка година до 4-ти клас с леки допълнения Laughing Няма страшно.
За трите учебни тетрадки - тази за Развитие на речта се ползва веднъж седмично. Другите две в зависимост дали имат четене или писане. Ако не успеят да си довършат в клас, остава за домашно+разни упражнения от някакво помагало - това беше схемата при големия ми син. Сега ще е аналогична.

При нас ситуацията с класна стая и занималня се запазва - всичко е в тяхната си стая и няма нужда да взимаме чантите.

# 343
  • софия
  • Мнения: 25 436
vesi1, успокои ме Hug
Госпожата за сега не е казала кога ще е четене, кога развитие на речта, кога писане и слагам всичко. Имам подозрения, че няма да го направи и ще носим всичко всеки път.

# 344
  • София
  • Мнения: 1 530
И при нас часовете си остават по 35 минути.

Детето е доволно от първия ден вчера- писали са, решавали задачки, учили песен по немски.
Не е особено доволна от новата подредба по чинове, но .....ще свикне.

Общи условия

Активация на акаунт