НАИСТИНА ЛИ Е ЙОРКШИРСКИ ТЕРИЕР

  • 5 490
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
След 2 дена ще ми докарат йоркширски териер от Бургас,но е внос от Словакия там му е бита първата ваксина,а втората тук .Родено е на 16 юни 2014,но тей като е внос много се притеснявам да не е болно,травмирано или дори изобщо да не е йорки а да е например австралийски териер.А аз наистина много искам йорки,но в равъдниците са над 1200 лв а аз ще го взема за 500.Знам че е много по сигурно да го взема от там но нямам толкова средства ,а вече му поръчах играчки легълце храна и други неща на стойност 70 лева и не ми се иска да се окажа без кученце.Видях го два пъти на камерата по скайп и ми се струва че ушичките му са малко големи и са изправени а муцунката му май е малко издължена но незнам.Въпросът ми е имали начин да рабера поне дали е йоркширски или австралийски териер тей като двете породи много си приличат като малки а за австралийски няма почти нищо в интернет.Моля помогнете ми как да разбера дали е истинско йорки Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
   Мила Лина, всяко кученце, което е закупено от нелицензиран развъдник и няма документ за родословие, не може да бъда причислено към никоя порода. Както сама си си отговорила, закупуването на домашен любимец от борса / неизвестен развъдник крие много рискове, с които ти няма как да си наясно предварително.

   Каквото и да е кученцето, което ще ти докарат, дай Боже да е живо и здраво, съм сигурна, че ще го обикнеш с цялото си сърце и душа и няма да те интересува дали / доколко прилича на истинско йорки.

   Успех!  animal037

# 2
  • Мнения: 11
Благодаря и знам че ще го обичам но все пак ми се иска да е йорки

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
   Проблемът е, че няма как да се предвиди на какво точно ще прилича кученцето, когато порасне – да се гадае пък само по снимка е абсурд. Rolling Eyes

   Все пак, ако, след като вземеш кученцето, все още имаш колебания, можеш да се допиташ до момичетата в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=793443.0;topicrefid=19 – аз самата нямам йорки и говоря за породите по принцип, тъй като съм кинолог-любител.

   Виждам, че си интелигентно момиче и явно си попрочела това-онова, или поне с такова впечатление останах от поста ти. Та, в тази връзка, когато паленцето поотрасне, можеш да го заведеш и на някоя киноложка изложба, където професионален съдия ще може с точност да ти кажа, доколко прилича на породата. Peace

   И пак – успех! Wink

# 4
  • Мнения: 11
Да от няколко дена неспирам да чета из интернет и много ти благодаря   bouquet

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
   За нищо, сигурна съм, че всичко ще е наред. Hug

# 6
  • Мнения: 11
много се надявам  Peace

# 7
  • Мнения: 8 163
И ако не е йоркширски териер какво ще направиш с животното?

# 8
  • Мнения: 7 690
Аз имам 6 годишен йорки, който взехме от развъдник в София. Породата наистина е скъпа и седна точно 1200лв. Незнам за 500лв колко ще е породист! От ветеринари знам, че породистият йорки се познава по сребърната коса отзад на вратлето. Трябва да има няколко сребърни кичура. Казвам коса, защото тези кучета нямат козина, а по структура на косъма наподобява човешкия. Поради тази причина не предизвикват никакви алергии.
Та..докато е малък и да е породист няма да има още сребърни кичури, някъде към годинка. Моят беше много къдрав като бебе, но после косичката се изправи.   

При всички положения, породисто или не, животинчето няма вина, да не смяташ да го върнеш ако не се окаже с чисто родословно дърво?
Имай впредвид, че йоркитата са най-дълголетните дребни породи, така че дълго ще му се радваш - 17-18години     animal037
Колкото детенце да отгледаш.


Черна котка 13, подписът ти!  newsm51

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
   Антигона,
Скрит текст:
ей, чшшш, няма да ми закачаш мъжа, само мой си е!!! Laughing hahaha Радвам се, че и други плакнат око с него. Hug Между другото, точно го слушах.

# 10
  • Мнения: 7 690
Скрит текст:
Имаше едно животно "Женска солидарност", де изчезна?  #Puppy dog Айде, няма да се депресирам, че човека сам го е казал "Your pain ain't love..." dance

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
   
Скрит текст:
Женската ми солидарност свършва точно там, където започва сексуалната ми моногамност. box Мой си е пък, а и иска само мен, проумейте го най-после! Crossing Arms Stuck Out Tongue Winking Eye

   Ох, спирам с глупостите в този безбожен час, че момичето си има сериозни терзания, а ѝ оспамихме темата, да се разправяме за някакви си мъже. smile3505

# 12
  • Мнения: 11
Разбирасе че дори и да не чистокръвно йорки пак ще го гледам и обичам,но наистина искам да е

# 13
  • Мнения: 11
Здравейте искам да ви питам дали това йорки е в действителност йорки.В четвъртък ще ми го карат от Бургас но още не съм съвсем сигурна дали е йорки.Искам да ви питам вие как мислите? Извинявам се за лошото качество но са снимани от скайп нямаха негови снимки.
http://prikachi.com/images.php?images/980/7578980H.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/988/7578988x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/978/7578978M.jpg

# 14
  • Мнения: 29
Ами да според мен е йорки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт