2880 лв. накуп за майки-студентки - 15

  • 51 712
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Моля тези, които са подали документи в социалните края на юли или август да пишат, като получат превод. Аз подадох на 01.08 и ще пиша като ми ги преведат.

# 16
  • Мнения: 18
Моля тези, които са подали документи в социалните края на юли или август да пишат, като получат превод. Аз подадох на 01.08 и ще пиша като ми ги преведат.

Аз подадох на 31.07. малко ми забавиха потвърждението от университета,но вчера ми казаха след 20 този месец да очаквам превод,парите се превеждат с детските на една дата 

# 17
  • София
  • Мнения: 1 740
Запис и от мен Simple Smile Много хубав първи пост и мисля, че е сложено всичко за което се питаше най-често.

Моето бебече се роди на 21 август и вече си се гледкаме. Вече тече и срока за записване платено за магистратурата в СУ, но там съм ангажирала една колежка да ми свърши работа. Ще чакам да почне учебната година преди да подавам документите, че да нямам ядове. Даже мисля на едно с еднократната помощ да подавам, за да не се разкарвам два пъти до социалното, че все пак си е ангажимент. Сега си чакаме и акта за раждане де Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 276
Аз също имам въпрос - гледайки сайта на ВУАРР http://uard.bg/bg/pages/view/107 правилно ли разбирам, че най - скорошното кандидатстване в ОКС "магистър", за което мога да кандидатствам сега е с краен срок за подаване на документи 19.09.2014 г.? Нали не бъркам, че вече се побърках от толкова четене тези дни ... Sad

Deny6, до колкото се ориентирам и аз в сроковете, за неспециалисти последния срок за кандидатстване за зимния семестър във ВУАРР е 19.09. Аз имам завършен бакалавър и магистър по икономика и мисля,че трябва да гледам сроковете за специалисти, дано не бъркам. Ще взема да се обадя и да питам,че да не остана изненадана на края.

А относно акредитацията на ВУАРР имаше някакви спорове дали включва всички специалности и дали ще бъде подновена. Ако някой има яснота по въпроса, може ли да сподели. И ако има някой взел помощта чрез този ВУЗ в скоро време, да драсне един ред, ако е възможно, че да се уверим,че всичко е наред с него. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 370
Запис и от мен Simple Smile Много хубав първи пост и мисля, че е сложено всичко за което се питаше най-често.

Моето бебече се роди на 21 август и вече си се гледкаме. Вече тече и срока за записване платено за магистратурата в СУ, но там съм ангажирала една колежка да ми свърши работа. Ще чакам да почне учебната година преди да подавам документите, че да нямам ядове. Даже мисля на едно с еднократната помощ да подавам, за да не се разкарвам два пъти до социалното, че все пак си е ангажимент. Сега си чакаме и акта за раждане де Simple Smile
Аз днес звънях да питам знае ли се кога ще почне учебната година, не се знае Sad аз също ще записвам платено в СУ и се кандидатсва по документи.

# 20
  • Мнения: 95
Моля тези, които са подали документи в социалните края на юли или август да пишат, като получат превод. Аз подадох на 01.08 и ще пиша като ми ги преведат.

Аз подадох на 31.07. малко ми забавиха потвърждението от университета,но вчера ми казаха след 20 този месец да очаквам превод,парите се превеждат с детските на една дата 

Аз пък разбрах, че до 20-ти септември трябва да ги преведат. Детски не получавам и не знам кога ги превеждат. Пиши като имаш превод, че да знаем кога да очакваме  Grinning

# 21
  • Варна
  • Мнения: 759
Чудесно и изчерпателно оформена първа страница, поздравления за авторката Wickedly!   bouquet
Няма да коментирам повече закона за висшето образование, само ще споделя, че ако аз изпадна в подобна ситуация (визирам дискусията платено обучение-държавна поръчка), бих се посъветвала с адвокат, защото смятам, че ми е нарушено право. Освен това явно има разминавания в правилниците на различните ВУЗ-ове, така че би било разумно заинтересованите лица да се информират на място. Тези дискусии във форумите са хубави и полезни, аз лично се възползвам от коментарите за една предварителна подготовка какво ме очаква при сблъсъка с дадена институция, защото съм имала случаи, в които са искали от мен напр. да плащам неща, за които не се дължи плащане. Затова е добре човек да е подготвен и да черпи информация поне от още едно място и да търси второ мнение. Държа да отбележа, че това е моето лично мнение и не ангажирам никой с него  Peace

# 22
  • Мнения: 370
http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/student/
Момичета, тук пише че помощта може да бъде поискана в срок до навършване на 1 година на детето, а не 6 месеца.  newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 759
http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/student/
Момичета, тук пише че помощта може да бъде поискана в срок до навършване на 1 година на детето, а не 6 месеца.  newsm78

Прочети пак първия пост на предната страница и обърни внимание какво гласи цитирания от авторката чл. 12 от закона за социалното подпомагане  Peace В предната тема вече установихме, че социалните не са си актуализирали сайта, което може и да е умишлено Wink

# 24
  • Мнения: 370
Да, аз го прочетох и знам, че е до 6 месеца, точно затова се очудих.
Знаете ли дали СУ са точни по отношение на уверението и потвърждаването.

# 25
# 26
  • Мнения: 164
мерси за новата тема и изчерпателния първи пост

# 27
  • Мнения: 365
И аз подадох началото на август и днес ми се обадиха от социалните да ме предупредят да не си чакам парите този месец, защото ПУ не отговаряли на запитванията им. Аргххх #Cussing out - звънях в ПУ (дедазнам и аз къде - май в учебен отдел) - треснаха ми телефона, дори въпрос не можах да им задам. Жената от социално подпомагане каза, че не съм единствена и че ПУ много тромави в това отношение и имало молби от юли които чакали..някой друг като мен?

# 28
  • Мнения: 1 522
Момичета някой колко записа в ЛТУ сега магистратура , да е получил вече помоща ?

# 29
  • Мнения: 692
Влизам с въпроси  Mr. Green
Мисля да запиша във ВУАРР - Пловдив.

1. Но понеже съм от старото поколение (не съм държала матури и пр.)- трябва да се явя на изпит  по агробизнес култура - много ще съм благодарна ако някой вече се е явявал да сподели за какво става въпрос   Praynig Hug

2. Също така - аз съм самоосигуряваща се - имам регистрирана  фирма - това доколкото разбрах не би попречило за усвояването на СП. ?

3. Термина ми е 19.11. Няма да ходя на лекции и пр. - доколкото прочетох - няма да имам проблем да усвоя СП. до 6м. на детето, демек - няма как от социалните да разберат това ?

Благодарности предварително    bouquet

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 17:35 от Irene I

Общи условия

Активация на акаунт